معرفی و دانلود کتاب صوتی طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت

عکس جلد کتاب صوتی طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت
قیمت:
۱۵۶۰۰۰ ۱۰۹,۲۰۰ تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت

کارول دوک در کتاب صوتی طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت، از دید دیگری به مفهوم طرز فکر می‌نگرد و موضوعی جدید و ساده اما به شدت تاثیرگذار را شرح می‌دهد. این اثر یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون در سال 2016 بوده است.

کارول دوک (Carol Dweck) در فصل‌های ابتدایی این اثر، به معرفی و بررسی ایده می‌پردازد و طرز فکر و مباحث جانبی را مطرح می‌کند، بعضی اشخاص به ذاتی بودن توانایی‌ها و استعدادهایشان (طرز فکر ثابت) معتقدند و بعضی دیگر به امکان پیشرفت یا پسرفت خود در زمینه‌های گوناگون باور دارند (طرز فکر رشد) و بعضی هم با توجه به مسئله مورد بحث، عقیده‌های مختلفی دارند؛ به عنوان مثال بعضی اشخاص عقیده دارند استعداد نقاشی و هنر ندارند ولی می‌توانند با تمرین و تلاش، مهارت‌های ریاضی خوبی به دست بیاورند. یعنی تعداد بسیاری از ما به ثابت بودن بعضی از توانایی‌ها و قابل رشد بودن توانایی‌های دیگری اعتقاد داریم.

کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت (Mindest: The New Psychology of Success) تفاوت رفتاری و عملکردی اشخاص گوناگون در دو گروه را به تصویر می‌کشد. برای این منظور او با عناوین «ورزش؛ طرز فکر یک قهرمان»، «کسب‌وکار؛ طرز فکر و رهبری»، «طرز فکر در روابط عاشقانه» و «معلمان، مربیان و والدین؛ طرز فکر برای تربیت» موضوع را ادامه می‌دهد و بصورت کاربردی و تخصصی در هر حیطه گفتگو می‌کند.

در پایان کتاب نیز تغییر طرز فکرها بیان و شیوه‌های عملی بسیاری ارائه می‌شود. اگر به دنبال شناخت بهتر و بیشتر خود هستید و دوست دارید، بدانید طرز فکر شما چه عملکردی بر روی رفتار خود و اطرافیان‌تان دارد، این کتاب را بشنوید.

در قسمتی از کتاب صوتی طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت می‌شنویم:

هنگامیکه محقق جوانی بودم و به‌تازگی شروع به فعالیت کرده بودم، اتفاقی افتاد که زندگی مرا تغییر داد. درک این موضوع که چگونه افراد با شکست برخورد می‌کنند ذهن مرا به خود مشغول کرده بود و تصمیم گرفتم با تماشای چگونگی دست‌وپنجه نرم کردن دانش‌آموزان با مشکلات سخت، آن را مورد مطالعه قرار دهم؛ بنابراین بچه‌ها را یکی یکی به اتاقی در مدرسه‌شان بردم، کاری کردم که احساس راحتی داشته باشند و سپس یک سری پازل به آن‌ها دادم تا حل کنند. اولین پازل‌ها نسبتا آسان بودند اما بعدی‌ها سخت بودند. همان‌طور که دانش‌آموزان غز زدند، عرق کردند و به شدت تلاش کردند، راهکارهای آن‌ها را تماشا کردم و آنچه را که فکر و احساس کردند، مورد بررسی قرار دادم.

انتظار داشتم در میان کودکان، تفاوت‌هایی در چگونگی برخورد با مشکلات باشد، اما چیزی دیدم که هرگز انتظار آن را نداشتم. در مواجهه با پازل‌های سخت، پسر ده ساله‌ای صندلی‌اش را جلو کشید، دست‌هایش را به هم مالید، لب‌هایش را به هم زد و فریاد زد: «من عاشق چالش هستم!» یکی دیگر در حالیکه به‌سختی مشغول پازل‌ها بود، با خوشحالی نگاه کرد و با اقتدار گفت: «می‌دانید، امیدوار بودم این آموزنده باشه!»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
7 دقیقه
مقدمه
43 دقیقه
فصل 1) طرز فکر
129 دقیقه
فصل 2) درون طرز فکر
79 دقیقه
فصل 3) حقیقت توانایی و دستاورد
81 دقیقه
فصل 4) ورزش‌ها: طرز فکر یک قهرمان
102 دقیقه
فصل 5) کسب‌وکار: طرز فکر و رهبری
93 دقیقه
فصل 6) روابط: طرز فکر در روابط عاشقانه
121 دقیقه
فصل 7) والدین، معلمان و مربیان: طرز فکرها از کجا می‌آیند؟
112 دقیقه
فصل 8) تغییر طرز فکر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت
نویسنده
مترجمشهلا ثریاصفت
راویمنیژه قاسمی فرد
ناشر چاپی نشر نوین
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۱۵۶۰۰۰ ۱۰۹,۲۰۰ ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت

