معرفی و دانلود کتاب مینیمالیسم: ساده گرایی و زندگی با معنا

عکس جلد کتاب مینیمالیسم: ساده گرایی و زندگی با معنا
قیمت:
۴۹,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مینیمالیسم: ساده گرایی و زندگی با معنا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مینیمالیسم: ساده گرایی و زندگی با معنا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مینیمالیسم: ساده گرایی و زندگی با معنا

همرنگ شدن با جماعت به دارویی می‌ماند که بسیاری از آدم‌ها با آن خوددرمانی می‌کنند. جاشوا فیلدز ملبورن و رایان نیکدیمس در کتاب مینیمالیسم: ساده گرایی و زندگی با معنا به ما نشان می‌دهند که شادی از درون ما نشئت می‌گیرد و اشتباه محض است اگر برای رسیدن به خوشبختی خرید کنیم یا با دیگران چشم‌وهم‌چشمی کنیم.

درباره‌ی کتاب مینیمالیسم:

خوشحال نیستید؟ پس، این را بخرید، آن را بخرید. چیزی بخرید. با خانوادۀ جونز، ترامپ، کارداشیان چشم‌وهم‌چشمی کنید. شما نیز می‌توانید مانند آن‌ها باشید، مگر نه؟ همگی می‌دانیم که این کارها اشتباه است، اما همچنان این راه را ادامه می‌دهیم. سعی می‌کنیم به‌روز باشیم، خودمان را تا سطح انتظارات جامعه بالا بیاوریم، به خودمان زیادی فشار بیاوریم تا چیزی یا کسی بشویم که نیستیم. در میان این هیاهو، کتاب مینیمالیسم (Minimalism: Live a Meaningful Life) قرار است دربارۀ ما و چگونگی داشتن یک زندگی معنادار سخن بگوید.

درحالی‌که، در نتیجۀ این انتظارات، آدم‌ها بیشتر از قبل دچار اضطراب می‌شوند، جاشوا فیلدز ملبورن (Joshua Fields Millburn) و رایان نیکدیمس (Ryan Nicodemus) به ما می‌گویند که تقریباً تمام فشاری که احساس می‌کنیم کاملاً درونی است. قطعاً این فشار تحت تأثیر عوامل خارجی است، اما بدین معنی نیست که باید طعمۀ آن شویم. ما نباید تحت تأثیر این عوامل قرار بگیریم. زیرا حتی اگر یک کارداشیان، ترامپ یا جونز بشویم، باز هم خوشحال نخواهیم بود. شادی از درون نشئت می‌گیرد، و هدف این کتاب کمک به ما در مکاشفه است.

در کتاب مینیمالیسم ابزارهایی ارائه شده که به‌صورت عملی قابل استفاده‌اند، ابزارهایی که می‌توانیم از آن‌ها برای جست‌وجوی یک زندگی معنادار استفاده کنیم. کل این کتاب را می‌توان در عرض یک یا دو روز خواند، اما این کتاب در هفت فصل کوتاه جمع‌بندی شده تا به‌راحتی در یک هفته قابل خواندن باشد.

نویسندگان مینیمالیسم به ما توصیه می‌کنند تا برای اینکه نتیجۀ بهتری از این کتاب بگیریم مطالب را بیش از یک بار بخوانیم، یادداشت برداریم و اقدام کنیم، و بدین شکل دربارۀ زندگی و چگونگی گذران آن بیندیشیم، دست‌به‌کار شویم، به خودآگاهی برسیم تا از زندگی قبلی خود فاصله بگیریم و به‌سوی زندگی جدید و معنادار پیش برویم.

