دانلود کتاب پیش از آنکه باران ببارد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پیش از آنکه باران ببارد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پیش از آنکه باران ببارد

دلا لی بعد از طی کردن محکومیت هفتاد ساله به جرم قتل خواهرش، به زادگاه خود بازگشته و حاضر است پیش از آن که دیر شود پرده از اسرار آن جنایت بردارد. کتاب پیش از آنکه باران ببارد نوشته‌ی کمیل دی مایو داستان هیجان‌انگیزی را روایت می‌کند که پر از رازهای عاشقانه و خانوادگی است.

درباره‌ی کتاب پیش از آنکه باران ببارد:

دلا لی تروخیو در دهه‌ی چهل میلادی خواهر خود یولا لی را به قتل رساند و برای مدت‌ها خبر این جنایت هولناک در صدر اخبار شهر کوچک پورتو پسار قرار گرفت. دلا به خاطر این قتل محکوم به حبس ابد ‌شد، اما پس از هفتاد سال با آزادی مشروط از زندان خارج می‌شود. تنها کاری که این پیرزن می‌تواند انجام دهد این است که به شهر خود بازگردد. از طرف دیگر روزنامه‌نگار جوان و نه چندان موفقی به نام مایک اندرز تلاش می‌کند تا پی به حقیقت تابلوی یولا ببرد که شایعه شده است اشک می‌ریزد.

پالوما وگا نیز دیگر شخصیت اصلی کتاب پیش از آنکه باران ببارد (Before the Rain Falls)، درگیر مشکلات خانوادگی خود است و با مایک همراه می‌شود تا معمای خانواده‌ی تروخو را حل کند. با این اوصاف، سه شخصیت مهم داستان یعنی دلا لی، مایک و پالوما هر کدام بنابر دلایلی در شهر پوتو پسار حضور دارند و سرنوشت، آن‌ها را سر راه یکدیگر قرار می‌دهد.

کمیل دی مایو (Camille Di Maio) با قلم توانای خود رمان پیش از آنکه باران ببارد را در دو زمان اکنون و دهه‌ی چهل به تناوب هم پیش می‌برد. شما در دهه‌ی چهل ماجرای قتل و حقیقت داستان را می‌خوانید و در زمان حال نیز با حضور شخصیت‌هایی مانند مایک و پالوما تبعات آن جنایت را پس از دهه‌ها درک می‌کنید.

مطالعه‌ی کتاب پیش از آنکه باران ببارد مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های معمایی، خانوادگی، تاریخی یا حتی عاشقانه علاقه دارید، این کتاب را حتماً بخوانید؛ چرا که رمان پیش از آنکه باران ببارد تمامی این سبک‌ها را پوشش می‌دهد و داستان به قدری هیجان‌انگیز است که شما را تا پایان با خود همراه می‌کند.

کمیل دی مایو را بیشتر بشناسیم:

او همواره آرزوی نویسندگی در سر داشت و این آرزو با انتشار نخستین رمانش تحت عنوان «خاطره‌ی ما» به واقعیت تبدیل شد. محور اصلی داستان‌های او زنان هستند. او به کارهای دیگری مانند موسیقی شو برادوی، سفر و ... نیز علاقه دارد. این نویسنده‌ی موفق هم‌اکنون با همسر و فرزندانش در سن‌آنتونیوی تگزاس زندگی می‌کند.

در بخشی از کتاب پیش از آنکه باران ببارد می‌خوانیم:

یولا لی. پالوما داستان‌ها را ‌- درحقیقت افسانه‌ها را - از ماجرای قتل به‌ خاطر آورد. شنیده بود که دلا لی بعد از این‌همه سال به‌تازگی از زندان آزاد شده است. باید حسابی پیر شده باشد. باید از آبوالا درباره‌اش می‌پرسید.

ولی لازم بود اول دربارۀ مرسدس صحبت کنند. حتماً راهی برای برقراری ارتباط با خواهرش وجود داشت. شاید آبوالا جواب را می‌دانست. شیر را در کتری ریخت و گاز را روشن کرد. آماده که شد دو لیوان را پر کرد. اگر درست یادش باشد لیوان‌ها را از فروشگاه فلی خریده بودند. سر میز کنار آبوالا نشست.

همین‌که پالوما لیوان را جلوی مادربزرگش گذاشت او گفت: «بالاخره با این‌همه موسیقی که گوش می‌کنه شنوایی‌ش رو از دست می‌ده.»