مینا معتمدی
۱۴۰۲/۱/۷
ضمن عرض سلام و درود خدمت تیم کتاب راه و تشکر از شما برای تولید این کتاب صوتی، و عرض تبریک سال نو برای تیم بزرگ کتابراه شروع کتابخوانی من با کتاب‌های ارزشمندی مثل، قدرت عادت، اثر مرکب، گاو بنفش، و بعد از اون کتابهای فوق العاده در حوزه خودشناسی بود، این کتاب در این راستا ثابت می‌کنه که طرز فکر ثابت و یا طرز فکر رشد، هر کدوم چه تبعات نتایجی در تک تک حوزه‌های زندگی ما از عاطفی گرفته تا کاری داره، و بعد از ایجاد طرز فکر رشد باید در این کار استمرار داشته باشیم تا نتایج تثبیت بشه، طبق گفته جک کنفیلد برای تثبیت هر عادتی که میخواهیم وارد ناخودآگاه ما بشه باید چهل روز بدون وقفه اون کار رو انجام بدیم تا مسیر عصبی جدید تشکیل بشه و عادت قبلی رو رها کنیم، چون ذهن به سمت انجام کارهایی تمایل داره که براش ساده تر هست و مدت زیادی کار رو به اون شکل خاص انجام می‌داده، این بخاطر بقا و صرف زمان و انرژی کمتر برای مغز ماست، پس تغییر دادن عادت‌ها درسته که ساده هست اما چند تا نکته در نهایت مد نظر قرار بگیره، هر بار فقط سعی کنید یک عادت رو تغییر بدهید و روی اون تغییر چهل روز بدون وقفه کار کنید، اگه وقفه‌ای رخ داد دوباره از روز اول شروع به کار کنید و به این صورت بعد از صرف مدت زمان خاصی شما مجموعه‌ای از عادات مثبت خواهید داشت، که در این مورد خاص در اثر مرکب دارن هاردی، این زمان رو پنج سال عنوان کرده، و میگه کاری که شما در حال حاضر انجام میدهید، پنج سال بعد از شما رو میسازه و به همین نحو آنچه اکنون هستید، حاصل عادات شما در پنج سال گذشته هست و نکته آخر، شما میانگین پنج نفری هستید که با آن‌ها بیشترین ارتباطات رو دارید پس حواستون به آدم‌های اطرافتون باشه موفق باشید
مریم دالایی
۱۳۹۹/۱۰/۳
کتاب بسیار ارزشمندی هست. با خوندن این کتاب متوجه شدم که اغلب ما، به خاطر روش‌های نادرستی که در مدارس و دانشگاه‌ها به کار برده می‌شود، درگیر طرز فکر ثابت هستیم و این مانع پیشرفت بسیاری از افراد شده است. این که اکثر ما فکر می‌کنیم، باهوش بودن به این معناست ‌که باید بدون تلاش و یا با تلاش اندک به و که موفقیت برسیم برای این باهوش به نظر برسیم خود را درگیر کارهای پر چالش نمی‌کنیم که در یادگیری و افزایش مهارت‌های ما تاثیر منفی دارد. باید خصوصا کودکان را به خاطر تلاششان تشویق کرد، نه به خاطر هوششان...... در کل کتاب خیلی آموزنده و مفیدی بود.
فقط فصل آخرش، از نیمه فصل به بعد صدا قطع شد.
ممنون از نویسنده، مترجم، راوی و کتابراه
خانم براتی
۱۴۰۲/۱۱/۱
این کتاب نتایج داشتن دو طرز فکر، یعنی طرز فکر رشد و طرز فکر ثابت رو توضیح میده.
طرز فکر ثابت به استعدادها اهمیت زیادی میده و به همین دلیل نمره و نتیجه اولین تلاش در هر زمینه رو خیلی مهم تلقی میکنه
نتیجه این طرز فکر این میشه که افراد توقع دارند خیلی سریع و با فوریت نتیجه بگیرند و چالش‌هایی که و
براشون سخت باشه استعدادشان رو زیر سوال ببره شروع نمیکنند
در طرز فکر رشد‌ افراد رو به خاطر عملکرد و تلاش تشویق می‌کنند نه استعداد ذاتی و نتایج به شکل واضحی بهتر خواهد شد
mohsen soleymani
۱۴۰۱/۱/۲۶
این کتاب نگاه غالب به هوش و ذهن رو تغییر میده، به طوری که تفکر غالب و عمومی در مورد هوش و ذهن رنگ‌می بازه و چیزی جز تفکر سنتی و نخ نما باقی نمیذاره، هرکسی نیاز داره تا با این نوع جدید نگاه به هوش آشنا بشه. البته در کتاب به دفعات موارد فقط تکرار مکررات میشه و یک مطلب رو در غالب مثال‌ها و موقعیت‌های مختلف بیان می‌کنه (که به شدت خسته کننده هست)، اما موضوع مطرح شده به شدت جدی و تاثیر گذار هست و میتونه نگاه تمامی کسانی که درگیر آموزش به دیگران هستند رو دستخوش تغییرات اساسی کنه.
