دانلود کتاب مکبث

  • از: ویلیام شکسپیر
  • ناشر: سبکتو
  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مکبث و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مکبث و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مکبث

میکروکتاب مکبث نمایشنامه‌ای تراژدی از نویسنده بزرگ ویلیام شکسپیر است. کسی به درستی نمی‌داند این نمایشنامه چه موقعی به نگارش درآمده ولی نقدنویسان زمان آن را بین سال‌های 1599 تا 1606 برآورد کردند. مکبث یکی از پرطرفدارترین نوشته‌های شکسپیر است که بعضی از بخش‌های آن به شعر هم مبدل شده.

جالب است بدانید خود شکسپیر (William Shakespeare) در نخستین نمایشی که از آن به اجرا درآمد ایفای نقش کرده بود. داستان مکبث (Macbeth) برگرفته از جنگ‌های اسکاتلند است که با استعداد و خیال‌پردازی شکسپیر گره خورده و داستانی شگفت‌انگیز را ایجاد کرده است.

پایه تراژدی مکبث وقایع تاریخی اسکاتلند است، ولی شکسپیر موافق سلیقه و خوی هنری و ادبی خودش تغییراتی در آن داده و پیشامدهای جنگ‌ها را به هم آمیخته‌ است. این نمایشنامه جاودانه، سرگذشت زیان جسمی و آثار منفی روحی - روانی فزون‌خواه سیاسی و نفراتی که به‌ دنبال نفس سلطه هستند را به بهترین صورت نمایش‌‌پردازی و مجسم کرده‌ است.

نخستین نمونه از این نمایشنامه در سال 1623 در کتاب مجموعه آثار نمایشنامه‌ای کمدی، تاریخی و تراژدی شکسپیر، در دوران پادشاهی جیمز یکم (انگلستان) چاپ و منتشر شد. شاه جیمز اول را از پیروان آثار و نوشته‌های شکسپیر دانسته‌اند و برخی از آثار نمایشنامه‌‌های شکسپیر در دوران او به نگارش درآمده است ولی اغلب نوشته‌های او در دوره سلطنت الیزابت اول تدوین و اجرا شده‌ است.

کلیه‌ی نمایشنامه‌های شکسپیر درهم آمیخته از نظم و نثر است. نمایشنامه مکبث به جز چند قسمت کوتاه، کم‌وبیش به‌ طور کامل منظوم یعنی به شعر است.

ویلیام شکسپیر شاعر و نمایشنامه‌نویس انگلیسی است که او را به عنوان بزرگترین نویسنده انگلیسی زبان می‌شناسند. شکسپیر هم از حیث نمایشنامه‌ها و هم از حیث تاثیری که روی ادبیات انگلیسی داشت بی‌همتا و معروف است. به طرزی که شعرها و نمایشنامه‌های او واژه‌ها و اصطلاحات فراوانی را به زبان انگلیسی افزوده. اکثر نوشته‌های او آوازه فراوانی به دست آوردند و در تمام دنیا روی صحنه به اجرا گذاشته شده. جالب است بدانید که او اشتیاقی به نگه داشتن آثارش نداشت و کلیه‌ی نمایشنامه و شعرهایش بعد از فوت او چاپ و به انتشار درآمد.

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. در بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب مکبث می‌خوانید:

بانو مکبث از خدمتکاری در خصوص خروج بانکو می‌پرسد. او می‌خواهد با مکبث ملاقاتی داشته باشد. مکبث وارد می‌شود.

بانو مکبث: سرورم دیگر باید از شر افکار تاریک رها شوید. چیزی که انجام شده است دیگر قابل تغییر نیست.

مکبث: ما مار را زخمی کرده‌ایم، اما آن را از بین نبرده‌ایم. این مار هر لحظه می‌تواند به ما حمله کند و آرامش را از ما برباید. می‌تواند هر شب به شکل کابوسی بر ما وارد شود. گمان می‌کنم مرگ دانکن از زندگی من زیباتر باشد.

بانو مکبث: آرام باشید سرورم. بیایید تا به مهمانی امشب فکر کنیم.

مکبث: تا زمانی که بانکو و فلینس زنده هستند، نمی‌توانم لحظه‌ای آرام باشم. پادشاهی فرزند بانکو، قرار را از من گرفته است.

بانو مکبث می‌گوید که آن‌ها همیشه زنده نخواهند بود و مکبث این حرف را تایید می‌کند. اما مکبث ترجیح می‌دهد تا به سرانجام رسیدن نقشه‌ی خود، چیزی به او نگوید. بانو مکبث هم دیگر چیزی نمی‌پرسد.

 ۱۲۱ صفحه، ۶۹۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مکبث

برای دانلود کتاب مکبث و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مکبث

نظرات کتاب مکبث

Ali Vafaei
۱۳۹۸/۹/۲۹
این کتاب رو من خیلی سال پیش خوندم و واقعا داستان خوبی داره توصیه میکنم بخونیدش
سجاد حسینی
۱۳۹۸/۵/۳
بسیار عالی و مفیید توصیه میکنم کتاب رو دوبار مطالعه فرمایید
فرحناز رسا ایزدی
۱۴۰۰/۲/۴
سنگین بود روون نبود داستانش ولی جالب بود
مشاهد همه نظرات (۶)