پالوما انگشتانش را روی رومیزی وینیل کشید، برگ‌های سبز روی زمینه‌ای خالی پراکنده بودند و سوراخی لایۀ نخی محکم رومیزی را نشان می‌داد. «ممکنه آبوالا، اما وقتی بهش گفتم گوش نداد. حتی به اون یک مقاله دربارۀ این موضوع نشون دادم.»

«نمی‌دونم کجا اشتباه کردم میجا. برای دختر خودم زیادی سخت‌گیری می‌کردم و دیدی که آخرش چی شد. بنابراین با مرسدس ملایم‌تر رفتار کردم. خیلی سخت نگرفتم. ولی فرقی نکرد. اگه دو پنی هم داشت می‌زد به جاده، درست مثل پدر و مادرش. یک‌دنده‌ست.»

آبوالا از پنجره به جادۀ خاکی نگاه کرد که به بزرگراه می‌رسید. به همان‌جایی که دخترش با آخرین دوست‌پسرش از آن عبور کرده و بچۀ کوچکش را رها کرده بود. همان‌جا که وقتی می‌خواستند وارد ورودی بزرگراه شوند با یک نیمه‌تریلر برخورد کردند و این آخرین رفتنشان بود.

 ۳۵۲ صفحه، ۹۴۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-461-095-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۵۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دربارۀ نویسنده
دیباچه: دادگاه ناحیه‌ای هیدالگو، تگزاس - مارس 1943
فصل اول: پورتو پسار - اکنون
فصل دوم: پورتو پسار - اکنون
فصل سوم: پورتو پسار - اکنون
فصل چهارم: جادۀ مزرعۀ زندان زنان ایالتی گوری - 1943
فصل پنجم: پورتو پسار - اکنون
فصل ششم: مزرعۀ زندان زنان ایالتی گوری - 1943
فصل هفتم: پورتو پسار - اکنون
فصل هشتم: مزرعۀ زندان زنان ایالتی گوری - 1943
فصل نهم: پورتو پسار - اکنون
فصل دهم: مزرعۀ زندان زنان ایالتی گوری - 1943
فصل یازدهم: پورتو پسار - اکنون
فصل دوازدهم: مزرعۀ زندان زنان ایالتی گوری - 1943
فصل سیزدهم: پورتو پسار - اکنون
فصل چهاردهم: مزرعۀ زندان زنان ایالتی گوری - 1943
فصل پانزدهم: پورتو پسار - اکنون
فصل شانزدهم: مزرعۀ زندان زنان ایالتی گوری - 1943
فصل هفدهم: پورتو پسار - اکنون
فصل هجدهم: پورتو پسار - اکنون
فصل نوزدهم: پورتو پسار - اکنون
فصل بیستم: مزرعۀ زندان زنان ایالتی گوری - 1944
فصل بیست‌ویکم: پورتو پسار - اکنون
فصل بیست‌ودوم: رودیوی زندان هانتسویل - 1944
فصل بیست‌وسوم: پورتو پسار - اکنون
فصل بیست‌وچهارم: مزرعۀ زندان زنان ایالتی گوری - 1945
فصل بیست‌وپنجم: پورتو پسار - اکنون
فصل بیست‌وششم: پورتو پسار - اکنون
فصل بیست‌وهفتم: پورتو پسار - اکنون
فصل بیست‌وهشتم: مزرعۀ زندان زنان ایالتی گوری
فصل بیست‌ونهم: پورتو پسار - اکنون

راهنمای دانلود کتاب پیش از آنکه باران ببارد

برای دانلود کتاب پیش از آنکه باران ببارد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پیش از آنکه باران ببارد

نظرات کتاب پیش از آنکه باران ببارد

زینب شکاری
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
فوق العاده بود این کتاب واقعا دوسش دارم.. من کلا این سبک کتابارو دوس دارم.. سبکش سبک دختری ک رهایش کردی بود تقریبا ک هم ب گذشته میرفت هم اینده وموضوعاتی از گذشته ک ب اینده مربوط میشد
کاربر م
۱۳۹۹/۹/۱۶
رمانی خواندنی.... اولش فکر کردم زندگی یک انسان نود ساله که توی یک قرن دیگه زندگی کرده و به انتها رسیده چه جذابیتی داره! و یاس آوره.... ولی خوب بود...
زهرا بهرامی ۱۴ آبان ۱۳۶۴
۱۴۰۰/۱/۱۰
زیاد معمایی نبود بیشتر در مورد مشکلات یه زن زندانی بود سوالاتی مطرح شد اما جوابی که آخر داستان بهش داده شد آدم رو شکه یا هیجان زده نمی‌کرد
مشاهد همه نظرات (۲۹)