دانلود کتاب 12 گام تا ازدواج رویایی و تفاهم در خانواده

  • از: محمد سیدا
  • ناشر: انتشارات نسل نواندیش
  • ۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب 12 گام تا ازدواج رویایی و تفاهم در خانواده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب 12 گام تا ازدواج رویایی و تفاهم در خانواده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب 12 گام تا ازدواج رویایی و تفاهم در خانواده

کتاب 12 گام تا ازدواج رویایی و تفاهم در خانواده نوشته‌ی محمد سیدا، با بیان نکاتی کاربردی به شما برای داشتن روابطی خوب و حفظ شور و نشاط در زندگی زناشویی کمک می‌کند.

با ازدواج کردن ما تنها صاحب یک همسر نمی‌شویم، بلکه صاحب دنیایی جدید می‌شویم! از این زمان او یار، هم‌صحبت و بهترین دوست ما خواهد بود. او شریک لحظه‌ها، روزها و سال‌های ما است و در خوشی و ناخوشی، شکست و پیروزی در کنار ما می‌ماند. شریک زندگی ما با حمایت‌های بی‌دریغش، احتیاجات‌مان را برطرف می‌کند و احساس امنیت، راحتی و آسودگی را برای ما به ارمغان می‌آورد.

خانواده، کانون سعادت است. محل اجتماع زن و شوهر و در مرحلۀ بعد فرزندان. خانواده زمانی موفق خواهد بود که در آن هماهنگی وجود داشته باشد و همۀ اعضا در محیطی گرم و صمیمی در کمال شادی و آرامش زندگی کنند. به‌ یقین در خانواده‌ای که شاهد سوء رفتارهایی مانند طعنه‌ زدن، تحقیر کردن،‌ مقایسه کردن و نیش‌ و‌ کنایه باشیم؛ خبری از خوشبختی و شادمانی نیست. هنگامی‌ که اعضای یک خانواده با تیرهای تحقیر و کنایه یکدیگر را زخمی می‌کنند، ناگزیر بعد از مدتی سنگربندی خواهند کرد و هر کس برای دفاع از خود در برابر دیگران به گوشه‌ای پناه خواهد برد.

عشق و محبت بین زن و شوهر از ارکان اصلی نظام خانواده است؛‌ اما با گذشت زمان و سپری شدن شور و شوق دوران نخستین ازدواج، گاه این فکر به ذهن زن و شوهر می‌آید که بعد از چند سال زندگی میزان علاقۀ آن‌ها نسبت به یکدیگر چقدر تغییر کرده است. گاهی پیش می‌آید که یکی از همسران به یأس و ناامیدی دچار می‌شود و زندگی خود را تباه‌ شده می‌بیند. برای جلوگیری از اینگونه ناامیدی‌ها کافی است نکاتی چند را در نظر داشته باشید و به آن‌ها عمل کنید.

در بخشی از کتاب 12 گام تا ازدواج رویایی و تفاهم در خانواده می‌خوانیم:

همۀ انسان‌ها اشتباه می‌کنند. اگر خطایی از همسر خود دیدید؛ آن‌چنان از کوره در نروید که سفرۀ دلتان را نزد هر کس باز کنید. به‌ خصوص تا جایی که می‌توانید نزد پدر و مادر خود درد دل نکنید، زیرا این کار موجب می‌شود که آن‌ها بیش از حد نگران شوند و از همسرتان کینه به دل بگیرند. شاید خود شما فردا با همسرتان آشتی کنید، ولی آن‌ها نمی‌توانند به این زودی مسئله را فراموش کنند.

از بازگویی مشکلات به اقوام درجۀ دو، دوستان و همسایگان نیز بپرهیزید. اگر اشتباهات همسرتان را برای دیگران بازگو کنید، گویی او را به آن‌ها فروخته‌اید و اسرار او را برای دیگران فاش کرده‌اید. این کار نوعی خیانت به‌ شمار می‌رود و نشان می‌دهد شما برای او ارزش و احترامی قائل نیستید، زیرا به دیگران اجازه می‌دهید دربارۀ او قضاوت کنند یا در مقابل شما از او انتقاد کنند. اشتباهات او را با خودش مطرح کنید و توضیح بخواهید. بعد از این که به تفاهم رسیدید، هرگز دوباره آن‌ را به رخ او نکشید. سعی نکنید تلافی‌جو باشید. تلافی کردن اشتباه دیگران، اشتباهی دوباره است.

اگر می‌خواهید عشق و علاقه خود و همسرتان را مادام‌العمر کنید، اول باید زمان کافی برای با هم بودن و ابراز محبت داشته باشید. هر از گاهی رابطۀ صمیمانۀ اول ازدواج را تجدید کنید. به انگیزۀ عشق و ازدواج‌تان بیندیشید. خاطرات گذشته را مرور کنید. با یکدیگر صادق باشید. صداقت و اظهار پشیمانی از اشتباهات باعث می‌شود تا شما بیش‌ از حد به یکدیگر نزدیک شوید. اگر روزی رابطۀ شما با همسرتان تیره شد، متانت و خونسردی خود را حفظ کنید وگرنه با رفتاری غیرمنطقی ممکن است کاری کنید که بعدها حاصلی جز پشیمانی نداشته باشد. سعی کنید خشم خود را کنترل کنید.

 ۹۶ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-550-0 

چاپ ۱۳۹۲: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۹۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
گام اول: چرا باید ازدواج کنیم؟
گام دوم: نکات مهم در انتخاب همسر‌
گام سوم: ازدواج‌های موفق و ناموفق
گام چهارم: آقایان چه وظایفی دارند؟
گام پنجم: خانم‌ها چه وظایفی دارند؟
گام ششم: زمینۀ اختلاف را بشناسیم
گام هفتم: آیا طلاق جایز است؟
گام هشتم: ارتباطی قوی با اعضای خانواده برقرار کنید
گام نهم: چگونه با همسر خود رفتار کنیم؟
گام دهم: چگونه از بروز اختلافات پیشگیری کنیم؟
گام یازدهم: ‌نکات طلایی ازدواج موفق
گام دوازدهم: خوشبخت باشید

راهنمای دانلود کتاب 12 گام تا ازدواج رویایی و تفاهم در خانواده

برای دانلود کتاب 12 گام تا ازدواج رویایی و تفاهم در خانواده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  12 گام تا ازدواج رویایی و تفاهم در خانواده

نظرات کتاب 12 گام تا ازدواج رویایی و تفاهم در خانواده

Roshanak Talebani
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
کتابهای استاد محمد سیدا بسیار عالیست👌👌💖
فاطمه سعادت
۱۳۹۹/۴/۲۱
کتابای دکتر سیدا عالین
Zahra Sadat
۱۳۹۸/۲/۲۴
واقعا که کتاب خوبی هست
مشاهد همه نظرات (۳)