دانلود کتاب مسخ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مسخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مسخ

کتاب مسخ بدون شک یکی از شاهکارهای فرانتس کافکا محسوب می‌شود. کافکا در این اثر قصه پسر جوانی را به تصویر می‌کشد که وقتی صبح از خواب بیدار می‌شود خود را در کالبد موجودی حشره ‌مانند می‌بیند.

داستان مسخ (The Metamorphosis) روایتی کوتاه است و از شگفت‌انگیزترین آثار تخیلی قرن بیستم محسوب می‌شود. همچنین این داستان هم‌اکنون در دانشگاه‌های بسیاری مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

موضوع کتاب مسخ:

گره‌گوار بازاریاب جوانی است که یک روز صبح با پریشانی از خواب می‌پرد و لحظاتی بعد در همان رختخواب درمیابد که به سوسکی وحشتناک تبدیل شده و دیگر شبیه یک انسان نیست. او که نان‌آور خانواده است اکنون به خاطر اتفاق غیر منتظره‌ای که برایش رخ داده دیگر نمی‌تواند کار کند. برای همین با وجود نگرانی بسیار خانواده‌اش در اتاق را قفل کرده و به دیگران چیزی نمی‌گوید. اما در آخر به سبب غیبت بیش از حدش در محل کار خود مجبور می‌شود تا از اتاق بیرون بیاید...

درباره‌ی رمان مسخ:

در طول این داستان علت تبدیل شخصیت اصلی رمان به یک حشره‌ی هولناک بیان نشده و کافکا خود نیز هیچوقت در رابطه با این موضوع توضیحی نمی‌دهد. او بیشتر قصد دارد تا به زندگی روزمره‌ی انسان امروزی پرداخته و شما را با چالش‌های زندگی او رو به رو کند. چالش‌هایی نظیر آن که گره‌گوار بعد از مسخ بیشتر از آنکه نگران وضعیت خود باشد نگران این است که چطور با این ظاهر دهشتناک به سرکار برود!!

بیشتر آثار کافکا داستان‌هایی کابوس مانند هستند. او همیشه سعی بر این دارد تا معضلات روحی انسان مدرن را بیان کند. اما این طرز فکر کافکا در این رمان به یادماندنی نمود بیشتری دارد.

فرانتس کافکا را بیشتر بشناسیم:

فرانتس کافکا از مشهور‌ترین نویسندگان دنیاست، اما آثار او تا قبل از مرگش شناخته شده نبودند. این نویسنده‌ی مشهور که هم اکنون میلیون‌ها نسخه از آثارش در تمامی دنیا فروش رفته‌اند در زمان حیاتش از دوست خود خواسته بود تا بعد از فوتش همه‌ی آثارش را نابود کند ولی دوستش این کار را نکرد و همه‌ی آثارش را به چاپ رسانید و این چنین فرانتس کافکا پس از مرگ خود معروف شد.

نکوداشت‌های کتاب مسخ:

- از مهم‌ترین آثار داستانی قرن بیستم بر اساس سایت آمازون.
- بر اساس شرکت بارنز اند نوبل داستان مسخ مهم‌ترین شاهکار ادبی کافکا محسوب می‌شود.
- بر اساس روزنامه گاردین این اثر به ‌یادماندنی، پس از گذشت سال‌های بسیار همچنان جذاب و شگفت‌انگیز است.

در بخشی از کتاب مسخ می‌خوانیم:

یک روز صبح، همین ‌که «گره‌گوار سامسا» از خواب آشفته‌ای پرید، در رختخواب خود به حشره تمام ‌عیار عجیبی مبدل شده بود. به پشت خوابیده و تنش مانند زره سخت شده بود. سرش را که بلند کرد، ملتفت شد که شکم قهوه‌ای گُنبد مانندی دارد که رویش را رگه‌هایی به ‌شکل کمان تقسیم‌بندی کرده است. لحاف که به‌ زحمت بالای شکمش بند شده بود، نزدیک بود به‌ کلی بیفتد و پاهای او که به ‌طرز رقت ‌آوری برای تنه‌اش نازک می‌نمود، جلوی چشمش پیچ ‌و ‌تاب می‌خورد.

گره‌گوار فکر کرد: «چه به‌ سرم آمده؟» معهذا در عالم خواب نبود. اتاقش درست یک اتاق مردانه بود گر چه کمی کوچک؛ ولی کاملاً متین و بین چهار دیوار معمولیش استوار بود. روی میز کلکسیون نمونه‌های پارچه گسترده بود (گره‌گوار شاگرد تاجری بود که مسافرت می‌کرد). گراوری که اخیراً از مجله‌ای چیده و قاب طلایی کرده بود، به‌ خوبی دیده می‌شد. این تصویر زنی را نشان می‌داد که کلاه کوچکی به‌ سر و یخه پوستی داشت و خیلی شق ‌و‌ رق نشسته و نیم ‌آستین پر پشمی را که بازویش تا آرنج در آن فرو می‌رفت، به معرض تماشای اشخاص با ذوق گذاشته بود.

گره‌گوار به پنجره نگاه کرد. صدای چکه‌های باران که به حلبی شیروانی می‌خورد شنیده می‌شد. این هوای گرفته او را کاملاً غمگین ساخت. فکر کرد: «کاش دوباره کمی می‌خوابیدم تا همه این مزخرفات را فراموش کنم»؛ ولی این کار به‌ کلی غیرممکن بود؛ زیرا وی عادت داشت که به ‌پهلویِ راست بخوابد و با وضع کنونی نمی‌توانست حالتی را که مایل بود، به‌ خود بگیرد. هر چه دست و پا می‌کرد که به پهلو بخوابد با حرکت خفیفی مثل الّاکُلنگ هی به پشت می‌افتاد. صد بار دیگر هم آزمایش کرد و هر بار چشمش را می‌بست تا لرزش پاهایش را نبیند. زمانی دست از این کار کشید که یک نوع درد مبهمی در پهلویش حس کرد که تا آن ‌گاه مانند آن را در نیافته بود.

 ۸۰ صفحه، ۱۸۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8754-21-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مسخ

برای دانلود کتاب مسخ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مسخ

نظرات کتاب مسخ

سودابه رستمی
۱۳۹۹/۹/۱۱
عالی بود. خودندن کتابهای صادق هدایت سلیقه‌ی خاص خودشو میطلبه و کمتر کسی هست که سبک نوشتنش، طرز فکرش و فن بیانش رو دوست نداشته باشه، این کتاب نوشته‌ی صادق هدایت نیست اما ترجمه‌ش با ایشون بوده، دلیل اینکه من این کتاب رو انتخاب کردم برای خودندن این بود که موردپسند صادق هدایت بوده و قطعا ارزش خوندن داره👌
نبی والی
۱۴۰۰/۱/۲۵
واقعا کتاب بینظیر یه، من تعریف این کتابو زیاد شنیده بودم، تا اینکه با کتابراه فرصت شد بخونمش، واقعا درود وخسته نباشید بر تیم کتابراه
زهرا عبدی
۱۳۹۹/۱۰/۶
رمانی پر از نماد بود و همچنین واقعیت تلخ زندگی و آدمارو به تحریر درآورده بود.
پایان غم انگیزی هم داشت😪
مشاهد همه نظرات (۶)