نکوداشت‌های کتاب مینیمالیسم:

- کتابی که همه منتظرش بودند. (اینترپید ری‌دیو)
- لذت زندگی با چیزهای کمتر. (بی‌بی‌سی)
- کتاب جدیدی که معرکه است. (لئو بابوتا)

کتاب مینیمالیسم برای چه کسانی مناسب است؟

اگر از سبک زندگی فعلی خود خسته شده‌اید و زیر فشار آن احساس ناخوشایندی دارید، این کتاب می‌تواند تحولی در زندگی شما ایجاد کند و مسیر جدیدی را برایتان بگشاید.

با جاشوا فیلدز ملبورن و رایان نیکدیمس بیشتر آشنا شویم:

جاشوا فیلدز ملبورن نویسندۀ پرفروش آمریکایی است که سخنران و تسهیلگر نویسندگی نیز هست. او تا کنون چندین کتاب نوشته و این نخستین اثر اوست که به فارسی برگردانده شده است.

رایان نیکدیمس نویسندۀ آمریکایی و متولد سال 1981 است. او در سی‌سالگی شغلش را رها کرده است تا نویسنده و سخنران شود.

این دو نویسنده به‌گفتۀ خود مینیمالیست‌اند و در وب‌سایت TheMinimalists.com مقالاتی پیرامون داشتن یک زندگی معنادار با وسایل کمتر می‌نویسند که ماهانه صد هزار بازدیدکننده دارد. در وال‌استریت ژورنال، نیویورک تایمز، یواس‌ای تودی، فوربز، ان‌پی‌آر، سی‌بی‌سی، سی‌بی‌اس، ای‌بی‌سی، ان‌بی‌سی، فاکس و سایر رسانه‌ها نیز حضور دارند. مقالاتشان در ده‌ها وب‌سایت سرشناس در سراسر اینترنت، از جمله زِن هبیتس، مجلۀ تایم وبلاگ شمارۀ یک در کل جهان منتشر شده است. به‌علاوه، از تجارب گسترده‌ای در زمینۀ آموزش و رهبری گروه‌های بزرگ در شرکت آمریکا، مربیگری و آماده‌سازی کارکنان در زمینۀ رشد فردی و داشتن زندگی معنادار برخوردارند.

در بخشی از کتاب مینیمالیسم می‌خوانیم:

برای اینکه مینیمالیست باشید باید تعداد لوازم شخصی شما کمتر از صد عدد باشد، شما نمی‌توانید صاحب خودرو، خانه یا تلویزیون باشید، نمی‌توانید شغل داشته باشید و باید بتوانید در مکان‌های عجیب و غریب در سراسر دنیا زندگی کنید، باید یک وبلاگ داشته باشید، صاحب فرزند نباشید و باید یک جوانک سفیدپوست با سابقۀ درخشان باشید.

قطعاً شوخی بود. اما مردمی که اغلب مینیمالیسم را نوعی هوس یا روندی زودگذر تصور می‌کنند معمولاً برخی از «محدودیت‌ها»ی ذکرشده را به باد انتقاد می‌گیرند که چرا با وجود این‌ها نمی‌توانند یک مینیمالیست باشند.

حقیقت این است که مینیمالیسم هیچ ارتباطی با موارد ذکرشده ندارد، اما به شما کمک می‌کند تا به تمام آن‌ها دست یابید (اگر بخواهیم منصف باشیم، باید بگویم که اگر شما سفیدپوست زاده نشده باشید، نمی‌توانید که بعد از تولد به یک سفیدپوست تبدیل شوید. اما در اصل، چه اهمیتی دارد؟)

اگر قصد دارید با کمتر از صد وسیله زندگی کنید، ماشین نداشته باشید یا بدون هیچ ترسی به دور دنیا سفر کنید، مینیمالیسم می‌تواند به شما کمک کند. اما موضوع این نیست.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
دربارۀ مینیمالیسم
دربارۀ این کتاب
فصل 1: ورود ما
فصل 2: سلامتی
فصل 3: روابط
فصل 4: پیگیری کردن علایق
فصل 5: رشد فردی
فصل 6: تعامل با دیگران
فصل 7: پیوندگاه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مینیمالیسم: ساده گرایی و زندگی با معنا
نویسنده،
مترجمآذین سرداری
ناشر چاپینشر نون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات128
زبانفارسی
شابک978-622-7566-39-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مینیمالیسم: ساده گرایی و زندگی با معنا

