معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی ماجرای عینک دور طلایی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماجرای عینک دور طلایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماجرای عینک دور طلایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ماجرای عینک دور طلایی

کتاب صوتی ماجرای عینک دور طلایی، از مجموعه‌ ماجراهای شرلوک‌ هلمز اثر سر آرتور کانن دویل نویسنده‌ سرشناس اسکاتلندی است. دائرة‌المعارف داستان‌های پلیسی، شرلوک هولمز را بزرگ‌ترین کارآگاه در عرصه ادبیات و احتمالا مشهورترین مخلوق ادبی همه اعصار می‌خواند.

داستان این کتاب روایت کارآگاه جوان هاپکینز است که در شبی بارانی به آپارتمان هولمز می‌آید و خبر از کشته شدن جوانی به نام ویلوبی اسمیت را می‌دهد. اسمیت که به تازگی از دانشگاه آکسفورد فارغ‌التحصیل شده اخیرا برای دستیاری به استخدام پروفسور کورام درآمده بوده تا به او در تدوین کتاب تازه‌اش کمک کند. در محل جنایت هیچ نشانه و انگیزه‌ای از قتل پیدا نشده مگر عینکی دور طلایی که به نظر می‌رسد متعلق به قاتل باشد. هولمز به همراه واتسون بلافاصله دست به کار می‌شوند تا پرده از راز این جنایت بردارد.

سر آرتور کانن دویل (Sir Arthur Conan Doyle) شخصیت هلمز را از شخصیت یک جراح اهل ادینبورد بنام جوزف بل الهام گرفت. بل می‌توانست با دیدن ظاهر مردم از شخصیت درونی آن‌ها آگاه شود. شرلوک هلمز، با دید تیز و شم کارآگاهی قوی خود، زودتر از دیگران به قلب معماهای جنایی می‌رسد و دکتر واتسون پزشک بازنشسته ارتش، بهترین یار و یاور هلمز در این ماجراهاست. این دو همراه هم و با حل معماهای پیچیده و مبهم جنایی و تسلیم جنایتکاران به دست عدالت، به نسل‌های مختلف خوانندگان این داستان‌ها لذت می‌بخشند.

این کتاب صوتی در فرم و شیوه اجرایی ساختار کلاسیک روایت را برگزیده و روابط شخصیت‌ها و مکان‌های وقوع داستان در همان چارچوب آشنا برای مخاطب فضاسازی و اجرا شده‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
31 دقیقه
بخش اول
51 دقیقه
بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ماجرای عینک دور طلایی
نویسنده
مترجمجمشید اسکندانی
راویرضا عمرانی، امیرمحمد صمصامی، بهرام ابراهیمی، بهناز بستاندوست، معصومه عزیز محمدی، مینا درودیان، کامران محبی، امیر دلاوری
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، نمایشنامه
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ماجرای عینک دور طلایی

