معرفی و دانلود کتاب صوتی کافکا در ساحل

عکس جلد کتاب صوتی کافکا در ساحل
قیمت:
۹۴۰۰۰ تومان - 17.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کافکا در ساحل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کافکا در ساحل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کافکا در ساحل

نسخه‌ی صوتی شاهکار هاروکی موراکامی به انتشار رسید! کتاب صوتی کافکا در ساحل، رمانی مشهور، پرفروش و پرافتخار است که در آن زندگی پسربچه‌ای سرگشته به نام کافکا روایت می‌شود. او در جستجوی هویت حقیقی خود، خانه و کاشانه را ترک گفته و به سفری طولانی می‌رود. گفتنی است که اثر حاضر تاکنون جوایز گوناگونی را از آن خود کرده است؛ از جمله جایزه‌ی بهترین داستان فانتزی جهان در سال 2006.

درباره کتاب صوتی کافکا در ساحل:

هاروکی موراکامی مشهورترین نویسند‌ه‌ی ژاپنی در غرب است. خوشبختانه بیشتر آثار مهم او به زبان فارسی نیز ترجمه و منتشر شده است. شاهکار او بی‌تردید کتاب کافکا در ساحل (Kafka on the Shore) است؛ رمانی درخشان که آمیزه‌ای‌ست از سورئالیسم خاصِ ژاپنی، در کنار مدرن‌ترین تکنیک‌های داستان‌گوییِ غربی.

این داستان که چاپ نخست آن به سال 2002 بازمی‌گردد، از دو خط زمانی به ظاهر مجزا، اما در واقع مرتبط با یکدیگر تشکیل شده است. نیمی از روایت اختصاص دارد به پسری پانزده ساله به نام کافکا، که با انگیزه‌ی یافتن مادر و خواهر خود، خانه‌ی پدری را به مقصد تاکاماتسو ترک می‌کند. کافکا در این شهر کتابخانه‌ای آرام و زیبا می‌یابد که مدتی نقش پناهگاه را برایش بازی می‌کند. او که هنوز دوران نوجوانی را به خوبی پشت سر نگذاشته، با ذهنی کنجکاو شروع به مطالعه‌ی کتاب‌های کتابخانه، و بحث و گفتگو با یکی از کارکنان بزرگسال آنجا می‌کند. در این بین او با زنی جذاب نیز آشنا می‌شود، و همین آشنایی سرنوشت او را به مسیری عجیب سوق می‌دهد.

در نیمه‌ی دیگر داستان کاراکتر بامزه‌ای به نام ناکاتا را داریم؛ پیرمردی عجیب و غریب که سرگرمی‌اش یافتن گربه‌هاست! این جناب ناکاتا ظاهراً توانایی‌های عجیبی هم دارد که قرار است حسابی کار دست خودش و اطرافیانش بدهد. این بخش از داستان که به موازات ماجراهای کافکا روایت می‌شود، بار کمیک بیشتری دارد، و همچنین پر است از صحنه‌های هیجان‌انگیز. روایتِ رویدادهایی که کافکا پشت سر می‌گذارد اما، تا حدی رنگ و بوی تراژیک، و گاه نیز رازآلود دارد.

ماحصل کلام اینکه کافکا در ساحل یک رمانِ به تمام معناست؛ داستانی جذاب با پیرنگی پیچیده، شخصیت‌پردازی استادانه و پایانی پیشبینی‌ناپذیر. اگر تا به حال با این شاهکار ادبیات ژاپن آشنا نشده‌اید، حال فرصت خوبی‌ست که نسخه‌ی صوتی آن را با صدای مهبد قناعت پیشه بشنوید و طعم شیرین ادبیاتی ناب را بچشید.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی کافکا در ساحل:

- برنده جایزه بهترین داستان فانتزی جهان در سال 2006
- برنده جایزه Tähtifantasia
- برنده جایزه «فرانتس کافکا»
- نامزد جایزه بهترین کتاب لس‌آنجلس تایمز
- نامزد جایزه Independent Foreign Fiction
- نامزد جایزه Deutscher Jugendliteraturpreis
و ...

