دانلود کتاب کوه مرده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کوه مرده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کوه مرده

کتاب کوه مرده به قلم جان هریس، حکایت تراژدی فعال شدن آتشفشانی به اسم آماراست که در جزیره کوچکی در ایتالیا، همراه با ملودرامی عاشقانه و همزمان با جریانی سیاسی در حال طغیان است.

کوه مرده (The Sleeping Mountain) نخستین بار در سال 1958 منتشر شد و با توجه به جو سیاسی و اجتماعی آن دوران بسیار مورد توجه عموم قرار گرفت، ولی ترجمه آن با توجه به شرایط آن روزها به‌ گونه‌ای نبود که بار سیاسی و اجتماعی مدنظر جان هریس (John Harris) را منتقل کند.

جان هریس در این کتاب ماجرای نقاشی به نام تام را شرح می‌دهد که از سوی شهردار محکوم به تحریک مردم شده و پس از اعتراض مردم به وضع موجود، از شهر رانده می‌شود. او قصد دارد تا در این داستان برخوردهای متضادی مثل ترس و مسئولیت پذیری عده‌ای و همین‌طور بی‌مسئولیتی شهردار آناپلی را به تصویر بکشد.

آتشفشانی در حال فوران است، اما پلی، شهردار آنجا، سرگرم انتخابات است و می‌خواهد بر رقیبش پیروز شود. پس به کوه آتشفشان اهمیت نمی‌دهد. ماحصل این روند بلند شدن صدای اعتراض مردم و آمدن کشتی‌هایی برای کمک به آن جا است؛ ولی ناگهان کوه آرام شده و به جای غرش فقط سوت می‌کشد.

جان هریس در سال 1666 میلادی دیده به جهان گشود. او فارغ‌التحصیل از دانشگاه آکسفورد و از نویسندگان مشهور انگلیسی به شمار می‌آید.

در بخشی از کتاب کوه مرده می‌خوانیم:

تام پت یک هنرمند بود، البته هنرمندی که زیاد کار نمی‌کرد، نه اینکه به هنرش بها نمی‌داد نه، مشغله‌های روزمره و گیر و دار زندگی باعث شده بود که زیاد نتونه به هنرش برسه. اون‌روز روی یک صندلی، کنار یکی از میزهای بیرونِ قهوه‌خونه امیلیانو نشسته بود و داشت از نوشیدن چای داغی که توی دستش بود لذت می‌برد. سایر مردم هم هر کدوم مشغول انجام کارهای روزمره خودشون بودن و دهکده‌ی آناپولی دقیقاً مثل بقیه روزها بود.

ناگهان صدای غرش عجیبی در فضا پیچید. صدایی که معلوم بود از فاصله‌ای دور میاد، دقیقاً مثل زمانی که رعدوبرق میزنه و آسمون صدا می‌کنه. توقع داشت بادی بیاد و نم بارونی بزنه؛ اما آسمون صاف بود و هیچ خبری از ابر و بارون نبود.

تا چند روز پیش هوا گرفته بود و باد شدید و بارون سنگینی اومده بود و اون‌روز هوا خوب شده بود و زن‌ها لباس‌های شسته رو روی بوم‌ها و توی حیاط‌هایی که به کوچه و خیابون‌های دهکده مشرف بود، آویزون کرده بودن. ماهیگیرها هم طبق معمول روزهای آفتابی با قایق‌ها به دریا زده بودن و خیابون‌های باریک دهکده پر بود از مردمی که مشغول کارهای روزمره‌شون بودن.

صدای غرش دوباره تکرار شد. انگار از اعماق زمین بود. تام از روی صندلی بلند شد، از بین مردم عبور کرد و رفت سمت اسکله. همه مردم مشغول بودن و انگار هیچ‌کس به اطراف توجه نمی‌کرد.

 ۱۹۰ صفحه، ۶۷۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6676-06-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت
ویژه امروز: ۳۵۰۰ ت (۳۰%) - 1.39€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
کوه می‌غرّد
کریستوفرو
خانه مامامئوسی
آب‌های جوشان
آسمان خاکستری
منم میتونم بیام؟
عمو دوتو
هیچ مردی در جزیره نیست
مرکز
ماهی‌های پخته شده
دیواری از گِل
خطر
درگیری
سکوت آمارا
عامل تحریک
آمارا در آتش
آناپولی در آتش
اسکله
ویلای فورال
زندگی ادامه دارد

راهنمای دانلود کتاب کوه مرده

برای دانلود کتاب کوه مرده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کوه مرده
hamidreza salimirad
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
داستان تم سیاسی داره و خیلی خوب بیان کرده منظور رو انگار این موضوعات هیچوقت قدیمی نمیشن
ترجمه روان و خوب بود
غلطی توی کتاب ندیدم
ارزش ادبی و محتوایی خوبی داشت
سید مسعوn طاهری
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
سلام این کتاب به انسان این دیدگاه را ثابت می‌کنه عقیده سیاسی توده مردم در همه دنیا یکسان است وقتی که راحترند با دستگاه حاکم هر چند دروغگو و جبار باشند کنار می‌آیند و خود را به نفهمی می‌زنند و در هنگام مشکلات همه تقیصرها را از جانب دستگاه حاکم می‌بینند و هیچکس حاضر به اصلاح خویش نیست.
عماد لک
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
در غالب داستان کنایه‌های قشنگی به قشر بی‌تفاوت جامعه مثل بیشتر مردم جامعه امروز خودمون زده و داره نشون میده که به خاطر این بی‌تفاوتی، در آخر تر و خشک باهم دیگه خواهند سوخت.. خیلی لذت بردم.. هم از داستان و هم از ترجمه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)