یلدا آریایی
۱۳۹۷/۳/۲۴
عاشق داستانهای پلیسی خصوصاً شرلوک هلمز هستم. ممنونم کتابراه
Zeynab Moradmand
۱۴۰۰/۱۱/۳
داستان واقعا قشنگی بود و راویان به زیبایی داستان را ادا کردند. بسیار لذت بردم از شنیدن این کتاب. پیشنهاد میکنم این کتاب رو دوستانی که به داستانهای جنایی و معمایی علاقه دارند حتما بخوانند. این داستان نشان میدهد که توجه به کوچکترین جزئیات چطور میتونه معمایی به این سختی و غیرقابل حل شدن رو حل کنه. در ابتدای بخش دوم میتوان حدس و گمان‌هایی کلی راجب حل معما زد، ولی وقتی که داستان اصلی رو متوجه میشید میفهمید که چقدر حدس و گمانتان راجب قاتل ناقص بوده. پیشنهاد میکنم برای فهمیدن اینکه قاتل چه شخصی است همان ابتدا به جزئیاتی که راجب عینک دور طلایی گفته میشود توجه زیادی داشته باشید و برای هیجان بیشتر قبل از شنیدن نظریات شرلوک راجب عینک دور طلایی، خودتان نظریه‌ای ارائه کنید و با نظریه موجود در داستان مقایسه کنید.
شراره شربت خوری
۱۳۹۷/۳/۲۴
سپاس آقای عمرانی عالی بود. هرجا هستید همیشه شاد باشید. خدا شما و امثالتون برای این سرزمین حفظ کنه
Ahmad
۱۴۰۲/۷/۲۴
کتاب درباره یک جنایت اینکه در یک خانه در روستاهای دور افتاده اتفاق می‌افتد. یک بازرس پلیس پیش شرلوک می‌آید و جزییات قتل را شرح می‌دهد یک جوان به عنوان منشی پروفسور کار می‌کرده به قتل می‌رسد. درباره جوان به این نتیجه می‌رسد که این جوان هیچ مشکلی نداشته است و در اکسفورد دررس خوانده است و در مورد. این خدمتکاران خانه هم هیچ کدام از آن‌ها هیچ مشکلی ندارند و همه مورد اعتماد هستند. فقط یک رد پا از باغ دیده می‌شود. که به باغ وارد شده و به اتاقی که میز تحریر بزرگ وجود داشته می‌رود که خدمتکار هم قبل از اینکه. صدای فریاد بشنود قدم زدن مرد جوان را شنیده که وارد اتاق می‌شده و پس از چند دقیقه صدای فریادی می‌شنود و بعد از چند لحظه به پایی می‌آید و مرد جوان را غرق در خون می‌بیند و در لحظه آخر مرد جوان می‌گوید پروفسور آن زن بود و با همین جمله از می‌میرد. با این اظهارات شرلوک کمی سوال می‌کند و عینک دور طلایی که کارگاه به او نشان می‌دهد که مربوط به قاتل بوده است و شرلوک از روی عینک حدی می‌زند قاتل یک زن. متشخص است که به شدت نزدیک بین است و بدون عینک نمی‌تواند چیزی ببیند شرلوک بعد به آن خانه می‌رود و با کارگاه به جزییات بیشتر می‌پردازد و از مسیری که قاتل وارد وارد ساختمان می‌شوند و هیچ غریب‌ای با قطار نرفته است و شرلوک از مسیر متوجه می‌شود که قاتل از ساختمان خارج نشده است و با بررسی جزییات می‌بیند که مسیر ورود قاتل با مسیر اتاق پروفسور شبیه هم هستند و قاتل اشتباهی به آن جا رفته و همانجاست و با تبحر او را از کتابخانه بیرون می‌آو. و قاتل همسر پروفسور است و روس است و آن‌ها را لو داده بود برای همین دنبال دفترچه خاطرات خودش می‌گردد که اسامی را در آن ثبت کرده بود و بعد از شنیدن ماجرا با سم خودکشی می‌کند
فرشته جلیلی
۱۴۰۲/۹/۲۵
همه چیز این کتاب، اعم از راوی‌ها، متن کتاب و... عالی و بدون هیچ نقصی بود. صداگذاری افراد برای شخصیت‌های مختلف داستان، بسیار کتاب و داستان را جذاب تر می‌کرد، خود داستان هم بسیار جذاب بود و تا لحظه آخر کسی نمی‌تواند نتیجه را پیش بینی کند و کسی که به این کتاب صوتی گوش می‌کند، دائما سناریوهای مختلف و و برای قاتل مقتول را در ذهنش تصور می‌کند خود این کتاب صوتی هم در این تصویر سازی ذهنی بسیار کمک می‌کند، نمی‌خواهم داستان کتاب را لو بدهم اما بدانید که در این کتاب صوتی شما اصلا نمی‌توانید تصور کنید که مجرم چه کسی است و چگونه قتل را انجام داده و به همین دلیل شاهد داستانی بسیار جذاب و هیجان انگیز خواهید بود و هرگز از گوش دادن به این کتاب صوتی خسته نمی‌شوید، بنابراین حتما وقت بگذارید و این داستان صوتی بسیار زیبا را گوش کنید و مطمئن باشید که پشیمان نمی‌شود
.
۱۴۰۱/۱۱/۱۹
کتاب عالی بود. موضوع این کتاب جنایی و معمایی بود و من که به شخصه عاشق داستان‌های معمایی هستم از این کتاب لذت بردم و پیشنهاد میکنم کسانی که داستان‌های جنایی و معمایی دوست دارن حتما بخونن.
به نظر من این کتاب همراه با آن موضوع‌ها هیجان هم داشت چون من انقدر غرق این کتاب شدم که زمان از دستم رفت. خیلی

