دانلود کتاب هفت‌خوان موفقیت - جلد اول


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هفت‌خوان موفقیت - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هفت‌خوان موفقیت - جلد اول

هدف از نگارش کتاب هفت‌خوان موفقیت - جلد اول اثر سعید گل محمدی، تأثیرگذاری مثبت در زندگی حال و آتی شماست، باشد تا روزی بیشتر از این‌ها بدانیم و چیزهایی بخوانیم و بنویسیم که پس از خواندن و نوشتن آن‌ها این احساس در ما بیدار شود که انسان‌تر شده‌ایم، این کتاب در 2 جلد منتشر شده است.

به‌خاطر بسپار عشق، آشوب می‌آفریند. زندگی بدون عشق، به‌نسبت آرام و یکنواخت می‌گذرد؛ اما این آرامش و یکنواختی، سرد و مرده است. آری، بدون عشق، زندگی ساکت است؛ اما این سکوت، سکوت گورستان است. در این سکوت، آوازی نیست، گرمایی نیست، خدایی نیست. عشق را باید تعالی بخشید. عشق را باید تغییر ماهیت داد. این مهم هیچ‌گاه با گریز و انزوا حاصل نمی‌شود. باید رندانه به استقبال آشوب عشق رفت.

باید به دل اغتشاش عشق رفت و در همان حال، آگاهی خویش را حفظ کرد. آگاهی، آشوب عشق را در سطح نگه می‌دارد. بدین‌سان، هستهٔ مرکزی وجودت آرام و آسوده می‌ماند. عشق، چالش‌هایی تازه به‌همراه می‌آورد که روح تو را به مصاف می‌خواند و به بلوغ می‌رساند. از این چالش‌ها نترس. رشد تو، به ورود به عرصهٔ این چالش‌ها وابسته است. در ابتدا، عشق از تو می‌خواهد که از نفسانیت خویش جدا شوی؛ اما نفس این را نمی‌پذیرد، مقاومت می‌کند، به تو می‌چسبد و تو به آن می‌چسبی. نفس خواهان تسلط بر همه‌چیز است؛ اما بر عشق نمی‌توان چیره شد. عشق، سلطه را نمی‌پذیرد. در مقام عشق، اگر به نفس بچسبی، عشق می‌رنجد و می‌رود. اگر نفس را رها کنی، عشق در خاک جانت ریشه می‌دواند و می‌بالد.

این، نخستین چالش است. چالش‌های بعدی، به‌نوبت خواهند رسید. زندگی، داستانی الهی‌ست. زندگی، ماجرای تو نیست، بلکه ماجرای خداوند است. ما فقط صفحه‌هایی هستیم در این کتاب بزرگ. هستی، ارکستری عظیم است و ما نت‌هایی کوچک در آن هستیم. می‌توانیم نت‌هایی باشیم هماهنگ با سمفونی کل؛ آن‌گاه سعادتمند خواهیم بود. می‌توانیم نت‌هایی ناهماهنگ باشیم؛ آن‌گاه شوربخت خواهیم زیست؛ به همین سادگی.

بنابراین، هرگاه احساس بدبختی کردی، بدان که دانسته یا ندانسته، با سمفونی بزرگ آفرینش ناهماهنگ هستی. خود را میزان کن. هیچ‌کس مسئول شوربختی تو نیست، مگر خود تو. همهٔ مسئولیت‌ها متوجه خود توست. احساس خوشبختی‌ات، ناشی از هماهنگی با هستی‌ست. سعی کن این هماهنگی را در وجودت تثبیت کنی. احساس خوشبختی یا بدبختی، هر دو آموزگاران ما هستند. نگاه کن، گوش بسپار و از این آموزگاران بیاموز. اگر چشمی برای دیدن باشد، دیدنی بسیار است. اگر گوشی برای شنیدن باشد، شنیدنی بسیار است.

هستی در برابر دیدگان و گوش‌های تو، مشتاقانه و سخاوتمندانه، حجاب از خود بر می‌گیرد و آشکار می‌شود. تو در وادی مقدس مشاهده‌ای. کفش‌های حسرت‌ها و آرزوهایت را از پای در بیاور و به تماشاگه راز وارد شو. عشق و نیایش، هر دو از یک آبشخور سیراب می‌شوند. عشق، جامه‌ای زمینی بر تن دارد و نیایش، جامه‌ای آسمانی؛ اما هر دو یک حقیقت‌اند که در دو لباس خود را نشان داده‌اند. عشق، محدوده‌هایی دارد و از کسی به کسی در جریان است.

نیایش اما نامحدود است، از فردی‌ست به هستی مطلق و بی‌تعین. نیایش در ابتدا از فرد شروع می‌شود، آن‌گاه به هستی بسیط و بی‌کرانه می‌رسد. اما در میانهٔ راه، فرد خود نیز از میان برمی‌خیزد، در هستی بی‌کرانه و فراگیر گم می‌شود و آن‌گاه هستی می‌ماند و بس. نیایش، به سفر قطره در آسمان می‌ماند. قطره می‌آید، به دریا می‌رسد، مرزهای خود را گم می‌کند و دریا می‌شود. در این سفر، قطره نه‌تنها چیزی را از دست نمی‌دهد، بلکه بی‌کرانگی را نیز به‌دست می‌آورد. قطره، با وصول به بی‌کرانگی، همه‌چیز را به‌دست آورده است. بدیهی‌ست در این سفر، هویت کهنهٔ قطره محو می‌شود.

