دانلود کتاب هنر ظریف بی‌خیالی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هنر ظریف بی‌خیالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هنر ظریف بی‌خیالی

کتاب هنر ظریف بی‌خیالی به قلم مارک منسون که از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز محسوب می‌شود به شما نشان می‌دهد که می‌توان چشم‌ها را بست و باور کرد که می‌توان به عقب افتاد ولی هنوز خوب بود. این کتاب به شما می‌آموزد ارزش کمتری قائل شوید و بیهوده تلاش نکنید.

تصوّر بیشتر مردم از بی‌خیالی، نوعی از بی‌تفاوتی و آرامش نسبت به همه چیز است؛ آرامشی که همه طوفان‌ها را پشت سر می‌گذارد. آن‌ها آرزو می‌کنند فردی باشند که هیچ چیز تکانش نمی‌دهد و هیچ کس را خراب نمی‌کند.

مارک منسون (Mark Manson) معتقد است که امروزه یک بیماری واگیردار روانی وجود دارد که در آن افراد دیگر متوجّه نیستند که باید پذیرفت گاهی بعضی چیزها می‌توانند خیلی بد باشند. او می‌گوید که شاید از نظر عقلانی، این موضوع در ظاهر تنبلی به نظر بیاید، اما یقین دارد که موضوع زندگی یا مرگ این‌گونه است.

زیرا وقتی باور دارید پذیرفتنی نیست که گاهی بعضی چیزها بسیار بد باشند، به طور ناخودآگاه خودتان را سرزنش می‌کنید. سپس احساس می‌کنید به طور ذاتی مشکلی در شما وجود دارد و این احساس شما را به هر شکلی از جبران بیش از حد وامی‌دارد، مانند خرید چهل جفت کفش یا کارهای عجیبی از این قبیل.

این باور که گاهی بی‌کفایت بودن پذیرفتنی نیست، منشأ حلقه بازخورد از جهنّم است که روز به روز در حال افزایش است و دارد بر فرهنگ انسان حکومت می‌کند.

کتاب هنر ظریف بی‌خیالی (The Subtle Art of Not Giving a F*ck) برای کاهش مشکلات یا دردهای شما ارزشی قائل نیست و دقیقاً به همین دلیل، شما خواهید دانست که این کتاب با شما صادق است. این کتاب یک دستورالعمل برای عالی بودن نیست و نمی‌تواند باشد، چون عالی بودن تنها توهّمی در ذهن شما است؛ یک مقصد ساختگی که شما خود را وادار به دنبال کردن آن می‌کنید.

در عوض، این کتاب دردهای شما را به ابزار، آسیب روحی شما را به قدرت و مشکلات شما را به مشکلات کمی بهتر تبدیل می‌کند. این پیشرفت واقعی است.

به این کتاب به عنوان دستورالعملی نگاه کنید که به شما می‌آموزد چگونه بهتر، به گونه‌ای معنی‌دار و با احساس و تواضع بیشتری رنج ببرید. این کتابی درباره حرکت آرام با وجود مسئولیّت‌های سنگین، آرامش بیشتر با وجود ترس‌های بسیار و خندیدن بر اشک‌های خود هنگام گریه کردن است.

این کتاب به شما نمی‌آموزد چگونه چیزی به دست آورید یا به چیزی دست یابید، بلکه می‌آموزد چگونه از دست بدهید و همچنان به مسیر خود ادامه دهید. همچنین به شما می‌آموزد داشته‌های زندگی‌تان را بگیرید و همه چیز به جز چیزهای مهم را از زندگی خود پاک کنید.

در بخشی از کتاب هنر ظریف بی خیالی می‌خوانیم:

هیچ اعتقاد تثبیت ‌شده صحیح یا ایدئولوژی کاملی وجود ندارد. این تنها تجربه شما است که نشان‌تان می‌دهد چه چیزی برای شما خوب است - و حتّی آن تجربه هم شاید تا اندازه‌ای اشتباه باشد. و از آنجایی که من و شما و هر کس دیگری نیازها و گذشته فردی و شرایط زندگی مختلفی داریم، ناچار هر کدام به پاسخ‌های «صحیح» مختلفی درباره معنای زندگی خود و چگونه زندگی کردن آن می‌رسیم.

