دانلود کتاب فرمول: قوانین جهانی موفقیت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فرمول: قوانین جهانی موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فرمول: قوانین جهانی موفقیت

آلبرت لزلو بارابسی در کتاب فرمول: قوانین جهانی موفقیت، تلاش کرده تا با روش‌های علمی و آماری و سخنانی فراتر از کتاب‌های رایج خودسازی که تا به حال خوانده‌اید، فرمولی برای رسیدن به موفقیت به دست آورد. (فایل کتاب در تاریخ 1399/05/22 جایگزین شده است.)

آلبرت لزلو بارابسی (Albert Laszlo Barabasi) در کتاب فرمول، قوانین جهانی موفقیت (The Formula: The Universal Laws of Success) دیدگاه کاملا متفاوتی نسبت به موضوع موفقیت دارد. او حرف‌هایی فراتر از کتاب‌های مرسوم خودیاری و موفقیت برای گفتن دارد. حرف‌هایی که نه تنها نشنیده‌اید، بلکه اغلب بر خلاف چیزی است که می‌شناسید.

قوانین علمی تغییرناپذیرند؛ یعنی ‌نمی‌توان آن‌ها ‌‌‌را براساس اهداف خودتان، بازنویسی کنید. در عوض، می‌توانید از آگاهی خود نسبت به آن‌ها ‌‌‌استفاده کنید تا از انتخاب‌های بعدی خود آگاه باشید و از دنیای خود بهره ببرید. چنین چیزی در رابطه با قوانین موفقیت، صدق می‌کند. ‌نمی‌توانید آن‌ها ‌‌‌را تغییر دهید؛ اما می‌توانید آن‌ها ‌‌‌را برای ارزیابی اینکه چه موقع عملکرد برای موفقیت مناسب است و چه موقع مناسب نیست، به کار بگیرید.

وقتی با ابزارهای علمی پرده از راز موفقیت برمی‌دارید و آن را ‌تجزیه‌ و تحلیل می‌کنید، می‌آموزید که چه چیزی را می‌توانید و چه چیزی را ‌نمی‌توانید ببینید. از همه مهم‌تر اینکه می‌توانید این قوانین مختلف را به ترتیب برای تقویت نتایج به کار گیرید و از این دانش می‌توانید برای تشریح داستان‌های موفقیت درباره خودتان استفاده کنید و از مکانیزم‌های فعال در زندگی افرادی که آن‌ها ‌‌‌را تکریم می‌کنید، پرده بردارید.

جملات برگزیده‌ی کتاب فرمول، قوانین جهانی موفقیت:

- موفقیت مربوط به «شما» نیست؛ بلکه مربوط به «ما» است.
- موفقیت شما، به شما و عملکردتان مربوط نیست. بلکه به ما و نحوه برداشت ما از عملکردتان مربوط است. یا ساده‌تر بگوییم؛ موفقیت مربوط به خود شما نیست، بلکه مربوط به «ما» است.
- عملکرد باعث موفقیت می‌شود، اما وقتی عملکرد را ‌نمی‌توان سنجید، شبکه‌ها باعث موفقیت می‌شوند.
- عملکرد محدود است؛ اما موفقیت نامحدود.

در بخشی از کتاب فرمول: قوانین جهانی موفقیت می‌خوانیم:

من و همسر سابقم خودمان را خوشبخت می‌دانستیم. پسرمان، دنیل، -پسری دوست‌داشتنی و باهوش- همه کارهایش را به درستی انجام می‌داد. وقتی پایه یازدهم بود، چهار کلاس در سطح کالج شرکت می‌کرد. او کمک کرده بود تا روزنامه‌ی مدرسه راه بیندازند و آخر شب‌ها و آخر هفته‌ها را به ویرایش این روزنامه می‌گذراند. جزو تیم شنا هم بود. پسر کنجاوی بود و علاقه‌مندی‌های مختلفی داشت و نمراتش عالی بودند. معلمان و همکلاسی‌هایش او را دوست داشتند. به نظر خوشحال می‌آمد. همچنین ما هم از خوشحالی دیگران خرسند بودیم.

