دانلود کتاب واتیکان (کلیسای جهانی کاتولیک)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب واتیکان (کلیسای جهانی کاتولیک) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب واتیکان (کلیسای جهانی کاتولیک)

شناخت ساختار و چگونگی عملکرد نهادهای مذهبی مسیحیت و به ویژه کلیسای جهانی کاتولیک همواره مورد توجه و اهتمام اندیشمندان مسلمان بوده است. یکی از دلایل این توجه نقش پاپ‌ها و اسقف‌ها در تحولات سیاست جهانی بوده است. به گونه‌ای که واتیکان امروزه به مدد پیشرفت‌های به دست آمده در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات قصد دارد بر جمعیت یک میلیارد نفری کاتولیک‌های جهان تأثیر گذارد. علاوه بر آن با پایان جنگ سرد و سقوط کمونیسم، دین در چند دهه اخیر جایگاه‌ مهم‌تری در نزد ملت‌های جهان پیدا کرده است و بر همین اساس شناخت جایگاه، تشکیلات، نهادها و مؤسسات کلیسای جهانی واتیکان ضروری می‌نماید.
نویسنده کتاب برای بهره‌گیری از منابع معتبر و مراجع موثق در سال ۱۳۷۸ چند ماه در واتیکان حضور داشته است تا بتواند اطلاعات دقیق‌تری به مخاطبان ایرانی ارائه کند.
کتاب را می‌توان به دو بخش کلی تقسیم کرد. در بخش نخست چگونگی شکل‌گیری کلیسای کاتولیک و به قدرت رسیدن پاپ‌ها، پیشینه تاریخی کشور واتیکان و وضعیت حقوقی آن مورد بررسی قرار گرفته است. در بخش دوم ساختار تشکیلاتی، قوای اجرایی، نظام قضایی، وضعیت اقتصادی، فرهنگی و نهادهای آموزشی واتیکان تشریح و تبیین شده است.
ویژگی برجسته این کتاب که می‌تواند آن را به یکی از منابع مهم و اصلی برای شناخت واتیکان و پژوهشگران این عرصه تبدیل کند، مبسوط بودن و بهره‌گیری از منابع معتبر و جدید است به گونه‌ای با مطالعه این کتاب می‌توان تصویر دقیق و شفافی از ساختار و عملکرد واتیکان در جهان کنونی به دست آورد.

 ۴۷۳ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-177-558-1 

چاپ ۱۳۸۵: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: سیری کوتاه در تاریخ مسیحیت و قدرت رسیدن پاپها

بخش دوم: کلیات

بخش سوم: تشکیلات پارلمانی واتیکان

بخش چهارم: قوای اجرائی واتیکان

بخش پنجم: سیستم قضائی واتیکان

بخش ششم: اوضاع اقتصادی و مالی واتیکان

بخش هفتم: اوضاع آموزشی و فرهنگی

بخش هشتم: اوضاع اجتماعی و تبلیغی

بخش نهم: دیپلماسی و سیاست خارجی واتیکان

پیوست ها

پی نوشت ها

راهنمای دانلود کتاب واتیکان (کلیسای جهانی کاتولیک)

برای دانلود کتاب واتیکان (کلیسای جهانی کاتولیک) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  واتیکان (کلیسای جهانی کاتولیک)
سعید درگاهی
۱۳۹۷/۵/۳۰
خیلی خیلی مفیده
Reza Ruhani
۱۳۹۹/۷/۳۰
بی نهایت ممنونم از نویسنده
کتاب بسیار پر باری هستش
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)