نکوداشت‌های کتاب صوتی کافکا در ساحل:

- موراکامی با رمان کافکا در ساحل به پرخواننده‌ترین نویسنده‌ی ژاپنی در خارج از کشور بدل شد. (The New Yorker)
- کافکا در ساحل یکی از بزرگ‌ترین قصه‌گوهای جهان را در اوج قدرت خود به ما معرفی نموده است. (amazon)
- مواجهه با آثار موراکامی تجربه‌ای عمیقاً تأثیرگذار است. (The Chicago Tribune)
- کتابی فوق‌العاده با درونمایه‌ای متافیزیکی. (The New Yorker)

کتاب صوتی کافکا در ساحل مناسب چه کسانی است؟

گوش سپردن به این رمان صوتی را به سه گروه بیش از سایرین توصیه می‌کنیم: طرفداران سبک رئالیسم جادویی، دوست‌داران ادبیات شرق آسیا و علاقه‌مندان به رمان‌های بزرگ و پرسروصدا.

با هاروکی موراکامی بیشتر آشنا شویم:

وی در کیوتوی ژاپن، از پدر و مادری معلم به دنیا آمد. تربیت خانواده در گرایش او به سمت ادبیات تاثیر به‌سزایی داشت. هاروکی موراکامی (Haruki Murakami) از نوجوانی نوشتن را آغاز کرد و خیلی زود به استعداد حقیقی خود در قصه‌نویسی پی برد، و تلاش کرد تا آن را در بهترین مسیر به خدمت بگیرد. او بدون تردید از نویسندگان صاحب سبک ادبیات امروز بوده و از قلم و استایلی اصیل برخوردار است.

موراکامی، تاکنون برنده‌ی جوایز گوناگونی چون اُ کانر و فرانتس کافکا شده‌، و همواره از پرفروش‌ترین نویسندگان این سالیان به شمار می‌رفته است. مشهورترین اثر او همین رمان کافکا در ساحل نام دارد که در زبان فارسی با عناوین دیگر نیز شناخته می‌شود. برخی دیگر از آثار مشهور موراکامی عبارتند از: «از دو که حرف می‌زنیم از چه حرف می‌زنیم، جنگل نروژی، پس‌لرزه، اول شخص مفرد، شهر گربه‌ها.»

در بخشی از کتاب صوتی کافکا در ساحل می‌شنویم:

وقتی رسیدم چندین کودک تا حدی به هوش آمده بودند. تا جایی که یادم هست، سه چهارتاشان. اگرچه کاملاً هشیار نبودند. هر چهار نفر نوعی سرگیجه داشتند. بقیه‌ی بچه‌ها هنوز بیهوش بودند. بعد از مدتی، چند نفر دیگر به هوش آمدند. بدن‌هایشان مثل چند کرم بزرگ در پیج‌وتاب بود. صحنه‌ی خیلی عجیبی بود. بچه‌ها به شکلی غیرعادی، صاف، افتاده بودند در محوطه‌ای باز میان جنگل که انگار همه‌ی درخت‌ها به دقت برداشته شده بودند، و نور درخشان آفتاب پاییزی به پایین می‌تابید.

