معرفی و دانلود کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

عکس جلد کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب
قیمت:
۵۸۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

شانسی برای زیستن فرصت‌های از دست رفته! کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب اثر مت هیگ درباره‌ی زنی به اسم نورا است که بعد از خودکشی ناموفق، می‌تواند در عالمی برزخ‌گونه مسیرهای متفاوت زندگی‌‌اش را تماشا کند و جواب سوال «چه می‌شد اگر...» را بیابد. این رمان پرفروش نیویورک‌تایمز، اثر برگزیده‌ی گودریدز در سال 2020 بوده است.

درباره‌ی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

بزرگترین پشیمانی شما در زندگی چیست؟ می‌گویند کارهای انجام نشده بزرگترین حسرت‌ها را خلق می‌کنند. خاطره‌ی یک معذرت‌خواهی به زبان نیامده یا عشق ابراز نشده و درکل تمام فرصت‌هایی که با تعلل از دستشان دادیم معمولا بسیار آزاردهنده‌تر از همه‌ی اشتباهات زندگی‌مان هستند. نورا سید، زنی که ماجراهای کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب (The Midnight Library) نوشته‌ی مت هیگ (Matt Haig) بر محور او می‌چرخد، بهترین مثال برای این ادعاست.

او دو روز قبل از عروسی‌اش مراسم را بهم زد در حالی که عمیقا عاشق نامزدش بود. از گروه موسیقی درخشانش خارج شد و حمایت مالی یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا را نادیده گرفت. نورا در سن چهارده سالگی افتخار سریع‌ترین شناگر انگلیس را به دست آورد و حدس بزنید چه کرد؟ بله، نورا مثل همیشه فرار را برگزید و این فرصت را هم از دست داد.

البته شخصیت اصلی داستان کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب که توسط نیما مانی ترجمه شده، همیشه توجیهی برای تصمیماتش داشت. در دبیرستان پدرش را از دست داد، مادرش مریض شد و کمی قبل از ازدواجش درگذشت، هربار که روی صحنه می‌رفت حمله‌های عصبی سراغش می‌آمدند و دَن، عشقِ بزرگِ زندگی‌اش عاشق پدر شدن بود در حالی که نورا از بچه نفرت داشت. لیست فرصت‌های رها شده‌ی او طولانی‌تر از این‌هاست اما کشف ادامه‌ی آن‌ها را به شما می‌سپاریم، زیرا هسته‌ی اصلی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب نه ازدواج یا موفقیت شغلی، بلکه پشیمانی است.

نورایی که با او ملاقات می‌کنید در سی‌وپنجمین سال زندگی‌اش عمیقا تنهاست. او نمی‌تواند سوال «چه می‌شد اگر...» را از ذهنش خارج کند: اگر از عروسی‌اش فرار نمی‌کرد امروز در چه حالی بود؟ اگر شنا را ادامه می‌داد و به المپیک می‌رفت چه اتفاقی در زندگی‌اش می‌افتاد؟ آیا اگر در گروه موسیقی محبوبش باقی می‌ماند و همراه برادرش به ساخت آهنگ‌های درخشان ادامه می‌داد حالا شادتر بود؟ اگر تحصیل را رها نمی‌کرد احتمالا در سی‌وپنج سالگی کاری پرآمدتر از آموزش پیانو داشت!

داستان نورا روایت همین حسرت‌ها و پشیمانی‌هاست، احساساتی که در زندگی تک‌تک ما حضور دارند با این تفاوت که او فرصتی برای یافتن جواب سوالاتش پیدا می‌کند. راوی مایوس و سرخورده کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب درنهایت مرگ خودخواسته را برمی‌گزیند. او از سرنوشتی که آن را پوچ می‌بیند خسته است اما بعد از انجام تصمیمش در دنیایی برزخ‌مانند معلق می‌شود. یک راهنما به استقبالش می‌رود و می‌گوید اینجا کتابخانه نیمه شب است. در فاصله‌ی رقابت نیروی مرگ و زندگی نورا می‌تواند از خواندن کتاب‌های آن‌جا لذت ببرد، داستان‌هایی که هر یک زندگی‌های متفاوت او و آینده‌ی انتخاب‌های دیگرش را روایت می‌کنند... .

