دانلود کتاب صوتی هرجا روید مقصد همانجاست


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هرجا روید مقصد همانجاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هرجا روید مقصد همانجاست

کتاب صوتی هرجا روید مقصد همانجاست اثر جان کابات زین، دارای دستورالعمل‌های کاربردی برای افرادی است که می‌خواهند به تنهایی به تمرین مراقبه بپردازند بدون اینکه به کمک وسیله یا پشتیبان دیگر نیاز داشته باشند.

هدف جان کابات زین (Jon Kabatzinn) در کتاب حاضر این است که روش دسترسی به جوهرۀ مراقبه را برای افرادی که ممکن است در زندگی‌شان درگیر استرس، درد و بیماری باشند، ارائه دهد.

کتاب صوتی هرجا روید مقصد همانجاست (wherever you go there you are) برای آن‌هایی نوشته شده که در برابر برنامه‌های منظم مقاومت می‌کنند، همین‌طور برای افرادی که دوست ندارند که بهشان گفته شود چه کار کنند اما به اندازه کافی کنجکاو هستند که در مورد توجه کامل و ارتباط آن دانسته و با تلاش و قدری راهنمایی و پیشنهاد از این طرف و آن طرف بتوانند تلاش کرده و قطعات را در کنار هم قرار دهند.

در عین حال کتاب هرجا روید مقصد همانجاست برای افرادی که مراقبه را تمرین می‌کنند و می‌خواهند آن را گسترش داده، عمیق‌تر کرده و تعهد خود به زندگی با توجه و بصیرت بیشتر را تقویت کنند نیز مناسب است. در این‌جا طی چند فصل کوتاه، روی ماهیت توجه کامل تمرکز می‌شود، هم در تلاش‌های رسمی ما در تمرین و هم در کوششی که برای وارد کردن آن به تمام جنبه‌های زندگی روزمره انجام می‌دهیم. هر فصل نگاهی اجمالی به یک وجه الماس چند وجهی توجه کامل خواهد داشت. با چرخش‌های مختصر این الماس، فصل‌ها به هم مرتبط می‌شوند. برخی ممکن است مشابه دیگری باشد اما در عین حال تراش هر یک از این وجه‌ها متفاوت و منحصر به فرد است.

این شناسایی الماس توجه کامل به آن دسته از افرادی ارائه می‌شود که می‌خواهند مسیری به سوی سلامت عقلانی و بصیرت در زندگی خود ترسیم کنند. آنچه لازم است، تمایل برای نگاه عمیق به لحظۀ فعلی فرد است، در هر شرایطی که هستند، با روحیه‌ای سخاوتمند و مهربان نسبت به خود، و برخورد باز نسبت به آنچه ممکن است رخ دهد.

بخش اول، به منطق و شرایط اجرا تمرین فردی، توجه کامل یا عمیق‌تر کردن آن می‌پردازد. این بخش خواننده را به چالش وا می‌دارد تا با وارد کردن توجه کامل به زندگی خود به طرق مختلف دست به کسب تجربه بزند.

بخش دوم، به بررسی برخی جنبه‌های اصلی روش رسمی مراقبه می‌پردازد. روش رسمی عبارت است از دوره‌های زمانی خاص که ما به طور هدفدار دیگر فعالیت‌ها را متوقف کرده و به روش‌هایی خاص به پرورش توجه کامل و تمرکز می‌پردازیم.

بخش سوم به بررسی گستره‌ای از کاربرد‌ها و جنبه‌های فکری مختلف در توجه کامل می‌پردازد. برخی فصل‌های خاص در هر سه قسمت با پیشنهادات واضحی برای وارد کردن جنبه‌هایی از روش رسمی و غیر رسمی توجه کامل به زندگی فرد به پایان می‌رسند. این‌ها را در زیر مجموعه‌ای با نام «تلاش کنید» می‌توانید بیابید.

در بخشی از کتاب صوتی هرجا روید مقصد همانجاست می‌‌شنویم:

گاهی در طول روز توقف کنید، بنشینید و به نفس کشیدن خود توجه کنید. می‌تواند پنج دقیقه باشد، یا حتی پنج ثانیه. خود را رها کرده و بطور کامل لحظۀ فعلی را درک کنید، ببینید احساستان چیست و سعی کنید بفهمید چه اتفاقی در حال رخ دادن است. در این لحظات اصلاً سعی نکنید چیزی را تغییر دهید فقط نفس بکشید و راحت باشید. نفس بکشید و همه چیز را رها کنید. این حس را بمیرانید که مجبور باشید در این لحظۀ فعلی حتماً چیزی را تغییر دهید؛ در ذهن و در قلبتان، به خودتان اجازه دهید تا به این لحظه اجازه دهد تا دقیقاً همانطور که هست باشد، و به خودتان اجازه دهید تا دقیقاً همانطور که هستید باشید. بعد وقتی آمادگی پیدا کردید مصمم و با توجه کامل به آن سمتی بروید که قلبتان به شما می‌گوید.

 ۳ ساعت و ۳۹ دقیقه، ۲۰۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت
ویژه امروز: ۶۳۰۰ ت (۳۰%) - 2.44€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
پیش گفتار
۱۰ دقیقه
مقدمه
۱۷ دقیقه
بخش اول - شکوفایی لحظه فعلی
۱۳ دقیقه
همین است و بس
۱۸ دقیقه
آیا همه می‌توانند مراقبه انجام دهند؟
۱۷ دقیقه
قضاوت نکردن
۱۰ دقیقه
بینش
۲۱ دقیقه
مراقبه، انسان کامل به وجود می‌آورد
۱۴ دقیقه
قسمت دوم - قلب تمرین - مراقبه در حالت نشسته
۱۴ دقیقه
با دستانتان چه کاری انجام دهید
۱۰ دقیقه
چه مدت تمرین کنیم؟
۱۳ دقیقه
مراقبه‌ی کوهستان
۱۵ دقیقه
مراقبه‌ی دریاچه
۱۵ دقیقه
مراقبه در حالت ایستاده
۲۱ دقیقه
حداقل روزی یکبار بدن خود را روی زمین قرار دهید
۱۱ دقیقه
سخن پایانی

راهنمای دانلود کتاب صوتی هرجا روید مقصد همانجاست

برای دانلود کتاب صوتی هرجا روید مقصد همانجاست و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هرجا روید مقصد همانجاست

نظرات کتاب صوتی هرجا روید مقصد همانجاست

tohid farsi
۱۳۹۹/۴/۱۸
کتاب روان و خوبیست ولی در کل این دست کتابها و این دیدگاه‌ها توی مملکت ما جواب نمیده چون برای حتی یک ساعت بعدتم نمیتونی فکر کنی و برنامه ریزی کنی کتابهای راز و رمز موفقیت واقعا برای اروپا امریکا حتی خاور دوره نه اینجا که موفقیت شده دلالی بورس سکه دلار...
Farshad Darabi
۱۴۰۰/۱/۱۴
خیلی کتاب ارزشمندیه
گوینده هم کارش خیلی خوبه لطفاکتابراه کتاب والدن اثر ثورو را هم به مجموعه‌اش اضافه کنه چون دراین کتاب ازمطالب کتاب والدن خیلی استفاده شده و خالی ازلطف نیست که اون رو مطالعه کنم
ممنون از کتابراه
FARID ATTAR
۱۳۹۹/۱۰/۸
به همه دوستاران آزادی، علاقمندان موفقیت پیشنهاد میکنم این کتاب رو با دقت گوش کنند. بسیار کاربردی و مهمه.... موفق باشید
مشاهد همه نظرات (۹)