دانلود کتاب مسیر سبز


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مسیر سبز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مسیر سبز

در کتاب مسیر سبز، اثر استیون کینگ، داستان بر می‌گردد به سال 1932، زمانی که پل اچکامب، یکی از نگهبانان قدیمی زندان دیترویت بود و یک زندانی سیاه پوست و غول پیکر به اسم «جان کافی» هم در این زندان بود. جان به اتهام قتل دو کودک به زندان افتاده.

پل بتدریج به شخصیت جان علاقمند می‌شود و می‌فهمد که او دارای یک قدرت متافیزیکی عجیبی است. سرانجام جان کافی در عین بی‌گناهی به اعدام محکوم می‌شود اما ...

زمانی که کتاب مسیر سبز، نوشته‌ی استیون کینگ، برای اولین بار عرضه شد، خیلی سریع به یکی از موفق‌ترین آثار ادبی دوران خود تبدیل گردید و میلیون‌ها طرفدار در سراسر جهان از آن لذت بردند.

زندان ایالتی کلدمانتاین مسئولیت اعدام جنایتکارانی که محکوم به مرگ از طریق صندلی الکتریکی هستند را به عهده دارد. ماجرا از زبان پل اجکامب سرنگهبان بخش‌ ای روایت می‌گردد. بخشی که صندلی الکتریکی در آنجا قرار دارد...

استیوِن اِدْوین کینْگ (Stephen King) به سال 1947 میلادی در پورْتْ‌لَندِ مِیْن دیده به جهان گشود. او دومین فرزند پسر دانِلْد و نِلی روت پیلْسْبِری کینگ است. استیون در سال 1959 پس از نوشتن مقالاتی برای روزنامه‌ی محلی کم‌تیراژ Dave's Rag به نویسندگی علاقه‌مند شد. او در مورد برنامه‌های تلویزیونی نقد و مقاله نوشت. در سال 1967 که Startling Mystery Stories چاپ داستان The Glass Floor را به عهده گرفت، موفقیت به او رو کرد. سال دوم دانشگاه (دانشگاه مِیْن واقع در اورونو) بود که شروع کرد به نوشتن مقاله‌های هفتگی برای روزنامه‌ی دانشگاه: روزنامه‌ای تحت عنوان مِیْن کَمْپِس. استیون در فعالیت‌های سیاسی - دانشجویی نیز شرکت جست. او یکی از اعضای تشکل‌های دانشجویی بود

رمان کَری در بهار 1974 چاپ شد. لازم به توضیح است که Salem's Lot دومین و Shining سومین رمان ترسناک استیون است. موضوع Shining زمانی به ذهن استیون خطور کرد که برای استراحت با همسرش به هتلی رفته بودند.

بر اساس بسیاری از داستان‌های استیون فیلم ساخته شده است. از آن جمله‌اند: The Shining ،The Dead Zone ،Carrie ،Fire Starter ،Salem's Lot ،Christine ،Cujo Pet Sematary (که کینگ علاوه بر نوشتن فیلم‌نامه نقشی کوتاه نیز درآن ایفا کرد)، Miser y The Green Mile ،Shawshank Redemption و...

استیون کینگ در سال 1985 فیلم Maximum Overdrive را نویسندگی و کارگردانی کرد. فیلم معروف و محبوب Stand By Me از یکی از داستان‌های کوتاه او به‌نام The Body - برگرفته از کتاب Different Seasons اقتباس شده است. کینگ در سال 1992 فیلم‌نامه‌ی Sleepwalker را نوشت که فیلمی بر اساس آن تهیه شده است.

در بخشی از کتاب مسیر سبز (The Green Mile) می‌خوانیم:

رییس، من به راستی خیلی خسته‌ام، خسته از دردی که می‌شنوم و احساس می‌کنم، خسته از سرگردانی بر روی جاده‌ها، تنها همچون سینه سرخی زیر باران. هرگز یار غاری نداشته‌ام که زندگی‌ام را بی‌وقفه در کنارش ادامه دهم، هرگز یار غاری نداشته‌ام که به من بگوید، ما از کجا آمده‌ایم، آمدن‌مان بهرچه بوده، و به کجا می‌رویم. من خسته‌ام، خسته از آدم‌هایی که با یکدیگر بدرفتاری می‌کنند. تمام این چیزها مثل خُرده‌های شیشه درون سرم جرینگ جرینگ می‌کنند. من خسته‌ام. خسته از تمام دفعاتی که قصد کمک داشته‌ام، اما موفق نشدم. خسته از سرگردانی در تاریکی. بیش از هر چیز، خسته از درد و رنج. درد و رنج بسیار بسیار فراوان. اگر قدرت داشتم، به درد و رنج خاتمه می‌دادم، اما چنین قدرتی ندارم.

سعی کردم، بگویم، بس است؛ دیگر تمامش کن. کافی‌ست. دستانم را ول کنم. اگر ولشان نکنی، غرق خواهم شد... منفجر خواهم شد...

 ۶۲۴ صفحه، ۸۷۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7640-52-7 

چاپ ۱۳۸۸، قیمت الکترونیکی: ۴۳۶۰۰ ت - 13.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سپاس و تشکر مترجم‏
دیباچه‏
زندگی‏نامه‌ی نویسنده‏
آشنایی با نویسنده‏
بخش اول‏: دو دختر مرده‏
بخش دوّم‏: موش بر روی مسیر
بخش سوّم‏: دستان کافی‏
بخش چهارم‏: مرگ فجیع اِدْوارْد دِلاّکروا
بخش پنجم‏
سفر شبانه‏
بخش ششم‏
کافی بر روی مسیر

راهنمای دانلود کتاب مسیر سبز

برای دانلود کتاب مسیر سبز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مسیر سبز
محمد مرادی
۱۳۹۶/۸/۲۶
این داستان فوق العاده زیباست، به کسانی که نخوندنش واقعا توصیه می‌کنم امتحانش کنن. واین که فیلم این داستان هم ساخته شده و به نظر من در اون هم به خوبی لحظات نمایش دادن ولی به حتم با خوندن کتاب احساسات و لحظات عمیق تر درک می‌شون و علاوه بر این یکروزه تمام نمیشه.
رضا قهرمانی
۱۳۹۶/۱۰/۱
واقعا نفس گیر و خیره کننده توصیه می‌کنم این کتاب را از دست ندهید تا آخر نخواهید توانست فراموشش کنید
ابراهیم عبدی
۱۳۹۶/۹/۲۵
سلام خیلی رمان ترسناک و قشنگی بود لطفا از آثار‌های دیگر استیون کینگ را بذارید خیلی ممنون
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۳)