دانلود کتاب مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته

  • از: کال نیوپورت، ناهید ملکی
  • ناشر: نشر نوین
  • ۲۸۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته

کال نیوپورت در کتاب مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته که از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز محسوب می‌شود، سعی دارد تا توجه شما را از امور غیر ضروری به مسائل مهم زندگی سوق دهد. لذا فلسفه‌ی نوینی جهت استفاده از فناوری معرفی می‌کند که زندگی‌ شما را تغییر خواهد داد.

در بخش اول کتاب مینیمالیسم دیجیتال (Digital minimalism: choosing a focused life in a noisy world) اساس مینیمالیسم دیجیتال مورد مطالعه قرار گرفته و در ابتدا عواملی در زمینه‌ی دیجیتالی بررسی می‌شوند که زندگی بسیاری از مردم را به‌ طرزی فزاینده تحمل‌ناپذیر می‌کند. سپس به ‌طور مفصل درباره‌ی نگرش مینیمالیسم دیجیتال بحث می‌شود و توضیح می‌دهد که چرا این نگرش راه ‌حلی مناسب برای این مشکلات است.

بخش اول با معرفی روش پیشنهادی کال نیوپورت (Cal Newport) برای به ‌کاربردن این نگرش پایان می‌یابد یعنی، پاک‌سازی دیجیتال. برای این کار باید به اقداماتی جسورانه دست بزنید که به‌ طور کلی، رابطه‌ی شما را با تکنولوژی تغییر می‌دهد.

برای انجام ‌دادن این فرایند لازم است به مدت سی روز از برخی فعالیت‌های آنلاین دوری کنید. در طول این دوره، از چرخه‌ی استفاده‌ی اعتیاد‌آور بسیاری از ابزارهای دیجیتال خارج خواهید شد و فعالیت‌های غیردیجیتالی‌ای را کشف می‌کنید که رضایت بیشتری برای شما به ارمغان می‌آورند. به پیاده‌روی می‌روید، به‌ صورت حضوری با دوستانتان صحبت می‌کنید، با جامعه تعامل می‌کنید و ... این پاک‌سازی به شما فضایی می‌دهد تا بفهمید چه کارهایی ارزش بیشتری برایتان دارد.

کال نیوپورت در بخش اول فصل آخر، شما را راهنمایی خواهد کرد تا پاک‌سازی دیجیتال خودتان را انجام دهید. داستان کسانی که در آزمایش‌های پیشین این کار را کرده‌اند، می‌شنوید و بدین ترتیب متوجه خواهید شد که چه استراتژی‌هایی برایشان مناسب‌ بود و در این مسیر، با چه دام‌هایی مواجه شدند که شما باید از آن‌ها اجتناب کنید.

بخش دوم این کتاب، نگاهی دقیق‌تر به ایده‌هایی دارد که برای داشتن زندگی مینیمالیسم دیجیتال و پایدار به شما کمک می‌کند. در فصل‌های این بخش، موضوعاتی همچون اهمیت خلوت کردن و ضرورت پرورش اوقات‌ فراغتی با‌ کیفیت بررسی می‌شود، اوقات فراغتی که در حال حاضر، بیش از هر چیز، به استفاده‌ی بدون فکر از دستگاه‌های دیجیتال محدود شده است.

کال نیوپورت در کتاب مینیمالیسم دیجیتال ادعایی بحث‌برانگیز را مطرح و حتی از آن دفاع می‌کند: اگر لایک کردن یا نظردهی در پست‌های رسانه‌های اجتماعی را متوقف کنید و به کسی تبدیل شوید که به سختی به پیام‌های متنی پاسخ می‌دهد، بی‌شک روابطتان بهتر خواهد شد! همچنین به مقوله‌ی «مقاومت در برابر توجه» نگاهی می‌اندازد. این جنبش تا حدودی سازمان ‌یافته است و از ابزارهای پیشرفته و روش‌های کاربردی دقیق برای استفاده‌ی بهینه از اقتصادِ توجه دیجیتال استفاده می‌کند. در عین حال از افتادن در دام استفاده‌ی وسواس‌گونه از این ابزار دوری می‌کند.

هر یک از فصول بخش دوم نیز با مجموعه‌ تمریناتی پایان می‌یابد که بر پایه‌ی تاکتیک‌های خاص طراحی شده‌اند. این شیوه به شما کمک می‌کند به ایده‌های عالی و مؤثر آن فصل عمل کنید. در قالب یک مینیمالیست دیجیتال تازه‌کار، می‌توانید تمرینات بخش 2 را جعبه ابزاری برای خود در‌نظر بگیرید که با توجه به شرایط خاص شما و برای کمک به تلاش‌هایتان در ایجاد سبک زندگی مینیمالیستی مناسب‌ است.

در بخشی از کتاب مینیمالیسم دیجیتال می‌خوانیم:

هنگامی‌که تکنولوژی جدیدی به‌ وجود می‌آید، به‌ طور معمول، در هر جامعه‌ی آمیشی، یک فرد «شیفته‌ی تکنولوژی» (اصطلاحی که کِلی استفاده می‌کند) وجود دارد که از اسقف تقاضا می‌کند اجازه‌ی امتحان آن را صادر کند. اسقف هم معمولاً موافقت می‌کند. سپس کل جامعه «با دقت» این فرد را زیر نظر می‌گیرد و تلاش می‌کند تأثیر نهایی این فناوری را روی چیزهایی تشخیص دهد که بیشترین ارزش را برای آن‌ها قائل است.

