دانلود کتاب صوتی متافیزیک


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی متافیزیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی متافیزیک

کتاب صوتی متافیزیک نوشته‌ی استیون مامفورد، قرار است شما را به سفری حیرت انگیز ببرد و به اساسی‌ترین و عمیق‌ترین پرسش‌های زندگی پاسخ دهد؛ اثری ارزشمند که علاقه‌مندان به فلسفه می‌توانند با شنیدن آن با مباحث مختلف در حوزه متافیزیک آشنا شوند.

درباره کتاب صوتی متافیزیک:

متافیزیک به طور سنتی یکی از چهار شاخه اصلی فلسفه در کنار اخلاق، منطق و معرفت شناسی است؛ حوزه‌ای که به خاطر انتزاعی بودن و پیچیدگی‌های خاص خود، برای بسیاری از افراد جذابیت دارد. به همین خاطر استیون مامفورد در کتاب صوتی متافیزیک (Metaphysics: A Very Short Introduction) به سراغ پرسش‌هایی اساسی رفته و قصد دارد این شکل از تفکر را بسط و گسترش دهد. سوالاتی از قبیل اشیا چه هستند؟ آیا رنگ‌ها و شکل‌ها وجودی مستقل دارند؟ آیا کل حاصل جمع جزئی‌هاست؟ چه امری باعث شده که یک چیز باعث ایجاد چیز دیگری شود؟ ماهیت زمان به چه صورت است؟

در واقع کتاب متافیزیک می‌خواهد با استفاده از چنین پرسش‌هایی و درگیر کردن ذهن شما به عنوان مخاطب، مسائلی همچون ماده، زمان، هویت شخصی، جوهر، نیستی و آگاهی، امکان، علت و... را بررسی کند.

شاید کمتر پیش آمده باشد که چنین افکاری به سراغ‌تان آمده باشد و بخواهید به جوهره وجود زندگی و جهان فکر کنید، اما کار متافیزیک همین است و می‌خواهد شما را با بنیادی‌ترین و ژرف‌ترین حقایق و مباحث هستی روبه‌رو کند؛ دیداری که می‌تواند برایتان پر از حس حیرت و کنجکاوی باشد.

استیون مامفورد را بیشتر بشناسیم:

یکی از اساتید برجسته در حوزه فلسفه در کشور انگلستان، استیون مامفورد (Stephen Mumford) است که در حال حاضر رئیس و استاد رشته متافیزیک در گروه فلسفه دانشگاه دورهام است و در دانشگاه ناتینگهام، دانشکده هنر و دانشکده علوم انسانی نیز تدریس می‌کند.

مشهورترین کتاب او Dispositions نام دارد، اما استیون مامفورد به خاطر مقالات و مطالعات متعددش در زمینه متافیزیک، به شهرت رسیده است. همچنین این پژوهشگر و استاد دانشگاه در مجله Times Higher Education مطالب زیادی را نوشته و سخنرانی‌های مختلفی نیز انجام داده است.

کتاب صوتی متافیزیک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به آثار فلسفی علاقه‌مند هستید و می‌خواهد نگاهی عمیق‌تر به جهان پیرامون خود داشته باشید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی متافیزیک می‌شنویم:

در فصل اول از جزئی‌هایی مانند میز و صندلی یاد کردیم؛ این جزئی‌ها فاقد زندگی و بی‌جان هستند. حیواناتی همچون سگ و گربه نیز جزئی هستند. انسان‌ها نیز جزئی هستند اما می‌توان در رابطه با انسان‌ها نشان داد که چیز به خصوصی در میان است. مردم برای ما مهم و متفاوت هستند؛ آیا برای این شان ویژه بنیان‌های متافیزیکی وجود دارد؟

انسان‌ها ذهن دارند یا آنطور که برخی گمان می‌کنند، از نفس یا روح برخوردارند. پس آنچه سبب می‌شود که شخصی در طول زمان همان که هست باشد، یعنی این همانی شخصی می‌تواند با این همانی شی‌ای فیزیکی مانند میز تفاوت داشته باشد.

منظورم از شخص لزوما شخص انسانی نیست. البته همه اشخاصی که من می‌شناسم، انسان هستند اما دست کم امکان مفهومی شخص غیرانسانی منتفی نیست. جان لاک فیلسوف بر این امر آگاه بود؛ چرا که هر حیوانی که به نحو درخور از هوشمندی برخوردار باشد، علی الحساب می‌تواند شخص به حساب آید.

 ۴ ساعت و ۵۸ دقیقه، ۲۷۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۵ دقیقه
مقدمه: مقدمه چیست؟ / فصل اول: میز چیست؟
۲۸ دقیقه
فصل دوم: دایره چیست؟
۲۶ دقیقه
فصل سوم: آیا کل صرف حاصل جمع اجزاست؟
۲۹ دقیقه
فصل چهارم: تغییر چیست؟
۲۹ دقیقه
فصل پنجم: علت چیست؟
۲۸ دقیقه
فصل ششم: زمان چگونه می‌گذرد؟
۲۹ دقیقه
فصل هفتم: شخص چیست؟
۳۱ دقیقه
فصل هشتم: ممکن چیست؟
۲۹ دقیقه
فصل نهم: آیا نیستی هم چیزی هست؟
۳۳ دقیقه
فصل دهم: متافیزیک چیست؟

راهنمای دانلود کتاب صوتی متافیزیک

برای دانلود کتاب صوتی متافیزیک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  متافیزیک

نظرات کتاب صوتی متافیزیک

مرتضی ارباب پوری
۱۳۹۹/۱۰/۹
سلام ایده‌ی بسیار خوبی است چند سالی بود که اصلا مطالعه نداشتم ولی برنامه شما باعث شد که به مطالعه کتاب علاقه پیدا کنم
ممنون
احسان سلیمانی
۱۴۰۰/۱/۱۹
خوب بود به نظرم متافیزیک مستاحق توجه بیشتر است
مشاهد همه نظرات (۲)