دانلود کتاب صوتی فرشته سکوت کرد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فرشته سکوت کرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فرشته سکوت کرد

کتاب صوتی فرشته سکوت کرد اثر هاینریش بل روایت سربازی به نام هانس است که از جنگ فرار کرده و به شهر ویران شده خود باز می‌گردد و به دنبال نان و سرپناه است. فرشته سکوت کرد را همیشه می‌توان خواند یا بهتر بگوییم حتما باید خواند.

ماجرای این کتاب در روز تسلیم شدن آلمان در سال ۱۹۴۵ آغاز می‌شود و تا مرکز ویرانه‌های یک شهر بزرگ به پیش می‌رود. در قسمتی از کتاب به دوران جنگ هم اشاره می‌شود اما کتاب به هیچ وجه روایت خود جنگ نیست، بلکه روایت زندگی پس از جنگ است. هاینریش بل به خاطر کتاب فرشته سکوت کرد برنده جایزه نوبل در سال 1972 شده است.

کتاب فرشته سکوت کرد (The Silent Angel) هم‌چون سرچشمه‌ای نیرومند خاطرات بل را نمایان می‌سازد. او در این رمان هستی انسان را در نقطه‌ی‌ صفر نشان می‌دهد؛ یک سرباز جعلی و گریخته از جنگ به شهر بمباران‌شده‌ی‌ خویش باز می‌گردد، برای جستن نان، برای یافتن سرپناه و برای دیدن انسان. این داستان عشقی با سکوت نسل بازگشته به وطن کاملا هماهنگی داشت، نسلی که خوب می‌دانست در این دنیای وانفسا میهنی وجود ندارد و این کشف او بود.

هاینریش بل (Heinrich Boll)،‌ انسان‌های این دوران را به ما نشان می‌دهد و ما با اینان به تجربیاتی می‌رسیم که خود گویایی بسیاری از مسائل اجتماعی‌اند؛ آن گاه که باز هم نفس ارواح را احساس می‌کنیم، آن گاه که پرتو اندکی از عشق به سوی‌مان می‌تابد و زمانی که از ویرانه‌های باور و اعتقاد بر می‌خیزیم و شعله‌ی جاویدان را از خاموشی می‌رهانیم.

در داستان شاهد سکوت نسلی هستیم که به میهن بازگشته اما خوب می‌داند که در این جهان میهنی وجود ندارد. توصیف‌های او بی‌پروا و واقع‌گرایانه است. بل ما را با دستی آرام، آهسته و تا حدودی دهشت‌انگیز تا آخرین زوایای تنهایی بشر می‌کشاند. از این کتاب بیش از این‌ها هم می‌توان فهمید، چیزهای که در آثار قبلی او نظیر عقاید یک دلقک هم دیده‌ایم.

هاینریش بل، یکی از محبوب‌ترین و پرکار‌ترین نویسندگان آلمانی، به عنوان روایت‌گر زندگی در جمهوری فدرال آلمان به شهرت بین‌المللی رسید و در سال ۱۹۷۲، موفق به کسب جایزه‌ی نوبل ادبیات شد. از آثار بل می‌توان به «سیمای زنی در میان جمع»، «آبروی ازدست‌رفته کاترینا بلوم»، «شبکه امنیتی» و «بیلیارد در ساعت نه‌ونیم»، «عقاید یک دلقک»، «قطار به موقع رسید»، «گوسفندان سیاه»، «آدم، کجا بودی؟»، «و حتی یک کلمه هم نگفت»، «خانه‌ای بی‌سرپرست»، «نان سال‌های جوانی»، «یادداشت‌های روزانه ایرلند»، «جدایی از گروه»، «پایان ماموریت»، «زنان در چشم‌انداز رودخانه»، «میراث»، و «اتفاق» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی فرشته سکوت کرد می‌شنویم:

