دانلود کتاب صوتی هیل بیلی: روزگار آمریکایی‌های پشت کوه نشین 


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هیل بیلی: روزگار آمریکایی‌های پشت کوه نشین  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هیل بیلی: روزگار آمریکایی‌های پشت کوه نشین 

کتاب صوتی هیل بیلی: روزگار آمریکایی‌های پشت کوه نشین نوشته جی. دی. ونس، از عناوین پرفروش نیویورک‌تایمز، یواس‌ای تودی و لس آنجلس تایمز است که طبقات اجتماعی و فرهنگی آمریکایی‌ها را به شکلی متفاوت و جذاب مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

کتاب صوتی هیل بیلی: روزگار آمریکایی‌های پشت کوه‌نشین (Hillbilly elegy: a memoir of a family and culture in crisis) خاطرات یک خانواده و یک فرهنگ بحران‌زده را روایت می‌کند و به بررسی روزگار آمریکایی‌هایی که در پشت‌ کوه زندگی می‌کنند، می‌پردازد.

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در سال 2016 باعث شگفتی بسیاری از ناظران سیاسی در سراسر جهان شد. دونالد ترامپ، سرمایه‌داری بدون سابقه درخشان سیاسی با رفتارهای نابهنجار و قول‌ها و شعارهای عجیب‌وغریب بود و انتخاب او به عنوان رئیس جمهور مصداق شنا کردن برخلاف جریان آب بود. اما کسانی که شناخت دقیق‌تری از جامعه آمریکا داشتند، یعنی چیزی بیشتر از تصویری که هالیوود برایشان ایجاد کرده می‌دانستند، کمتر از این اتفاق حیرت‌زده شدند.

چگونگی پیروزی ترامپ در انتخابات برای بسیاری از مردم آمریکا و جهان سؤال‌برانگیز است، یکی از برجسته‌ترین منابع شناخت دقیق مردمی هیل بیلی است که بدنه اصلی رأی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را تشکیل می‌دادند. با شنیدن این کتاب ضمن درک عمیق بخش عظیم و کمتر تصویر شده‌ای از آمریکا، از طریق روایتی دست اول که هر سطر آن با شگفتی همراه خواهد بود، با شرح ‌حال یکی از همین مردم همراه می‌شویم که داستان موفقیتش شاید از داستان موفقیت بسیاری از نوابغ آموزنده‌تر و شنیدنی‌تر باشد. داستان زندگی جی. دی. ونس به قول خودش داستان رسیدن فردی عادی به دستاوردی معمولی است. او نه شرکتی چندملیتی راه انداخته و نه رئیس‌جمهور شده، ولی نشان می‌دهد که چطور می‌توان با استفاده از امکانات موجود و بدون داشتن هوش فوق‌العاده، شانس زیاد، رانت خانوادگی و… به رفاهی درخور رسید.

پدربزرگ و مادربزرگ جی. دی. ونس، (J. D. Vance) اشخاصی فقیر بودند اما زندگی عاشقانه‌ای با یکدیگر داشتند. آن‌ها بعد از ازدواج، به امید اینکه از فقر رهایی پیدا کنند از کنتاکی به اوهایو سفر کردند. اما ایجاد زندگی جدید در محیطی جدید به هیچ وجه کار راحتی برای آن‌ها نبود و همه‌ی اعضای خانواده‌ی او هنوز هم با مشکلات و سختی‌های نیاکان‌شان روزگار می‌گذارندند. ونس با پرداختن به داستان زندگی خود و ارائه‌ی تحلیل‌های جامعه شناسانه‌ی عظیم، شما را با زندگی طبقه‌ی کارگر در منطقه‌ی آپالاچیای آمریکا آشنا می‌کند.

این کتاب گوشه‌ای از زندگی آمریکایی‌ها را به تصویر می‌کشد که کمتر دیده شده‌اند، اشخاصی که در فقر فراوان دست و پا می‌زنند، شرایط زندگی دشواری را طی می‌کنند و محتمل‌ترین آینده برایشان مرگ در اثر اوردوز است، با این حال قهرمان این داستان که خودِ نویسنده است با کمک تعدادی آدم دوست داشتنی از این سرنوشت رهایی می‌یابد و دستاوردی نه چندان ویژه اما درخور خود فراهم می‌آورد. جی. دی. ونس از رسیدن به مرز ناامیدی نوشته است، از تبعیض‌های نژادی و اختلاف طبقاتی، از زندگی میان مردم و همسایگانی که دیگر آمریکایی‌ها به آن‌ها آشغال سفید می‌گویند.

