دانلود کتاب صوتی چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند

مارتین لیندستروم در کتاب صوتی چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند (چکیده کتاب)، شما را با شگردهایی که برندها برای ترغیبتان به خرید به کار می‌گیرند آشنا می‌سازد و رازهای شگفت انگیزی را از روش های بازاریابی شرکت‌های بزرگی مانند استارباکس، گوگل و ... می‌گوید.

درباره‌ی کتاب صوتی چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند:

در دنیای امروز برندهای مختلف تمام حرکت خریداران را ثبت و بررسی می‌کنند. آن‌ها هر محصولی را که شما پیگیری می‌نمایید و به‌صورت آنلاین می‌خرید تحلیل می‌کنند؛ این شرکت‌ها حتی می‌دانند که چه وقت از کارت باشگاه مشتریان خود استفاده کرده‌اید و به وسیله‌ی رسانه‌های اجتماعی سلیقه‌ی شما را هم می‌فهمند. آن‌ها با استفاده از این اطلاعات، شما را به خرید تشویق می‌کنند و در حقیقت با برند خود شما را شست و شوی مغزی می‌دهند.

مارتین لیندستروم (Martin Lindstrom) در کتاب چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند (Brandwashed) پرده‌ها را کنار می‌زند و افشا می‌کند که فعالیت بازاریابان و شرکت‌ها چگونه است؛ آن‌ها این‌گونه القا می‌کنند که برای مثال، اگر آن مدل جدید آی‌پد و یا آن برند جدید دئودورانت را نخریم، احساس محرومیت، حماقت و طردشدگی خواهیم کرد. لیندستروم شرح می‌دهد که بازاریابان چگونه ترفندها و حقه‌هایی را به‌کار می‌گیرند تا به خرید کردن رضایت دهیم؛ مثلاً این‌طور القا می‌کنند که اگر آنچه بقیه مردم دارند، ما نداشته باشیم، تنها و منزوی خواهیم شد؛ از مشکلات جنسی حرف می‌زنند تا بتوانند همه‌چیز، از عطر گرفته تا لباس را به ما بفروشند؛ میلیون‌ها ‌دلار به افراد مشهور می‌دهند برای اینکه فلان برند آب معدنی را تبلیغ کنند و یا درحالی‌که شلوار جین سیصد دلاری فلان مارک را پوشیده‌اند، صرفاً جهت تبلیغ، در ردیف جلوی نمایش مُد لباس بنشینند. این تازه نیمی از آن چیزی هم نیست که در کتاب چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند خواهید آموخت.

نکوداشت‌های چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند:

- من نمی‌توانم به عنوان یک راهنمای تور بهتر فکر کنم که ما را وارد جعبه سیاه یعنی بازاریابی تجاری کند. دیگر هرگز به مارک‌های مورد علاقه خود به همان روش نگاه نمی‌کنم! (Bill Tancer)

- من کار مارتین را مجذوب و توانمند می‌کنم، هم به عنوان یک زن تاجر و هم به عنوان یک مصرف کننده شخصی که سعی در خرید هوشمندانه تر دارم! مارتین نوع نگاه من به مارک‌ها و رفتارهای مصرف کننده را تغییر داده است. بسیار روشنگر. (Tyra Banks)

- من در پنج سال گذشته فقط دو کتاب تجاری را از جلد به جلد دیگر خوانده‌ام. تصادفی نیست که مارتین لیندستروم نویسنده هر دو کتاب است. «چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند» هوشمندانه، قابل تأمل و خنده‌دار است. (Steven Levitt)

در بخشی از کتاب چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند می‌شنویم:

احساس ترس جالب و پیچیده است. آیا هیجان دلچسب حاصل از مشاهده نخستین فیلم ترسناک در دوران کودکی‌تان را به‌خاطر می‌آورید؟ بین مناطق مغزی‌ای که در پردازش ترس و لذت دخیل هستند، همپوشانی قابل توجهی وجود دارد. هرکس که وحشت حاصل از صدای کشیده شدن شاخه‌ای روی شیشه پنجره در شبی طوفانی را تجربه کرده باشد می‌تواند گواهی دهد که قدرت ترس بسیار بیشتر از قدرت منطق است.

