معرفی و دانلود کتاب مغازه‌ی خودکشی

عکس جلد کتاب مغازه‌ی خودکشی
قیمت:
۱۲۵۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مغازه‌ی خودکشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مغازه‌ی خودکشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مغازه‌ی خودکشی

کتاب مغازه‌ی خودکشی به قلم ژان تولی، یکی از معروف‌ترین و برجسته‌ترین آثار فانتزی سیاه است که به شما نشان می‌دهد باید از شکست‌ها درس گرفت و از آن‌ها پلی به سوی موفقیت ساخت.

در سراسر کتاب مغازه‌ی خودکشی (The Suicide Shop) می‌توان حضور مرگ را احساس کرد، ژان تولی با اینکه در تلاش است تا امید به زندگی را در خواننده ایجاد کند، در مقابل جنگی نمادین و سرشار از شوخی‌های ظریف را خلق کرده که در پایان کتاب شما را شگفت‌زده می‌کند. به عبارت دیگر می‌توان گفت این کتاب، هجوی تمام‌عیار در مورد مرگ و امید است.

در سرزمینی دور، اکثر منابع طبیعی توسط انسان‌ها نابود شده‌اند. هوا بسیار آلوده است و دیگر گُلی نمی‌روید. کسی در این سرزمین نمی‌خندد و شادی از عجیب‌ترین چیزها به شمار می‌آید. خودکشی کردن در این سرزمین بسیار رایج است زیرا مردمش دلیلی برای زنده ماندن ندارند.

مردم برای پایان دادن به زندگی تلخ خود به مغازه خودکشی می‌آیند تا شیوه‌ی خودکشی خود را انتخاب کنند. مغازه‌ای که در آن پر از ابزار و وسایل خودکشی است. همه‌ ابزارآلات برای این کار در آن مغازه پیدا می‌شود. از انواع مختلف سم، طناب‌های دار، سلاح‌های کمری، ویروس‌های کشنده و... که برای این کار مناسب هستند؛ یک فروشگاه خاص که به آدم‌ها کمک می‌کند تا از شر زندگی خلاص شوند.

خانواده تواچ صاحب این مغازه‌ی خودکشی است. آن‌ها به کسانی که می‌خواهند خودکشی کنند خدمات می‌دهند. این خانواده انواع شیوه‌های گوناگون برای تمام کردن زندگی مشقت‌بار را به آن‌ها پیشنهاد می‌کنند. این خانواده یک دختر به اسم مرلین و یک پسر به اسم ونسان دارند.

ژان تولی (Jean Teule) با مهارتی وصف نشدنی موضوع خودکشی یا ادامه زندگی در شرایطی دشوار را در قالب طنز بیان می‌کند. تصور کنید در جهانی سرشار از ناکامی زندگی می‌کنید. امید به زندگی هر لحظه کم‌رنگ‌تر می‌شود و هر روز خبرهای ناراحت‌کننده به گوش‌تان می‌رسد. کره زمین به سمت نابودی حرکت می‌کند و وضعیت زندگی روز به روز دشوارتر می‌شود.

در چنین شرایطی مردم چه واکنشی از خود نشان می‌دهند؟ بسیاری از آن‌ها شاید دست به خودکشی نزنند اما در این شرایط دست کم به خودکشی فکر می‌کنند. بنابراین وجود یک مغازه خودکشی آنقدرها هم دور از انتظار نیست. مغازه‌ای که فلسفه وجودش را یاری به افراد خسته و شکست‌خورده می‌داند. افرادی که با وجود تمام سختی‌ها و ناامیدی‌ها می‌توانند در مرگ موفق باشند.

برخی از نکوداشت‌های کتاب مغازه‌ی خودکشی:

- کتابی لذت‌بخش و تفکربرانگیز. (Vulpes Libris)
- یک مغازه‌ی خودکشی که سرشار از زندگی است. (Le Figaro)
- بدیع و به شکل غیرمنتظره‌ای گزنده؛ کتاب «مغازه خودکشی»، یک اثر کلاسیک جاودان است. (The Truth about Books)

ژان تولی را بیشتر بشناسیم:

ژان تولی در تاریخ 26 فوریه‌ی 1953 در فرانسه دیده به جهان گشود. او در رشته‌های مختلفی از جمله کارگردانی، طراحی، فیلمنامه‌نویسی، نویسندگی و رمان‌نویسی فعالیت داشته و علاوه بر آن، تا به امروز ده کتاب موفق و پرفروش را به چاپ رسانده است. او همچنین موفق به دریافت جوایز ادبی بسیاری نیز شده است.

