دانلود کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس

کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس نوشته‌ی جولز اونز در خصوص یاری گرفتن از فلسفه و راهکارهای آن در زندگی مدرن است. اونز تلاش کرده تا با رجوع به فلسفه‌ی کهن به ویژه مکتب آتن راه حل‌هایی برای مشکلات انسان امروزی بیابد.

جولز اونز (Jules Evans) در کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس (Philosophy for Life and Other Dangerous Situations) یک روز حضور در مکتب آتن را توصیف می‌کند و به شما شرح می‌دهد که پیرو این مکتب در طی روز چه اقداماتی را صورت می‌دهد و روز خود را با چه مشکلات و چالش‌های طی می‌کند.

کتاب پیش رو با بهره‌گیری از آموزه‌های فیلسوفان مکتب آتن مانند سقراط، افلاطون، ارسطو و... سعی می‌کند تا برای چالش‌های انسان امروزی راه حل‌هایی بیابد. به اعتقاد جولز انسان در دنیای امروز با مشکلات روحی و روانی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند که بخش عمده‌ی آن به طرز تفکر و سبک زندگی او بازمی‌گردد و رجوع به افکار و اندیشه‌های دنیای کهن می‌تواند به یافتن راه‌حلی برای برون‌رفت از این مشکل یاری برساند.

وجه تمایز این کتاب در سبک روایی نویسنده است و اونز به جای نصیحت کردن شما برایتان داستان خود را تعریف می‌کند که با اندیشه‌های فلاسفه‌ی باستان چگونه زندگی خود را نجات داده است و به شما می‌آموزد تا مسیر او را طی کنید و زندگی شادتر و بهتری داشته باشید.

اونز شما را با خود به مدرسه‌ای خیال‌انگیز می‌برد که 12 فیلسوف در آن حضور دارند و هر کدام از این فلاسفه بر اساس اندیشه‌هایی که داشته‌اند به شما درس‌هایی کارآمد برای بهبود کیفیت زندگی‌تان می‌دهند.

در بخشی از کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس می‌خوانیم:

تحصیلاتِ واقعاً خوبی داشتم و به این دلیل بسیار خوشحالم. تحصیلاتم در رشته‌ی ادبیات انگلیسی فرصت مطالعه‌ی کتاب‌های شگفت‌انگیزی مانند سِر گائِن و شوالیه‌ی سبزپوش و همین‌طور قدرشناسی از نوشته‌های زیبا را برایم فراهم کرد. می‌دانم که بسیار خوش‌وقتم که چنین فرصتی داشتم؛ بااین‌حال کاری که این رشته نکرد، این است که به من بیاموزد چطور هیجان‌هایم را درک و کنترل کنم یا چطور درباره‌ی هدف زندگی فکر کنم.

شاید این خواسته‌ی زیادی از استادهای پرمشغله‌ام باشد (درهرصورت آن‌ها درمانگر نبودند)، ولی معتقدم بهتر است مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشیِ بزرگ‌سالان راهنمایی‌هایی را به مردم عرضه کنند؛ نه فقط این‌که راهنمای آن‌ها برای حرفه‌شان باشند، آن‌ها را برای زندگی‌شان در بهترین یا بدترین وضعیت راهنمایی کنند. این چیزی است که استادانی که در نقاشیِ مکتب آتن به تصویر کشیده شده‌اند زمانی آن‌را فراهم کردند؛ آن‌ها به دانشجویان‌شان آموختند چطور احساسات‌شان را بهبود بدهند، چطور با مشکلات مقابله کنند و همچنین چطور بهترین زندگیِ ممکن را تجربه کنند. کاش می‌توانستم در آن سال‌های سخت با آموزه‌های آن‌ها آشنا شوم؛ اما به جای آن فهمیدم کارکرد دانشگاه بیش‌تر به کارخانه شبیه است: کارت ورودمان را می‌زدیم، مقاله‌مان را تحویل می‌دادیم، کارت خروج را می‌زدیم و بعد به حال خود رها می‌شدیم.

 ۳۰۴ صفحه، ۶۱۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6573-22-1 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه: به مکتب آتن خوش آمدید
1. حضور و غیاب صبح: سقراط و هنر فلسفه‌ی کوی‌وبرزن
جلسه‌ی صبح: جنگجویان شایسته
2. اپیکتتوس و هنر حفظ‌ کردن کنترل
3. موسونیوس روفِس و هنر کار میدانی
4. سنکا و هنر کنترل توقعات
ناهار: بوفه‌ی فلسفه
5. درس وقت ناهار: اپیکور و هنر لذت‌بردن از لحظه
جلسه‌ی ابتدای عصر: عرفا و شک‌گرایان
6. هراکلیتوس و هنر مکاشفه‌ی معنوی
7. فیثاغورس و هنر به‌یادسپاری و وِرد
8. شک‌گرایان و هنر پروردنِ شک
جلسه‌ی آخر عصر: سیاست
9. دیوژن و هنر آنارشی
10. افلاطون و هنر دادگستری
11. پلوتارک و هنر قهرمانی
12. ارسطو و هنر شکوفایی
فارغ‌التحصیلی: سقراط و هنر درگذشتن
پیوست‌های فوق‌برنامه
پیوست 1. آیا سقراط درباره‌ی عقل انسان بیش از حد خوش‌بین است؟
پیوست 2. عقیده‌ی سقراطی و عقیده‌های فلسفی غیرغربی
پیوست 3. سقراط و دیونیسوس
یادداشت‌ها

راهنمای دانلود کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس

برای دانلود کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس

نظرات کتاب فلسفه برای زندگی و دیگر موقعیت‌های حساس

Mohammad Enayatzadeh
۱۳۹۹/۸/۳۰
ایجاد ارتباط بین بالاترین سطح شناخت یعنی فلسفه با رفتار نشات گرفته از روانشناسی
کتاب جالبی است
مشاهد همه نظرات (۱)