معرفی و دانلود سریال صوتی شوایک - قسمت بیست و دوم

عکس جلد سریال صوتی شوایک - قسمت بیست و دوم
قیمت:
5000 تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی سریال صوتی شوایک - قسمت بیست و دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی سریال صوتی شوایک - قسمت بیست و دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی سریال صوتی شوایک - قسمت بیست و دوم

سریال صوتی شوایک - قسمت بیست و دوم به قلم یاروسلاو هاشک، رمانی کلاسیک و انتقادی است که رگه‌های پررنگی از طنز و کمدی نیز در آن وجود دارد. نویسنده در این کتاب قصه مردی ساده‌لوح را به تصویر می‌کشد که در دوران جنگ جهانی اول خواهان حضور در سپاه اتریش - مجارستان است. این داستان که به بیش از 50 زبان ترجمه شده، بیست و دومین بخش از این سریال صوتی است که هر هفته منتشر می‌شود.

درباره کتاب صوتی شوایک:

پس از پایان جنگ جهانی اول، این رمان انتقادی و برجسته منتشر شد و کمی بعد، طرفداران و منتقدان ادبی آن را به عنوان یکی از برترین آثار ضد جنگ در قرن بیستم معرفی کردند. یاروسلاو هاشک در این داستان شخصیتی خاص با ویژگی‌هایی منحصربه‌فرد به نام شوایک خلق کرده که زندگی او در اروپای مرکزی قرن بیستم تحت تأثیر جنگ قرار گرفته شده است.

شخصیت شوایک عاشق شرکت در جنگ است و دوست دارد به بهترین شکل به کشورش خدمت کند. بسیاری از منتقدان این شخصیت را نماد کل مردم چک در آن زمان می‌دانند. سریال صوتی شوایک (The Good Soldier Schweik) درواقع داستانی ضد جنگ است که با زبانی طنز نوشته شده؛ اما طنز آن تلخ، گزنده و انتقادی است و حتی می‌توان آن را در دسته کمدی سیاه قرار داد.

نویسنده این رمان را به‌صورت ناتمام نوشت که بخش اول آن در سال 1921 به انتشار رسید و یک سال بعد یعنی در سال 1992 جایزه دولتی مترجمان (Kääntäjien valtionpalkinto) را از آن خود کرد. به طور کل این داستان زندگی کسانی را روایت می‌کند که در برابر تمامی بی‌عدالتی‌ها و ظلم‌ها ایستادند و به روش خود عصیان کردند.

سرباز ژوزف شوایک، شخصیت اصلی داستان است که شیفتهٔ خدمت در ارتش است. اما به علت سادگی و حماقت‌هایش او را از ارتش اخراج کردند. حالا امپراطوری در آستانه جنگ است و شوایک امیدوار است که او را دوباره در ارتش بپذیرند تا بتواند به جنگ برود. او کمی دیوانه به نظر می‌رسد اما با این حال گاهی حرف‌هایی درمورد وطن‌پرستی و جنگ می‌زند که شک و تردید اطرافیانش را برمی‌انگیزد. طوری که مخاطب پیش خود فکر می‌کند آیا او واقعاً دیوانه است یا به راستی خودش را به ساده‌لوحی زده است؟! برای آنکه قصه این مرد عجیب را بدانید، قسمت بیست و دوم از این سریال صوتی را از دست ندهید.

اقتباس‌های سینمایی از کتاب صوتی شوایک:

«مارتین فریش» در سال 1931 فیلمی کمدی با اقتباس از این رمان ساخت و نقش شوایک را در آن «ساشا راشیلوف» بازی کرد. در سال 1955 نیز انیمیشنی به همین نام به روی پرده رفت که بر اساس داستان این رمان بود. «کارل اشتکلو» مشهورترین فیلم سینمایی بر اساس این رمان را ساخت که در سال 1957 نامزد جایزه کریستال گلوب شد.

یک فیلم سیاه‌وسفید محصول مشترک چکی - روسی نیز در سال 1962 به نام «سفر طولانی» با الهام از این کتاب به پرده نمایش درآمد که قسمت‌هایی از زندگی شوایک در آن به تصویر کشیده شده است. همچنین در سال 1972 مجموعه تلویزیونی 13 قسمتی «ماجراهای سرباز خوب شوایک» ساخت اتریش و به کارگردانی «ولفگانگ لیبناینر» ساخته و پخش شد.

کتاب صوتی شوایک مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات کلاسیک و داستان‌های طنز و انتقادی علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی را به هیچ وجه از دست ندهید.

