معرفی و دانلود کتاب علم تمرکز قوی: 23 روش برای بهره وری و نظم بیشتر؛ اهمال کاری و استرس کمتر

عکس جلد کتاب علم تمرکز قوی: 23 روش برای بهره وری و نظم بیشتر؛ اهمال کاری و استرس کمتر
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب علم تمرکز قوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب علم تمرکز قوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب علم تمرکز قوی: 23 روش برای بهره وری و نظم بیشتر؛ اهمال کاری و استرس کمتر

در کتاب علم تمرکز قوی نوشته‌ی پیتر هالینز بیست‌وسه روش راهبردی و علمی را یاد می‌گیریم که با تکیه بر آن‌ها، می‌توانیم رویکرد خودمان را به تمرکز و بهره‌وری اصلاح کنیم و به این ترتیب، با رسیدن به بازدهی بیشتر، ساعت کاری خود را کاهش دهیم.

درباره‌ی کتاب علم تمرکز قوی:

ممکن است همین حالا هم تمرکز و بهره‌وری‌مان «کافی» باشد، اما تا زمانی که نفهمیم روانشناسی و فیزیولوژی چگونه بر تمرکز ما تأثیر می‌گذارند، هرگز عملکردی عالی نخواهیم داشت و به حداکثر توان خود دست نخواهیم یافت. کتاب علم تمرکز قوی (The Science of Powerful Focus)، با روشی تازه، قدرت تمرکز را بررسی می‌کند و با نگاهی کل‌نگرانه تأثیر تمرکز را بر تمامی ابعاد زندگی انسان می‌سنجد.

برخلاف سایر کتاب‌های این حوزه، پیتر هالینز (Peter Hollins) به ما نمی‌گوید که تلفن خود را کنار بگذاریم، انجام چند کار هم‌زمان را متوقف کنیم یا بیشتر بخوابیم. بلکه او تمرکز را مجدداً تعریف می‌کند و روش‌هایی ساده و کاربردی معرفی می‌کند که می‌توانیم آن‌ها را در زندگی هر روزه‌ی خود به کار ببندیم.

در این کتاب مفید و کاربردی ما می‌آموزیم که نظم و اراده‌ی قوی لزوماً کلید تمرکز و موفقیت نیستند اما در طول زمان موردنیازند؛ مدیریت انرژی اهمیت دارد زیرا منبعی محدود است؛ قدرت طبیعت برای تمرکز ما بسیار مؤثر است؛ و دقیقاً مانند بدن، مغز هم به شرایط ایدئالی برای تمرکز نیاز دارد.

هالینز در کتاب علم تمرکز قوی 23 روشی را معرفی می‌کند که با به کار بستن آن‌ها می‌توانیم تمرکز و یادگیری بیشتری داشته باشیم، زندگی خود را منظم کنیم، و استرس خودمان را تحت کنترل بگیریم.

کتاب علم تمرکز قوی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر از تمرکز نداشتن رنج می‌برید، یا اگر می‌خواهید قدرت تمرکز خود را بهبود ببخشید، این کتاب علمی و کاربردی راهنمای خوبی برای شماست.

با پیتر هالینز بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی آمریکایی پرفروش در رشته‌ی روانشناسی تحصیل کرده است. پیتر هالینز در حوزه‌ی روانشناسی انسان پژوهش می‌کند و با بسیاری از افراد در این حوزه کار کرده است. هالینز تا کنون چندین کتاب نوشته که بسیاری از آن‌ها به فارسی نیز برگردانده شده‌اند، از جمله: کاری را که شروع کرده‌ای تمام کن، مثل اینشتین بیاموزید، علم تأدیب نفس و...

در بخشی از کتاب علم تمرکز قوی می‌خوانیم:

یک گلف باز را تصور کنید که توپ را به یک حفره رسانده است. این یک کار بسیار دشوار است و احتمال زیاد در یک دور تکرار نمی‌شود. اما او خودش را تحت فشار می‌گذارد و باعث می‌شود دقیق‌تر ضربه بزند. ناگهان، او نمی‌تواند یک ضربه را از فاصله یک متری بزند، هدفی که از هدف قبلی او آسان‌تر بود.

ورزشکار بسیار برانگیخته شده و اکنون هوشیاری او به استرس تبدیل می‌شود.

هدف از تمرکز این است که سطح مناسب چالش خود را پیدا کنید. جایی که احساس خستگی نمی‌کنید، اما فکر نمی‌کنید بتوانید به یک چیز غیرممکن دست پیدا کنید! این همان چیزی است که شما را کاملاً رو به جلو، مشتاق و متمرکز نگه می‌دارد.

در ابتدا، می‌توانید چالش برانگیز بودن کارها را برای خود تنظیم کنید. البته، همیشه این گزینه را نداریم که کارمان را خودمان انتخاب کنیم، اما شما می‌توانید سخت و آسان بودن، طولانی و کوتاه بودن، یا راه‌های رقابت با خودتان را تغییر دهید. به عنوان مثال، این‌که خودتان را به چالش بکشید تا در مدت زمانی کمتر، بیشتر بنویسید، یا وزن بیشتری کم کنید، استرس خوب بیشتری به‌وجود می‌آورد.

دوم، می‌توانید کارتان را طوری طراحی کنید که بتوانید بین ساده و سخت بودن آن تغییراتی ایجاد کنید تا شما را برروی کار متمرکز نگه دارد و هرگز بیش از حد یا کمتر از حد شما را درگیر نکند. همان طور که گفتیم، ما اغلب نمی‌توانیم کاری را که برروی آن تمرکز کردیم را کنترل کنیم، اما حداقل می‌توانیم استرس خودمان را بیشتر کنیم.

فهرست مطالب کتاب

معرفی
فصل 1: نظم و اراده
فصل 2: اهداف
فصل 3: اهمال کاری
فصل 4: انرژی
فصل 5: استرس
فصل 6: تک وظیفگی
فصل 7: بهره‌وری
فصل 8: روش‌ها
فصل 9: باقیمانده ها
فصل 10: شرطی سازی
فصل 11: طبیعت
راهنمای خلاصه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب علم تمرکز قوی: 23 روش برای بهره وری و نظم بیشتر؛ اهمال کاری و استرس کمتر
نویسنده
مترجمپوریا دولت آبادی
ناشر چاپی موسسه انتشاراتی فلسفه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۸
زبانفارسی
شابک978-622-7857-05-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب علم تمرکز قوی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب علم تمرکز قوی

برای دریافت کتاب علم تمرکز قوی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.