وقتی که دنیل برای ثبت‌نام در کالج‌های مختلف درخواست داد، تازه متوجه شدیم که او مانعی بسیار بزرگی پیش رو دارد و آن یعنی والدین ساده و خارجی‌اش. در واقع ما هر دو تحصیل کرده اروپا بودیم -مادرش در سوئد و من در رومانی- و بحثِ موفقیت که می‌شد ما فقط یک معیار داشتیم: عملکرد. توی مدرسه خوب درس بخوان تا موفق شوی. پذیرش دانش‌آموزان در دبیرستان نخبگانی که در رومانی شرکت کردم، براساس آزمونی بود که از سیزده ساله‌ها می‌گرفتند که آن هم با شرایط ورود اندک، از سه نفر یک نفر قبول می‌شد. پس از پایه دهم، آزمون دشوار دیگری شرکت کردم که همکلاسی‌هایم را به نصف کاهش داد. در نهایت، درخواست پذیرشم در دانشگاه نیز عامل مشابهی داشت و آن نمره فیزیک و ریاضی در یک امتحان بود. هیچ چیز دیگری اهمیت نداشت، نه فعالیت‌های فوق‌برنامه درسی، نه آن روزهای بی‌شماری که با رویای مجسمه‌ساز شدن در استودیوهای هنری سپری کردم و نه حتی نمرات من یا مقالات تحقیقی که در مجله فیزیک مشهوری در رومانی چاپ شده بود. ظاهرا نمرات آزمون، سرنوشت مرا رقم زد. هیچ‌وقت به فکرم خطور نکرد که شیوه پذیرش کالج در آمریکا متفاوت باشد.

 ۲۴۰ صفحه، ۸۵۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6840-34-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۵۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل 1: بارون سرخ و خلبان تک خالِ فراموش شده
قانون اول
فصل 2: گرَند اِسلَم و دیپلم‌های کالج
فصل 3: کاسه توالت دو میلیون دلاری
قانون دوم
فصل 4: ارزش هر بطری شراب چقدر است؟
فصل 5: سوپراستار‌ها و قوانین قدرت
قانون سوم
فصل 6: بچه گربه‌های انفجاری و سیاه بازی
فصل 7: گوش شنونده
قانون چهارم
فصل 8: کمی ساده، کمی خلاقانه و کمی محزون
فصل 9: الگوریتمی که دانشمندی را پیدا کرد که مورد بی‌توجهی واقع شده بود
قانون پنجم
فصل 10: خطای اینشتین
نتیجه‌گیری

راهنمای دانلود کتاب فرمول: قوانین جهانی موفقیت

برای دانلود کتاب فرمول: قوانین جهانی موفقیت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فرمول: قوانین جهانی موفقیت

نظرات کتاب فرمول: قوانین جهانی موفقیت

س ف
۱۳۹۹/۲/۲
شاید متن کتاب خسته کننده باشه، که این طبیعیه چون داره قوانین حاکم بر موفقیت رو توضیح میده، ولی از نظر موضوعی کتاب بسیار عالی‌ای هست. من که از خوندش و مخصوصا نتیجه گیری آخرش که خیلی کامل کل متن کتاب رو جمع بندی کرده، لذت بردم، و پیشنهاد میکنم که کمی حوصله به خرج بدید و این کتاب رو تا آخر بخونید.
احسان خواصی
۱۳۹۹/۱/۵
این کتاب رسیدن به موفقیت رو خیلی علمی بررسی کرده، با مطالعه تعداد زیادی از افراد و یکی از نقاط قوتش این هست که سعی کرده هم افراد موفق و هم افراد غیرموفق رو مطالعه کنه، چیزی که تو کتاب‌های موفقیت کمتر دیده میشه. خیلی واقعی و غیر شعاری مسیرهای رسیدن به موفقیت رو با استفاده از علم داده‌ها معرفی می‌کنه.
Abbas Abbasi
۱۳۹۸/۸/۱۰
کتاب بسیار خوبی هست و قوانین را در قالب داستان توضیح می‌دهد و سعی می‌کند با دوری از پیچیدگی مطالب، انها را ساده توضیح دهد البته خواننده باید حوصله به خرج دهد تا در پایان نتیجه گیری خوبی گیرش اید
مشاهد همه نظرات (۱۸)