معماها خوبی رو شرلوک هولمز حل می‌کرد. من وقتی آن معماها را میشنیدم دنبال راهی برای حل آن میکشم ولی راه حل من و او فرق داشت.
در آخر از نویسنده محترم آقای سر آرتور کانن دویل بسیار تشکر میکنم چرا که نویسندگی کار بسیار سختی است و ایشان به بهترین نحو این کتاب را نوشته‌اند.
از انتشارات نشر ثالث که بهترین انتشارات است و بهترین کتاب ها را منتشر میکند بسیار ممنونم و کتاب کتابخانه نیمه شب از این انتشارات را پیشنهاد میدم بخونین.
مهرنوش زاده رفیع
۱۳۹۷/۳/۲۹
هم داستان زیبایی بود و هم اجرا و خوانش و موسیقی متن عاااالی بود
متشکر از همه کتاب دوستان
بهنام رئیسی
۱۴۰۲/۴/۸
کتاب فوق العاده‌ای بود، صداگذاری افراد برای شخصیت‌های مختلف داستان، بسیار کتاب و داستان را جذاب تر می‌کرد، خود داستان هم بسیار جذاب بود و تا لحظه آخر کسی نمی‌تواند نتیجه را پیش بینی کند و کسی که به این کتاب صوتی گوش می‌کند، دائما سناریوهای مختلف برای قاتل و مقتول را در ذهنش تصور می‌کند و خود این هم کتاب صوتی در این تصویر سازی ذهنی بسیار کمک می‌کند، نمی‌خواهم داستان کتاب را لو بدهم اما بدانید که در این کتاب صوتی شما اصلا نمی‌توانید تصور کنید که مجرم چه کسی است و چگونه قتل را انجام داده و به همین دلیل شاهد داستانی بسیار جذاب و هیجان انگیز خواهید بود و هرگز از گوش دادن به این کتاب صوتی خسته نمی‌شوید، بنابراین حتما وقت بگذارید و این داستان صوتی بسیار زیبا را گوش کنید و مطمئن باشید که پشیمان نمی‌شود.
HaMraH
۱۴۰۲/۹/۲۷
داستان خیلی قشنگی بود و گویندگان هم به خوبی روایتش میکردند، روند معمایی و سوالیش ابدا خسته کننده نبود و من به عنوان شنونده کامل و دقیق گوش میکردم. از سری داستانهای هلمز، این کارآگاه ماهر و باهوش که با تبحر خاص خودش معمای قتل رو حل کرد. سر آرتور یکی از نوابغ داستان‌های جناییه و اینو در شخصیت شرلوک و هولمز میشه دید. داستان‌های شرلوک هولمز همشون عالین این داستان به نظرم گیرایی خاصی داره و شرلوک هولمز واقعی خودشو در این داستان به خوبی نشون میده و مشخص میشه که قدرت استنتاجش در چه حده. داستان با صداهای زیبا ودلنشین و کاربلد گروهی هنرمند و بازیگر. لذت بردم و تشکر میکنم.
اگر به موضوعات جنایی معمایی و قتل و راز الود علاقه دارید توصیه میکنم حتما این کتاب رو گوش بدین.
مصطفی عزیزی
۱۴۰۲/۲/۱۱
