دانلود کتاب صوتی مرغ شل


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرغ شل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مرغ شل

کتاب صوتی مرغ شل روایت‌گر تصویر بهناز ضرابی زاده از یک خانواده سنتی و فقیر است و به هیچ وجه تصویری فانتزی و شعارگونه نیست. داستانی ساده و ملموس و دربردانده‌ی لحنی طنز در روابط همه آدم‌های قصه است.

بچه‌ها به پرت افتاده‌ترین گوشه‌های زندگی سرک می‌کشند؛ همان‌جاهایی که از دید بزرگتر‌ها نادیده و نامکشوف می‌ماند. در قصه «مرغ شل» بچه‌ها با همین ظرافت، شل بودن مرغی را که پدر خانواده برای قربانی کردن جلو ماشین تازه‌اش خریده، کشف و برملا می‌کنند. همین کشف است که وصل می‌شود به دلسوزی مادر خانواده و مرغی که سرنوشتش قربانی شدن بوده، بدل می‌شود به همخانه‌ای دوست داشتنی برای آن‌ها. داستان از آن‌جا آغاز می‌شود که پدر یک خانواده با قرض و وام وانتی می‌خرد تا با آن کار کند، مادر خانواده اصرار دارد که برای ماشین جدید قربانی کنند ولی از آنجا که پدر توان خرید یک گوسفند را ندارد به پیشنهاد بچه‌ها تصمیم می‌گیرد یک خروس بخرد، ولی در ‌‌نهایت با یک مرغ شل به خانه باز می‌گردد.

این کتاب به رابطه میان انسان‌ها و حیوانات نگاهی ویژه دارد و خصوصا علاقه نوجوانان به حیوانات اهلی را با ذهنیتی طنز نشان می‌دهد.

تناسب دیالوگ با شخصیت‌های قصه و استفاده از طنزهای روز اجتماعی شنیدن آن را برای بزرگسالان نیز جذاب می‌کند.

در قسمتی از کتاب صوتی مرغ شل می‌شنویم:

پوست خیار را جلوش می‌گیرد و صدایش را نازک می‌کند: «بی... یو... بی یو...» مرغ دو سه قدم جلو می‌آید. پای راستش را نمی‌تواند روی زمین بگذارد. آن را بین زمین و آسمان نگه می‌دارد. مرغ می‌لنگد. نفس حجت بالا نمی‌آید. می‌گوید: «اهو... شل است. می‌لنگد! ببین مرغه چلاق است!» حجت بلند می‌شود و می‌ایستد. انگار کشف بزرگی کرده است. داد می‌زند: «به جان خودم شل است.» می‌پرم و گوشه پیراهنش را می‌چسبم و با صدای خفه‌ای می‌گویم: «چه خبر است؟» 

 ۱ ساعت و ۱۹ دقیقه، ۷۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۴۹۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۶ دقیقه
بخش اول
۲۵ دقیقه
بخش دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مرغ شل

برای دانلود کتاب صوتی مرغ شل و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مرغ شل

نظرات کتاب صوتی مرغ شل

S H
۱۳۹۹/۱/۱۰
مرغ شل از سرکار خانم بهناز ضرابی زاده رو از دست ندید... محشره... البته چاپیش رو دو بار خوندم.
مشاهد همه نظرات (۲)