دانلود کتاب صوتی عصر فئودالیسم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عصر فئودالیسم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی عصر فئودالیسم

کتاب صوتی عصر فئودالیسم اثر تیموتی لوی بیل، از مجموعه تاریخ جهان به بررسی این دوره از تاریخ و دست‌آوردهای آن می‌پردازد و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های قرون وسطا را شرح می‌دهد.

از قرن 9 به بعد شیوه‌ی زندگی اجتماعی شکل تازه‌ای به خود گرفته است. این شیوه نو با نام فئودالیسم مشهور شد و تغییر و تحول بسیاری در زندگی مردم آن قرن به وجود آورد و تا قرن 19 ادامه یافت. در واقع عصر فئودالیسم (The age of feudalism) نتیجه از بین رفتن برده‌داری یا نظام اشتراکی اولیه بود.

تیموتی لوی بیل (Timothy Kandler Beal) با زبانی ساده و روان، روایت‌گر عصر زمین‌داری است و سعی می‌کند به پرسش‌هایی از قبیل اینکه دوران فئودالیته از چه زمانی شروع شد؟ و مشخصات این دوره تاریخی چیست؟ پاسخی کامل و جامع بدهد. این کتاب به مخاطب کمک می‌کند به شناخت تازه‌ای از عصر فئودالیسم دست یابد. هم‌چنین بستر مناسبی ایجاد می‌کند تا او بتواند سفری تاریخی را شروع کند. سفری به گذشته‌های دور و تاریک قرون وسطی که نویسنده عقیده دارد، اساس و پایه شکل‌گیری فئودالیسم از آنجا شروع شده است. به راستی به چه کسانی فئودال می‌گفتند و اساس و پایه این نظام اقتصادی بر چه مبنایی شکل گرفت؟

در سال‌های 800 تا 1350 میلادی از تاریخ اروپا یا قرون وسطی، مهم‌ترین اعضای سپاه شوالیه‌ها و سربازان سواره بودند. تا سال 1000 میلادی آن‌ها اکثریت اشرافیت یا طبقه فرانروا در اروپا را تشکیل می‌دادند. قدرت فرمانروایی آن‌ها بر مقدار زمینی که دارا بودند مبتنی بود. این جوهره فئودالیسم بود. نظامی مبتنی بر حکومت و سازماندهی ارتشی خصوصی که طی قرون وسطی در سرتاسر انگلستان و در مناطقی از اروپا که اینک آن‌ها را فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ، هلند، آلمان، اتریش، سوئیس و ایتالیا می‌نامیم، رایج بود.

فئودالیسم در واقع‌ تمدنی است که اساس آن را نظام ارباب، عینی تشکیل می‌دهد. نویسنده کتاب اساس شکل‌گیری آن را سوگندی می‌داند به نام سوگند فئودالی. هر چند باید خوشحال باشیم که هیچ‌وقت این تمدن در هیچ جای دنیا همانند قبل تکرار نشد، پیمان به سوگندی که جوهره نظام فئودالیسم را تشکیل می‌داد عبارت بود از سوگند نامه‌ای که بین اربابان (لردها) و واسال‌ها (خدمتگزاران) بسته می‌شد و واسال موظف به ادای دین بر آن سوگند بود. واسال، شوالیه بخت برگشته‌ای بود که محور این سوگند را تعهد خویش و وفاداری نظامی به بالادستی‌هایش که همان اربابان بود، می‌دانست.

در قسمتی از کتاب صوتی عصر فئودالیسم می‌شنویم:

«یکی از طولانی‌ترین مجادلات قرون وسطا این بود که یک واسال می‌بایست به ارباب فئودالیش بیش‌تر وفادار باشد یا به پادشاهش. هنگامی که شارلمانی پادشاه شد، در این مورد جای هیچ تردیدی باقی نگذاشت، چنان که از مجموعه قوانین عمومی، که تیرنی آن را در منابع تاریخ قرون وسطا نقل کرده، مشهود است. «شارلمانی فرمان داد که هر مردی در تمام قلمرو پادشاهی‌اش، چه روحانی چه غیر روحانی... تا کسانی که دوازده سال داشتند، با او به عنوان امپراتور عهد وفاداری ببندند... و همه توجه می‌کردند که این سوگند...»

 ۵ ساعت و ۷ دقیقه، ۲۸۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۶ دقیقه
پیشگفتار: فئودالیسم، تولد قرون وسطا
۳۱ دقیقه
فصل اول: نخستین پادشاهان
۳ دقیقه
ضمائم فصل اول
۳۱ دقیقه
فصل دوم: از سربازان تا نجیب‌زادگان، پیدایش شوالیه‌ها
۶ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۴۱ دقیقه
فصل سوم: غلبه‌ی نورمان‌ها، فئودالیسم در انگلستان
۱۱ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۳۴ دقیقه
فصل چهارم: کلیسا به مثابه ارباب فئودال
۵ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۳۴ دقیقه
فصل پنجم: فئودالیسم و افزایش تجارت
۱۰ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۴۰ دقیقه
فصل ششم: زوال قدرت فئودالی و قدرت‌یابی پادشاهان
۸ دقیقه
ضمائم فصل ششم
۳۳ دقیقه
فصل هفتم: آخرین روزهای فئودالیسم
۳ دقیقه
ضمائم فصل هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی عصر فئودالیسم

برای دانلود کتاب صوتی عصر فئودالیسم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  عصر فئودالیسم

نظرات کتاب صوتی عصر فئودالیسم

علی پاینده
۱۳۹۹/۸/۲۹
کتاب صوتی بسیار عالی‌ای بود. فقط‌ای کاش در کتاب‌های به این شکل نقشه‌ها هم ضمیمه می‌شد. الان شما مثلا در اینترنت سرچ کنید نقشه کنت نشین دل بلوا. ببینید اصلا چیزی بالا نمیاد. تاریخ بالا میاد اما نقشه‌ای در کار نیست. برای درک درست مسائل شما باید بدونی مثلا نورماندی دقیق کجای فرانسه میشه و وضعیتش نسبت به دل بلوا چیه وگرنه درست متوجه نمیشی.
ftm sh
۱۳۹۹/۶/۶
این کتاب ابهامات منو راجع به عصر فئودالیسم تا حد زیادی برطرف کرد. برای کسی که می‌خواد اطلاعات عمومیش بیشتر شه کتاب خوبیه ولی نمی‌دونم از لحاظ تخصصی چه رتبه‌ای داره.
مهرداد خجسته
۱۳۹۹/۷/۲۸
من به تحقیق نیاز داشتم. این کتاب و جلد اول اون واقعا به من کمک کردن. ممنون از سایت خوبیتون
مشاهد همه نظرات (۳)