دانلود کتاب نیروی حال


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نیروی حال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نیروی حال

اکهارت تله در کتاب نیروی حال که به عنوان یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز در سال 2002 انتخاب شده است، سعی بر این دارد تا با شرح زندگی پرفراز و نشیب خود، شما را به داشتن زندگی معنوی دعوت کند.

کتاب پرفروش‌ نیروی حال (The power of now: a guide to spiritual enlightenment)، به شما نشان می‌دهد که چطور با کنار زدن گذشته، زندگی بهتری داشته باشید. پس سعی کنید این کتاب ارزشمند را از اعماق وجود خود درک نمایید.

امروزه بشر به دنبال پاسخ دو پرسش مهم است: ما که هستیم؟ ماهیت دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم چیست؟ پاسخ به این پرسش‌ها کیفیت ارتباط با خانواده، دوستان و همکاران را معین می‌کند و اگر وسیع‌تر بنگرید، کیفیت جامعه را مشخص می‌نماید.

هنگامی که خواندن کتاب نیروی حال را شروع می‌کنید، در آغاز امکان دارد مفهوم بعضی از لغات مانند «هستی» و «حضور» برایتان کاملاً روشن نباشد ولی به خواندن ادامه دهید. ممکن است پرسش‌ها یا استدلال‌هایی به ذهنتان برسد که در بخش‌های بعدی به آنان پاسخ داده شود و یا ممکن است با تفکر بیشتر در مطلب یا در خودتان به جواب سوالات مورد نظر دست یابید.

برای فهم مطالب کتاب عجله نکنید، نیازی نیست که همه‌ی محتوای آن برایتان قابل درک باشد. لازم نیست با کلیه مطالب این کتاب موافق یا مخالف باشید. پس قضاوت در رابطه‌ با مطالب آن را به زمانی دیگر موکول کنید.

گرفتاری‌های بشر ریشه در افکار خودش دارد. ذهن مشتاق است تا مطالب را دسته‌بندی و مقایسه کند اما اگر در مورد این کتاب سعی در مقایسه کردن اصطلاحات آن نداشته باشید به نتیجه بهتری خواهید رسید وگرنه احتمال گیج شدن وجود دارد.

در ورای کلام تله، قدرتی نهفته است که آن را تنها در بیان مربیان معنوی بسیار شاخص می‌توان یافت. او از اعماق حقایق، مسیری نیرومند را به دیگران، برای ملحق شدن به خود نشان می‌دهد. بدون شک اگر باقی مردم نیز این راه را بپیمایند، جهان جای بهتری خواهد شد.

افتخارات کتاب نیروی حال:

- جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های ایران
- جزء فهرست کتاب‌هایی که زندگی‌تان را دگرگون خواهند کرد
- جزء لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز

اکهارت تله را ببیشتر بشناسیم:

اکهارت تله (Eckhart Tolle) در آلمان دیده به جهان گشود ولی در سال‌‌‌های نخست جوانی به انگلستان مهاجرت کرد تا به ادامه تحصیل بپردازد. او بعد از فارغ‌التحصیلی، در دانشگاه کمبریج مشغول به کار شد. اکهارت در آستانه 30 سالگی به بیماری سختی دچار شد، این موضوع تحولات جدی در زندگی او ایجاد کرد و دیدگاهش را نسبت به خیلی از موضوعات تغییر داد.

به گفته‌ی اکهارت تله کتاب حاضر پاسخ به پرسش‌هایی است که در سمینارها، کلاس‌های مراقبه و جلسات خصوصی مشاوره شکل گرفته‌اند.

در بخشی از کتاب نیروی حال می‌خوانیم:

یاد بگیر تا زمان را فقط در موارد عملی زندگی روزانه‌ی خود به کار بگیری – می‌توانیم این زمان را زمان ساعتی بنامیم – اما پس از استفاده از آن در این موارد، بلافاصله به آگاهی لحظه‌ی حال برگرد. به این شیوه، دیگر «زمان روانی»، که یکی ‌انگاشتن خود با گذشته و فرافکنی مدام خواهش‌ها به آینده است، در تو انباشته نمی‌شود.

زمان ساعتی، فقط قرار گذاشتن و یا تنظیمِ برنامه‌ی سفر نیست. زمان ساعتی، شامل درس گرفتن از گذشته برای عدمِ تکرارِ اشتباهات، تعیینِ هدف‌ها و گام برداشتن به سوی آن‌ها نیز می‌شود. پیش‌بینیِ آینده بر اساس الگوها و قوانینِ فیزیکی و ریاضی و غیره، و نیز یادگیری از گذشته و تدارکِ عملکردی درست بر اساسِ پیش‌بینی‌ها نیز بخشی از کارکردهای زمان ساعتی‌ست.

اما حتی در این‌جا، در حوزه‌ی زندگیِ عملی، جایی که نمی‌توانیم بدونِ رجوع به گذشته و آینده کاری انجام بدهیم، لحظه‌یِ حال از اهمیتی اساسی برخوردار است: هر درسی که از گذشته می‌گیریم، مربوط به لحظه‌ی حال است و در لحظه‌یِ حال به کار گرفته می‌شود. تنظیمِ برنامه‌ها و تعیین هدف‌ها و عمل کردن برای رسیدن به هدف‌ها نیز در لحظه‌یِ حال اتفاق می‌افتد.

مرکز توجه‌ی آدم روشن ‌شده، همواره لحظه‌یِ حال است. با وجود این، آن‌ها، در حاشیه، نسبت به زمان نیز آگاهی دارند. به تعبیر دیگر، آن‌ها از زمان ساعتی استفاده می‌کنند، اما از زمان روانی آزاد و رهایند.

 ۳۵۲ صفحه، ۶۲۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5219-46-3 

چاپ ۱۳۹۵: ۴۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت
ویژه امروز: ۷۲۰۰ ت (۴۰%) - 2.69€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
تو ذهن خود نیستی
آگاهی: راه رهایی از درد و رنج
سفر به ژرفایِ لحظه‌یِ حال
نقشه‌های ذهن برای فرار از لحظه‌یِ حال
ساحتِ حضور
کالبدِ درونی
درهایی گشوده به ذاتِ غیرمُتَجَلّی
رابطه‌های روشن
دل‌آسودگی: فراسوی غم و شادی
معنای تسلیم

راهنمای دانلود کتاب نیروی حال

برای دانلود کتاب نیروی حال و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نیروی حال

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
arshia yousefi
۱۳۹۹/۸/۲۹
این کتاب برای فهم مراقبه عالیه
علی فرودی
۱۳۹۹/۸/۲۳
ارزش خواندن دارد
hamideh khademzadeh
۱۳۹۹/۹/۱۶
هم خوانی مستقیمی با آموزه‌های مولانا دارد. حضور در لحظه حال یعنی ضعیف کردن نفس و بالا بردن سطح انرژی جان. امیدوارم زمانی که این کتاب رو می‌خونین تو فاز مناسبی قرار داشته باشین تا درکش براتون قابل پذیرش باشه.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)