دانلود کتاب غرور و تعصب


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب غرور و تعصب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب غرور و تعصب

کتاب غرور و تعصب جذاب‌ترین رمان نویسنده‌ی انگلیسی جین آستن، یکی از صد رمان برتر جهان است. این رمان به قدری معروف است که بارها از آن فیلم ساخته‌اند. ماجرا درباره‌ی دختری از طبقه‌ی متوسط است که مردی مغرور و ثروتمند عاشقش می‌شود.

این اثر ترجمه و تلخیص داستان کلاسیک و مشهور غرور و تعصب (Pride and Prejudice) است. آقا و خانم بنت چند دختر دارند و مدتی است که در همسایگی‌شان در قصری به نام ندرفیلد، مردی سرشناس و ثروتمند به اسم چارلز بینگلی نقل مکان کرده که بسیار مهربان و خوش قیافه است.

خانم بنت تلاش می‌کند تا هر طور شده مرد جوان را برای ازدواج با یکی از دخترانش راغب کند. در یک مهمانی عمومیِ روستا، خانواده‌ی بنت نیز دعوت می‌شوند. آقای دارسی، دوست صمیمی چارلز بینگلی هم در آن جشن حضور دارد. او مردی بسیار ثروتمند و خوش قیافه ولی بسیار متکبر و مغرور است و قصری به نام پمبرلی دارد. آن شب جین دختر بزرگ خانواده، با چارلز بینگلی روبرو می‌شود و ارتباط عاشقانه‌ای بین آن دو به وجود می‌آید.

الیزابت دومین دختر خانواده‌ی بنت و شخصیت اصلی این داستان به شمار می‌رود که با مسائل مربوط به رفتار، تربیت، اخلاق، آموزش و پرورش و ازدواج در طبقه‌ی ثروتمند بریتانیا رو در رو می‌شود. آشنایی دارسی با الیزابت حوادث بعدی داستان را خلق می‌کند. دارسی مدام با الیزابت که دختری پر انرژی و شوخ طبع است به مشاجره و درگیری می‌پردازد و سرانجام عاشق هم می‌شوند.

شاید بهترین اثر از بین داستان‌های عاشقانه‌ی آستن، داستان عاشقانه‌ی الیزابت و دارسی مغرور و بی‌عاطفه را می‌توان نام برد. تیتر اصلی کتاب غرور و تعصب از ویژگی‌های بارز قهرمانانه‌ی قصه که همان آقای دارسی و الیزابت می‌باشند اتخاذ شده است. عشق آن‌ها فقط در زمانی بروز می‌یابد که این دو به گونه‌ای بر موانع اصلی عشق‌ورزی پیروز می‌شوند. همه دوست‌دار مطالب تازه و خواندن داستان‌های زیبا هستند و از این که آثار معروف دنیا را مطالعه کنند به خود می‌بالند. مطالعه‌ی غرور و تعصب به شما حس خوبی می‌دهد و با روابط انسان‌های سایر ملل در قرون گذشته آشنا می‌شوید.

این اثر علاقه‌ی بسیاری از خوانندگان را به خود معطوف نموده است و همواره در فهرست بهترین رمان‌های جهان قرار دارد. این داستان یکی از پرطرفدارترین رمان‌های ادبیات انگلستان به شمار می‌رود که بیش از 20 میلیون نسخه از آن به فروش رفته و راه را برای داستان‌های ادبیات مدرن هموار کرده است. ادامه‌ی علاقمندی به این اثر باعث سازگاری‌های چشمگیر و فراوانی در رمان‌ها و داستان‌های برگرفته از شخصیت‌های آستن شد.