اگر اثر منفی آن بیشتر از آثار مفیدش باشد، استفاده از آن ممنوع خواهد شد. در غیر این صورت، استفاده از آن مجاز خواهد بود؛ اما معمولاً این کار مبتنی بر هشدارهایی است که باید موارد مثبت آن بهینه‌سازی و منفی‌ها به حداقل رسانده شوند.

برای مثال، برای اکثر آمیش‌ها، داشتن وسایل نقلیه ممنوع است؛ اما آن‌ها مجازند از وسایل نقلیه‌ی موتوری‌ای استفاده کنند که سایر افراد می‌رانند. دلیل این امر نیز به تأثیر خودرو در ساختار اجتماعی جامعه مرتبط است. طبق توضیحات کِلی: «اولین‌باری که در قرن گذشته، اتومبیل به‌وجود آمد، آمیش‌ها متوجه شدند در روزهای تعطیل، افرادی که اتومبیل دارند به‌جای دیدار از خانواده‌های خودشان و افراد بیمار یا حمایت از فروشگاه‌های محلی، به قصد رفتن به پیک‌نیک یا تماشای سایر شهرها، جامعه‌ی خود را ترک می‌کنند!»

در روند تحقیقات کریبل، یکی از اعضای جامعه‌ی آمیش، به او گفته بود: «وقتی افراد این فرقه را ترک می‌کنند، اولین کاری که انجام می‌دهند خریدن ماشین است.» بنابراین داشتن ماشین در بسیاری از سرزمین‌های این فرقه ممنوع است.

همچنین این نوع تفکر توضیح می‌دهد که چرا کشاورز آمیش می‌تواند پنل خورشیدی داشته باشد یا ابزار برقی را با استفاده از ژنراتور به‌کار بیندازد، اما نمی‌تواند به شبکه‌ی برق متصل شود.

 ۲۴۰ صفحه، ۸۶۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6840-17-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش 1: اصول مینیمالیسم
فصل 1: مسابقه‌ی تسلیحاتی نابرابر
فصل 2: مینیمالیسم دیجیتال
فصل 3: پاک‌سازی دیجیتال
بخش 2: تمرینات
فصل 4: برخی اوقات را به تنهایی سپری کنید
فصل 5: لایک نکنید
فصل 6: احیای اوقات فراغت
فصل 7: به جمع مقاومت کنندگان بپیوندید
نتیجه‌گیری

راهنمای دانلود کتاب مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته

برای دانلود کتاب مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته

نظرات کتاب مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب یک زندگی با تمرکز در دنیایی آشفته

Mehdi Mirjamali
۱۴۰۰/۱/۱۱
متاسفانه بنظر میاد کتابراه یه جورایی سلیقه خوانندگان و کاربرانش رو داره شکل میده! کتابهای رایگان یا تخفیف خورده اکثراً از یکی دو ژانر روانشناسی موفقیت یا کسب و کار یا معنویت و عرفانهای جدید هست. در حالی که کتابهای بسیار مهم، زیبا و خواندنی در حوزه‌های ادبیات (شعر و رمان) تاریخ، مذهب، فرهنگ، فلسفه، سیاست و... هست که خوانندگان و خواستاران بیشمار دارند و انتظار تخفیف خوردن و رایگان شدن برای اونها تقریبا داره بدل به آرزوی دست نیافتنی میشه.
امیدوارم به خواسته سایر خوانندگان و کاربران هم اهمیت داده بشه. ممنون.
Sarah Kavoosi
۱۴۰۰/۱/۲۸
این کتاب رو دوست داشتم. نویسنده‌اش بعد از کلی تحقیقات این کتاب رو نوشته و توصیه کرده خودتونو غرق در تکنولوژی نکنین. یه تایم مشخص کنید و قید برنامه‌های غیرضروری رو بزنید و از تک تک زمان تون استفاده‌ی مفید ببرید. دمشون گرم. من که خیلی لذت بردم از کتابش. این کتاب بهم یاد داد که تلاش کنم روزی بیشتر از دوساعت در اینستا نباشم. چون تو اینستا پیج کاری دارم نمیتونم که اصلا برم پس اون تایم رو از پنج ساعت به سه ساعت تقلیل دادم و تصمیم دارم به دوساعت برسونمش و می‌دونم که میرسونمش به دوساعت تعامل و فعالیت در اینستا.
Zeynab Farizad
۱۳۹۹/۵/۱۳
کتاب کار عمیق رو قبلا ازین نویسنده خونده بودم، خیلی عالی و تاثیرگذار بود. این کتاب رو هم از لحظه‌ای که دانلود کردم دارم میخونم. در حالی که پاسی از شب گذشته، نمیتونم بذارمش کنار. توصیه میکنم حتما هر دو کتاب رو بخونید و ازون مهمتر به توصیه هاش عمل کنید.
مشاهد همه نظرات (۶۷)