ژان تولی با همسرش، میومیو، که بازیگری فرانسوی است در مارائیس زندگی می‌کند. وی در تحقیقات کتابش متوجه شد گروهی از شاعران قرن نوزدهم نقدی به عنوان مغازۀ خودکشی به وجود آورده‌اند. او همچنین شرح حالی از رَمبو و فرانسوا نوشته است.

در بخشی از کتاب مغازه‌ی خودکشی می‌خوانیم:

وقتی مغازه از مشتری خالی شد و سکوت شب، بار دیگر فرارسید، خانم تواچ به اتاق آلن رفت. روی صندلی نشست و خوابیدن پسرش را تماشا کرد. دستانش را روی سرش به هم وصل کرده بود، آرنج‌های مثلثی روی شانه‌ها و ترتیب دست‌های لوکریس در هوا، به چشمی گنده روی بدن شبیه بود. مردمک سر خانم تواچ، رو به یکی از شانه‌ها خم شده به پایین، به طرف صورت آلن، چرخیده بود، چهرۀ ظریفی که توسط هاله‌ای احاطه شده بود و هر بخش آن از شادی زندگی دم می‌زد.

آیا روزی این مخترع دلیر دنیای جدید، غل و زنجیر می‌شود و خودش را در دریا غرق می‌کند؟ بینی کوچک و سربالایش، رایحۀ زندگی را نفس می‌کشید و خواب بهشت درخشان را می‌دید. او مانند یک پناهگاه امن، وسط دشتی از ملالت و خستگی بود. گردنش در گودی بالشت فرو رفته بود و با دیدن رؤیا لبانش را کمی تکان می‌داد. پلک‌های پر مژه‌اش که به لطافت ماه بودند، بسته بودند و هر یک از اعضای او امیدی را نوید می‌داد که برای این دوره و زمانه بسیار نابهنگام بود.

پسرک که روزها رؤیای ذهن آدم‌ها را می‌ساخت، حالا صاف و زلال و معصوم به خواب رفته بود و خوشحالی‌اش را به اطراف پخش می‌کرد. او مانند افق زیبایی، همه را به سرزمین‌های ناشناخته سوق می‌داد. پاهایش زیر پتو، انگار آمادۀ شرکت در یک مسابقۀ پرماجرا بود. بوی اتاقش... عطر‌های کمی هستند که به اندازۀ رایحۀ کودکی با نشاط، خوشبو باشند. در خواب طرح‌های معجزه آسایش را می‌ریخت. آه، ذهن یک کودک همان جایی است که افسانه‌ها خلق می‌شوند!

امشب ماه کمی بیشتر در رؤیایش می‌ماند. خانم تواچ می‌ایستد و موهای طلایی آلن را نوازش می‌کند. پسر چشمانش را باز می‌کند و به مادر لبخند می‌زند. سپس می‌چرخد و به خواب می‌رود. زندگی، در کنار او، همچون نواختن ویولن بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مغازه‌ی خودکشی
نویسنده
مترجممعصومه تاجمیری
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۶
زبانفارسی
شابک978-622-641282-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۵۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مغازه‌ی خودکشی

