دانلود کتاب صوتی گور به گور


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گور به گور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی گور به گور

ویلیام فاکنر در کتاب صوتی گور به گور مانند دیگر آثار خود با استفاده از تکنیک سیال ذهن داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که به علت وصیت مادر برای دفن او در زادگاهش مجبور به مهاجرت می‌شوند و در این سفر داستان‌هایی رقم می‌خورد. 

درون مایه کتاب صوتی گور به گور (As I Lay Dying) پیوند عمیقی با مسئله مرگ دارد و زندگی را با غم و اندوه‌هایش ملموس‌تر می‌کند. این خانواده‌ ساده و روستایی شامل زن و شوهر و چهار فرزندشان است. داستان کتاب گور به گور زمانی شروع می‌شود که زن روستایی در انتظار مرگ است و همه به طریقی خودشان را برای مردن او آماده کرده‌اند. در این میان بزرگ‌ترین فرزند مادر خانواده که نجار است برای او تابوت درست می‌کند. مادر که هنوز زنده است با هر نواخت اره زمان مرگش را نزدیک‌تر می‌بیند.

بعد از مرگ مادر سفر آن‌ها و جریان اصلی رمان شروع می‌شود. همه، آن‌ها را از این سفر طولانی که با گاری انجام می‌شود بازمی‌دارند و می‌گویند که درست نیست مرده را این‌ همه جابه‌جا کرد ولی به خرج پدر خانواده نمی‌رود. در هر قدم این سفر با مشکلاتی رو‌به‌رو می‌شوند و در هر جا پدر خانواده این مشکلات را خواست خدا دانسته و حماقت‌هایشان را گردن بدشانسی می‌اندازد و یا به حساب قولی که به همسرش داده می‌گذارد و…

ذهنیت چهار فرزند خانواده بیشتر به دیوانه‌ها شبیه است. ذهنیت مادر خانواده نیز بسیار عمیق است. او تنها شخصیت کتاب است که بی‌اعتقاد و بسیار بی‌تفاوت است به شکلی که از زندگی از اول بی‌حس شده و حتی معنای کلمات برای او بیگانه می‌شود و از قبل‌ترها نیز انتظار مرگش را می‌کشید. پدر خانواده شخصی با تفکرات محدود و بسیار ساده و در عین حال کله‌شق و مغرور است و فرزند ارشد خانواده نیز کل زندگی‌اش را در نجاری می‌بیند.

کتاب در ابتدا بسیار پیچیده به نظر می‌رسد. همچنین نوعی متفاوت از ساختار داستان، معرفی وضعیت حاضر و شخصیت‌ها همانند همه کتاب‌های فاکنر پیش روی مخاطب است. هر فصل از داستان از زبان یکی از شخصیت‌های داستان نقل می‌شود که بسیار گیج کننده به نظر می‌رسد اما در نهایت با پیش روی وقایع در کتاب بیننده ارتباط بین وقایع و شخصیت‌ها را با کمی فراست درک می‌کند. شخصیت‌های کتاب انسان‌های ساده روستایی در حاشیه می‌سی‌سی‌پی هستند که در جنوب آمریکای شمالی زندگی می‌کنند.

ویلیام فاکنر (William Faulkner) در سال 1930 یک سال بعد از نگارش کتاب «خشم و هیاهو» کتاب «گور به گور» را منتشر کرد. بسیاری از منتقدان ادبی این اثر را ساده‌ترین و در عین حال کامل‌ترین رمان فاکنر دانسته و برخی حتی آن را شاهکار فاکنر خوانده‌اند. آنچه مسلم است، این رمان همیشه مدخل خوبی به دنیای شگفت و پرآشوب داستان‌های فاکنر به شمار رفته است. اگرچه در مورد همین رمان هم باید گفت که سادگی آن تا حدی فریبنده است و دقایق و ظرایف آن غالبا در نگاه اول آشکار نمی‌شود. فاکنر خود اینگونه روایت می‌کند که: «کتاب حاضر را ظرف شش هفته آن هم همراه با کار شبانه پای کوره آتش نوشته است و پس از آن هم دستی در آن نبرده است.»

ویلیام کاتبرت فاکنر رمان‌نویس آمریکایی در سال 1897 در ایالت می‌سی‌سی‌پی به دنیا آمد. وی 13 رمان و تعداد زیادی داستان کوتاه به رشته تحریر در آورد که رمان‌هایش شهرت بیشتری دارند. وی بر خلاف نویسنده‌ی هم عصر خود ارنست همینگوی که بیشتر از شیوه مینیمالیستی در نوشته‌هایش استفاده می‌کرد، در نوشته‌هایش به صورت مکرر از تکنیک سیال ذهن بهره می‌برد. بیشتر داستان‌های فاکنر عمیقاً عاطفی، ظریف، پیچیده و در برگیرنده شخصیت‌های گوناگون شامل برده‌های آزادشده، سفیدپوستان تهی‌دست، جنوبی‌های طبقه کارگر یا اعیان است.