پاسخ صحیح ما، دربرگیرنده سفر چندین‌ ساله ما به تنهایی تا پایان راه، زندگی در مکان‌های ناشناخته و خندیدن به خارج کردن باد از شکم‌های‌مان است. یا حدّاقل تا به حال پاسخ صحیح ما این بوده است. این پاسخ تغییر می‌یابد و دچار تحوّل می‌شود، زیرا من تغییر می‌کنم و متحوّل می‌شوم؛ و همچنان که من رشد می‌کنم و با تجربه‌تر می‌شوم، اشتباهات قبلی خود را کنار می‌گذارم و هر روز کمتر و کمتر اشتباه می‌کنم.

بسیاری از مردم آن‌قدر ذهن‌شان مشغول «صحیح» عمل کردن در زندگی است که هرگز واقعاً آن را زندگی نمی‌کنند.

زنی مجرّد و تنها است و یک شریک زندگی می‌خواهد، ولی هرگز از خانه بیرون نمی‌رود و کاری برای آن انجام نمی‌دهد. مردی مثل یک اسب کار می‌کند و معتقد است شایستگی یک ترفیع رتبه را دارد، ولی هرگز این را با صراحت به رئیس خود نمی‌گوید.

به آن‌ها گفته می‌شود که از شکست، انکار، یا نه شنیدن می‌ترسند.

ولی موضوع این نیست. البتّه، انکار شدن عذاب‌آور است. شکست بسیار بد است. ولی قطعیّت‌های خاصّی هستند که ما به آن‌ها محکم چسبیده‌ایم- قطعیّت‌هایی که ما می‌ترسیم آن‌ها را مورد سؤال قرار دهیم یا از آن‌ها رها شویم، ارزش‌هایی که در طول سال‌ها به زندگی ما معنا داده‌اند.

 ۲۲۰ صفحه، ۲۵۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6247-69-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: تلاش نکنید
حلقه بازخورد از جهنّم
هنر ظریف بی‌خیالی
فصل دوم: شادی یک مشکل است
بدشانسی‌های پاندای ناامیدی
شادی ناشی از حل کردن مشکلات است
احساسات بیش از حد مهم جلوه داده می‌شوند
مبارزه خود را انتخاب کنید
فصل سوم: شما خاص نیستید
چیزها تکّه تکّه می‌شوند
ظلم استثنایی بودن
ولی، اگر قرار نیست من خاص یا استثنایی باشم، پس نکته چیست؟
فصل چهارم: ارزش رنج کشیدن
پیاز خودآگاهی
مشکلات ستاره راک
ارزش‌های حقیرانه
تعریف ارزش‌های خوب و بد
فصل پنجم: شما همیشه در حال انتخاب هستید
انتخاب
باور نادرست مسئولیّت/خطا
پاسخ دادن به حادثه غمبار
علم ژنتیک و فرصتی که به ما داده می‌شود
شیک بودن قربانی شدن
«چگونه» وجود ندارد
فصل ششم: شما در مورد همه چیز اشتباه می‌کنید (ولی من هم همین‌طور)
معماران باورهای ما
مراقب باورهای‌تان باشید
خطرات قطعیّت محض
قانون اجتناب منسون
خودتان را از بین ببرید
چگونه کمی از خود نامطئن باشیم؟
فصل هفتم: شکست راهی رو به جلو است
تناقض شکست/موفّقیّت
درد بخشی از فرایند است
اصل «عملی انجام بده»
فصل هشتم: اهّمیّت نه گفتن
عدم پذیرش زندگی شما را بهتر می‌کند
مرزها
چگونه ایجاد اعتماد کنیم
آزادی از طریق تعهّد
فصل نهم:... و سپس می‌میرید
چیزی فراتر از خود ما
جنبه مثبت مرگ

راهنمای دانلود کتاب هنر ظریف بی‌خیالی

برای دانلود کتاب هنر ظریف بی‌خیالی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هنر ظریف بی‌خیالی
Mari Salehi
۱۳۹۹/۱/۱۳
اون موقع ک هنر بی‌خیالی داشتم ایراد میگرفتن ک چرا بی‌خیالی... حالا ک هنر حرص خوردن یادم دادن. باید کتاب بیخیالی بخونم... منظورم ادمای فصول زندگیمون.
melina melina
۱۳۹۹/۱/۵
عالیه. احساس میکنم دارم محاسن وجود کرونا رو بهتر میبینم
حسین آ قا
۱۳۹۹/۱/۱۳
اهمیت عزت نفست رو تو این کتاب پیدا کن عالی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۳۳)