دانلود کتاب صوتی ملاصدرا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ملاصدرا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ملاصدرا

کتاب صوتی ملاصدرا اثر علی اصغر سیدآبادی، زندگی یکی از فیلسوفان بزرگ ایرانی را به تصویر می‌کشد و شما را با سبک زندگی او آشنا می‌کند.

صدرالدین محمد بن ابراهیم قوام شیرازی در سال 1571 میلادی در شهر شیراز چشم به جهان گشود. ملاصدرا (Mulla Sadra) در دوران نوجوانی علاوه بر دروس رایج در حوزه‌های آن عصر، دروسی مثل ادبیات فارسی، عربی، منطق، اصول فقه، فقه، کلام و...، فلسفه را نیز آموخت. شیراز جایی بود که صدرا نوجوانی و بخشی از جوانی خود را در آن سپری کرده و پایه‌های اولیه افکار او در آن جا شکل گرفت.

شیراز در آن دوران، وارث فیلسوفان بزرگی بوده است. با توجه به این که در آن زمان نوجوانی صدرا، شاگردانی از اندیشمندان مذکور، در شیراز حضور داشتند که به تدریس و تعلیم مشغول بوده‌اند، می‌توان حدس زد که صدرا با چه زیرساخت‌های فکری، شیراز را به مقصد اصفهان ترک کرده است. ملاصدرا موسس حکمت متعالیه شد و طرفداران بسیاری داشت که به عنوان سومین مکتب مهم فلسفی در جهان اسلام معرفی شد. یکی از شاهکارهای وی تلفیق چهار جریان فکری یعنی کلام، عرفان، فلسفه افلاطون و فلسفه ارسطو در یک نقطه بود و بعدها به القابی چون مُلاصَدرا و صدرالمتألهین شناخته شد.

ملاصدرا، از جمله فیلسوفانی است که در جریان فکر فلسفی در جهان اسلام، حرفی جدید داشت و موضوعات تازه‌ای بیان کرد. ملاصدرا با قرآن مجید و روایات اخت می‌گرفت و از آن‌ها برای حل موضوعات فلسفی استفاده می‌کرد. از ویژگی‌های ملاصدرا، ایمان راسخ وی به اصول و مبانی اعتقادی شیعه دوازده امامی است. وی در آثار خود در مواضع مختلف، اصول اعتقادات شیعه را تبیین کرده است. ملاصدرا قبل از مرگش کارهای بسیاری از قبیل: نوشتن بیش از 50 کتاب و رساله، نقد و رد اصول معتبر و معروف فلسفی زمان و بنیان نهادن اصول جدید و پرورش تعداد زیادی شاگرد را انجام داد. ملاصدرا در آخرین سفر حج دچار بیماری شد و دار فانی را وادع گفت.

در قسمتی از کتاب صوتی ملاصدرا می‌شنویم:

«سخن گفتن از وجود، او را به یاد میرداماد و شب‌های اصفهان می‎انداخت. میر درباره وجود نظر دیگری داشت؛ اما ملاصدرا فکر که می‌کرد، می‌دید بحث اصالت وجود را از بحث‌های میر الهام گرفته و تکمیل کرده است. هر بار که میر اشکال گرفته، او فکر کرده و پاسخ داده و نظریه‌ای مستحکم و قوی تدوین کرده است.»

 ۱ ساعت و ۲۷ دقیقه، ۸۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
بخش اول
۱۸ دقیقه
بخش دوم
۹ دقیقه
بخش سوم
۵ دقیقه
بخش چهارم
۴ دقیقه
بخش پنجم
۷ دقیقه
بخش ششم
۱۰ دقیقه
بخش هفتم
۳ دقیقه
بخش هشتم
۷ دقیقه
بخش نهم
۱۲ دقیقه
بخش دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ملاصدرا

برای دانلود کتاب صوتی ملاصدرا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ملاصدرا

نظرات کتاب صوتی ملاصدرا

faeze rm
۱۳۹۹/۸/۲۱
خوشبحال این بزرگان که ازخداخواستند و همت به خرج دادند و خداوند هم هدایتشون کرد و علوم را بهشون اموخت واقعا راسته که برای هدایت شدن اول باید بخواهیم که هدایت بشیم وبعدتلاش کنیم
جعفر مهرآبادی
۱۴۰۰/۱/۳
مناسب جهت آشنایی با دانشمندان ایران بزرگ
فاطمه نجار
۱۳۹۹/۱۲/۱۶
خیلی خوب و عالی بود و صدای گوینده بسیار زیبا
مشاهد همه نظرات (۵)