و اینجا شما، در این نقطه یا در کناره‌های آن، شانزده بچه‌ی دبستانی داشتید که به شکم روی زمین افتاده بودند؛ بعضی از آنها داشتند تکان می‌خوردند. بقیه کاملاً بی‌حرکت بودند. این صحنه در مجموع نوعی تئاتر آوانگارد عجیب را به یادم آورد. یک لحظه فراموش کردم قرار است این بچه‌ها را معالجه کنم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه (دو)
نمونه (یک)
۱۴ دقیقه
پسری به ‌نام کلاغ
۱۹ دقیقه
فصل اول
۱۹ دقیقه
فصل دوم
۲۰ دقیقه
فصل سوم
۲۰ دقیقه
فصل چهارم
۲۶ دقیقه
فصل پنجم (بخش اول)
۲۴ دقیقه
فصل پنجم (بخش دوم)
۲۶ دقیقه
فصل ششم
۲۴ دقیقه
فصل هفتم
۲۳ دقیقه
فصل هشتم
۲۳ دقیقه
فصل نهم
۳۳ دقیقه
فصل دهم
۲۴ دقیقه
فصل یازدهم
۲۶ دقیقه
فصل دوازدهم
۲۶ دقیقه
فصل سیزدهم (بخش اول)
۱۶ دقیقه
فصل سیزدهم (بخش دوم)
۳۶ دقیقه
فصل چهاردهم
۳۴ دقیقه
فصل پانزدهم
۴۳ دقیقه
فصل شانزدهم
۴۰ دقیقه
فصل هفدهم
۲۷ دقیقه
فصل هجدهم
۳۹ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۹ دقیقه
فصل بیستم (بخش یک)
۲۳ دقیقه
فصل بیستم (بخش دو)
۲۸ دقیقه
فصل بیست و یکم
۳۸ دقیقه
فصل بیست و دوم
۲۲ دقیقه
فصل بیست و سوم (بخش یک)
۲۰ دقیقه
فصل بیست و سوم (بخش دو)
۳۰ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۲۵ دقیقه
فصل بیست و پنجم (بخش یک)
۱۸ دقیقه
فصل بیست و پنجم (بخش دو)
۲۹ دقیقه
فصل بیست و ششم
۲۵ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۱۵ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۱۹ دقیقه
فصل بیست و نهم
۲۰ دقیقه
فصل سی‌ام
۳۴ دقیقه
فصل سی و یکم
۳۹ دقیقه
فصل سی و دوم
۲۴ دقیقه
فصل سی و سوم
۳۱ دقیقه
فصل سی و چهارم
۲۳ دقیقه
فصل سی و پنجم
۳۷ دقیقه
فصل سی و ششم
۲۲ دقیقه
فصل سی و هفتم
۳۴ دقیقه
فصل سی و هشتم
۱۷ دقیقه
فصل سی و نهم
۳۷ دقیقه
فصل چهلم
۲۲ دقیقه
فصل چهل و یکم
۲۳ دقیقه
فصل چهل و دوم
۲۶ دقیقه
فصل چهل و سوم
۳۰ دقیقه
فصل چهل و چهارم
۳۸ دقیقه
فصل چهل و پنجم
۲۲ دقیقه
فصل چهل و ششم
۱۴ دقیقه
پسری به نام کلاغ
۳۸ دقیقه
فصل چهل و هفتم
۳۸ دقیقه
فصل چهل و هشتم
۱۷ دقیقه
فصل چهل و نهم (بخش اول)
۲۱ دقیقه
فصل چهل و نهم (بخش دوم)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کافکا در ساحل
نویسنده
مترجمگیتا گرکانی
گویندهمهبد قناعت پیشه
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۵ ساعت و ۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۹۴۰۰۰ ت - 17.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کافکا در ساحل

