دانلود کتاب صوتی نون و القلم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نون و القلم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نون و القلم

کتاب صوتی نون و القلم اثر جلال آل احمد، داستانی تاریخی و تمثیلی از زمان حکومت صفویان را روایت می‌کند. آل احمد در این کتاب برخلاف کتاب‌های دیگرش از زبان طنز برای روایت اوضاع سیاسی و اجتماعی داستان خود بهره می‌گیرد. او با استفاده از زبان طنز در این کتاب به شیوه‌ای بسیار ظریف و زیبا معضلات اجتماعی را بیان کرده و مخاطب را با این مشکلات همراه می‌کند.

نون و القلم ماجرای شکست مبارزه‌ای اجتماعی به زبان تمثیل و با آهنگ و بیانی مانند داستان‌های عامیانه پارسی است. آل احمد در این داستان با روشنگری ویژه‌ای از ماجرای شکست جنبش ملی در اثر کودتای استعماری 28 مرداد 1332 پرده برمی‌دارد.

شخصیت‌های اصلی داستان در درجه اول دو «میرزابنویس»‌اند به نام‌های «میرزااسدالله» و «میرزا عبدالزکی» که میرزای اول مردی وارسته و دور از مطالبات نفسانی است و دومی مردی است پولدار که با بزرگان رفت و آمد دارد و حتی روزی کوشش می‌کند پای میرزا اسدالله، را هم به کاری نامشروع باز کند.

آدم‌های دیگر داستان «خانلرخان» و «میزان الشریعه» هستند. «خانلرخان» ادعای ملک الشعرایی دارد و «میزان الشریعه» با قدرتمندان، دم‌خور است و با کلک‌های شرعی پول و مایملک مردم را صاحب می‌شود. قهرمانان دیگر کتاب، «قلندرها» به رهبری «میرزا تراب ترکش دوز» هستند. قلندرها طرفدار حق و حقیقت‌اند و با دولتی‌ها مبارزه می‌کنند و کار آنان، اعمال «عیاران» و «جوانمردان» و درویشان را تداعی می‌کند.

داستان یک پیش‌درآمد، هفت مجلس و یک پس‌دستک یا پی‌گفتار دارد و کاملا ایرانی است. این داستان طنز جذاب و تفکربرانگیز را با صدای گرم آرمان سلطان‌زاده بشنوید و لذت ببرید.

جلال آل احمد در سال 1302 در خانواده­‌ای مذهبی، در تهران دیده به جهان گشود. تلاش‌های پدر برای این که جلال را مانند خود وارد عرصه مذهب کند بی‌نتیجه ماند. در پی آن جلال در سنین جوانی خانه پدر را ترک کرده، از مذهب روی‌ می گردانَد و وارد سیاست و حذب توده می‌شود. در سال 1326 از حزب توده خارج شده و در همین زمان، دومین کتاب خود «از رنجی که می‌بریم» را، که داستان شکست مبارزاتش در این حزب بود، به رشته­‌ی تحریر در می‌آورد. بعد از جریان ملی شدن صنعت نفت، به جرگه ملی‌گرایان می‌پیوندد و بارها به دلیل مبارزات سیاسی به زندان می‌افتد. وی در سال 1348 در سن چهل و پنچ سالگی در اَسالِم گیلان دارفانی را وداع گفت.

جلال آل احمد در طول دوران حرفه‌­ای‌اش، آثار زیادی را در زمینه­‌ی ترجمه و داستان از خود برجای گذاشت، از جمله آثار او می‌توان به «مدیر مدرسه»، «پنج داستان»، «دید و بازدید»، «سرگذشت کندوها»، «چهل طوطی»، «زن زیادی»، «سه قطره خون»، «سه تار»، «نفرین زمین» و در زمینه‌­ی ترجمه می‌توان به «بیگانه»، «قمارباز»، «مائده‌های زمینی» و ... اشاره کرد.

 ۶ ساعت و ۹ دقیقه، ۳۳۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۲ دقیقه
پیش درآمد
۲۹ دقیقه
مجلس اول
۳۳ دقیقه
مجلس دوم
۳۱ دقیقه
مجلس سوم
۳۰ دقیقه
مجلس چهارم
۲۳ دقیقه
مجلس پنجم - قسمت اول
۲۹ دقیقه
مجلس پنجم - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
مجلس ششم - قسمت اول
۱۲ دقیقه
مجلس ششم - قسمت دوم
۳۲ دقیقه
مجلس ششم - قسمت سوم
۲۳ دقیقه
مجلس هفتم - قسمت اول
۲۶ دقیقه
مجلس هفتم - قسمت دوم
۲۹ دقیقه
مجلس هفتم - قسمت سوم
۲۸ دقیقه
مجلس هفتم - قسمت چهارم
۴ دقیقه
مجلس هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی نون و القلم

برای دانلود کتاب صوتی نون و القلم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نون و القلم

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
علی روایی
۱۳۹۷/۱۲/۸
سلام کتابی است بسیار عالی با گوینده‌ای حرفه‌ای من از گوینده این اثر بسیار ممنونم کتاب‌های گویا بهترین مونس تنهایی انسان در ترافیک روزانه است 🙂بخشی از کتاب: قدرت حق در کلام شهداست. به همین دلیل من را بیشتر...
مهدیه احمدی
۱۳۹۹/۸/۲۵
کتاب بسیار عالی و‌زیبا با صدای خوش
احسان بختیاری
۱۳۹۷/۱۰/۸
کتاب جالبی هستش ارزش گوش دادن داره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۱۴)