جین آستن (Jane Austen) این داستان را در 21 سالگی نگاشت، اما تا هجده سال بعد هیچ ناشری حاضر به چاپ آن نشد. بیشتر منتقدان ادبی غرور و تعصب را به عنوان بهترین اثر او و شاهکاری در ادبیات جهان می‌شناسند و خودش آن را «بچه دلبند من» نامیده است. او در بستر زندگی خانوادگی و اجتماعی به بررسی و تحلیل انسان‌ها و روابط میان آن‌ها می‌پرداخت و همچون یک روانشناس آن‌ها را موشکافی می‌نمود.

در بخشی از کتاب غرور و تعصب می‌خوانیم:

زنگ در شنیده شد و دو نفر به اتاق وارد شدند. سرهنگ فیتز ویلیام پسر‌ دایی آقای دارسی بود. سی ساله بود و با این که صورت قشنگی نداشت ولی از نظر شخصیتی و روابط عمومی یک مرد پخته به نظر می‌رسید. از برخورد او به راحتی می‌توانستی بفهمی که یک مرد تحصیل کرده است. خیلی حاضر‌ جواب بود و صحبت هایش آدم را جذب می‌کرد. آقای دارسی بعد از این که چند کلمه حرف زد دیگر هیچ نگفت و مدتی آرام یک جا نشسته بود. هرچند در آخر از الیزابت پرسش‌هایی درباره‌ی خانواده‌اش کرد.

الیزابت و شارلوت دریافتند که سرهنگ فیتز ویلیام از گفتگو با آن‌ها لذت می‌برد و از دید او الیزابت دختری برازنده تعریف و تحسین است. ولی نمی‌توانستند درک کنند دارسی برای چه به خانه کشیش آمده بود. هدفش گفت‌و‌گو نبوده است؛ برای این که کل زمانی که آن جا بود هیچ حرفی نزد و حتی یک کلمه هم بر زبان نیاورد اگر هم یک موقعی چیزی می‌گفت به خاطر این بود که یک ضرورتی پیش می‌آمد که بایستی حرف می‌زد یعنی به میل خودش نبود. معذب به نظر می‌رسید و به هیچ وجه از این عمل حس خوبی نداشت.

شارلوت علت رفتار دارسی را نمی‌توانست حدس بزند و معلوم بود گیج شده است. سرهنگ فیتز ویلیام اکثراً با پسر دایی‌اش شوخی می‌کرد و عنوان می‌کرد که رفتار مؤدبانه‌ای ندارد. شارلوت باور داشت که این عمل دارسی به خاطر عشق است و به همین دلیل خیلی زیرکانه او را زیر نظر قرار داد. او متوجه این موضوع شد که آقای دارسی بیشتر مواقع به الیزابت نگاه می‌کند. اما این که چه احساسی پشت این نگاه‌ها مخفی است را نمی‌توانست درک کند. شک داشت و نمی‌توانست بداند که آیا نشانه‌ای از تمجید در آن نگاه‌ها است یا نه.

 ۱۰۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6180-16-0 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
پیشگفتار
ازدواج
مجلس بزم در نزرفیلدپارک
به سمت پیوندهای محکم تر
اگر شجاعت داری
نیت ازدواج آقای کالینز
نپذیرفتن درخواست ازدواج
هنوز امیدواری وجود دارد
آقای ویکهام
علتی برای کم رویی
علتی برای ناراحتی
علاقه‌مندی دارسی به عمارت کشیش
تکریم و عشق
مرد پنهان درون
فرار از خانه
برای عشق الیزابت
عاقبت به خیری

راهنمای دانلود کتاب غرور و تعصب

برای دانلود کتاب غرور و تعصب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  غرور و تعصب
آرزو سالکی
۱۳۹۸/۸/۶
یکی از بهترین کلاسیک‌های قدیمی
Saeide Ansari
۱۳۹۸/۶/۱۸
من قبلا این کتاب رو به زبان انگلیسی خوندم واقعا عالیه
Naziiiiii Th
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
بهترین کتاب جین آستن غرور و تعصب است وقتی شروع به خواندن کردم نمی‌توانستم از آن دل بکنم واقعا زیبا بود 👌
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۱)