یک اثر فوق العاده از ماه آوا. به به، داستان‌های جنایی مخصوصا آقای هولمز از رمان‌ها و شاید سریال‌هایی هست که نمی‌شه ازش به راحتی گذشت، داستان بسیار جذاب و پر از معما که با کمی دقت به بخش اولش شاید می‌تونستم حدس بزنم ولی باز هم به چالش کشاند و شنونده را مطمئنا غرق داستان می‌کنه و در اواخر که می‌فهمیم چه جوری با حدس و گمان و اون کتابخونه و داستان‌هایی که وجود داشت تونست مساله را باز هم حل کند. عالی بود، به نظر بنده خلق چنین داستانی از این نویسنده‌ی خوش ذوق و کار هنری دوستان صدا پیشه به خلص آقای عمرانی و انتخاب موسیقی به جا مطمئنا یکی از ناب‌ترین داستان‌های صوتی هست و خواهد بود که در ذهن خواننده و شنونده حک خواهد شد. سپاس فراوان از کار ترجمه و دوستان خوبم در کتابراه
قصه طهماسبی
۱۳۹۷/۳/۲۴
واقعا ممنونممممممممممم بازم از این کارای خوب خوب بکنید، هورااااااا
Milad Vahedipour
۱۳۹۷/۳/۲۴
به عنوان کسی که دوست دارم به صورت مکتوب کتابی را بخوانم یا اگر داستانی را میشنوم متن اونو نیز بخوانم
خیلی دوست داشتم علاوه بر صدای زیبای گویندگان به متن هم دسترسی میداشتم
زهرا اسماعیلی مقدم
۱۴۰۰/۴/۲۴
عالی بود تقریبا من هم بعضی از جاهاش همراه شرلوک هلمز کشف کردم اما واقعا بعضی جاهاش حیرت آور بود. اینقدر محو داستان شدم که تا ساعت ۲ با وجود خستگی قسمت اول گوش دادم و قسمت دوم هم ساعت ۶. پیشنهادم اینه که این کتاب گوش بدید چون ماجرای جالبی داشت. فقط اگه میشه خود متن رو هم بزارید چون اگه شخصیتا رو از قاطی کردیم بتونیم متن استفاده کنیم ولی خیلی ممنون از زحمات تون پیشنهاد میکنم حتما به علاقمندان ژانر کارآگاهی که بخونن. باتشکر
علیرضا مقام دوست
۱۴۰۲/۳/۱۱
خلاقیت نویسنده در طرح وشکل گیری وقایع داستان از ابتدا تا انتها ستودنی ست هرچند در قبال شخصیت زن قاتل و انگیزه برای رسیدن به خواسته ش کمی دور از ذهن و اغراق امیز ست چرا که نویسنده عنوان میکند این زن دو نفر از قبل به عنوان منشی به داخل منزل پروفسور فرستاده بعد خود شخصا اقدام به برداشتن مدارک کرده که درحالی میتوانست از همان دونفر برای برداشتن مدارک استفاده کند و چند نکته دیگر ک کمی زیاد ازحد اغراق شده بود اما درکل باتوجه به هوش نویسنده داستان قابل تامل و زیبا و کمتر قابل پیش بینی ست
محمد سینا نظری
۱۴۰۳/۱/۵
کتاب بسیار عالی و دلنشینی است به نظر من که کتاب‌های کارآگاهی
رادوست دارم مخصوصً اگر متعلق به شرلوک هولمز باشد این کتاب بسیار جذاب است توصیه میکنم هم خودتان این کتاب را بخوانید و هم به دوستانتان معرفی کنید تا از خوندن این کتاب لذت ببرند. به نظر من نباید داستان رو برای بقیه تعریف کرد تا تازگی و هیجان خودش را حفظ کند.
و توصیه میکنم که کتاب‌های دیگر این مجموعه را هم گوش بدین
مشاهده همه نظرات 1258

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ماجرای عینک دور طلایی

برای دریافت کتاب صوتی ماجرای عینک دور طلایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.