یاروسلاو هاشک را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده اهل چک در سال 1883 در پراگ به دنیا آمد. او طنزپردازی آنارشیست به شمار می‌آمد که بیشتر محبوبیت خود را از کتاب «سرباز خوب شوایک» به دست آورد. یاروسلاو هاشک (Jaroslav Hasek) نوشته‌های اولیه خود را اوایل قرن بیستم به رشته تحریر درآورد و به‌جز شوایک حدود 1500 داستان کوتاه نیز از او به‌جا مانده است.

اکثر آثار به جامانده از هاشک، مقالات و داستان‌هایی هستند که همگی محتوایی انتقادی دارند و علیه نظم موجود دهان به اعتراض گشوده‌اند. این نویسنده برجسته در دوران شروع جنگ جهانی اول به ارتش اتریش پیوست و در همان زمان پیوسته با بسیاری از روزنامه‌های روس شروع به همکاری کرد. او در سال 1920 به کشور خود بازگشت و نوشتن شاهکار خود یعنی رمان «شوایک» را آغاز کرد و تا زمان مرگش در سال 1923 مشغول نگارش این کتاب عالی بود. این رمان که به زبان‌های متعددی ترجمه شده، شهرت جهانی برای او به ارمغان آورد و فیلم‌های سینمایی، سریال‌ها و نمایشنامه‌های متعددی از روی آن اقتباس شد.

در بخشی از کتاب صوتی شوایک می‌شنویم:

پس از آنکه شوایک به صد ذلت، سیاهه‌ای از تمام خوجی موجی‌ها و باب‌الله خلیل‌ها تهیه کرد، پیش خودش گفت: یک بار دیگر هم زورش را می‌زند تا به گروهبان دیرماج حالی کند که او قربانی یک اشتباه شده و سهوا سر از آنجا درآورده.

توی راه وقتی همراه دیگر اسیران رانده میشد، چندین بار خواسته بود تا سر صحبت را باز کند اما این بار هم مثل دفعات پیش تیرش به سنگ خورد. گروهبان دیلماج که عقل و هوشش از همان اول هم زیاد تعریفی نبود، دیگر به کل حواسش را از دست داده بود. صفحه‌ی اعلانات یک روزنامه آلمانی را جلوی خودش باز کرده بود و آگهی‌ها را با آهنگ مارش رادتسکی می‌خواند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
37 دقیقه
دنباله کتک کاری پرافتخار؛ شوایک در غافله اسیران روس - بخش یک
37 دقیقه
دنباله کتک کاری پرافتخار؛ شوایک در غافله اسیران روس - بخش دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابسریال صوتی شوایک - قسمت بیست و دوم
نویسنده
مترجمکمال ظاهری
گویندهاطهر کلانتری
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
5000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات سریال صوتی شوایک - قسمت بیست و دوم

Alireza Mahmoodi
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
بدون شک یکی از رمان‌های تاریخ در قالب طنز که از تلخی جنگ می‌گوید و به داستانی جذاب تبدیل شده است یاروسلاو هاشک با طنزی گزنده تصویری از بیهوده بودن جنگ ارائه می‌دهد البته قبلا این کتاب را تهیه کرده و خوانده بودم
شوایک هم مظلومه وهم بدجنس، بی بهره از هوش ولی مکار و زیرک، منفعت طلب ومهربان وباگذشت و
شخصیتی جالب قابل تامل پیشنهاد میکنم برای افرادی که ازکتاب‌های طنز خوششان می‌آید از این سریال بااجرای عالی جناب آقای اطهر کلانتری گوش ولذت ببرند از کتابراه ودست اندکاران این برنامه کمال‌ تشکر دارم
علی رفیعی
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
شخصیت شوایک جوریه که نمیشه کامل اونو شناخت بعضی جاها شخصیت خنگ و ساده‌ای داره بعضی جاها خیلی موذی و شیطانیه ولی درکل گذشته از این‌ها سریالش جالب و شنیدنیه مخصوصا قبل خواب شمارو به دل داستان میبره
baes hashemi
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
درود فراوان
جز محدود کتاب‌هایی هست که درمورد جنگه و آدم دوست داره هی بیشتر و بیشتر دنبالش کنه که چی میشه و به کجا میرسه
واقعا عالیه
شخصیت خل و دانشمند شوایک دوست داشتنی 😁
Magnolia RP
۱۴۰۲/۲/۲۴
تا یکم بیشتر از معمول از شوایک دور میشه، سخت میشه گوش دادن.
سمیرا راد
۱۴۰۱/۸/۲۱
بی نظیر و اعتیاد آور
فایزه الفت بخش
۱۴۰۱/۲/۹
کتاب طنز جالبیه. گوش کنین
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه سریال صوتی شوایک - قسمت بیست و دوم

برای دریافت سریال صوتی شوایک - قسمت بیست و دوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.