دانلود کتاب پنج سوال مهم که شما باید درباره کسب و کارتان پاسخ دهید


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پنج سوال مهم که شما باید درباره کسب و کارتان پاسخ دهید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پنج سوال مهم که شما باید درباره کسب و کارتان پاسخ دهید

کتاب پنج سوال مهم که شما باید درباره کسب و کارتان پاسخ دهید اثر پیتر دراکر، نگرش شما را نسبت به کسب و کارتان تغییر و به آن جهت می‌دهد. همچنین با مطالعه این پنج سوال، مدیران و صاحبان کسب و کارها می‌توانند بر این موضوع که چرا به وجود آمده‌اند، چه کاری را انجام می‌دهند و چگونه عملکرد خود را ارتقا ببخشند، تمرکز کنند.

پیتر دراکر (Peter Drucker) در کتاب پنج سوال مهم که شما باید درباره کسب و کارتان پاسخ دهید (The five most important questions you will ever ask about your organization) به زیبایی ذهن مدیران و صاحبان کسب و کارها را به چالش می‌کشد و آن‌ها را مجبور به یک بازنگری اساسی در تفکرات خود می‌نماید.

دنیای امروز دنیای رقابت است. رشد روزافزون تعداد کسب و کارها در سراسر دنیا، تغییرات نسبتاً زیاد در خواسته و نیازهای مشتریان و همچنین سرعت تغییر تکنولوژی، همگی عواملی هستند که رقابت را روز به روز سخت‌تر می‌کنند. در چنین شرایطی، گاه مدیران آنقدر غرق رقابت می‌شوند که رقابت برای آن‌ها از وسیله‌ای برای دستیابی به هدف، خود تبدیل به هدف می‌شود. گاه رقابت آنقدر ذهن مدیران کسب و کارها را درگیر می‌کند که فراموش می‌کنند هدف اصلی کسب و کارشان چیست، برای چه به وجود آمده‌اند، به دنبال دستیابی به چه چیزی هستند و چگونه می‌توانند به این مهم دست یابند.

کتاب حاضر پنج سوال یا پنج راز را برای رهبری سازمان‌ها مطرح می‌کند: 1- مأموریت ما چیست؟ 2- مشتری ما کیست؟ 3- مشتری برای چه چیزی ارزش قائل است؟ 4- نتایج و دستاورد ما چیست؟ 5- برنامه‌ی ما چیست؟ برای ارزیابی عملکرد سازمان‌ها، این پنج سوال منحصر به‌ فرد هستند و گرچه در بدو امر برای چهارچوب نهادهای اجتماعی و سازمان‌های غیر انتفاعی طراحی شده‌اند، اکنون می‌توان از آن‌ها برای هر نوع سازمان و فعالیتی استفاده کرد.

دراکر در واقع این کتاب را برای ارزیابی راهبردی سازمان‌ها نوشته است و نه برای اینکه برنامه یا عملکرد افراد را ارزیابی کند. کتاب با نخستین سوال مأموریت ما چیست؟ آغاز می‌شود. این سوال مشخص می‌کند که سازمان برای چه به وجود آمده و هدفش چیست، نه اینکه چطور به وجود آمده است.

در حقیقت مأموریت سازمان این نکته را نشان می‌دهد که سازمان برای چه کاری در فکر و ذهن مردم باقی می‌ماند. مردم آن را چگونه و چقدر خوب به خاطر می‌آورند؟ سپس این سوال منجر به ورود به مرحله‌ی بعد می‌شود که با برنامه‌ی راهبردی قابل‌ اندازه‌گیری و مبتنی بر نتایج، جهت بهبود مأموریت و رسیدن به اهداف عالی و بلند مدت سازمان و براساس دیدگاه و چشم‌انداز طراحی‌ شده برای سازمان هدایت شود.