Narjes Ansare
۱۴۰۱/۵/۲
با ساده کردن زندگی و کار‌ها می‌توان سریع تر پیشرفت کرد و آسودگی ذهنی را افزایش داد
این کتاب را باید در دبستان‌ها و راهنمایی‌ها به بچه‌ها یاد داد.
امیدوارم بخوانید و لذت ببرید و زندگی با معنایی برای خود رقم بزنید.
🌹🌹
Maryam Moradi
۱۴۰۱/۴/۲۲
مطالب و کتاب‌های زیادی در رابطه با مینیمالیسم هست که این کتاب میتونه کاملترین و ثمربخش‌ترین کتاب برای کسایی باشه که به این سبک علاقه دارن من سالهاست در رابطه با مینیمالیسم میخونم و اینکه از همه‌ی ابعاد ممکن بررسی کرده عالیه
مرضیه
۱۴۰۲/۸/۱۲
من به سبک مینیمالیسم علاقه دارم، این کتاب بهم کمک کرد که ذهن مینیمالیسم خودم را در پنج بعد زندگیم تقویت کنم و تمرکزم را بر روی اصل و آنچه باعث رشدم می‌شود بگذارم.
رقیه رجبی
۱۴۰۱/۲/۱
در حد خوب بود عالی نبود بنظرم راجب مینیمالیسم کلی گفته وارد جزئیات نشده این نظر منه، من که میخوندم یه چیزای پیش پا افتاده رو قید کرده بود. بیشتر قسمت سلامتی رو خیلی خوب نوشته
شکوفه احمدی
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
کتاب خیلی مفید و کاربردی هست، یه مستند هم ساخته شده درباره شون که خالی از فایده نیست.
کتابراه تنها جایی هست که این کتاب رو به شکل الکترونیکی منتشر کرده
therazism
۱۴۰۱/۸/۷
زندگی من از وقتی که با مینیمالیست آشنا شدم کلی تغییر کرد... بشدت پیشنهاد میکنم در این باره مطالعه کنید. کتاب هم مفید بود
مرجان اسعدی
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
عالی بود در دنیایی که همه چیز داری ولی نتوانی شاد باشی این کتاب دقیقا گمشده اصلی مان را نشانمان میدهد
حامد وهابی
۱۴۰۰/۱۰/۲۵
کتاب بینظیر است و بسیار تاثیر گذار. امیدوارم همه فرصت خوندن آن را داشته باشند
فرشته ذکری
۱۴۰۲/۱/۷
در مورد مینیمالیسم چند تا کتاب خوانده‌ام به نظر من این کتاب متوسطی بود
بیتا ایرانی
۱۴۰۲/۴/۵
ترجمه روان و متن قابل فهم.
توصیه میکنم حتما مطالعه کنید.
نسیم طباییی
۱۴۰۱/۷/۱۲
بیست بود بخونید تا از شر چشم وهم چشمی خلاص بشید
Amir G. Keramati
۱۴۰۱/۳/۲۸
کتاب خوب و مختصر ومفیدی بود البته اگه بتونید بهش عمل کنید.
اناهیتا کاکاوند
۱۴۰۱/۳/۲۸
اوایل حوصلم سر رفت ولی فصل آخر که درباره ابعاد میگه عالیه
Zahra parvaresh
۱۴۰۱/۱۲/۳
عالی با توضیحات کامل
Ghazal
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
تاثیر زیادی میذاره روی ساده زیستی
مشاهده همه نظرات 17

راهنمای مطالعه کتاب مینیمالیسم: ساده گرایی و زندگی با معنا

برای دریافت کتاب مینیمالیسم: ساده گرایی و زندگی با معنا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.