حامی هدایت
۱۴۰۰/۱۰/۱۵
خطر اسپویل (!)
اگر هدف نویسنده تشدیدِ میل به خودکشی و ناامیدی در خواننده بوده است، باید گفت بسیار موفق بوده اند! از میانه‌ی داستان‌ و با توجه به توضیحات مکرر مربوط به اسم بچه‌ها، حدس پایان داستانِ آن‌ها دور از ذهن نبود و اولین چیزی که بعد از پایان داستان به ذهنم رسید، این بود که الن از همه افسرده
تر بود و فقط به خاطر بهتر کردن حال خوانواده‌اش خودش رو شاد نشون میداد و با اینکه می‌دونست ممکنه بعد از مرگش، سرنوشت خوانواده‌اش هم مثل خودش بشه اما دیگه بیشتر از این تحمل حفظ ظاهر رو نداشت! البته قطعا نویسنده (با توجه به تاکید موکد بر ناخواسته بودن تولد کودک سوم و توصیفات مثبت در خصوص او) قصدِ القای نجات دهنده بودن الن رو به مخاطب داشته اما موفق نبوده!
سوگل ثاابت قدم
۱۴۰۱/۱/۴
این کتاب داره میگه آلن به دنیا اومد و یه فرستاده بود و رسالتی به گردنش بود وبه خوبی رسالتش رو پایان رسوند و خانواده و مردم محل زندگیش رو از یه عالمه خاکستری به یه عالمه رنگارنگ دعوت کرد اما آخرش واقعا دردناک بود آلن خودش ازاینکه یه نقاب رو صورتش بود تا نشون نده خودش چقدر افسردس خسته شده بودودیگه به طاقت نداشت زندگی ادامه بده شاید میخواست بگه ادما به اصل خودشون برمیگردن وآلن هم به همین شکل اما واقعا دردناک بود من خیلی اشک ریختم نسخه چاپیشم تهیه کردم تا بقیه هم مطالعه کنند.
Amirreza Dehghan
۱۴۰۱/۳/۲۴
کتاب بسیار ضعیف، سطحی و به شدت overrated هست
مناسب هیچ رده‌ی سنی نیست
برای فرد بزرگسال بیش از اندازه قلم خام و کودکانه‌ای داره و برای یه کودک هم محتوای تاریک و به شدت نامناسبی داره
برخلاف نظر اکثر دوستان من اصلا با پایانش ارتباط نگرفتم و به نظرم نویسنده فقط میخواست پایان داستانو غیر منتظره و
کنه از فضای آبگوشتی و سطحی اواخر داستان نجات بده
ترجمه هم بی ایراد نبود ولی درمجموع قابل تحمل بود
نهایتا اگه ذره‌ای واسه وقتتون ارزش قائلید این کتابو نخونید 👎
کتاب خوان
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
نحوه بیان و به تصویر کشیدن موارد مختلف در داستان من را شگفت زده کرد. با زبان طنز, حقایق تلخ را بیان میکند. روند داستان جذاب هست ولی انتهای ان رو دوست نداشتم. احساس میکنم اگر طرفدار کتاب‌های خیلی عمیق نباشید احتمالا از این کتاب لذت ببرید. هر چند کتاب کوتاه و مختصری است که وقت زیادی از شما نمیگیرد.
من نسخه صوتی کتاب رو شنیدم و متاسفانه اسم گوینده رو به خاطر ندارم ولی بسیار عالی بود.
Monire Gh
۱۴۰۰/۴/۲۶
کتاب خوبی بود و تاثیرگذار نمیدونم واقعا چی بگم در مورد هدف نویسنده از اخر داستان فقط اینکه واقعا مغازه خودکشی خودکشیه پر از حس و انرژی بد نشون میده تو جو بد قرار گرفتن پایان تلخی داره من اصلا موافق نیستم که آلن برای نجات اومده بود چون رها شدنش پایان ماجرا نیست و اینکه نشون نمیدن خانواده دیدشون عوض شده بلکه بالعکس ممکنه تک تک خانواده با رها شدن اون دست به خودکشی بزنن
در کل میتونست پایان خوبی رقم بزنه
امیر قنبری پریخانی
۱۴۰۱/۱/۲۳
اسپویل!
شاید به نوعی اتفاقی که در آخر کتاب واسه آلن رخ میده در دنیای پیرامون ما هم رخ میده بدین شکل که مثلا اساتید موفقیت و روحانیون و قدیسین و غیره هم مارو تشویق به زندگی کردن می‌کنن و بهمون انگیزه میدن و معنایی برای زندگی کردن بهمون میدن ولی در پشت پرده اونها خودشون بی معنا تر و افسرده تر از همه هست و فقط به جای این که خودکشی کنن منتظر مرگ طبیعی می‌مونن.