در بخشی از کتاب پنج سوال مهم که شما باید درباره کسب و کارتان پاسخ دهید می‌خوانیم:

تا همین اواخر هم، کلمه مشتری به ندرت در بخش‌های اجتماعی شنیده می‌شد، مدیران سازمان‌های غیر انتفاعی می‌گفتند: "ما مشتری نداریم، این یک عبارت تجاری است. ما ارباب رجوع، دریافت کننده، بیمار و... داریم. مخاطبان ما دانش‌آموزان هستند". به جای آنکه بحث کلامی کنم، من می‌پرسم: "برای آنکه سازمان به اهدافش دست یابد، باید چه کسی را راضی کند؟" وقتی به این سؤال پاسخ می‌دهید، در واقع مشتری‌های خود را مشخص کرده‌اید، کسانی که برای خدمات شما ارزش قائل‌اند، کسانی که می‌خواهند شما خدمات‌تان را ارائه دهید، کسانی که احساس می‌کنند شما برایشان مهم هستید.

سازمان‌های بخش اجتماعی دو نوع مشتری دارند. مشتریان اولیه، کسانی هستند که بر اثر کارهای شما، زندگی‌شان تغییر می‌کند. اثربخشی نیازمند تمرکز است و این یعنی کسی به این سؤال پاسخ دهد که مشتریان ما چه کسانی هستند؟ کسانی که با این شاخه به آن شاخه رفتن، انرژی خود را تلف می‌کنند و عملکرد خود را کاهش می‌دهند. مشتریان حمایت کننده، همه داوطلبان، اعضاء شرکا، تأمین کنندگان مالی، کارمندان و کسان دیگری هستند که باید راضی نگه داشته شوند. آن‌ها کسانی هستند که می‌توانند بگویند "نه"، کسانی که حق دارند چیزی را که شما به آن‌ها ارائه می‌کنید، بپذیرند و وارد کنند. شما باید با فراهم نمودن خدمات معتادار، با هدایت کردن آن‌ها در جهت نتایجی که هر دو شما آن را باور دارید و با جمع کردن نیروهای‌تان در جهت برآورده کردن نیازهای جامعه آن‌ها را راضی کنید.

 ۸۶ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-468-379-4 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سوال 1: رسالت ما چیست؟
سوال 2: مشتریان ما چه کسانی هستند؟
سوال 3: مشتریان چه چیزی را ارج می‌نهند؟
سوال 4: نتایج ما چیست؟
سوال 5: برنامه ما چیست؟
رهبری تحول آفرین
فرآیند خودارزیانی
سوال‌های پیشنهادی برای تحقیق
تعریف عبارات و اصلاحات

راهنمای دانلود کتاب پنج سوال مهم که شما باید درباره کسب و کارتان پاسخ دهید

برای دانلود کتاب پنج سوال مهم که شما باید درباره کسب و کارتان پاسخ دهید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پنج سوال مهم که شما باید درباره کسب و کارتان پاسخ دهید
محمود وزیرزاده
۱۳۹۸/۸/۱۰
واقعا برای کسایی مثل من که اول راهن خوبه. بهشون دیدخوبی میده که سبک سنگین کنن هر شغلی رو. اصطلاحا چارچوب میده به ذهنیت‌ها درباره مفهوم شغل. مرسی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)
مدیریت سازمان، اصول مدیریت، نقش مدیریت دانش، رفتار سازمانی، رهبری در سازمان، مدیریت سازمانی، ارزیابی عملکرد سازمانی، مدیریت درون سازمانی، تعریف مدیریت در سازمان، مدیریت کسب و کار، ساختار سازمانی، روش های ارزیابی عملکرد سازمان، فرهنگ سازمان، اهمیت فرهنگ سازمانی، انواع فرهنگ سازمانی، راه های افزایش بهره وری، بهره وری سازمانی، توانمندسازی منابع انسانی، عملکرد سازمانی، عوامل سازمانی چیست، تعریف عوامل سازمانی، کتاب 5سوال مهم که شما باید درباره کسب و کارتان پاسخ دهید، کتاب پنج راز کسب و کار موفق، کتاب ابزاری الهام بخش برای سازمان و رهبری آن، کتاب 5 راز کسب و کار موفق، کتاب کتاب مدیریت و پنج سوال مهم درباره سازمان، کتاب pdf پنج سوال مهم که شما باید درباره کسب و کارتان پاسخ دهید، دانلود کتاب pdf پنج سوال مهم که شما باید درباره کسب و کارتان پاسخ دهید، پیتر دروکا، پیتر فردیناند دروکر، پیتراف دراکر، پیتر دراکر، پیتر اف دراکر، The five most important questions، you will ever ask about your organization، Peter Drucker، Peter F Drucker، Peter Ferdinand Drucker