دانلود کتاب غول ترس: چگونه شاخ‌های غول ترس را بشکنیم

  • از: سعیده دلال علیپور
  • ناشر: نشر مانیان
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب غول ترس: چگونه شاخ‌های غول ترس را بشکنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب غول ترس: چگونه شاخ‌های غول ترس را بشکنیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب غول ترس: چگونه شاخ‌های غول ترس را بشکنیم

کتاب غول ترس: چگونه شاخ‌های غول ترس را بشکنیم نوشته‌ی سعیده دلال علیپور، به بررسی ترس و نحوه‌ی از بین بردن یا کمرنگ کردن آن می‌پردازد و به شما کمک می‌کند تا این مشکل را از ریشه حل کنید.

معرفی کتاب غول ترس:

ترس حس غریبی است که از دوران کودکی با شما سروکار دارد و همه کم‌وبیش برای رهایی با آن می‌جنگند. ترس در فرهنگ لغت فارسی به معنای خوف، بیم و هراس است و شاید ساده‌ترین تعریفش این باشد که احساسی درونی در مقابل خطر است و ما را از آن دور می‌سازد.

روان‌شناسان چهار احساس اصلی را در انسان شناسایی کرده‌اند؛ این احساسات شامل غم، شادی، خشم و ترس هستند. ترس در انسان‌ها همواره در مواجهه با خطرات مشخص و محسوس مانند تصادف، حمله حیوانات وحشی و یا بیماری به‌وجود می‌آید و دلیل شکل‌گیری آن نیز این است که مغز با عملکرد خود، شما را از خطرات حفظ می‌کند.

از طرف دیگر، ترس از کمبود عشق و آگاهی سرچشمه می‌گیرد و آنچه موجب احتیاط به هنگام عبور از خیابان می‌شود عشق و میل شما به زندگی و ادامه‌ی آن است نه احساس ترس! با این وجود نباید از یاد ببرید چنین میلی گاهی اوقات ممکن است بیش از حد معمول باشد و ترس بیش از حد نسبت به چیزی می‌تواند در زندگی شما اختلال ایجاد کند. آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید چرا بعضی‌ها از صحبت کردن در جمع واهمه دارند؟ چرا از زلزله یا رعدوبرق می‌ترسند؟ چرا با دیدن سوسک جیغ زده و پا‌ به‌ فرار می‌گذارند؟

چنین ترس‌هایی برای افراد زیان‌بار هستند و معمولاً ترس‌های غیرواقعی بر سر راه سعادت انسان قرار می‌گیرند و مانع از پیشرفت و تکامل وی می‌شوند؛ بنابراین، بهتر است آن‌ها را بشناسید و راه‌هایی برای کنار گذاشتن‌شان بیابید. سعیده دلال علیپور نیز به عنوان خبرنگار و کارشناس علوم اجتماعی تلاش می‌کند تا با ارائه‌ی مطالبی جامع و کامل، شما را در این مسیر همراهی نماید و نکات جالبی را ارائه دهد.

نویسنده‌ی کتابِ خواندنی «غول ترس»، تعریفی دقیق از این احساس انسانی مطرح می‌کند و شما را با انواع گوناگون آن آشنا می‌سازد، سپس چگونگی مقابله با هر یک از این ترس‌ها را برای‌تان توضیح می‌دهد.

جملات برگزیده‌ی کتاب غول ترس:

- ترس ما فرآورده جانبی یک تجمل است، اصلاً همین‌که ما این‌همه وقت داریم که از همه خطرهای بالقوه بترسیم نشان می‌دهد که چقدر زندگی ما محافظت شده و تأمین است.
- انسان هرچه خود را بهتر بشناسد، بیشتر به عظمت خالق خود پی می‌برد و در مقابل او خائف‌تر و خاشع‌تر شده و دوری از گناه برای وی آسان‌تر می‌گردد.
- ترس یک واکنش هوشمندانه از طرف مغز است که از آسیب رسیدن به ما جلوگیری می‌کند. هنگامی‌که خطری ما را تهدید می‌کند، بایستی بترسیم و در برابر آن از خود محافظت کنیم.

در بخشی از کتاب غول ترس می‌خوانیم:

تا به‌حال فکر کرده‌اید که افراد موفق چگونه به پول و ثروت دست یافته‌اند؟ آیا این افراد شب خوابیده و صبح با یک کیسه طلا در کنارشان از خواب بیدار شده‌اند؟ آیا این افراد در مسیر رسیدن به موفقیت و ثروت تجربه شکست را نداشته‌اند؟

تجربه افراد موفق گویای این است که مسیر رسیدن به موفقیت یک راه پرپیچ‌وخم است که شکست‌های زیادی را در خود دارد، ولی آن‌ها برای رسیدن به موفقیت از هیچ شکستی نمی‌هراسند و با تلاش شبانه‌روزی این مسیر را ادامه می‌دهند.