در سال 2008 پژوهش‌گران در دانشگاه بَث انگلستان دریافتند که «ترس از شکست» محرّکی قوی‌تر از «امید به موفقیت» برای مصرف‌کنندگان است. ترس از شکست و ناکامی ما را تحریک می‌کند و باعث می‌شود که دست به جیب شویم. درواقع، بر اساس یافته‌های این پژوهش، قوی‌ترین محرّک نشان دادن کسی است که مشتری می‌ترسد در آینده به او تبدیل شود.

همه ما طرحی از «منِ آینده» داریم که از آن می‌ترسیم و با تمام قوا می‌کوشیم تا جلو آن را بگیریم. آیا به باشگاه ورزشی می‌رویم، چون می‌خواهیم سالم بمانیم؟ یا آنکه می‌ترسیم عضلاتمان شل و آویزان باشند و بی‌قواره شویم؟ آیا برای رعایت نظافت و بهداشت است که حمام می‌کنیم و مسواک و نخ‌دندان می‌زنیم یا آنکه می‌ترسیم اگر بدبو باشیم، موهایمان نامرتب و کثیف باشد و دندان‌هایمان زرد و پوسیده باشند، به همان کسی تبدیل شویم که از آن واهمه داریم؟

 ۱ ساعت و ۱۶ دقیقه، ۱۱۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴ دقیقه
مقدمه
۹ دقیقه
فصل اول: این رو بخر کوچولو
۱۶ دقیقه
فصل دوم: پراکنده کردن ترس و سوءظن
۱۰ دقیقه
فصل سوم: نمی‌توانم رهایت کنم
۲ دقیقه
فصل چهارم: مسائل جنسی جواب می‌دهد
۷ دقیقه
فصل پنجم: فشار همنوعان
۹ دقیقه
فصل ششم: یاد باد آن روزگاران، یاد باد
۵ دقیقه
فصل هفتم: برگ برنده بازاریابان، قدرت نهان افراد مشهور
۶ دقیقه
فصل هشتم: برای سلامتی، شادی و رستگاری معنوی
۹ دقیقه
فصل نهم: نابودی حریم شخصی
۱ دقیقه
درباره‌ی ما

راهنمای دانلود کتاب صوتی چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند

برای دانلود کتاب صوتی چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند

نظرات کتاب صوتی چگونه برندها ما را شست و شوی مغزی می‌دهند

غلامرضا کمالی پور
۱۳۹۹/۹/۱۶
خلاصه کتاب در موردی گفتگو می‌کند که ممکن است، بسیاری از انسانها در مقابل برندهای فعال دربازار فروش این گونه مسائل را متوجه نباشند. بسیار جالب هست.
همچنین فردی که مطالب را توضیح می‌دهد آشنا به فن بیان هست ومیتواند در ذهن شنونده تاثیر گذار باشد. ضمنا از موسسه که ترجمه این کتاب را به سرانجام رسانده باید تشکر کرد.
morteza panahi
۱۳۹۹/۹/۱۶
کتاب خوبی در زمینه بازاریابی بود چون وقتی گوش دادم متوجه تمام ترفندهایی شدم که تا الان بازاریابان و فروشندگان برای فریب دادن من استفاده کرده‌اند. متن روان با صدای عالی باعث عدم خستگی هرکسی میشه و باعث میشه کتاب رو تا اخر گوش کنیم. در انتها از دکتر آسمان بابت خلاصه کردن این کتاب تشکر و قدردانی میکنم.
saeed zandi
۱۳۹۹/۹/۱۱
کتاب‌های شگرد گرگ و نفوذ ذهن از همین تیم تهیه کرده بودم و فوق العاده بود پیشنهاد می‌کنم سری به اون‌ها هم بزنین و اگه موضوعاتشو دوست داشتین در تهیه‌ش شک نکنین
این کتاب هم تا اینجای کار بسیار موضوع جذابی داشته
ترجمه هم مثل دو کار قبلی که تهیه کرده بودم بسیار روان و عالیه
مشاهد همه نظرات (۴۳)