دانلود کتاب صوتی پوتین قرمزها


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پوتین قرمزها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پوتین قرمزها

کتاب صوتی پوتین قرمزها اثر فاطمه بهبودی، به روایت زندگی مرتضی بشیری بازجوی جنگ روانی در قرارگاه خاتم الانبیا می‌پردازد و خاطرات جذابی از بازجویی‌های او از افسران عراقی را بازگو می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی پوتین قرمزها:

کتاب پوتین قرمزها از 36 فصل و یک مقدمه تشکیل شده که فاطمه بهبودی در مقدمه این کتاب به نحوه‌ی نگارش اثر و موانع و مشکلات پیش روی خود در این زمینه اشاره می‌کند؛ در فصل‌های ابتدایی به روایت قسمتی از بازجویی‌های مرتضی بشیری از افسران عراقی در ایران می‌پردازد، سپس زندگی شخصی او و نحوه‌ی ورودش به جبهه و نقش او در جنگ تحمیلی را شرح می‌دهد.

این اثر در قالب اول شخص و از زبان مرتضی بشیری روایت می‌شود و نحوه‌ی فعالیتش در ستاد جنگ روانی و نیز مراحل بازجویی از اسرای عراقی را برای شما به تصویر می‌کشد. همین روایت جلسات بازجویی یکی از جذابیت‌های خاطرات بشیری است که گاهی در خلال شرح این خاطرات رویدادهای تاریخی نیز بیان می‌شود که فجایع اتفاق افتاده در جنگ تحمیلی را به وضوح نشان می‌دهد. از جمله این موارد می‌توان به بازجویی از محمدرضا جعفر عباس الجشعمی، سرهنگ دوم نیروی مخصوص، فرمانده تیپ کماندویی سپاه هفتم و حضور او در ام الرصاص اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی پوتین قرمزها می‌شنویم:

دانشجوی آرامی نبودم. علیه رژیم شاه فعالیت می‌کردم. اولین مواجهه‌ام با ساواک سال 1352 بود. در یک بگیر و ببند دانشگاهی دستگیرم کردند. در اعتراض به دخالت امریکایی‌ها در امور ایران، به ماشین پیمان سنتو حمله کردیم. جلوی جمعیت ایستاده بودم و به طرف ماشین سنگ پرتاب می‌کردم. تعداد بچه‌ها که زیاد شد و شعارها کوبنده‌، سپردارها آمدند و ما کشیدیم عقب. از جمعیت جدا شدم و رفتم طرف دری که به خیابان تخت جمشید می‌خورد تا رد گم کنم. یک‌مرتبه دستی از پشت یقه‌ام را گرفت. تا به خودم بجنبم، چشم‌هایم را بستند و سوار ماشینی کردند و بردند.

وقتی چشم‌هایم را باز کردند، دست‌بسته روی یک صندلی توی یک اتاق خالی و تاریک نشسته بودم؛ در حالی ‌که نورافکنی مستقیم به چشم‌هایم می‌تابید. با این شیوه می‌خواستند حالت‌های صورتم را، که یک متهم بودم، زیر نظر داشته باشند. از طرفی، با تاباندن طولانی‌مدت نور باعث به هم ریختن اعصابم بشوند. اما من، که از طریق دوستانم با شیوه‌های آن‌ها آشنا بودم، خودم را نباختم و گفتم: «حالا فرض کنید اعصابم خرد شد، سؤالتان را بپرسید!»

بازپرس کفری شد و مشتی به فک راستم زد، که چانه‌ام جابه‌جا شد. این بازجویی‌ها دربارۀ فعالیت‌های مذهبی و شرکت در جلسات سخنرانی‌های دکتر شریعتی بود. با سؤال و جواب کردن از دستگیرشدگان قصد داشتند افراد دیگری را که در خط امام بودند، شناسایی کنند. می‌دانستم مسئول امور دانشجویی دانشکده ساواکی است؛ بنابراین هر بار که از من می‌پرسیدند با چه کسانی ارتباط دارم، اسم این ننه‌مرده را می‌بردم!

 ۸ ساعت و ۴۲ دقیقه، ۴۸۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۶ دقیقه
مقدمه
۱۵ دقیقه
فصل اول
۱۵ دقیقه
فصل دوم
۲۱ دقیقه
فصل سوم
۱۷ دقیقه
فصل چهارم
۲۱ دقیقه
فصل پنجم
۱۴ دقیقه
فصل ششم
۲۱ دقیقه
فصل هفتم
۱۶ دقیقه
فصل هشتم
۲۹ دقیقه
فصل نهم
۱۴ دقیقه
فصل دهم
۱۰ دقیقه
فصل یازدهم
۲۵ دقیقه
فصل دوازدهم
۸ دقیقه
فصل سیزدهم
۲۰ دقیقه
فصل چهاردهم
۲۱ دقیقه
فصل پانزدهم
۲۰ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۳ دقیقه
فصل هفدهم
۷ دقیقه
فصل هجدهم
۵ دقیقه
فصل نوزدهم
۶ دقیقه
فصل بیستم
۶ دقیقه
فصل بیست و یکم
۸ دقیقه
فصل بیست و دوم
۸ دقیقه
فصل بیست و سوم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۲۹ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۱۰ دقیقه
فصل بیست و ششم
۶ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۱۶ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۶ دقیقه
فصل بیست و نهم
۹ دقیقه
فصل سی‌ام
۱۴ دقیقه
فصل سی و یکم
۱۴ دقیقه
فصل سی و دوم
۸ دقیقه
فصل سی و سوم
۶ دقیقه
فصل سی و چهارم
۹ دقیقه
فصل سی و پنجم
۴۰ دقیقه
فصل سی و ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی پوتین قرمزها

برای دانلود کتاب صوتی پوتین قرمزها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پوتین قرمزها

نظرات کتاب صوتی پوتین قرمزها

Hosein Jamalabadi
۱۳۹۹/۹/۲۵
دوست عزیز معلومه شما هیچ چی از برخورد بعثی‌ها با اسرای ما نمیدونین، بازجویی‌ی مهارته و مهمه اونم وسط جنگ ک بشه جلوی ضربه گرفت. مهارت روانی بازجو میرسونه بدون شکنجه فیزیکی حرف میکشه، جنگ باکلاس بازی و تی تیش مامانی برنمیداره وقتی رزمنده‌ها و ناموستو میکشن اونم با اون وضع
نسرین آتون
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
کتاب واقعا عالی بود، جنگ از یک زاویه جدید، دید من رو من نسبت به اسرای عراقی کاملا عوض کرد، ولی اینکه چرا توی داخل کشور اینقدر چوب لای چرخ آقای بشیری میکردن رو نمیفهمم، در ضمن این اولین کتاب دفاع مقدس بود که تونست همسر من رو کتاب گوش کن کنه
خلیل علوی
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
جذاب و عالی بود با محتوای خیلی قشنگ
از نظر من نقطه ضعف این داستان، تقلید صدای اسرای عرب یا بعضی از افراد با زبان کردی بوده
لحن و تن صدای تقلیدی هم از نقاط ضعف گوینده بود
مشاهد همه نظرات (۱۴)