معرفی و دانلود کتاب صوتی چشم‌هایت

عکس جلد کتاب صوتی چشم‌هایت
قیمت:
۴۳۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چشم‌هایت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چشم‌هایت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چشم‌هایت

سیر سدریک در کتاب صوتی چشم‌هایت، قصه مردی را به تصویر می‌کشد که به خاطر کابوس‌های شبانه‌اش به اختلال خواب دچار شده اما پس از هیپنوتیزم درمانی، خودش را در قالب فردی شکنجه‌گر و قاتل می‌بیند و نمی‌تواند از تصاویر ذهنی‌اش فرار کند؛ رمانی ترسناک و پرفروش که توانسته به عنوان بهترین اثر ژانر وحشت، تخیلی و پلیسی در فرانسه انتخاب شود.

درباره کتاب صوتی چشم‌هایت:

توما استونسن مدتی‌ست که خواب‌های وحشتناک می‌بیند؛ کابو‌س‌هایی که فرصت استراحت کردن را از او گرفته و به همین خاطر به اختلال خواب دچار شده است. بنابراین تصمیم می‌گیرد برای مشکل بی‌خوابی‌اش نزد یک روان‌پزشک برود و یک جلسه هیپنوتیزم شود اما این اتفاق آغازگر حادثه‌های وحشتناکی برایش می‌شود.

کتاب صوتی چشم‌هایت (Avec tes yeux) در سال 2015 در فرانسه منتشر شد و سیر سدریک با نوشتن این رمان ژانر وحشت بیش از گذشته مورد توجه مخاطبان و منتقدان ادبی قرار گرفت. اثری پرفروش در فرانسه که هم زمان ماجرای دو فرد را روایت می‌کند که در ظاهر هیچ ارتباطی با همدیگر ندارند اما هر چه داستان پیش می‌رود، سلسله رخداد‌هایی آن‌ها را به هم متصل می‌کند.

توما به عنوان شخصیت اول داستان کتاب صوتی چشم‌هایت، پس از آنکه هیپنوتیزم می‌شود یک نوع چشم سوم پیدا می‌کند و می‌تواند خود را در قالب قاتلی ببیند که در حال شکنجه کردن زن جوانی‌ست. او وحشت زده به دنبال محل شکنجه و قربانی می‌رود تا شاید بتواند از به قتل رسیدن آن زن جلوگیری کند.

سدریک نویسنده رمان چشم‌هایت با ایجاد تعلیق‌های فراوان و ضرب‌آهنگی تند، تمام اتفاقات را در مدت یک هفته روایت کرده و خیال و واقعیت و مرگ و زندگی را در هم تنیده است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی چشم‌هایت:

- جایزه ماسترتون فرانسه
- جایزه رمان پلیسی فرانسه
- جایزه رمان وحشت فرانسه
- جایزه بهترین کتاب تخیلی فرانسه
- جایزه کتاب محبوب خوانندگان پاریسی

کتاب صوتی چشم‌هایت به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر عاشق کتاب‌های هیجان انگیز و ترسناک هستید و می‌خواهید لحظاتی دلهره آور را تجربه کنید، این کتاب برای شما مناسب است.

سیر سدریک را بیشتر بشناسیم:

نویسنده‌ای که ردپای ترس، وحشت و رمز و راز در تمامی آثارش دیده می‌شود و در چند سال گذشته موفق شده خود را در فرانسه به عنوان داستان نویسی معرفی کند که هیجان، جزئی جداناپذیر از کتاب‌هایش است. سیر سدریک (Sire Cedric) در سال 1974 به دنیا آمد و پس از تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی، چندین سال در زمینه نشر، روزنامه نگاری و ترجمه کار کرد و سرانجام از سال 2005 تاکنون به طور کامل به حرفه نویسندگی روی آورده است.

سیر سدریک تا به امروز 9 رمان و دو مجموعه داستان منتشر کرده و آثارش به چندین زبان برجسته دنیا همچون انگلیسی، لهستانی، فارسی و ترکی ترجمه شده است.

جوایز و افتخارات سیر سدریک:

- برنده جایزه ماسترتون برای رمان فرزند گورستان (L'Enfant des cemetery)
- برنده جایزه Polar (جشنواره کنیاک) برای رمان تب و خون (Of Fever and Blood)
- برنده جایزه ادبی Histoires de Romans3 برای رمان La Mort en tête در سال 2014

در بخشی از کتاب صوتی چشم‌هایت می‌شنویم:

ناتالی وارژاک پیش از اخذ تصمیم نهایی تردید می‌کند؛ ترس و دلهره وجودش را در برگرفته است ولی هیچ راه دیگری وجود ندارد. وجودش را خلائی آکنده که باید به هر قیمتی پرش کند. شب پیش باز هم مقدار زیادی تارت شیرین خورده سپس دوباره به دستشویی رفته و همه را بالا آورده بود؛ گریسته و به لیزا فکر کرده بود.