جی. دی. ونس درباره‌ی این کتاب می‌گوید: «این داستان زندگی من است و علت اصلی نوشتن این کتاب این است که می‌خواهم مردم بدانند رسیدن به مرز از خود ناامید شدن و دست از تلاش برداشتن چه حسی دارد و چگونه یک‌ شخص به آن نقطه می‌رسد. قصد دارم مردم بفهمند فقرا زندگی‌شان را چگونه می‌گذرانند و تأثیر روانی‌ای که فقر مادی و معنوی بر روی کودکان آن‌ها می‌گذارد، چگونه است. می‌خواهم مردم رویای آمریکایی را به گونه‌ای بنگرند که من و خانواده‌ام تجربه کرده‌ایم. می‌خواهم مردم چگونگی تغییر طبقه اجتماعی را از نزدیک لمس کنند و دلم می‌خواهد مردم متوجه چیزی شوند که خودم هم به تازگی آموخته‌ام. من و امثال من که به اندازه کافی برای تجربه کردن رویای آمریکایی خوش‌شانس بودیم، شیاطینی در زندگی گذشته‌مان به جا گذاشته‌ایم که در تعقیب‌مان هستند. مردم امروز به من نگاه می‌کنند، به شغل و دستاوردهای از ما بهترانی‌ام، و گمان می‌کنند یک نابغه هستم، که فقط یک آدم واقعا خارق‌العاده می‌تواند به جایی که امروز هستم برسد. با احترام به همه کسانی که این‌طور فکر می‌کنند، فکر می‌کنم این نظریه مزخرفی بیش نیست. با هر میزان استعداد و نبوغی که دارم، تا زمانی که تعدادی آدم دوست‌داشتنی نجاتم نداده بودند، می‌شود گفت به فنا رفته بودم.»

نکوداشت‌های کتاب هیل بیلی:

کتابی بسیار جذاب. (Wall Street Journal)
اثری ضروری و پراهمیت. (New York Times)
شرح حالی صادقانه، عاری از تعصب و تأثربرانگیز. (New York Post)
اثری عمیق برای فهم دقیق پدیده‌ی دونالد ترامپ. (Independent)

در قسمتی از کتاب صوتی هیل بیلی می‌شنویم:

هیچ وقت چهره لیندزی را فراموش نمی‌کنم وقتی دوان دوان از پله‌ها بالا رفت و روی تختخواب افتاد. درد آدم شکست خورده‌ای در چهره‌اش موج می‌زد که فقط کسانی آن را می‌فهمند که در فاصله چند دقیقه تفاوت اوج و حضیض را درک کرده باشند. لیندزی در نقطه رسیدن به رویای کودکی‌اش بود؛ حالا دوباره تبدیل شده بود به یک دختر نوجوان معمولی با قلبی شکسته. ماماو به کاناپه‌اش پناه برد، جایی که می‌توانست سریال تلویزیونی نظم و قانون را تماشا کند، انجیل بخواند و بخوابد. من در راهروی باریکی که اتاق نشیمن را از اتاق غذاخوری جدا می‌کرد ایستادم. سوالی را از ماماو پرسیدم که از وقتی به مادر دستور داد ما را در کمال امنیت به خانه برساند، ذهنم را درگیر کرده بود. می‌دانستم چه جوابی قرار است بدهد، اما گمانم فقط دلم می‌خواست مطمئن شوم. «ماماو، خدا ما را دوست دارد؟» چهره ماماو اندوهگین شد، در آغوشم گرفت و زد زیر گریه.

 ۱۰ ساعت و ۳۴ دقیقه، ۵۸۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۳۸۰۰۰ ت
ویژه امروز: ۲۲۸۰۰ ت (۴۰%) - 7.19€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۶ دقیقه
مقدمه
۳۱ دقیقه
بخش اول
۳۹ دقیقه
بخش دوم
۲۱ دقیقه
بخش سوم
۳۷ دقیقه
بخش چهارم
۵۳ دقیقه
بخش پنجم
۴۸ دقیقه
بخش ششم
۴۴ دقیقه
بخش هفتم
۲۶ دقیقه
بخش هشتم
۳۱ دقیقه
بخش نهم
۲۹ دقیقه
بخش دهم - قسمت اول
۴۵ دقیقه
بخش دهم - قسمت دوم
۴۷ دقیقه
بخش یازدهم
۳۱ دقیقه
بخش دوازدهم
۳۷ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۲ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۳ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۴ دقیقه
بخش شانزدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی هیل بیلی: روزگار آمریکایی‌های پشت کوه نشین 

برای دانلود کتاب صوتی هیل بیلی: روزگار آمریکایی‌های پشت کوه نشین  و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هیل بیلی: روزگار آمریکایی‌های پشت کوه نشین 
Parii Nafasiy
۱۳۹۹/۱۱/۵
زیبا و بسیار متن روان و دلنشینی داشت
Ali Karimi
۱۳۹۹/۴/۱۴
عالی هر چه جلو تر میره عالی تر میشه
Mahdi افریشم
۱۳۹۸/۵/۲۳
مزخرفات جناب ترامپ السلطنه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)