این اثر پرفروش که توسط انتشارات البرز به چاپ رسیده از طریق سفر نورا به دنیاهایی جدید، نگرشی نو به پشیمانی را در اختیار ما قرار می‌دهد. ذهن بسیاری از ما آکنده از سوالات «چه می‌شد اگر...» است اما این فرصت‌های از دست رفته، حقیقتا لایق سوگواری‌هایی چنین طولانی هستند؟ آیا هرگز نمی‌توانیم خودمان را از حسرت کارهای انجام نشده آزاد کنیم؟ توصیه می‌کنیم برای فهمیدن ماهیت پشیمانی و عبور از آن با سرنوشت نورا همراه شوید، کتابی شنیدنی از نشر صوتی آوانامه که میلیون‌ها نفر را در سراسر دنیا شیفته‌ی خود کرده و یکی از ده کتاب برتر سال Independent بوده است.

افتخارات و جوایز کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌ شب

  • پرفروش‌ترین نیویورک‌تایمز در سراسر جهان
  • برنده‌ی جایزه‌ی گودریدز در ژانر داستانی
  • کتاب منتخب باشگاه کتاب «صبح به خیر آمریکا»
  • حضور در لیست ده کتاب برتر سال Independent

نکوداشت‌های کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌ شب

  • درخشان و سرگرم‌کننده. (Daily Mail)
  • محبوب و مسحورکننده. (Barnes & Noble)
  • اثری سرشار از مکاشفه‌های معمولی، مردم عادی و دنیاهای متفاوتی که ریشه در تصمیمات ما دارند. (The Guardian)
  • جذاب و روان! این کتاب ممکن است همان چیزی باشد که در این زمانه‌ پر از دردسر به آن نیاز داریم. (The New York Times)

کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌ شب برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای کسانی که به خواندن رمان‌های فانتزی علاقه دارند، جذاب خواهد بود.

با مت هیگ بیشتر آشنا شویم

مت هیگ نویسنده‌ی معروف و پرفروش انگلیسی است که آثارش در تمام جهان از محبوبیت برخوردارند. او از دانشگاه هال، در دو رشته‌ی تاریخ و زبان انگلیسی فارغ‌التحصیل شده است.

از دیگر آثار مشهور هیگ می‌توان به «انسان‌ها»، «چگونه زمان را متوقف کنیم» و «دلایل زنده ماندن» اشاره کرد. او به واسطه‌ی دو اثر اخیر، جوایز و افتخارات گوناگونی کسب کرده است؛ به عنوان مثال کتاب «دلایل زنده ماندن» پرفروش‌ترین کتاب در Sunday Times است و برای 46 هفته، در لیست 10 کتاب برتر انگلستان قرار داشت.

در بخشی از کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب می‌شنویم

دن خندید. نورا این خنده را می‌شناخت اما خیلی از آن خوشش نمی‌آمد. فراموش کرده بود که در طول رابطه‌شان شوخ‌طبعی دن اغلب به آدم‌های دیگر و به‌طور مشخص نورا بستگی داشت. زمانی که باهم بودند نورا سعی کرده بود این بُعد از شخصیت او را خیلی پروبال ندهد. دن ابعاد شخصیتی دیگر زیادی داشت.

او زمانی که مادر نورا مریض بود خیلی با او مهربان بود، به‌راحتی راجع به هر چیزی صحبت می‌کرد، پر از رؤیا درمورد آینده بود، جذاب بود و آدم کنارش احساس راحتی می‌کرد، شیفته‌ی هنر بود و همیشه می‌ایستاد تا با بی‌خانمان‌ها صحبت کند. جهان برایش مهم بود. یک شخص مانند یک شهر می‌ماند. نمی‌توانی اجازه دهی چند منطقه‌ی دوست‌نداشتنی تو را از کل آن محروم کند. ممکن است قسمت‌های کوچکی از آن را دوست نداشته باشی، چند کوچه یا مناطق مسکونی کهنه و کثیف، ولی چیزهای خوب شهر ارزش ماندن در آن را دارند.