فرشته ساکت بود، گویی به چیزی گوش فرا می‌داد اما هیچ کس را یارای آن نبود که دریابد چهره‌اش بیانگر درد است یا تمسخر. رفته رفته بر پشتش حوضچه‌ای شکل گرفت؛ تخت کفش‌های آبی رنگ و نمناکش نیز می‌درخشید. هرگاه کشیش تکیه‌اش را از پایی به پای دیگر می‌داد و به آن نزدیک‌تر می‌شد، به نظر چنین می‌رسید که فرشته می‌خواهد پای او را ببوسد، اما فرشته هرگز سر از گل و لای بر نمی‌داشت و مثل سربازی منضبط در میان دیوارهای گلین باقی مانده بود تا از گزند دشمنان در امان باشد.

 ۶ ساعت و ۵ دقیقه، ۳۳۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴۳ دقیقه
قسمت یکم
۴۲ دقیقه
قسمت دوم
۲۷ دقیقه
قسمت سوم و چهارم
۲۹ دقیقه
قسمت پنجم
۳۵ دقیقه
قسمت ششم الی هشتم
۲۱ دقیقه
قسمت نهم و دهم
۲۳ دقیقه
قسمت یازدهم
۱۹ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۲ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۷ دقیقه
قسمت چهاردهم
۱۶ دقیقه
قسمت پانزدهم
۳۰ دقیقه
قسمت شانزدهم
۳۲ دقیقه
قسمت هفدهم الی نوزدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی فرشته سکوت کرد

برای دانلود کتاب صوتی فرشته سکوت کرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فرشته سکوت کرد

نظرات کتاب صوتی فرشته سکوت کرد

میترا محمدی
۱۳۹۹/۱/۲۰
من صوتی این کتابو گوش دادم آرمان سلطان زاده صدای بسیار قشنگی داره و بسیار قشنگ روایت کرده داستانو. بسیار لذت بردم و کتاب هم روایتی از فضای تیره و ویرانی‌ها، درد، فقر و گرسنگی که جنگ به دنبال خودش برای مردم بیچاره میاره. مردم بیچاره‌ای که هانس هم‌، شخصیت اول این داستان، یکی از آن هاست آواره‌ و در یه سرگردان ویرانی‌ها دنبال لقمه نون هستن و این وسط صیادان پول بی‌درد و بی‌رحمی هم وجود دارند که لباس‌های خوب میپوشن تو خونه‌های خوبی زندگی میکنن و اینقدر بی‌شرمند که جنگ فرصت خوبی میدونن برای بهتر زندگی کردن و به راحتی حق مردم گرسنه و بیچاره می‌خورن و بدبختی این مردمو نمی‌بینن
Pejman Pirmoradi
۱۳۹۸/۶/۲۳
کتابى است نه صرفاً داستانى و نه فلسفى و نه واقعه اى تاریخى، بلکه تحلیلى است پویا از وضعیت بشریت در شرایطى خاص و میتواند هر جایى اتفاق بى افتد همانگونه که در آلمان پس از جنگ افتاد جنبه داستانى و تمثیلى و تحلیلى داستان در تناسب کاملى قرار دارند اما.. در خصوص مذهب کتاب تعادل را حفظ نمیکند و در هر لحظه از داستان تحلیلى به فراخور موقعیت قرار میدهد. گاهى تنها دستاویز انسان درمانده است، گاهى مسبب درماندگى، اما کاملا ساکت و ناظر و زمانى که فرشته باید کمک کند و نیاز به همدم شدن با بشر دارد تنها سکوت میکند.. آرى.. فرشته سکوت کرد
alef zed
۱۳۹۷/۱۰/۲۹
بسیار زیبا از این نظر که حتی تحت چنین شرایط سخت و ظالمانه‌ای که به راحتی حقوق نادیده گرفته میشه هم میشه لذت رو گوشه و کنار پیدا کرد و ازش لذت برد!!من که بسیار لذت بردم!!!
مشاهد همه نظرات (۹)