برای نخستین بار در طول چند سال گذشته امروز صبح برای دویدن از خانه بیرون نرفته بود. حتی نتوانسته بود از جایش بلند شود. صبح در حدود سی دقیقه بر روی تختش درازکش باقی مانده و به سقف خیره شده بود؛ مانند آنکه دیگر هیچ نیرویی برایش باقی نمانده باشد. چشمش را که می‌بست، صحنه جنازه‌ی دوستش در ذهنش زنده می‌شد. برای نخستین بار از جنگل می‌ترسد، می‌ترسد تنهایی برای دویدن بیرون برود. می‌ترسد سایه‌هایی نادیدنی تعقیبش کنند با این حال باید کاری بکند؛ دست کم باید تلاش خود را بکند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
۱۳ دقیقه
مقدمه
۳۷ دقیقه
بخش اول: آن چشم‌ها - فصل اول تا فصل چهارم
۳۳ دقیقه
بخش اول: آن چشم‌ها - فصل پنجم تا فصل هفتم
۲۲ دقیقه
بخش اول: آن چشم‌ها - فصل هشتم تا فصل دهم
۲۹ دقیقه
بخش اول: آن چشم‌ها - فصل یازدهم تا فصل چهاردهم
۳۰ دقیقه
بخش دوم: در جهنم - فصل پانزدهم تا فصل بیستم
۲۵ دقیقه
بخش دوم: در جهنم - فصل بیست و یکم تا فصل بیست و سوم
۲۷ دقیقه
بخش دوم: در جهنم - فصل بیست و چهارم تا فصل بیست و هفتم
۲۸ دقیقه
بخش دوم: در جهنم - فصل بیست و هشتم تا فصل سی‌ام
۲۵ دقیقه
بخش سوم: پیوند - فصل سی و یکم تا فصل سی و سوم
۲۳ دقیقه
بخش سوم: پیوند - فصل سی و چهارم تا فصل سی و هشتم
۲۹ دقیقه
بخش سوم: پیوند - فصل سی و نهم تا فصل چهل و یکم
۲۵ دقیقه
بخش سوم: پیوند - فصل چهل و دوم تا فصل چهل و سوم
۲۸ دقیقه
بخش چهارم: به آب و آتش زدن - فصل چهل و چهارم تا فصل چهل و ششم
۳۳ دقیقه
بخش چهارم: به آب و آتش زدن - فصل چهل و هفتم تا فصل پنجاهم
۲۶ دقیقه
بخش چهارم: به آب و آتش زدن - فصل پنجاه و یکم تا فصل پنجاه و چهارم
۳۲ دقیقه
بخش چهارم: به آب و آتش زدن - فصل پنجاه و پنجم تا فصل شصتم
۲۹ دقیقه
بخش چهارم: به آب و آتش زدن - فصل شصت و یکم تا فصل شصت و ششم
۲۳ دقیقه
بخش پنجم: در تنگنا - فصل شصت و هفتم تا فصل هفتادم
۲۶ دقیقه
بخش پنجم: در تنگنا - فصل هفتاد و یکم تا فصل هفتاد و سوم
۲۸ دقیقه
بخش پنجم: در تنگنا - فصل هفتاد و چهارم تا فصل هفتاد و ششم
۳۱ دقیقه
بخش پنجم: در تنگنا - فصل هفتاد و هفتم تا فصل هفتاد و نهم
۲۹ دقیقه
بخش ششم: رازها - فصل هشتادم تا فصل هشتاد و سوم
۲۹ دقیقه
بخش ششم: رازها - فصل هشتاد و چهارم تا فصل نودم
۲۶ دقیقه
بخش ششم: رازها - فصل نود و یکم تا فصل نود و پنجم
۲۳ دقیقه
بخش ششم: رازها - فصل نود و ششم تا فصل صدم
۱۹ دقیقه
آخر بازی یک هفته بعد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چشم‌هایت
نویسنده
مترجمآریا نوری
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپینشر البرز
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۳۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چشم‌هایت

