دانلود کتاب صوتی پیامی به گارسیا


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیامی به گارسیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پیامی به گارسیا

کتاب صوتی پیامی به گارسیا (چکیده کتاب) نوشته‌ی آلبرت هابرد، متعلق به کسانی‌ست که در دنیای تجارت مشغول به کارند و اگر شما هم جزء این دسته از افراد باشید، با شنیدن آن شیوه درست مسئولیت‌پذیری و تلاش برای بهبود کسب‌وکارتان را یاد خواهید گرفت.

درباره کتاب صوتی پیامی به گارسیا:

داستان کتاب صوتی پیامی به گارسیا (A Message to Garcia) در سال 1899 نوشته شده و بیانگر ارزش ابتکار عمل فردی و وظیفه‌شناسی در کار است. آلبرت هابرد برای نشان دادن چنین مفهومی قصه‌ی سربازی جسور را برای شما تعریف می‌کند که در میانه جنگ اسپانیا و آمریکا باید پیامی مهم از ویلیام مک کینلی رئیس جمهور به رهبر شورشیان کوبا برساند و در این مسیر باید تمام تلاش خود را بکند تا با تمرکز و توان بالا کار را تمام کند.

پیامی به گارسیا یکی از اولین نوشته‌های الهام‌بخشی به شمار می‌رود که به فرهنگ تجارت اختصاص داده شده و تاکنون از روی آن دو فیلم، چندین برنامه رادیویی و نمایش اقتباس و الهام گرفته شده است. با اینکه بیش از یک قرن از نوشتن این کتاب می‌گذرد، پیامی به گارسیا همچنان در حوزه رهبری و موفقیت پیشتاز و کاربردی به حساب می‌آید.

نکته جالب توجه درباره این کتاب، استفاده از نام آن در فرهنگ و اصطلاحات عمومی مردم آمریکاست. برای مثال وقتی می‌خواهند درباره ابتکار عمل در انجام کاری دشوار صحبت کنند، از عبارت پیامی به گارسیا استفاده می‌کنند. حتی در نوارهای وارتگیت که مکامله بین ریچارد نیکسون و هنری کیسینجر و جان ارلیچمن است، چنین جمله‌ای را می‌شنویم.

نویسنده درباره ایده اولیه نوشتن کتاب پیامی به گارسیا می‌گوید:

این اثر کوتاه ادبی در شامگاه و پس از صرف غذا، ظرف یک ساعت نوشته شد. نگارش آن مطابق بود با 22 فوریه 1899، زادروز جرج واشینگتن، نخستین رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا، درست زمانی که قصد داشتیم شماره ماه مارس مجله‌مان را چاپ کنیم.

آنچه نوشتم سخن قلبی‌ام بود، پس از پشت سر گذاشتن روزی سخت که تلاش می‌کردم به برخی از این ‌روستائیان وظیفه‌نشناس بیاموزم، کمی به خود بیایند و از جایشان تکانی بخورند.

اما ایده اصلی آن زمانی به ذهنم رسید که در حال صرف چای و صحبت با دوستم بودم. دوستم «بِرت» گفت: «قهرمان حقیقی نبرد کوبا «رووآن» بود. رووآن به تنهایی کار را به انجام رسانده بود؛ او پیام را به گارسیا رسانده بود.»

ناگهان چیزی در ذهنم جرقه زد! بله حق با اوست؛ قهرمان کسی است که کاری را که به عهده گرفته، به سرانجام می‌رساند.

آلبرت هابرد را بیشتر بشناسیم:

«دوست کسی است که همه‌چیز را در مورد شما می‌داند و هنوز هم شما را دوست دارد.»، این یکی از گفته‌های البرت گرین هابرد (Elbert Hubbard) نویسنده، ناشر، هنرمند و فیلسوف آمریکایی‌ست که یکی از تاثیرگذارترین نمایندگان در حوزه هنر صنایع دستی بود و مشهورترین نوشته او پیامی به گارسیا است.

او که در هادسون ایلینویز بزرگ شد، در اوایل فعالیت خود فروشنده مسافرتی شرکت صابون لارکین بود. هابرد یکی از بنیان‌گذاران جامعه صنعتگرهای «رویکرافت» است؛ جایی که یکی از بخش‌های تأثیرگذار جنبش هنر و پیشه شناخته می‌شود. در حال حاضر برخی از ساختمان‌های پردیس رویکرافت باقی مانده و ترمیم شده‌اند تا مردم از آنجا بازدید کنند. سرانجام هابرد همراه با همسر خود در سال 1915 سوار بر یک کشتی در دریا غرق شد.

