دانلود کتاب چگونه افراد موفق رشد می‌کنند: ۱۵ راه برای پیشرفت در زندگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب چگونه افراد موفق رشد می‌کنند: ۱۵ راه برای پیشرفت در زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چگونه افراد موفق رشد می‌کنند: ۱۵ راه برای پیشرفت در زندگی

کتاب چگونه افراد موفق رشد می‌کنند: ۱۵ راه برای پیشرفت در زندگی، حاصل تلاش‌های جان سی ماکسول جهت کمک به شماست؛ کمک به فراگیری روند رشد و پرورش خود، به طوری که بتوانید از حداکثر فرصتی که در اختیار دارید استفاده کنید تا به آنچه باید باشید تبدیل شوید.

هدف از نگارش کتاب چگونه افراد موفق رشد می‌کنند: ۱۵ راه برای پیشرفت در زندگی (How successful people grow) این بوده که بتوانید نگرش صحیح را اتخاذ کنید، بیشتر درباره‌ی نقاط قوت خود بدانید، علایق‌ و اهداف‌تان را بشناسید و مهارت‌های لازم برای تحقق پتانسیل‌تان را در خود پرورش دهید.

یکی از شگفت‌انگیزترین کلمات در هر زبانی واژه‌ی پتانسیل است؛ واژه‌ای آمیخته با خوش‌‌بینی و امید، واژه‌ای نویدبخش موفقیت و دربر گیرنده‌ی تحقق و بزرگی. پتانسیل واژه‌ای بر اساس احتمالات است. وقتی به عنوان یک انسان به پتانسیل خود فکر می‌کنید هیجان‌‌زده می‌شوید. چه فکر مثبتی! شما هم پتانسیل فردی دارید؟ قطعا. پتانسیل شما دربر گیرنده‌ی انسانی است که می‌توانید باشید یا به آن تبدیل شوید.

از آن جا که مشغول خواندن این کلمات هستید، می‌خواهید پتانسیل خود را محقق سازید. پس سوالی که مطرح می‌شود این است که چطور باید این کار را انجام دهید؟

روند رشد هر یک از ما می‌تواند به اندازه‌ی خود ما منحصر به‌ فرد باشد. برای کشف هدف‌ باید در مسیر خود آگاهی رشد کنید. برای این که به انسان بهتری تبدیل شوید باید در زمینه‌ی منش و شخصیت رشد کنید. برای پیشرفت در کار باید در زمینه‌ی مهارت‌ها رشد کنید. برای این که بتوانید همسر یا والدین بهتری باشید باید در زمینه‌ی روابط رشد کنید. برای تحقق اهداف مالی باید در زمینه‌ی شناخت مسائل اقتصادی رشد کنید. برای غنا بخشیدن به روح‌تان باید در زمینه‌ی معنوی رشد کنید. مختصات رشد از فردی به فرد دیگر متفاوت است ولی اصول آن برای همه یکسان است. در این کتاب به پانزده روش برای رشد و تحقق پتانسیل اشاره شده است. هر یک از این روش‌ها کلید گشودن درها به روی آینده‌ای بهترند که برای قرار گرفتن در مسیر رشد باید آن‌ها را عملی سازید.

توصیه‌ی جان سی ماکسول (John C. Macwell) این است که هفته‌ای یک فصل از این کتاب را بخوانید، با چند تن از دوستان‌تان در میان بگذارید. تمرینات عملی آن را در پایان فصل انجام دهید، و روند رشدتان را در دفتری یادداشت کنید. شما نمی‌توانید زندگی‌تان را تغییر دهید مگر این که در روال روزمره‌ی خود تغییر ایجاد کنید. اگر روند رشد و فراگیری خود را به طور روزمره مورد توجه قرار دهید، از میزان رشد و تغییر خود طی سال‌های آینده حیرت‌زده خواهید شد.

