دانلود کتاب مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان: داستان‌های دفتر سوم، به همراه راهنمای آموزشی برای تسهیلگران


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان: داستان‌های دفتر سوم، به همراه راهنمای آموزشی برای تسهیلگران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان: داستان‌های دفتر سوم، به همراه راهنمای آموزشی برای تسهیلگران

کتاب مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان: داستان‌های دفتر سوم، به همراه راهنمای آموزشی برای تسهیلگران نوشته‌ی یحیی قائدی و نسرین لطفی، راهنمایی ارزشمند برای تسهیل‌گران است تا به کمک داستان‌های مثنوی و درک فضای گفتگوها و جریان‌های احتمالی مباحثات، با آمادگی بالاتری شاگردان‌شان را در فهم فلسفه همراهی کنند.

فلسفه برای کودکان را می‌توان وسیله‌ای برای گفتگو میان آن‌ها و بزرگسالان دانست؛ زیرا داستان نقطه آغاز حرکت در مسیر فلسفیدن است. همه‌ی داستان‌ها، تفکرات و و روح پرسشگر انسان را به چالش می‌کشند. کودک با ورود به دنیای داستان، خود را همراه با شخصیت‌های درگیر در ماجراهای مختلف مشاهده می‌کند و هنگامی که به دنیای حقیقی خود برمی‌گردد، شروع به ساخت داستانش می‌کند.

یکی از اساسی‌ترین چالش‌ها در ایران، فلسفه برای کودکان است. مولانا در کتاب مثنوی که یکی از گنجینه‌های داستان‌گویی در ایران بوده، مفاهیم مورد نظر خود را در قالب شعر و داستان شرح می‌دهد و شما را در مسیر تفکر و تعقل وا می‌دارد.

کتاب مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان مناسب چه کسانی است؟

داستان‌های این کتاب برای کودکان دوره متوسطه اول مناسب است. همچنین به تسهیلگران پیشنهاد می‌شود که پیش از خواندن داستان در اجتماع پژوهشی، راهنمای آن را مطالعه نمایند تا با آسودگی بیشتری همسفر فلسفیدن شاگردانشان شوند.

در بخشی از کتاب مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان می‌خوانیم:

در زمان‌های گذشته، مردی شهری، دوستی روستایی داشت. مرد روستایی هر بار که به شهر سفر می‌کرد، چند ماهی مهمان مرد شهری می‌شد و مرد شهری بدون هیچ چشم داشتی از دوست روستایی‌اش پذیرایی می‌کرد. مرد روستایی هر بار به هنگام بازگشت، از دوست شهری‌اش می‌خواست در بهار و تابستان به همراه خانواده‌اش به روستا برود تا بتواند مهمان نوازی او را جبران کند و مرد شهری هر بار سفر را به سال دیگری موکول می‌کرد. آخرین بار، مرد روستایی سه ماه را در خانه دوستش مهمان بود. مثل سال‌های گذشته، میزبان نهایت سخاوت و مهمان نوازی را درباره او انجام داد.

روستایی هنگام بازگشت به روستا، به دوستش گفت: ده سال است که من هر سال، چند ماه مهمان تو می‌شوم و از تو دعوت می‌کنم به خانه‌ام بیایی اما تو همیشه بهانه می‌آوری، این بار باید دعوتم را بپذیری و مهمانم شوی با اصرارهای مکرر، دوستش را سوگند داد و از او قول گرفت که به همراه خانواده‌اش مهمانش شوند. بچه‌های مرد شهری هم اصرار می‌کردند پدرشان دعوت را بپذیرد؛ چون دوست دارند به سفر بروند. اصرار روستایی از یک سو و پافشاری و خوشحالی کودکانش از سوی دیگر، او را قانع کرد که به روستا سفر کنند.

 ۸۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-99021-9-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

داستان 1: شهری و روستایی
داستان 2: شغال و خم رنگ
داستان 3: مرد لاف زن
داستان 4: مارگیر بغداد
داستان 5: فیل در تاریکی
داستان 6: کودکان مکتبی و استاد
داستان 7: استر و شتر
داستان 8: دزد دهل زن
داستان 9: مسجد مهمان کش
ارزیابی مربی از کارگاه و دانش‌آموزان
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان: داستان‌های دفتر سوم، به همراه راهنمای آموزشی برای تسهیلگران

برای دانلود کتاب مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان: داستان‌های دفتر سوم، به همراه راهنمای آموزشی برای تسهیلگران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان: داستان‌های دفتر سوم، به همراه راهنمای آموزشی برای تسهیلگران

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
آموزش و پرورش، مجموعه مدارس یادگیرنده، قصه های کهن، مثنوی مولوی برای کودکان، داستانهای مثنوی معنوی برای کودکان، کتاب مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان، قصه های مثنوی مولوی برای کودکان، داستان کودک، داستان کهن فارسی، داستان های کوتاه فارسی برای کودکان، قصه های مثنوی، مولانا جلال الدین رومی، مولوی، داستان اخلاقی برای کودکان، داستان و رمان پندآموز، قصه های قدیمی، قصه های بچه ها، داستان آموزنده، دانلود داستان آموزنده برای کودکان، فلسفه برای کودکان، فلسفه برای کودکان در ایران، pdf فلسفه برای کودکان، فلسفه برای کودکان کتاب، داستانهای دفتر سوم، داستانهای دفتر سوم مثنوی، تربیت کودکان، کتاب تربیت کودکان، آموزش در مدارس، تعلیم و تربیت، تعلیم و تربیت کودکان، تعلیم و تربیت کودک، پرورش کودک، آموزش و پرورش کودکان، آموزش به کودکان، پیشرفت تحصیلی، کتاب آموزشی و رفتاری کودکان، معلمی، نظام آموزشی، فلسفه و کودک، آموزش فلسفه به کودکان، فواید فلسفه برای کودکان، کودک و فلسفه، کودکان و فلسفه، کتاب مدارس یادگیرنده مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان، دانلود pdf کتاب مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان، دانلود کتاب مثنوی مولوی و فلسفه برای کودکان pdf