Ghazale
۱۴۰۱/۹/۳۰
وقتی کتابو شروع کردم فک میکردم از اون داستانای کلیشه‌ای فرار نوجوان از خانه باشه ولی همه چی متفاوت با دیدگاه اولیه‌ام نسبت به کتاب بود. وقتی تقریبا به یک سوم ابتدایی داستان رسیدم اونقدر برام جذاب شده بود که نمیخواستم تموم بشه. نویسنده به خوبی تونسته بود شخصیت‌هایی که در ابتدای داستان بنظر میومد هیچ ارتباطی باهم ندارند رو به هم پیوند بده. مهارت گوینده در تغییر صدا برای هرشخصیت درک داستان را ساده تر کرده بود به گونه‌ای که فکر میکنم اگر کتاب رو به صورت صوتی گوش نمیدادم شاید به اندازه الان برایم جذاب و قابل فهم نبود. سراسر کتاب پر بود از جملات پرمفهوم و تاثیرگذار. مهارت نویسنده در توصیف موسیقی کلاسیک به گونه‌ای بود که منو هم به اون علاقه مند کرد‌. ازنظر من کافکا در ساحل یک کتاب بی نقص بود و تصمیم دارم بقیه کتابای موراکامیو بخونم اما فکر میکنم هرکسی نتونه سبک نویسندگی اونو درک کنه و دوس داشته باشه برای همین نمیشه به هرکسی پیشنهاد داد این کتابو بخونه
Zahra Zafar
۱۴۰۱/۹/۱۹
داستان 'کافکا در ساحل' هاروکی موراکامی در مورد دو شخصیت یکی پسری نوجوان، به نام کافکا تاموراست که از خانه‌اش می‌گریزد و دیگری پیرمردی ساده لوح به اسم ناکاتا است. داستان این دو شخصیت در ظاهر مجزا از یکدیگر هستند اما به مرور با گذشت فصول داستان متوجه ارتباط این دو شخصیت می‌شویم. البته روایت دیگری هم در کتاب وجود دارد که مربوط به گزارشی در سال ۱۹۴۴ است که بر اساس اسناد تحقیقی بخش اطلاعات ارتش امریکا روایت می‌شود.
به شخصه اوایل داستان برایم کسل کننده بود ولی با گذشت زمان و پیشروی داستان و مشخص شدن شخصیت‌ها و ارتباطات انها با یکدیگر داستان برایم جذاب شد. در کل داستان فوق العاده و جالبی بود و خواندن این کتاب را به کسانی که علاقه‌مند به آثار موراکامی هستند پیشنهاد می‌کنم.
گویندگی آقای قناعت پیشه هم از دیگر نکات جذاب این کتاب صوتی بود که قطعا به جذابیت و فهم بیشتر این کتاب افزوده بود. صداپیشگی شخصیت ناکاتا و هوشینو رو بسیار دوست داشتم.
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۱/۷/۲۵
قبلا دوبار این داستان را خوانده بودم ولی این بار به خاطر گویندگی عالی آقای قناعت پیشه کتاب را برگزیدم و واقعا اشتباه نکردم.
گویندگی از عالی هم بهتر بود و به درک بیشتر داستان و شخصیت‌ها و فضا کمک می‌کرد به خصوص صدای ناکاتا و هوشینو عالی بود.
از صدا که بگذریم خود داستان فوق العاده است. در ابتدا و
شاهد پاره‌های جدا از هم هستیم که به مرور به هم مربوط می‌شوند.
حالا که چند داستان دیگر از این نویسنده چیره دست خوانده‌ام متوجه شدم مسائلی مثل فقدان، دنیاهای موازی، ارواح زنده برزخ گویا تم اصلی برخی داستان‌های موراکامی است که در کافکا در کرانه گریزی به همه آن‌ها زده ودر داستان‌های دیگر عمیقتر به هر یک پرداخته ولی همچنان این داستان شاهکار و بهترین داستان نویسنده است. (از بین آثاری که خوانده ام.) و البته در آخر بگویم موراکامی نسخه‌ای نیست که بتوان برای همه کتاب خوان‌ها پیچید، به قول خودش باید دنیا و رویاهای مشترکی با او داشته باشید تا بتوانید با آثارش رابطه برقرار کنید.
با سپاس از کتابراه
لیدا خسروانی
۱۴۰۱/۹/۲۷
من تقریبا کتابهای صوتی زیادی رو گوش دادم از خیلی‌هاش لذت بردم ولی هیچوقت پیش نیومده که بخوام دو بار به یک کتاب گوش بدم و این اتفاق در مورد این کتاب افتاد. اقای موراکامی بسیار نویسنده توانایی هستن با ذهنی خلاق در افرینش فضاهایی سورئال. در ابتدا روایاتی بصورت موازی پیش میرن و در اواسط داستان کم کم و بین اتفاقات پیوستگی بوجود میاد ارتباطات شخصیت هارو درک میکنید. خیلی از قسمتهای داستان متاسفانه سانسور شده ولی مترجم تلاش کرده با اشاراتی به خواننده برسونه که چه بین شخصیتها گذشته. ‌ولی توجه داشته باشید که این کتابی نیست که به همه توصیه کنید یا عاشقش میشید یا براتون اذیت کنندست حد وسطی براش وجود نداره. اگر به داستانها و فضاهای فانتزی و سورئال علاقمند هستید این کتاب بهترین انتخاب. اجرای توانمند اقای قناعت پیشه هم که لذت شنیدنش رو چندین برابر میکنه.
Samira Mokhtarani
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