دن پادکَست‌های آزاردهنده‌ی زیادی گوش می‌کرد که فکر می‌کرد نورا هم باید آن‌ها را گوش دهد و طوری می‌خندید که روی اعصاب نورا بود، زمانی هم که دهان‌شویه در دهانش بود با صدای بلند غرغره می‌کرد. بله او به‌طور خودخواهانه‌ای بیشتر پتوی دونفره‌شان را هم روی خودش می‌کشید و گاهی هم بر روی نظراتش درمورد هنر، فیلم و موسیقی پافشاری بی‌مورد می‌کرد، اما مشکل اخلاقی بزرگ و غیرقابل‌تحملی نداشت. خُب ولی-حالا که نورا بهش فکر می‌کرد-دن هیچ‌وقت از فعالیت موسیقایی نورا حمایت نکرده بود و به او توصیه کرده بود که حضورش در گروه «هزارتو» و امضا کردن قرارداد با شرکت‌های پخش موسیقی برای سلامت روانی او خوب نیست و برادرش کمی در این مورد خودخواهی می‌کند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۸ دقیقه
بخش اول
۲۹ دقیقه
بخش دوم
۲۹ دقیقه
بخش سوم
۲۸ دقیقه
بخش چهارم
۲۸ دقیقه
بخش پنجم
۱۹ دقیقه
بخش ششم
۲۵ دقیقه
بخش هفتم
۳۲ دقیقه
بخش هشتم
۱۸ دقیقه
بخش نهم
۲۹ دقیقه
بخش دهم
۳۱ دقیقه
بخش یازدهم
۲۵ دقیقه
بخش دوازدهم
۳۴ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۶ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۰ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۴ دقیقه
بخش شانزدهم
۴ دقیقه
بخش هفدهم
۲۶ دقیقه
بخش هجدهم
۲۵ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۳ دقیقه
بخش بیستم
۳۵ دقیقه
بخش بیست‌ویکم
۳۱ دقیقه
بخش بیست‌ودوم
۲۶ دقیقه
بخش بیست‌وسوم
۲۹ دقیقه
بخش بیست‌وچهارم
۳۲ دقیقه
بخش بیست‌وپنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کتابخانه نیمه شب
نویسنده
مترجمنیما مانی
گویندهشیما درخشش، آرمان سلطان زاده
ناشر چاپینشر البرز
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۱۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۸۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