در بخشی از کتاب چگونه افراد موفق رشد می‌کنند: ۱۵ راه برای پیشرفت در زندگی می‌خوانید:

تغییراتی که می‌خواهیم در زندگی‌مان ایجاد کنیم تنها در زمان حال رخ می‌دهند. کاری که در زمان حال می‌کنیم تعیین‌ کننده‌ی ماهیت و جایگاه‌مان در آینده است. ما در زمان حال کار و زندگی می‌کنیم. اگر می‌خواهید در خود و محیط‌ زندگی‌تان تغییر ایجاد کنید، نگران گذشته نباشید. به قول مادر ترزا: «دیروز گذشته است، فردا هنوز نیامده است، تنها چیزی که داریم امروز است؛ پس بیایید در لحظه آغاز کنیم». اگر قرار است در خود و محیط‌تان تغییر ایجاد کنید به گذشته فکر نکنید؛ چون نمی‌توانید آن را تغییر دهید. نگران آینده هم نباشید چون از کنترل شما خارج است؛ تنها بر لحظه‌ی حال و کاری که در حال حاضر از دست‌تان ساخته است تمرکز کنید.

 ۱۸۳ صفحه، ۷۸۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6895-65-9 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۳۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۷۵۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه: رشد شما باعث تحقق پتانسیل‌تان خواهد شد
1: آگاهانه یاد بگیرید: رشد خود به ‌خود رخ نمی‌دهد
2: خود آگاه شوید: برای رشد کردن ابتدا خودتان را بشناسید
3: خودتان را باور کنید: برای افزودن بر ارزش‌های خود باید ارزش‌هایی را که دارید بشناسید
4: زمانی را به تأمل اختصاص دهید رشد کردن مستلزم تفکر و تأمل است
5: انضباطی روزمره را در زندگی‌تان برقرار کنید انگیزه باعث حرکت می‌شود و انضباط روند رشد را استمرار می‌بخشد
6: در جستجوی محیطی مثبت باشید رشد در محیط‌ مساعد صورت می‌گیرد
7: مدبر باشید: برای رسیدن به حداکثر رشد، با تدبیر عمل کنید
8: منفی‌ها را به مثبت‌ها تبدیل کنید مدیریت خوبِ تجاربِ بد رشدی چشمگیر به دنبال خواهد داشت
9: از درون رشد کنید رشد شخصیت تعیین ‌کننده‌ی میزان رشد فردی است
10: خود را به کشیده شدن عادت دهید اگر نتوانید از جایی که هستید به جایی که می‌توانید باشید کشیده شوید رشدتان متوقف خواهد شد
11: تبادلات هوشمندانه انجام دهید برای رشد کردن باید از برخی امتیازات خود چشم‌پوشی کنید
12: یاد بگیرید بیشتر سوال کنید برای رشد کردن جویای علت باشید
13: یک مربی خوب پیدا کنید وقتی جز خودتان الگوی دیگری نداشته باشید پیشرفت با مشکل مواجه خواهد شد
14: بر گسترش پتانسیل‌تان تمرکز کنید رشد همیشه موجب افزایش ظرفیت شما می‌شود
15: دیگران را در تحقق پتانسیل‌شان یاری کنید رشد شما باعث رشد اطرافیان‌تان می‌شود

راهنمای دانلود کتاب چگونه افراد موفق رشد می‌کنند: ۱۵ راه برای پیشرفت در زندگی

برای دانلود کتاب چگونه افراد موفق رشد می‌کنند: ۱۵ راه برای پیشرفت در زندگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چگونه افراد موفق رشد می‌کنند: ۱۵ راه برای پیشرفت در زندگی
Zahra A.m
۱۳۹۸/۱/۱۴
کتاب خوبی بود.
شیوا نژاداسماعیل
۱۳۹۷/۴/۳۰
این کتاب از اقای ماکسول درواقع پیش درام بر کتاب درجا زدن ممنوع هست که از ترجمه ساختار خوب برخورداره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)