Zohreh Ahadi
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
داستان رو خیلی دوست داشتم ولی دو تا چیز واقعا تو طول ‌داستان اذیتم میکرد. یکی شخصیت پردازی ناتالی بود که واقعا اعصابم رو به هم میریخت یعنی فصلهایی که اون محور داستان بود اصلا برام تحملش راحت نبود. به نظرم این ضعف نویسنده است که یه شخصیت که دنباله حقیقته انقدر لوس و رو مخه و بی ادب! مشکل بعدی هم که توماست به عنوان شخصیت اصلی داستان بسیار بی دست و پا و داغونه. یعنی این بشر یه ذره جرات یه ذره عقل نه اصلا خبری نیست منتظر موندم شاید اواخر داستان بهتر بشه ولی اصلا بهتر نشد یعنی شخصیت‌های فرعی داستان تاثیرشون رو روال ماجرا بیشتره تا توما. مرد به این بی وجودی تا حالا تو هیچ داستانی ندیده بودم. بازم میگم داستان قشنگه و هیجان انگیزه شما رو هم تا پایان با خودش همراه میکنه ولی ناتالی و توما اگه نبودن خیلی بهتر میشد اصلا لیاقت شخصیتهای اصلی داستان بودن رو ندارن این دو تا. همین. داستان رو به نظر من ضرباهنگ مناسب، شخصیت منفی مرموز، دختری به اسم فوکس و اتفاقا ماورایی نجات میده.
مهدی کامکار
۱۳۹۹/۱۲/۱۲
داستان رو اتفاقی انتخاب کردم. اما واقعا اونچیزی بود که انتظارشو نداشتم و اخر جاذبه بود عین فیلم سینمایی جنایی با این تفاوت که میشد با تخیل جالب ترش کرد. اجرای گوینده بسیار خوب بود و بیشتر به یک نمایشنامه شبیه بود. فقط تعداد زیاد فصل‌ها و تکرار گوینده و لحن بیش از حد ناتوان گویش شخصیت تما بشدت رو تا اعصاب بود خصوصا قبل از فصول اخر که واقعا لازم نبود انقدر استیصال در لحنش وجود داشته باشه. ولی کلا بسیار عالی بود. بشدت برای کسانی که داستانهای پلیسی و هیجان اور رو دوست دارند پیشنهادش میکنم. با تشکر از کتابراه
نیما امیدفر
۱۴۰۰/۱/۳۰
در ژانر جنایی کریمینال و تلفیق آن با اِلِمان‌های سورئالیسم یکی از بهترین کتاب‌هایی است که تا کنون خوانده ام، قلم نویسنده به شدت گیراست و خواننده را مجاب به خواندن میکند، درست است که سلسله وقایع به صورت خطی رخ می‌دهد، اما هر آن، خواننده را شگفت زده میکند و به دور از ملال است. مترجم هم به خوبی از پس ادبیات فرانسه برآمده چرا که ادبیات فرانسه و روسی جزو سخت‌ترین هاست و نیاز بسیار به شناخت ادبیات زبان مبدأ و مقصد دارد. گویندگی به بهترین شکل خود ادا شده و موسیقی متن داستان را چندین برابر هیجان انگیز میکند.
آن شرلی
۱۴۰۱/۳/۲۲
یکی از بهترین کتابهایی هست که در این ژانر خوندم. انتقادی که میتونم بکنم این هست که متاسفانه یک سری مترجم که قطعا خارج از ایران زندگی نکردند اسامی رو با تلفظ غلط ترجمه کردند. و بقیه مترجمین (شاید آگاهانه) اشتباه مترجمین قبلی رو تکرار میکنند. نامها، اسامی شهرها، رودخانه‌ها و غیره. انقدر این تلفظهای و غلط باب شده که شاید برای همین بقیه مترجمین هم عمدا همون غلطها رو تکرار میکنند. چون اینجوری وارد زبان شدند به نوعی جا افتادند.
علی بداغی
۱۴۰۱/۴/۱۲
من زیاد رمان نمیخونم، ولی این داستان یه جوریه که وقتی شروع کنی باید به تهش برسی، اصلا نمیشه بگی حالا بزار ۲ ساعت دیگه بقیه داستان رو گوش بدم. آرمان سلطانزاده عزیز عالی بود، موسیقی متن عالی بود.
یه داستان جنایی که وقتی به آخرش میرسه یه پازل با ۱۰۰۰ تا تکه رو جلوی چشمت میچینه، همش به این فکر میکردم چطوری همچین قصه‌ای به ذهن نویسنده رسیده.
سحر حقدادی
۱۴۰۰/۸/۱
تنها نکته مثبت این کتاب آقای سلطان زاده بودن و در واقع تنها عاملی که باعث شد این کتاب رو به پایان برسونم
باید بگم‌ این کتاب هیچ چیزی به شما اضافه نخواهد کرد و اگر حتی به قصد سرگرمی میخواید قطعا گزینه مناسبی نیست فقط اگر دوست دارید روح و روان خودتون را آزار بدید این کتاب گزینه مناسبیه
