دانلود کتاب صوتی فضاهای شفابخش


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فضاهای شفابخش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فضاهای شفابخش

استر اشترنبرگ در کتاب صوتی فضاهای شفابخش، ما را غرق در کشفیاتی می‌کند که چگونگی ارتباط بین حواس، احساسات و سیستم ایمنی را فاش می‌کند.

کتاب صوتی فضاهای شفابخش (Healing spaces) بر پایه تحقیقاتی نوشته شده است که چند دهه پیش نشان دادند بیماران بستری، اگر منظره‌ای از طبیعت را داشته باشند، سریع‌تر بهبود می‌یابند.

آیا جهان ما را بیمار می‌کند؟ اگر آنچه در اطراف ما که گیج کننده و ناهنجار به نظر می‌رسد (مثل رنگ‌ها و صداهایی که سبب غلیان احساسات می‌شوند) بتوانند شیمی سلامت ذهن را خدشه‌دار کنند، آیا ممکن است که همین محیط، قدرت «شفابخشی» داشته باشد؟ این سوالی است که دکتر استر اشترنبرگ (Esther M Sternberg) در کتاب فضاهای شفابخش ایجاد می‌کند و نگاهی تحسین برانگیز به «ذهن و تن» و «دریافت و فضا» می‌افکند.

چگونه یک منظره دلپذیر می‌تواند سبب سرعتِ بهبودی شود؟ نویسنده این نظریه را در مکان‌ها و وضعیت‌های مختلف پیگیری می‌کند و بیان می‌کند که چگونه یک معماری شگفت‌انگیز، یک هزارتو، یک باغ، یا یک مکان زیارتی، می‌توانند تنش ایجاد کنند، یا آرامش به وجود بیاروند.

اگر حواس ما را به «مکانی شفابخش» ببرد، پس جای شگفتی نیست اگر «مکانِ» ماد در «طبیعت» اهمیت زیادی داشته باشد. سلامت محیط شدیداً به سلامت فرد وابسته است. آنچه در این کتاب بیان می‌شود، نه تنها جهتِ ساخت بیمارستان‌ها، جوامع و حومه شهرهای مفید است، بلکه برای سلامت و شفای فردی نیز ضروری است.

دکتر استر اشترنبرگ پزشک علوم اعصاب است و محقق. مهم‌ترین عملکرد علمی‌اش پیدا کردن رابطه‌ای بین سیستم ایمنی و مغز است. کتاب فضا‌‌های شفابخش کاوشی است در جهان مادی و گاه معنوی. ارتباط جسم و روان را می‌‌پاید و برای این رصد کردن، ابتدا جسم و بخصوص پنج حس ظاهری را بررسی می‌کند و ارتباط آن‌ را با جهان اطراف می‌شکافد. چگونه این پنج حس از محیط دریافت اطلاعات می‌کنند و آن را در مسیری شگفت‌انگیز به مغز می‌رسانند؟

در قسمتی از کتاب صوتی فضاهای شفابخش می‌خوانیم:

لمس بدون تردید به احساسات از ابتدای کودکی متصل است. طریقی که مادر پیشانی فرزندش را هنگامی که بیمار است «لمس» می‌کند، ممکن است همین امر در بزرگی هم او را آرام کند،‌ حتی اگر تماس بعدی از شخصی غیر از مادر باشد. در پستانداران کوچک،‌ تماس مادر برای بقا ضروری است، زیرا گرما ایجاد می‌کند،‌ نوزاد جوندگان وقتی چند دقیقه از مادرشان جدا می‌شوند، پاسخ استرسی‌شان افزایش می‌یابد. به همین ترتیب، اگر آن‌ها را روی یک پارچه گرم قرار دهیم این «استرس» کاهش پیدا می‌‌کند.

 ۱۲ ساعت و ۷ دقیقه، ۳۳۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۱۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
شناسنامه
۱۳ دقیقه
مقدمه‌ی مترجم
۳ دقیقه
متن پشت جلد
۵۵ دقیقه
فصل اول - فضاهای شفابخش
۶۸ دقیقه
فصل دوم - دیدن و شفا یافتن
۵۳ دقیقه
فصل سوم - صدا و سکوت
۴۶ دقیقه
فصل چهارم پشم پنبه و ابرهای کندرِ هندی
۷۴ دقیقه
فصل پنجم - ماز و لابیرنت، هزارتو و هزاردالان
۴۳ دقیقه
فصل ششم - راه خود را پیدا کنید
۵۸ دقیقه
فصل هفتم - گم کردن آن و
۵۲ دقیقه
فصل هشتم - افکار و عبادات شفابخش
۴۹ دقیقه
فصل نهم - هورمون‌های امید و شفا
۸۶ دقیقه
فصل دهم - بیمارستان و بهبود بیماران
۶۱ دقیقه
فصل یازدهم - سلامت شهرها، سلامت جهان
۴۰ دقیقه
فصل دوازدهم - باغ‌های شفابخش و مکان‌های آرام‌بخش من
۲۴ دقیقه
پی‌نوشت

راهنمای دانلود کتاب صوتی فضاهای شفابخش

برای دانلود کتاب صوتی فضاهای شفابخش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فضاهای شفابخش

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
Honey Moradpour
۱۳۹۷/۱۱/۷
بسیار عالی بود
ر کریمی
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
خیلی خوب و مفید با خوانش عالی ممنون🌹
عطا یاری کیا
۱۳۹۷/۷/۱۱
کتاب کامل، جامع، و بی‌نقص در مورد ارتباط محیط ساخته شده وتاثیر آن بر سلامت روان و جسم.
بسیارعالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)