دانلود کتاب پوتین قرمزها


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پوتین قرمزها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پوتین قرمزها

کتاب پوتین قرمزها اثر فاطمه بهبودی، خاطراتی از مرتضی بشیری بازجو و مدیرمسئول جنگ روانی قرارگاه خاتم الانبیا است که بخشی از جلسات بازجویی از افسران عراقی در ایران را شرح می‌دهد.

این کتاب در قالب اول شخص و از زبان بشیری روایت می‌شود. او تصاویری از نحوه فعالیت خود در ستاد جنگ روانی و نیز مراحل بازجویی از اسرای عراقی در ایران را تشریح می‌کند.

کتاب پوتین قرمزها به دلیل موضوع قابل توجه خود در 36 فصل مختلف به بازسازی برخی از صحنه‌هایی پرداخته است که بشیری با اسرای عراقی روبرو می‌شده و در ادامه و در هر خاطره، پی‌نوشت‌های مفصل بهبودی درباره اتفاقات مرتبط با موضوع، اهمیت هر خاطره را قابل توجه می‌کند.

در بخشی از پوتین قرمزها می‌خوانیم:
باقری من را به پاسدار ضیاء شمس معرفی کرد. او جانشین معاونت اطلاعات و با حفظ سمت مدیر جنگ روانی بود. معارفة ما در دفتر فرهنگی بسیج صورت گرفت. شمس با روی باز من را پذیرفت و دربارة آنچه در مدیریت جنگ روانی انجام می‌شد، اطلاعاتی در اختیارم گذاشت. در گفت‌‌وگو با شمس، او را متدین و خوش‌فکر یافتم.

شمس در این دیدار حدود چهارصد سؤال، که در بازجویی از اسرای عراقی می‌پرسیدند، در اختیارم گذاشت تا با نوع کار جنگ روانی آشنا شوم. سؤال‌ها را خواندم. محور پرسش‌ها دربارة اوضاع زندگی اسیر، اوضاع اقتصادی، وضعیت بازار در عراق، وجود مواد غذایی یا نبود آن‌ها، کمبودها، وضعیت بهداشت در جبهه‌ها، اختلافات قبیله‌ای و عشیره‌ای، امکانات زیستی، و سؤالاتی مرتبط با ضمیر اسرا بود.

هر چه بیشتر در سؤال‌ها عمیق می‌شدم، نگرانی بیشتر در من ریشه می‌کرد؛ چون پرسش‌ها ظریف و موشکافانه طراحی شده بود و ترکیب آن‌ها نشان می‌داد که شمس بر کار سوار است و من هیچ سررشته‌ای در آن حرفه نداشتم.

 ۳۹۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-03-0694-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۵۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب پوتین قرمزها

برای دانلود کتاب پوتین قرمزها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پوتین قرمزها

نظرات کتاب پوتین قرمزها

روح الله عرفانی
۱۳۹۷/۷/۱۰
راوی داستان با داشتن سوابق سیاسی متنوع و ضد رژیم پهلوی وبا اون همه ارفاق که بهش شده بوده ومثل یه ادم عادی زندگی کرده ونه دانشجوی ستاره دار شده وتازه به راحتی با اون سوابق مترجم هم شده ودر ادامه معلم هم شده واز کار هم بیکار نشده؟؟؟وتاکید داره که اون موقع خفقان بوده... احتمالا ایشون بعد انقلاب کلا هم خارج کشور بودن والان دور از جامعه در ییلاق هستند
در کل حقایق جالبی ناخواسته در کتاب امده و ۲ستاره باید به این کتاب داد
مریم سینا
۱۳۹۹/۸/۲۸
من این کتاب را یک نفس خواندم. هم موضوع خوبی داشت، هم خوب نوشته شده بود. مطالب تکراری نبود. بنا به موقعیت سر نخ موضوع داده شده بود که برای خواننده غیرحرفه ایی تکراری به نظر می‌رسید. برخلاف خیلی از کتابها که یک یا حتی دو فصل پیش می‌ره و نمی‌دونیم می‌خواد ما رو کجا ببره، تکلیف کتاب از همون اول مشخصه و می‌فهمیم با یک بازجو مواجهیم. در کل خیلی خوب بود. من لذت بردم.
فاطمه خداداد
۱۳۹۹/۱۰/۱۹
در کنار کتابها و فیلمهایی که درباره اسرای ایرانی وجود دارند وجود کتابی که درباره اسرای عراقی باشد لازم بود و این کتاب تا حدودی به این نیاز پاسخ میدهد کتاب نثر روانی دارد و دارای نکات جالب و تامل برانگیزی است
مشاهد همه نظرات (۱۶)