در ضمن بنده به شدت عاشق ژانر معمایی جنایی هستم‌ اما خواندن این کتاب بزرگترین اشتباهم بود
کتایون فرهمند
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
هر کسی سبک جنایی و معمایی دوست داره این کتاب جذبش می‌کنه مخصوصاااا با اجرای بی نظیر جناب سلطان زاده که هر اثری رو بهش روح میدن. من کتاب صوتی زیاد گوش میدم ولی صدا و لحن ایشون کشش داستان رو چندین برابر می‌کنه. خود داستان هم به اندازه زیادی کشش ایجاد می‌کنه و تقریبا تا آخر داستان فرد رو دنبال خودش میکشونه. ممنون از کتاب راه 🙏
چنور عباسیان
۱۴۰۰/۵/۲۷
کتاب قشنگی بود لذت بردم داستان هیجان انگیزی داشت هرچند بی نقص نبود ولی جذابیت زیادی داشت صدای راوی هم قشنگ بود تنها ایرادش این بود که راوی مرد صدای زنها رو طوری اجرا میکرد که آدم احساس میکرد شخصیت‌های زن داستان مردهای سوسول هستن نمیشد تصور کرد که یه زن اونجوری صحبت کنه بهتر بود نقش زنها رو با اون لحن اجرا نمیکرد.
آتنا فرزین
۱۳۹۹/۱۲/۱۵
نمیدونم اگر این کتاب رو به صورت صوتی دانلود نمیکردم و میخوندمش هم انقدر به نظرم جذاب بود یا نه... باید بگم در کل مجموعه‌ی خوبی بود و ارزش شنیدن داشت خصوصا علاقه‌مندان به سبک جنایی و هیجان انگیز. داستان تکراری نیست و جذابیت دارد و علاوه بر این، صدا و مهارت راوی هم به این جذابیت اضافه کرده.
مریم مهدی زاده
۱۴۰۰/۱/۱۲
یه کتاب عالی با صدای خوب اقای سلطان زاده. از داستان نگم براتون که پراز کشش و جذابیت بود. یه تجربه خوب و لذت بخش واسه کسایی که عاشق ژانر جنایی هستن. از گوش دادنش خیلییی لذت بردم. قلم نویسنده چقدر خوووووب بود. کتاب بی نظیری امید وارم بازم از این نویسنده توانا کتاب صوتی منتشر بشه😊
فرزانه نجاری
۱۳۹۹/۱۲/۵
صدای گوینده رو دوست داشتم گرم و گیرا بود و اجرای کتاب فوق العاده. متن داستان پرکشش و یه جورایی دلهره اور بود اولین داستانی بود که از ژانر وحشت گوش میکردم خوب بود. ترجمه کتاب واقعا روان و عالی بود. در کل پیشنهاد میکنم امتحان ش کنید.
Elham Ghavami
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
کتابی بسیار جذاب وعالی دلهرهاور وترس را با این کتاب تجربه کنید این کتاب را پیشنهاد میکنم گوش کنید صدای راوی عالی وگوش نواز من این کتاب راچند بار گوش کردم وبه همه پیشنهاد میکنم گوش کنند ممنون از کتابراه به خاطر زحمات زیاد
لیلا داوری
۱۴۰۰/۱۱/۱۵
خیلی جذابه حتی واسه کسی که این ژانرو دوست نداره ولی یه کم روح و روان و درگیر میکنه و خوابم و مختل کرد هم نمیتونستم دل بکنم هم میخوابیدم خوابشو میدیدم فقط دلم میخواست زودتر تموم بشه
ولی در کل کتاب جالبیه
فقط کاش آخرش اینجوری تموم نمیشد یه کم شوکه شدم
Iman
۱۴۰۰/۸/۲۰
اول اینکه همیشه انتخاب من برای یک کتاب صوتی آرمان سلطان زاده است چون واقعاً کارش درسته، شما یه کتاب به درد نخور بده ایشون تبدیل به شاهکارش میکنه، داستان هم سرگرم کننده بود دنبال چیزی مثل جنایات و مکافات داستایوفسکی نباشید ژانرش جنایی و سورئال هست
ساینا شقایق
۱۴۰۰/۴/۳۰
داستان متفاوتی داشت
صدای آقای سلطان زاده هم بر جذابیتش افزوده بود
به نظرم یک سری نقطه‌ی مبهم بود در روند داستان که باید بیشتر راجع بهش توضیح داده میشد و نویسنده باید کمی بیشتر وارد جزئیات میشد
اما در کل اگر به ژانر جنایی علاقه دارید شنیدنش رو پیشنهاد میکنم
مشاهده همه نظرات ۱۲۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چشم‌هایت

برای دریافت کتاب صوتی چشم‌هایت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.