روان‌شناسان معتقدند افرادی که دچار ترس هستند معمولاً دست به اقدام جدید نمی‌زنند، چراکه از شکست می‌ترسند و قادر به پذیرش ریسک نیستند.

ترس باعث از بین رفتن اراده و پشتکار شده و حس پیشرفت را از انسان می‌گیرد و درنتیجه مانع بزرگ موفقیت و عامل اصلی شکست می‌باشد.

ترس ویژگی‌های مثبت اخلاقی را از بین می‌برد و با شک و تردیدی که در وجود انسان تزریق می‌کند، او را از تلاش و راه یافتن به موفقیت‌ها بازمی‌دارد.

با ترس از شکست، عملاً فلج ذهنی در انسان رخ می‌دهد و این بزرگ‌ترین خیانتی است که انسان را از امتحان فرصت‌هایی که می‌تواند داشته باشد محروم می‌کند و قدرت ریسک‌پذیری را از او می‌گیرد.

 ۱۶۲ صفحه، ۹۶۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-7321-03-6 

چاپ ۱۳۹۹: ۳۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۷۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: ترس چیست؟
فصل دوم: منشأ ترس
ژنتیک و خانواده
تجربه تلخ
تنبیه‌هاى غلط‌
رفتار غلط‌
شنیده‌ها و حوادث گذشته
عوامل عاطفى و روانى
عدم آگاهی
ناتوانی در کنترل شرایط
فصل سوم: انواع ترس از دید انسان‌ها
ترس‌های واقعی یا مفید
ترس‌های غیرواقعی یا مضر
ترس‌های عمومی
ترس از اجتماع
خجالت کشیدن
ترس از مکان‌های بسته
ترس از ارتفاع
ترس از حیوانات
ترس از پرواز
فصل چهارم: ترس از دیدگاه قرآن و احادیث
ترس در امور ناخوشایند دنیوی
ترس از مرگ
ترس از خدا
فصل پنجم: ترس از دیدگاه غرب
ترس منطقی
ترس نابهنجار
ترس‌های اخلاقی یا وجدانی
فصل ششم: جوانب مثبت و منفی ترس
فصل هفتم: ترس و کسب ثروت و موفقیت
ترس از طرد شدن
ترس از قضاوت
ترس از شکست
ترسِ از دست دادن شغل
ترس از تغییر
ترس از کمبود درآمد
ترس از بدهی
ترس از عدم تأمین مسکن
ترس از موفقیت و شکست
ترسِ از دست دادن ثروت
فصل هشتم: ترس‌های دوران کودکی
اضطراب جدایی در کودکان
انواع ترس در کودکان
ترس از جانوران کوچک و حشرات
ترس از چیزهایی که در شب پنهان هستند
ترس از هیولا
ترس از حمام
ترس از سگ
ترس از صدای بلند
ترس‌های ویژه دوران مدرسه
علل اساسی ایجاد ترس در کودکان
وابستگی زیاد به والدین
الگو قرار دادن یکی از اطرافیان نزدیک
تهدید والدین به انجام دادن کاری توسط کودک
ترساندن کودک برای ایجاد نظم در خانه
اصرار به خوابیدن کودک در اتاق خودش
تماشای فیلم‌های ترسناک
تغییر در شیوه زندگی
درمان ترس در کودکان
فصل نهم: تأثیر ترس در برقراری ارتباط با دیگران
اضطراب اجتماعی
فصل دهم: نقش رسانه‌ها در تقویت ترس انسان‌ها
فصل یازدهم: رابطه ترس و افکار منفی
چگونه مانع افکار منفی خود شویم؟
فصل دوازدهم: رابطه ترس و عقاید مذهبی
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب غول ترس: چگونه شاخ‌های غول ترس را بشکنیم

برای دانلود کتاب غول ترس: چگونه شاخ‌های غول ترس را بشکنیم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  غول ترس: چگونه شاخ‌های غول ترس را بشکنیم

نظرات کتاب غول ترس: چگونه شاخ‌های غول ترس را بشکنیم

مصطفی شعبانی
۱۳۹۹/۷/۶
کتاب خیلی خوبیه اما اگه نسخه صوتی رو بسازن خیلی عالی میشه ممنون
A H
۱۳۹۹/۷/۵
بسیار کتاب فوق العاده‌ای هستش 👌👌برای من خیلی موثر بود
مشاهد همه نظرات (۲)