دانلود کتاب طبیعت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب طبیعت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب طبیعت

کتاب طبیعت که در اصل به صورت ناشناس منتشر شده بود به اعتقاد بسیاری از اندیشمندان نخستین مقاله‌ای است که در آن به طبیعت به عنوان قوه‌ای تاثیر‌گذار که پیرامون ما را احاطه کرده، نگاشته شده است. نثر رالف والدو امرسون در میان آمریکایی‌های هم‌عصر خویش برجسته و ممتاز است و می‌توان آن را سرمنشاء سبک نوینی در نگارش قلمداد نمود.

کتاب طبیعت (Nature)، مجموعه‌ای از رسالات کوتاه فرهنگی-اجتماعی است که در آن به تشریح و تبلیغ زندگی بی‌آلایش و سازگار با سرشت انسان و محیط زیست او پرداخته است.

تمامی علوم یک هدف دارند و آن کشف اصول طبیعت است. ما اصول دوران‌ها و کارکردها را می‌دانیم اما تاکنون به ندرت اتفاق افتاده که به تصوری در باب خلقت نزدیک شویم. امروزه از جاده حقیقت بسیار به دور افتاده‌ایم و همین منجر به این شده که بزرگان دینی به مباحثه درافتند و از یکدیگر متنفر شوند و متفکرین‌مان لب فرو بندند و شیوه‌ای سبک‌سرانه در پیش گیرند.

رالف‌ والدو امرسون (Ralph Waldo Emerson) فیلسوف و نویسنده آمریکایی در روز ۲۵ مه ۱۸۰۳ درشهر بوستون ایالت ماساچوست زاده شد و در ۲۷ آوریل ۱۸۸۲ کنکورد ماساچوست درگذشت. امرسون را پدیدآورنده مکتب ترانسندنتال آمریکا می‌دانند.

او در زمینه تغییر و تحول در تاریخ هم عقیده با توماس کارلایل بود مبنی بر اینکه تغییر در تاریخ و اجتماع توسط اشخاص بزرگ ایجاد می‌شود نه توده مردم. او می‌گوید شما شخصیت‌های بزرگی را مثل محمد پیامبر اسلام به من بشناسانید تا تأثیر آن‌ها را در تحول در تاریخ برای شما بازگو کنم.

از منظر فلسفی، جهان مرکب از طبیعت و روح است. اگر از این منظر بنگریم پس تمام جهان هستی منفک از ماست و سخن فلسفه بدین معناست که جهان "نفس من" نیست بلکه طبیعت و فن است و تمام انسان‌ها و جسم من می‌بایست در زیر گروه طبیعت، قرار گیرد.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

 ۱۴۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6867-48-9 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۵۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره‌ی نویسنده
مقدمه
طبیعت
ابزار
زیبایی
زبان
نظم
کمال‌گرایی
روح
چشم انداز
تاریخ
اعتماد به نفس

راهنمای دانلود کتاب طبیعت

برای دانلود کتاب طبیعت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  طبیعت

نظرات کتاب طبیعت

Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۷/۱/۱۳
کتاب طبیعت
سیزده به در از جشن‌های نورورزی ایران و روز طبیعت نام گذاری شده است و لذت این روز این کتاب چند برابر کرد. گرایش بشر به دگرگونی در طبیعت، سبب ایجاد دیدگاهی در فلسفه، به نام طبیعت‌گرایی شد. در این کتاب تحقیق کنیم پایان طبیعت چیست؟طبیعت‌گرائی تنها قوانین و نیروهای طبیعت در جهان فعالند. از و
استفاده مدل‌سازی ریاضی برای درک محیط فیزیکی اطراف‌مان کمک می‌کند. طبیعت در هنر، عکاسی شعر مجسم و ستوده شده‌است و ادب و هنر قدرتی را که افراد بسیاری را وابسته به طبیعت و زیبایی می‌کند، نشان می‌دهد. دلیل اینکه چرا این وابستگی وجود دارد و این وابستگی شامل چه چیزهایی است، در شاخه‌ای از فلسفه با نام زیبایی‌شناسی مطالعه می‌شود. فراتر از ویژگی‌های معین ساده‌ای که بسیاری از فلاسفه برای توضیح آنچه که زیباست موافقت دارند، عقاید تقریباً پایان ناپذیرند. طبیعت و حیات وحش در دوران مختلف تاریخ جهان موضوع مهمی بوده‌اند که این کتاب به آن پرداخته است.
sin sad
۱۳۹۷/۱/۱۳
کتابراه عزیز
بهترین انتخابت برای سیزده به در 🌹🌹🌹
واژه"سیزده به در" را با توجه به معانی واژه‌ها در علامه دهخدا میتوان جور دیگری تعبیر کرد:
به معنای (سیزدهم به سوی در و دشت شدن) بیرون رفتن و در دامان طبیعت سیر کردن و به عبارتی آشتی آدمی با طبیعت "مادرش "🌳🌳🌳
Roohollah Mohammadi
۱۳۹۸/۱/۸
رالف والدو امرسون بخاطر اینکه من خودشناسی رو دوست دارم و اون رو مورد خویشتن شناسی تمرکز کرده فکر میکنم برام جذاب باشه چون حس کردم که حقیقت عین یکسان بودن برای همه در عین حال برای هر نفر رسیدن بهش هم متفاوته؛ که امرسون با خویشتن آگاهی کمک میکنه که درونی حقیقت رو بهش برسم.
لطفا کتابای بیشتر ازش بذارید
مشاهد همه نظرات (۲۳)