کتاب صوتی پیامی به گارسیا به چه کسانی توصیه می‌شود؟

اگر به دنبال راهکارهایی برای رسیدن به زندگی موفق هستید و می‌خواهید کتابی را بشنوید که یک نمونه عالی انگیزشی در زمینه تجارت و زندگی‌تان باشد، این اثر برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی پیامی به گارسیا می‌شنویم:

بزرگ‌ترین دعای من این نیست که فرزانه باشم، بلکه به دنبال آن هستم که متجلی باشم، تجلی سلامتی، سرور، سلامت، شجاعت و حسن نیت باشم. می‌خواهم صادق، عاری از تصنع، دارای ذهنی زلال و بدنی پاک باشم؛ اگر نمی‌دانستم بگویم نمی‌دانم؛ همه انسان‌ها را به یک چشم ببینم؛ با هر مشکل و مشقتی بی‌باکانه روبه‌رو شوم؛ آرزو دارم دیگران نیز به بهترین شکل از زندگی بهره بگیرند. دعا می‌کنم هیچ گاه آنجا که نباید، دخالت و امر و نهی و مداخله نکنم. پند و اندرز نطلبیده ندهم و آن هنگام که به یاری من نیازی نیست، یاری ندهم.

اگر بتوانم به مردم کمکی کنم، به آن‌ها فرصتی خواهم داد خود به داد خود برسند؛ اگر فرصتی برای تعالی و الهام بخشی داشته باشم، بهتر است از طریق سرمشق، استنتاج و اشاره باشد تا اجبار و امر و نهی.

 ۲۲ دقیقه، ۳۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

۲ دقیقه
مقدمه
۴ دقیقه
یادداشت به نویسنده
۱۲ دقیقه
پیامی به گارسیا
۲ دقیقه
زندگی در وفور نعمت
۱ دقیقه
یادداشت مترجم
۱ دقیقه
درباره ما

راهنمای دانلود کتاب صوتی پیامی به گارسیا

برای دانلود کتاب صوتی پیامی به گارسیا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پیامی به گارسیا

نظرات کتاب صوتی پیامی به گارسیا

SAhar A
۱۴۰۰/۱/۷
این کتاب مخصوصا داستان پیامی برای گارسیا به سلطه مدیران بر کارمندهاشون دامن میزنه و یجوری صحبت میکنه انگار که هر کارمندی باید همیشه جفت پا و دولا به جلو روبروی رییسش بایسته و منتظر باشه هرچی گفت بی چون و چرا بره و انجام بده و البته این کتاب میگه که این آدما کمن و نیستن و همیشه باید زور بالای سر تا کارمندا باشه یکاریو انجام بدن وکرنه انجام نمیدن!
چه خوب که انجام نمیدن چون همین حالاشم تو کل دنیا انقدر مردن معمولی سرخم کردن و بخاطر نیازشون به پول دست به هر کاری میزنن و هرکاری که رییس شرکتشون ازشون میخواد و انجام میدن که شبیه برده‌داری شده همه چیزمون، همه چیز این دنیا...
و نویسنده بامزه این کتاب برمیگرده میگه این درستشه و بایدم همینطور باشه، تو باید هروقت رییست هرچی ازت خواست بی چون و چرا و بدون سوال پرسیدن حتی، بری فورا انجامش بدی... آره خب اونجوری پادوی خوبی میشیم که رییس هم ازمون راضیه...
انتخاب با شما
Mersana Fakhimi
۱۳۹۹/۷/۲۷
این جمله کتاب که می‌گفت «به هنگام درماندگی و تنگنا، سر سوزنی وفاداری می‌ارزد به خروار خروار رندی» خیلی دوست داشتم. فکر می‌کنم شنیدنش برای هر کسی ضروری باشه
Hoda Karami
۱۳۹۹/۷/۲۷
محتوای کتاب درباره موفقیت بود. بخش جالبش اونجاست که میگه بدون سوال اضافی کاری که بهتون محول میشه رو فقط انجام بدید!
پیشنهاد میکنم هر کسی در هر زمینه مطالعاتی این کتاب گوش کنه
مشاهد همه نظرات (۲۰۴)