گویندگی و فضای داستان به قدری پر از جذابیت و هیجان هستش که شمارو با شخصیت‌ها همراه میکنه و میتونم بگم در طول داستان میتونید جملات مفید و تأمل برانگیز زیادی رو بشنوید، ابتدا کتاب از هم گسستگی زیادی حس میکنید ولی به مرور که داستان جلو میره به طرز زیبا و جذابی شخصیت‌ها بهم پیوند میخورند و این مسئله شمارو کنجکاو تر میکنه
خسته نباشید میگم به گویندگان، واقعاً لذت بردم
نیلوفر معصومی
۱۴۰۱/۹/۱۶
واقعا یکی از عجیب‌ترین کتاب‌هایی بود که خوندم. خوشحالم که خوندمش. نوع پیشروی داستان به شدت خاص بود و خودت رو با خودش از اینور به اونور میبرد اما فقط اینکه خیلی جاهایی از داستان تا آخر داستان معلوم نشد دلیلش چی هست و من تا آخرین لحظه منتظر بودم دلیل بعضی اتفاق مشخص بشه و این کمی آزاردهنده بود. اما به طور کلی برای آشنایی با این نویسنده و این سبک نویسندگی کتاب خوبی بود.
شادی شادباد
۱۴۰۱/۷/۱۹
کتاب جذابی بود
هم جملات قصار نویسنده و هم خط داستانی جذاب بود.
خیلی روان دنیاهای موازی و تایم لاین زمانی رو شرح داده بود.
هرچند که ۲ فصل کتاب من رو ازار داد یکی قسمت سلاخی گربه‌ها و دیگری کشته شدن تامورا توسط کلاغ.
اما خب این هم نشون دهنده‌ی این بود که چقدر غرق داستان بودم و با تمام وجود اتفاقات رو حس میکردم،
ممنون از کتابراه.
Parisa Homayoni
۱۴۰۱/۷/۸
اولش که کتاب رو‌ شروع میکنی کمی میخوره تو ذوقت ولی بعد از فصل یک کلا با کتاب زندگی میکنی و‌بسیار عالی فضا سازی شده و‌ میتونی شخصیت‌ها، مکان‌ها و کل فضای داستان رو ببنی بسیار عالی هست موضوع کتاب و اصلا جذابیتشو از دست نمیده و هر لحظه تو‌رو غافل گیر میکنه موراکامی واقعا نویسنده عالی هست که میدونه چطور خواننده رو‌درگیر کنه
آذین فولادوند
۱۴۰۱/۶/۲۷
دنیایی که آقای موراکامی در این اثر خلق کرده، حال و هوای عجیبی داره. سرگذشت شخصیت‌ها و پیشرفت داستان به ظریف‌ترین و زیباترین شکل ممکن بیان میشه. از اون کتاب‌هایی بود که تا تمام شد دلم می‌خواست دوباره از اول شروعش کنم.
اما گویندگی بی‌نظیر آقای قناعت‌پیشه هم یکی از عناصر اصلی شکل‌گیری لذتی بود که از گوش دادن به این اثر بردم.
ازیتا پرانیده
۱۴۰۱/۳/۱
موضوع کتاب رو دوست نداشتم اما جملات و استعاره‌های خیلی قشنگی داشت. یک جورایی فکر میکردم دارم انیمه میبینم دقیقا در همون سبک بود که تمام مراحل حس میکنی داری رویا میبینی تا واقعیت. برای کسانی که علاقمند به انیمه هستند توصیه میکنم این کتاب رو گوش کنند. چون تصویر پردازی با گوش کردنش بیشتر ممکنه تا خوندن اون.
Hamyde Hsz
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
لذت بردم از صدای گوینده از صدای ناکاتا، از صدای هوشینو و اداهایی که در صداش بود، گوینده عالی بود و من اولین بار بود صدای ایشون ومیشنیدم، ازین به بعد کتابهای با صدای ایشون رو حتما انتخاب میکنم
از کتاب، از شخصیت پردازی‌های نویسنده، از صحنه پردازیها
لذت بردم
Chahaar04
۱۴۰۱/۹/۲۳
روایت جناب آقای قناعت پیشه به معنای واقعی کلمه دلپسند است... آنقدر که دلم می‌خواهد همه کتاب‌های با روایت ایشون رو گوش بدم!
درباره کتاب؛ سیر داستان بسیار روان است و ترجمه خوبی استفاده شده است.
اگر طرفدار سبک رئالیسم جادویی هستید به نظرم کتاب خوبی است.
Sara Najafi
۱۴۰۱/۶/۳۱
بسیار خلاقانه و فضایی سورئالیسم ولی به شدت ملموس
هنوز تا انتها نخواندمش ولی خیلی ارتباط خوبی برقرار کردم باهاش و دوست دارم و پیشنهاد میکنم اگر فضایی تخیلی و در عین حال تامل بر انگیز و نگاهی فلسفه طور دوست دارید حتما این کتاب رو بخوانید. ممنون از کتابراه
مژگان شیخی
۱۴۰۱/۶/۲۶
این کتاب رو بسیار دوست داشتم فضای فانتزی و رمزآلودی رو بیان میکرد. کتاب سانسورهایی داره که اگه بتونید نسخه اصلی رو بخونید بیشتر متوجه داستان میشید. صدای راوی و در کل اجراها هم عالی بود و واقعا لذت بخش بود
Mhya Gh
۱۴۰۰/۱۱/۱۰
هاروکی موراکامی از بهترین نویسنده‌های معاصر، امکان نداره عاشق نگاه عمیق، متفاوت و طنز پنهانش نشی 
در کل تمام اثارش خواندنیست به خصوص جنگل نروژی و کافکا در ساحل:) ترجمه گیتا گرکانى هم از بهترین ترجمه‌های این کتابه
مشاهده همه نظرات ۵۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کافکا در ساحل

برای دریافت کتاب صوتی کافکا در ساحل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.