دانلود کتاب صوتی فارابی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فارابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فارابی

کتاب صوتی فارابی نوشته‌ی عباس جهانگیریان، به روایت زندگی یکی از بزرگ‌ترین و درخشان‌ترین دانشمندان و فیلسوفان جهان می‌پردازد و شما را با سبک زندگی و فراز و نشیب‌هایی که در طول زندگی‌اش پشت سر گذاشته، آشنا می‌کند.

زندگینامه‌ی فارابی:

ابونصر محمد بن محمد بن طارخان بن اوزلوغ فارابی، دانشمند و فیلسوف نامدار ایرانی، در سال 259 در شهر فاراب چشم به جهان گشود. او از کودکی علوم مقدماتی را یاد گرفت و در نوجوانی در کنار عالمان دین، فقه و اصول و ریاضیات را آموخت و به کار قضاوت مشغول شد. سپس به بغداد سفر کرد و در آن‌جا تفسیر قرآن را فرا گرفت.

او بیشتر اوقات خود را با تکمیل فلسفه و حکمت سپری می‌کرد و همه آثار ارسطو را به دقت مورد مطالعه و پژوهش قرار می‌داد به گونه‌ای که در این رشته به تبحر زیادی دست یافت و به همین خاطر او را ارسطوی ثانی نامیدند. فارابی بیشتر زندگی خود را صرف مطالعه و تحقیق درباره‌ی موضوعاتی همانند فلسفه، منطق، جامعه‌شناسی، ریاضیات، موسیقی و پزشکی کرد. سرانجام فارابی در سال 339 هجری و در سن هشتاد سالگی دار فانی را وداع گفت. بسیاری از تاریخدانان و فیلسوفان او را یکی از برجسته‌ترین فلاسفه و دانشمندان در عصر طلایی اسلام می‌دانستند.

آثار فارابی:

فارابی تعالیم باارزش و بدیعی در زمینه‌های هنرپژوهی کسب کرد که فیلسوفان و دانشمندان پس از او، از آن‌ها غافل شدند و فراموش کردند. شاید دلیل اصلی این بی‌توجهی‌ها این باشد که در بین ایشان، هنرمند یا شخصی که از علایق حقیقی هنری برخوردار باشد، دیده نمی‌شود. او هنرمندی زبردست در حوزه‌ی موسیقی به شمار می‌رفت و در بین حکمای مسلمان جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داد. او هم دانش موسیقی داشت و هم در آهنگ‌سازی و اجرا و نوازندگی بسیار ماهر بود.

کتاب موسیقی کبیر یکی بهترین آثار در زمینه‌ی موسیقی است که تسلط او در این هنر را نشان می‌دهد. از دیگر آثار او می‌توان به المدخل فی الموسیقی، الایقاعات، کلام فی النقل مضافاً الی الایقاع، کتاب احصاء‌الایقاعات و الموسیقی الکبیر اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی فارابی می‌شنویم:

محمد به چشم‌های سختون که در پس مژه‌های بلند و خاک آلودش به سرخی می‌زد، چشم دوخت و گفت: «موسیقی، شتر را مدهوش می‌کند، به شوق می‌آورد و مقاوم می‌کند. برگردن شتران، زنگ‌هایی در اندازه‌های گوناگون ببند. بهتر است، زنگ هر شتر، کوچک‌تر از شتر قبل از خود باشد و این دور تکرار شود. شتر اول را که به حرکت در آوردی، شتر دوم را پس از درنگی کوتاه به راه درآور و همین طور تا شتر آخر...»

 ۱ ساعت و ۳۹ دقیقه، ۹۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۰ دقیقه
قسمت اول
۳۱ دقیقه
قسمت دوم
۹ دقیقه
قسمت سوم
۲۴ دقیقه
قسمت چهارم
۱۶ دقیقه
قسمت پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی فارابی

برای دانلود کتاب صوتی فارابی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فارابی

نظرات کتاب صوتی فارابی

مسعود فانی
۱۴۰۰/۱/۱۲
سلام امیدوارم این کتاب‌های صوتی برای دیگر حکیمان و فلاسفه‌ای هم مانند ابن سینا هم ساخته شود. بسیار عالی و خدا قوت.
افشین رویدل
۱۴۰۰/۱/۶
عالی بود ولی حجمش کم بود،، قصه‌های بیشتری ازش به اختصاص بدین
مشاهد همه نظرات (۲)