مهسا محمدی
۱۴۰۰/۱۰/۱۵
اسپویل!
کتاب جالبی بود و اینکه این موضوع حس میشد که با وجود تلاش زیاد این خانواده برای افسرده و ناراحت بودن بازهم به سمت شادی و امید سوق داده شدن اونم از سمت کورسوی شادی از طرف کوچکترین عضو خانواده حس خوبی به آدم میداد و امید میداد ولی از سمتی هم اینکه در آخر آلن ماموریتش که به پایان رسید خودکشی کرد نشونه‌ی این بود که خودش درواقعیت شاد نبود و فقط به عنوان یک ماموریت به قضیه نگاه میکرد.
h. tehrani
۱۳۹۹/۱۰/۶
قسمتهایی که درباره چگونگی عملکرد ابزارهای خودکشی توضیح میده، قلب آدم رو به درد میاره.. اینکه نویسنده چنین چیزهایی به ذهنش رسیده، جای شک ایجاد میکنه که شاید قبلا به این مسائل فکر کرده یا به نوعی سادیسم داشته
کتاب واقعا اونقدری که بعضیا تعریف کرده بودن، جذاب نبود، شاید برای نوجوانها جالب باشد.. اما پشیمانم از اینکه وقتم رو صرف خوندنش کردم..
samira pourmozaffar
۱۴۰۰/۱/۲۷
از نظر من، حقایق تلخ رو به خوبى با طنز بیان کرده. ولى آخر داستان، با هدفى که کتاب دنبال میکرد، همخونى نداشت و عجیب بود که فقط سعى کرده پایانش غیر قابل پیش بینى باشه! و البته به هیچ وجه کتاب عمیقى نبود. در کل از خوندنش پشیمون نیستم. ولى به کسى هم پیشنهاد نمیکنم که بخونه.
Mohamad Afkhami
۱۳۹۹/۶/۳
بسیار عالی،
به طور خیلی عالی توصیف میکرد که چگونه ادمی یا محیط میتونه بر ما اثر بزاره.
به نظر من همونقدر که خانواده از اون پسر امید و خوشحالی دریافت کردن همونقدرم ناراحتی و غم بر الن اثر کرد و دراخر و اون پایان تلخ..
Avin Sharifi
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
خیلی خفن عالی بود
ولی خب آخرش یکم شوک کننده تموم شد
نمیدونم بگم آخرش قشنگ بود یا نه
ولی میشه دوتا برداشت کرد که آخرش گند زد به داستان و برداشت دیگه میشه گفت خب داستان خواسته خاص باشه پایان غیرقابل پیش بینی‌ای داشته باشه
ولی خب به نظرم خوب بود
ارزش خوندن واسه یک بار رو داره
نیلوفر معتبر
۱۴۰۰/۱/۲
کتابی با شروعی دهشتناک و با پایانی غیر قابل پیش بینی... برام عجیبه که چرا نویسنده از اون مفهومی که مضمون اصلی کتاب بود، در پایان کتاب صرف نظر کرد و ترجیح داد که داستان غیر قابل پیش بینی باشه تا امیدبخش؟!
ترجمه هم کاملاً روان بود و کلیت داستان، به اندازه اسم کتاب، جذابیت داشت...
Freshte Sadati
۱۳۹۹/۱۰/۲۸
خیلی جالب بود. افسردگی و خودکشی توی این خانواده یک امتیاز بود. آلن متفاوت بود و برعکس خیلی از ادما کم که نیاورد هیچ برعکس موفق شد همه رو تغییر بده. فقط اخرش واقعا غیر منتظره بود، اصلا دلیل این که دستش رو رها کرد قابل درک نبود.... شایدم واقعا فقط یک ماموریت داشت و بس
arezou narouee
۱۴۰۰/۶/۱۹
کتابه جالبی بود و نشون میداد ک چطور میشه در بدترین شرایط نیمه پر لیوانو دید اما پایان داستان با کل داستان درتضاد بود و اصلا انتظار همچین حرکتی و از آلن نداشتم؛ اونکارش همه کارایی که برای شادی خانوادش کرده بود و بی اثر کرد
Sunshine Sunshine
۱۴۰۰/۱/۲
کتاب واقعا جالبی بود. ارزش یکبار خونده شدن رو داره و نکته‌های جذابی را با خودش به همراه داره. وقتی خودمون درون فضای کتاب متصور میشیم خیلی هیجان انگیزه و دنیای متفاوتی رو به تصویر میکشه. کامنت‌ها رو نخونید چون اسپویل کردن متاسفانه.
مشاهده همه نظرات ۱۱۸

راهنمای مطالعه کتاب مغازه‌ی خودکشی

برای دریافت کتاب مغازه‌ی خودکشی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.