بسیاری آدم‌ها، هنوز دربارهٔ عشق چیزی نمی‌دانند، چه برسد به نیایش. فقط عده‌ای انگشت‌شمار عشق را تجربه کرده‌اند، زیرا عشق پیش از آن‌که تجربه شود، به مقدماتی نیاز دارد. اگر ذهنی مالامال از اندیشه‌های ضدعشق داری، پس عشق را تجربه نخواهی کرد. عشق، با حسادت، میل به تملک و سلطه، نفس، نفرت و خشم جمع نمی‌شود؛ محال است. این‌ها همه پدیده‌های ضدعشق‌اند. این‌ها امکان تحقق عشق را از بین می‌برند. بعضی‌ها با لشکری خونخواره و بدخواه عشق به محراب نیایش می‌روند! اینان توقع دارند که حلاوت نیایش را نیز بچشند! اما نمی‌دانند که نیایش، قلهٔ شکوفایی عشق است. هنگامی‌که عشق می‌شکفد، نیایش پدیدار می‌شود. نیایش، عطر مشام‌برانگیز عشق است. عشق را تجربه کرده است، کسی که حجاب نفس را دریده و بر میل تملک و توفق و سلطه غلبه کرده است. چنین کسی می‌تواند خرامان به‌سوی نیایش برود. اگر کسی را دوست داشتن این‌همه زیباست، دوست داشتن خداوند تا چه اندازه باید زیبا باشد! دوست داشتن خداوند، نیایش است.

پیش از آن‌که سعادت را تجربه کنی، باید همچون صخره‌ای، انسجام و سکون پیدا کنی. آدم‌ها اغلب شبیه ماسه‌ها هستند؛ وجودشان یگانه نیست و به هزاران ذره تقسیم شده است. سعادت هنگامی تجربه می‌شود که تو یگانه شده باشی. در غیر این صورت، همهمهٔ درونت خصومت می‌آفریند، تنش می‌زاید و عذابت می‌دهد. باید تمامی همهمه‌های درون را فرو بنشانی. باید انسجام پیدا کنی و یکی شوی. سعادت، تابع یگانه شدن توست. سعادت، به‌دنبال انسجام درونی‌ات می‌آید. صخره، نماد انسجام و یگانگی‌ست. صخره‌آسا بر کوه بلند وحدت و یگانگی تکیه کن. دل صددله را، یکدله کن!

در بخشی از کتاب هفت‌خوان موفقیت 1 (seven chapters of success 1) می‌خوانید:

اگر یک قورباغه‌ی تیزهوش و شاد را بردارید و داخل یک ظرف آب جوش بیندازید، چه‌کار می‌کند؟ بیرون می‌پرد! درواقع قورباغه فوری به این نتیجه می‌رسد که لذتی در کار نیست و باید برود! حالا اگر همان قورباغه یا یکی از اقوامش را بردارید و داخل یک ظرف آب سرد بیندازید و بعد ظرف را روی اجاق بگذارید و به‌تدریج به آن حرارت بدهید قورباغه چه‌کار می‌کند؟ استراحت می‌کند... و چند دقیقه‌ی بعد به خودش می‌گوید: «انگار آب گرم شده است» و تا چشم به‌هم بزنید، یک قورباغه‌ی آب‌پز آماده است!

 ۲۶۴ صفحه، ۸۲۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-587-6 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۷۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۹۰۰ ت
ویژه امروز: ۴۴۵۰ ت (۵۰%) - 1.5€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن نگارنده
حکایت حریص و حسود
مشکلات را شکلات کنید
خلوت با خود برای کشف ایده‌ها
پیش‌شرطی برای ذهن
تو در چنگ برده‌ی منی!
قدرت کلام
فردی که می‌خواهم باشم
رام‌کننده‌ی حیوانات
شکست دیگر بس است!
زیر و بم
به دیگران توجه کنیم
فقط یک بار دیگر!
به ناملایمات بخندید
شما اشتباه کردید
غیر‌ممکن را در یک روز انجام دهید
گفتگوی بی‌کلام
رژیم ذهنی!
حکایت یک سوزن
از دیگران قدردانی کنیم
تغییر درونی
از وضعیت زندگی‌ات شکایت نکن رفیق!
یک قدم تا ثروت
امیدوارانه منتظر «نه»‌‌ها باشید
در قلمروی عمل برنده شوید
دلیل آفرینش انسان
همرنگی با جماعت
استاد موسیقی، اما ناشنوا!
تعمق
خوشبختی را به بها می‌دهند نه به بهانه
رهایی رابعه
حکایت مدیر آینده‌ی فروشگاه
اشتیاق، دنیا را تکان می‌دهد
به دل و ذهن دیگران راه پیدا کنید
راه
کم گوی و گزیده گوی
بیاموز
استقلال کشور
شکست را شکست بدهیم
ترسو نباش رفیق!
قدرت تصویر ذهنی
درس‌هایی برای دگرگونی زندگی
حکایت اشتباه من
شفا بخواهید
جامعه‌ی مرده
شاکی عجیب و غریب دادگاه!
هدف زندگی
همیشه برای دلسرد شدن زود است
غیر‌ممکن یک افسانه است
راز موفقیت
پس از ما
اصل قورباغه‌ای
آنان سمج بودند
عمر خود را با باور «نمی‌توانم» هدر ندهید
قبول واقعیت
نیم‌کیلو باش، ولی عاشق باش!
زندگی‌نامه‌ی الهام‌بخش و جذاب
دبورا روزادو شاو
بیاموز از هر آنچه می‌بینی!
با طلا باید نوشت
سخن پایانی
منابع و مآخذ پیشنهادی برای مطالعه

راهنمای دانلود کتاب هفت‌خوان موفقیت - جلد اول

برای دانلود کتاب هفت‌خوان موفقیت - جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هفت‌خوان موفقیت - جلد اول