Futurist Esmaiel Rahimi
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
این کتاب پژوهشی جدید برای بازسازی ساختار شخصیتی فرد در پاسخ دادن به پرسش‌های سخت است. وقتی سخن از شیوه‌ها به میان می‌آید؛ پس شیوه فکر کردن اهمیتی بیش از خود فکر کردن دارد. در این کتاب با رویکردی چند وجهی و جدید؛ فکر کردن به عنوان یک اولویت برای کسب هر نوع موفقیتی معرفی و تبیین شده است.
Ali
۱۳۹۹/۱۱/۱۴
این کتاب در واقع ارکان عزت نفس رو به نحو دیگه‌ای بیان می‌کنه. انسان دارای «تفکر پویا» توی این کتاب، در واقع ویژگی‌های یک انسان دارای عزت نفس سالم رو داره و انسان دارای «تفکر ثابت» در واقع نشون دهنده انسان فاقد عزت نفس سالم هست.
پیشنهاد می‌کنم کتاب «روانشناسی عزت نفس» از ناتانیل برندن رو بخونید
مهراد امیرنیا
۱۳۹۹/۲/۶
این کتاب ایده‌ی بسیار مهمی برای موفقیت ارائه می‌کنه. موضوع کلی کتاب این هست که از اشتباهات خودتون نترسید و حتی اون‌ها رو به شکل یک چالش هیجان انگیز ببینید و از اون‌ها درس بگیرید. کل کتاب این موضوع کلی رو در قالب هزاران مثال از دنیای عینی توضیح می‌ده. در همین زمینه کتاب ذهن نامحدود هم عالی هست.
Yasin Naeemi
۱۳۹۹/۱۲/۲۱
دیوانه کننده عالیه این کتاب ۱۰۰ باز باید خواند و گوش کرد این کتاب رو چقدر راحت تر میشه ادم خودشو با فهمیدن این کتاب درک و کنترل کنه واقعا ممنونم از تیم نویسنده و مترجم و صداگذاری و کتاب راه عزیز. آرزوی بهترین‌ها رو براتون دارم
Debora
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
محتوای کتاب خوب است من تعریف این کتاب را در الجزیره دیدم و میخواستم بدونم چه مطالبی داره. اما صدای گوینده به قدری رو اعصابه که نتونستم بیشتر از یک پارت رو گوش بدم هر چه صدا رو هم کم کردم باز صدای ایشون مثل کشیدن یک آهن روی سیم اعصاب خورد کنه. از کتاب راه ممنون میشم از این صدا برای شکنجه مخاطبها استفاده نکنه. ممنونم
سعیده اوج
۱۳۹۹/۵/۷
کلیت کتاب بد نبود ولی تو تمامه فصل‌ها یک چیز تکراری رو مدام تکرار می‌کرد و شاید من متوجه نشدم هیچ تکنیک و یا روش و مطلب جدیدی گفته نشده. فقط هی راجع به خصوصیات طرز فکر رشد و طرز فکر ثابت تکرار مکررات می‌کرد. من خیلی نپسندیدم. بنظرم ارزش خرید نداشت
Parisa Esmaeili
۱۳۹۸/۴/۱۹
اعتراف میکنم این اولین کتابه صوتی‌ای بود که منو مجاب به خریدش کرد! نمیدونم بخاطر صدا و لحن ِِ خوب ِِ گوینده بود یا متن و ترجمه‌ی فوق‌العاده، ولی هرچی که بود من عاشقش شدم 😊👍
ناهید اقاحسینی
۱۳۹۹/۹/۱۰
سلام دوستان شدیدا پیشنهاد می‌کنم که هم صوتی و هم خود کتاب را بخرید برای آینده و رجوع کردن دوباره و دوباره مورد نیاز است. صدا هم خیلی خوب بود اما اهنگ آن در ابتدایش گاهی آزار دهنده است
هما راستین
۱۳۹۹/۸/۴
جزو کتاب‌های بسیار ضروری برای کمک به بهتر شدن است این کتاب را به توصیه آقای عانگع اصلانیان مطالعه کردم بسیار مفید و کاربردی است همچنین کتاب اثر مرکب و عادت‌های اتمی را هم مطالعه کنید عالیه
Bahman Beiranvand
۱۴۰۲/۹/۶
موضوع اصلی کتاب مهمترین باور ذهنی انسان است. معرفی، ایجاد و موضوعات مرتبط با همین باور است. ترجمه خوب نیست. صدای راوی فاجعه نیست ولی خوب هم نیست. در مجموع یکی از بهترین کتاب‌هایی است که خواندم.
مهدی آقایی
۱۳۹۹/۱۱/۱۵
خیلی تعجب میکنم چطور میشه با یه نظریه که تو یه پاراگراف خلاصه میشه و میلیون‌ها مثال و مثال و مثال کتاب نوشت. طرز فکر ثابت و رشد که در کل کتاب با مثال‌های بیییی شمار هی تکرار میشه. 🤦‌♂️
مشاهده همه نظرات 74

راهنمای مطالعه کتاب صوتی طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت

برای دریافت کتاب صوتی طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.