فاکنر در سال 1949 به‌خاطر مجموعه کارهایش جایزه نوبل را به خود اختصاص داد و در سال 1998 مؤسسه کتابخانه نوین، کتاب «خشم و هیاهو» او را ششمین کتاب در فهرست صد رمان برتر انگلیسی قرن بیستم قرار داد، همچنین رمان آخر او «چپاولگران» برنده جایزه پولیتزر داستان شد. در سال 1962 سه هفته بعد از سقوط از اسب بر اثر سکته قلبی در سن 65 سالگی درگذشت.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی گور به گور می‌شنویم:

- پدرم همیشه می‌گفت که ما به این دلیل زندگی می‌کنیم که آماده بشیم که تا مدت درازی مرده باشیم.

- مرگ پدیده‌ای است مربوط به بدن آدم؛ حالا می‌فهمم که فقط یکی از احوال روحی آدمه، اون هم احوال روحی اون‌هایی که کسی رو از دست داده‌اند.

- اشتباه از هر کسی سر می‌زنه ولی بدون ضرر از پسش براومدن کار هرکسی نیست. این رو به آقای تل می‌گم. می‌گم همه که نمی‌تونند نتیجه اشتباه خودشون رو بخورند.

- من دیدم بعضی آدم‌ها به بخت خودشون فحش می‌دن، حق هم دارند، چون این‌ها اهل معصیت‌اند. ولی من مستحق لعنت نیستم، چون کاری نکرده‌ام که فحش بخورم. من مومن نیستم، گمون نکنم. ولی قلبم صافه: خودم می‌دونم.

- وقتی کش به دنیا اومد فهمیدم کلمه مادری رو یک آدمی ساخته که به این کلمه احتیاج داشته، چون کسانی که بچه دارند عین خیالشون نیست که این کار کلمه‌ای هم دارد یا ندارد. فهمیدم کلمه ترس رو یک آدمی ساخته که اصلا ترسی نداشته؛ غرور رو هم آدمی که اصلا غرور نداشته.

- راستش زندگی زن‌ها سخته. بعضی زن‌ها. مادر خودم هفتاد و خورده‌ای عمر‌ کرد. هر روز خدا هم کار می‌کرد. بعد از زاییدن پسر آخرش یک روز هم ناخوش نشد، تا یک روز نگاهی به دور و بر خودش انداخت، رفت اون پیرهن خواب دانتلش رو که از چهل و پنج سال پیش هیچ‌وقت هم تنش نمی‌کرد از صندوق در آورد تنش کرد، بعد رو تخت‌خواب دراز کشید پتو رو کشید روش چشم‌هاش رو بست گفت: بابا رو سپردم دست‌ همه‌ی شما. من خسته‌ام.

- ادی مرا می‌پاد، من چشم‌هاش رو حس می‌کنم. مثل اینه که داره با چشم‌هاش منو هل می‌ده. من این رو قبلا هم تو زن‌ها دیده‌ام. دیده‌ام آدم‌هایی رو از اتاق بیرون می‌کنند که با محبت و دلسوزی اومده‌اند سراغ‌شون، اومده‌اند کمک‌شون کنند، اون وقت به یک جونور بی‌قابلیتی می‌چسبند که هیچ وقت براشون چیزی به جز یابوی بارکش نبوده‌اند. اینه اون چیزی که بهش می‌گن عشق، عشقی که از حد فهم آدمیزاد گذشته، همون غرور، همون میل شدید به پوشوندن برهنگی نکبتی که ما با خودمون می‌آریم، با خودمون می‌بریم تو اتاق عمل، با کمال سماجت باز با خودمون می‌بریم زیر خاک.

 ۶ ساعت و ۳۸ دقیقه، ۳۶۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۵ دقیقه
قسمت اول الی ششم
۳۲ دقیقه
قسمت هفتم الی یازدهم
۳۸ دقیقه
قسمت دوازدهم الی پانزدهم
۲۲ دقیقه
قسمت شانزدهم و هفدهم
۲۷ دقیقه
قسمت هجدهم الی بیست و پنجم
۲۶ دقیقه
قسمت بیست و ششم الی سی‌ام
۲۷ دقیقه
قسمت سی و یکم الی سی و سوم
۲۵ دقیقه
قسمت سی و چهارم الی سی و ششم
۲۱ دقیقه
قسمت سی و هفتم الی سی و نهم
۲۷ دقیقه
قسمت چهلم الی چهل و دوم
۲۲ دقیقه
قسمت چهل و سوم و چهل و چهارم
۳۶ دقیقه
قسمت چهل و پنجم الی پنجاهم
۲۷ دقیقه
قسمت پنجاه و یکم الی پنجاه و سوم
۳۲ دقیقه
قسمت پنجاه و چهارم الی پنجاه نهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی گور به گور

برای دانلود کتاب صوتی گور به گور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  گور به گور

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
Hani Khodadadian
۱۳۹۸/۱۱/۳
هر کتابی که با صدای آقای سلطانزاده بود رو بی‌شک باید شنید 👌🏼👌🏼👌🏼
Shady Keshvary
۱۳۹۸/۲/۲۵
نمی‌دونم که واقعا از ویلیام فاکنر بهتر هم هست در ادبیات آمریکا یا نه؟ به نظرم صوتیش حتی جالب تر هم بود.
Katayon Motaghedi
۱۳۹۸/۲/۳
فوق العاره.
نوشتار متفاوت و زیبا شبیه سمفونی مردگان.
گویش فوق‌العاده که ارزش کتاب و چندین برابر کرده.
تشکر بی‌پایان از گروه متفاوت و بی‌نذیر کتابراه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۵)