علی ابوالحسینی
۱۴۰۱/۱۱/۸
اصلا کتاب خوبی نیست، یه شوربا از کپی‌های مختلف که اتفاقا خیلی ضعیف هم کپی کرده، کپی از موضوع چند فیلم، کپی از موضوع چند کتاب و کپی از موضوع چند داستان که نویسنده هر چقدر هم سعی کرده کتابی هیجان انگیز و جذاب بنویسه ولی حتی در بهترین قسمتهای داستان، جذابیت و هیجان از حد متوسط تجاوز نمیکنه
نحوه جمله
بندی و طرز نوشتنی که انتخاب کرده هم ترکیب چند نویسنده دیگر است که اون کار رو هم به درستی انجام نداده
از ابتدا تا انتها داستان میل به انحطاط داره ولی در یک نقطه خاص کاملا منحط میشه و به ته دره میفته!
در قسمتی که نورا یه ستاره راک شده وقتی دارن تو اتوبوسی که بعد از اجرای کنسرت به سمت هتل محل اقامتشون حرکت میکنن تلفنش زنگ میزنه و اونور خط بیلی رایلی بازیگر معروف و مطرح سینما و دوست پسر نورا در این زندگیه، نورا هم خواننده راک خیلی معروف و هم تراز بیلیه،
بیلی منتظر بوده که کنسرت تموم شه تا زنگ بزنه بابت رفتار اشتباهش از نورا عذرخواهی کنه، دارن صحبت میکنن وسط صحبت بیلی آروغ میزنه!!!
((آری اینجا بود که نورا متوجه میشود که بیلی رایلی معروف و بزرگ هم یک انسان بیش نیست)) با این جمله میخواد خواننده رو تو یه جو اشتباه قرار بده که اتفاقا خودش هم داخله همون جو قرار داره،
جوی که فکر میکنه با همچین فرومایگی‌ای میتونه خودش رو طرفدار حقوق زنان بدونه و یا خودش رو هم سو با اون بخش از جامعه بدونه که پندارشون اینه که اکثر سلبریتی‌ها فقط مَجاز هستن و واقعیتشون همچین فرومایگانی هستن! حالا مثلا طرف واسه دلجویی زنگ زده اونم به نورا که یه انسان بسیار محترم و مهربونه😑
ولی اجرای شیما درخشش و آرمان سلطان زاده عزیز مثله همیشه دوست داشتنی و گوش نواز بود🍀💚
ممنون از کتابراه⚘🙋‌♂️
رستا محمدی
۱۴۰۱/۱۱/۸
سلام به کسی‌که داری نوشته‌ی من رو میخونی:)
بدون درنگ این‌کتاب رو بخر و بخونش. با هر سنی، شخصیتی و جایگاهی که داری. خیللللی دیدت رو به زندگی تغییر میده و احساس سبکی میکنی و انگار استرست به شدت کم شده.
من خودم‌خیلللی کتاب صوتی دوست دارم ولی نکته‌ی اصلی خوب بودن و ارتباط برقرار کردن با صدای خواننده است که به نظرم این نسخه از کتاب توی این مساله‌ی بسیار مهم، فوووق العاده عمل کرده. ممنونم
مژده
۱۴۰۱/۱۱/۵
کتابی بود که یروزه تمومش کردم انقد داستانش قشنگه😂
اگه احساس افسردگی دارید یا از گذشته و کارایی که انجام ندادید پشیمونید این کتابو بهتون پیشنهاد میکنم
بنظرم موضوع کتاب چیزیه که هرکسی تو زندگیش این حسو تجربه کرده و لازمه که بخونتش.
اجرا و گویندگیشم عالیه مخصوصا چون دوتا گوینده داره😍
خیلی قشنگ حسو منتقل میکنه
فوق العاده بود در کل
Nastaran.m.a
۱۴۰۱/۱۰/۲۱
کتاب فوق العاده‌ای بود. یک داستانی، که اغلب همه احساسش میکنیم که قصه زندگی، حسرت گذشتمون، آرزوی آینده مون هست بدون آنکه درک بکنیم هر تصمیمی، که در هر شرایطی از زندگی میگیریم قطعا تصور بر بهترین تصمیممون داریم.
به قول حامد بهداد من زندگی کردم حتی به غلط.،
سپاس از تیم خوب صدابرداری و کتاب راه بابت این اگاهی، قشنگ
فاطمه میهن خواه
۱۴۰۱/۱۰/۲۹
با خواندن این کتاب، درمی یابیم شاید بهترین حالت زندگی ما همانی ست که اکنون در آن بسر می‌بریم. البته با بازنگری و قدرشناسی از فرصت‌هایی که داریم، میتوانیم زندگی بهتری داشته باشیم و شاید این کتاب تلنگری ست به ما، که قدر زندگی و فرصتی را که به ما داده شده، بهتر بدانیم.
leila vahed
۱۴۰۱/۱۱/۳
کتاب بسیار خوبی هست به لحاظ روانشناسی و یا امید بخشی و همچنین داستان خیلی قشنگی داره و بنظرم نویسنده بسیار زیبا و هوشمندانه تونسته به خواننده منظورش و برای پذیرش زندگی برسونه و اثر بخش باشه.
hedieh etemadi
۱۴۰۱/۱۱/۸
قبلا تا نصفه با صدای خانم نگین خواجه نصیر گوش دادم اما این یکی نسخه رو خیلی بیشتر دوست داشتم به لحاظ اینکه دو صداییه و منو بیشتر جذب میکنه.
واقعا کتاب زیبا اما غمگینیه.
ساسان
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
با سلام گوینده خوب و روان هست چون ۲ تا گوینده داره راهت میتونی مثل فیلم بهش گوش کنید خود کتاب خوبه جای تفکر زیاد داره وذهن آدم رو به فکر کردن وادار میکنه
نازی خلیلی
۱۴۰۱/۱۱/۶
داستان جالبی بود و بسیار تامل برانگیز...
ادم رو به تفکر در مورد تک تک ثانیه‌های عمرش و تک تک انتخابهای پیش روش، وادار میکنه
امیدرضا حیدریان
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
این کتاب عالیه علاوه بر اینکه داستان جذابی داره بسیار عمیق و پر محتوا هم هست خیلی لذت بردم
Saman Fathi
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
اجرا بسیار خوب و قوی بود. کاملا با داستان ارتباط برقرار می‌کنیم.
فرشید حسن زاده
۱۴۰۱/۱۱/۷
بی نظیره به نظرم باید هر کسی بخونه این کتاب رو اون وقت میفهمه خیلی مسایل رو
عطیه عدالت پرور
۱۴۰۱/۱۱/۳
کتاب عالی و تامل برانگیز هست
آهو رها
۱۴۰۱/۱۰/۲۳
بسیار عالی و اجرا فوق العاده بود
شهلا جعفرزاده
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
داستان فوق‌العاده، اجرای فوق‌العاده!
مشاهده همه نظرات ۱۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

برای دریافت کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.