دانلود کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص

کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص نوشتۀ محیی الدین بن عربی، از کتب مشهور تصوف و عرفان نظری است. فصوص جمع واژه فص به معنای نگین است و فصوص‌الحکم، نگین‌های حکمت معنا می‌دهد.

کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص با وجود حجم اندکش، مهم‌ترین اثر ابن عربی است که در اواخر عمرش به رشته تحریر در آمده است. این کتاب ۲۷ فص دارد و هر فص به منزله یک فصل است. هر فص مشتمل بر حکمت‌هایی است که به یکی از پیامبران نسبت داده شده است. البته، مقصود ابن عربی از این پیامبران نمونه نوعی است و از مقامات و ویژگی‌های کلی چنین افرادی در گذشته و آینده بحث می‌کند و هدف او بررسی تاریخی افرادی معین به صورت خاص نیست. وی در مقدمه این کتاب تصریح کرده است که آنچه در این اثر نگاشته است همان چیزی است که پیامبر اسلام وی را به نگارش آن امر کرده است و فصوص‌الحکم را در رویا به ابن عربی داده و وی را مأمور کرده است که آن را به اهلش ارائه کند.

کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص در باب اسرار‌الهیه تکلّم نموده و از اعاظم کتاب متصوفه و مسلمین است، در اسرار انبیاء و رسل مبیّنه و حقایق ثلاثهٔ وجودیه: خدا، هستی و انسان. و علاقه انسان با هستی و با خالق هستی. فصوص حکمت‌الهیه در کلمت آدم، شیث، نوح، ادریس، ابراهیم، اسحاق، اسمعیل، یعقوب، یوسف و هود و هفده پیامبر دیگر؛ و در آن از احدیت گفته است؛ و حکمت آن که خود احدیت ذاتی است، احدیت الهی است، و احدیت ربوبی.

 ۱۳۸ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7811-67-2 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص

برای دانلود کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص

نظرات کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص

مسلم رضائی
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
بسیار عالی برهانی محکم و قانع کنتده بر هر جوینده حقیقی و بی‌غرض و راست اندیش تشنه یافتن حقیقت در اثبات حق است. پاسخ حداقل دو پرسش اصلی و اساسی و ریشه‌ای و چندین پرسش ثانویه اولی پایه‌ای را در دو فصل اول کتاب یافتم و مشتاق تر برای مطالعه فصول دیگر البته پس از درک و فهم و هضم فصول ومطالب قبل و مطالعه شده با تفکر گشته ام. بسیار خرسند و شاکر پروردگارهستم که با این کتاب و اندیشه ابن عربی آشنا شدم. از کتابراه هم بابت این کتاب و کتابهای دیگر صوتی و تصویری بسیار خوب سپاسگذارم و از خداوند برایتان سعادت و نیکبختی و قرارگرفتن در زمره انعمت علیهم خواستارم. 🙏🏻
جعفر نظامی
۱۳۹۷/۱۱/۲۰
سلام کناب خوبی هست یا نه را نمی‌دانم امه تنتقاد من از آن قسمت کتاب که می‌گوید پیغمبر اکرم جانشینی برای خودش تعیین نکرده با ادعایی که گفته این کتاب را پیغمبر اکرم درخواب به من داده که به مردم برسانم برایم قابل قبول نیست و وقتی استخاره کردم برای استفاده و تفحص در این کتاب آیه‌ای در خصوص بلعم باعورا آمد و تو خود بخوان حدیث دل از این مجمل...
amir ghara
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
سلام کتاب دارای مضامین عرفانی ست و با اینکه مفاهیمش پیچیده اس اما باز با این حال اگر به عرفان اسلامی علاقه دارید و از پس پیچیدگی‌های کتاب بر میاید توصیه میشه بخونید.
مشاهد همه نظرات (۱۱)