معرفی و دانلود خلاصه کتاب نیمه تاریک وجود

عکس جلد خلاصه کتاب نیمه تاریک وجود
قیمت:
4800 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب نیمه تاریک وجود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب نیمه تاریک وجود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب نیمه تاریک وجود

میکروکتاب نیمه تاریک وجود به قلم دبی فورد، راهکارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که به کمک آن می‌توانید توانایی‌های درونی‌تان را بشناسید و به بهترین خود تبدیل شوید.

این میکروکتاب لایه‌های مخفی درونی شما را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد. نیمه تاریک وجود (The Dark Side Of The Light Chasers) یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین کتاب‌ها در حوزه خودشناسی و خودسازی است که از انتشارش تاکنون از جمله پرفروش‌ترین کتاب‌ها در تمام دنیا بوده و به 19 زبان جهان نیز ترجمه گردیده است.

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی برتر دنیا این کتاب را تدریس کرده و کلیه مشاوران، روانشناسان و روانکاوان به نام در سراسر جهان نیز خواندن آن را به شدت توصیه می‌کنند.

تنها هنگامی قادر خواهید بود به آینده‌ی مورد نظرتان دست پیدا کنید که دردهای گذشته را فراموش نکرده و از آن‌ها درس بگیرید. اگر قصد دارید آینده‌ای خارق‌العاده برای خود بسازید باید گذشته را در آغوش بکشید. هنگامی که یاد بگیرید تمام آنچه را که هستید و تمام آنچه را که پشت سر گذاشته‌اید را در آغوش بگیرید به تکاملی خواهید رسید که فکرش را هم نمی‌کردید.

دبی فورد در این کتاب در مورد شناسایی مهارت‌ها، توانایی‌ها و نیروهای شخصی و درونی هر یک از شما بحث خواهد کرد. هر کسی از مواجه شدن با انرژی‌ها و نیروهای منفی درونی خود گریزان است، غافل از اینکه این نیروها قادر خواهند بود شما را به روشنایی‌های زندگی برسانند. درک همه‌ی جنبه‌های وجودی و پذیرفتن آن‌ها باعث می‌شود که نه تنها خودتان، بلکه اطرافیانتان نیز از نتیجه آن بهره‌مند شوند.

در واقع این کتاب شما را یاری می‌کند تا با شناخت و پرورش توانایی‌های درونی‌تان، حال بهتری نسبت به خود و دیگران داشته باشید و آینده‌ی درخشان‌تری برای خود رقم بزنید.

دبی فورد را بیشتر بشناسیم:

دبی فورد (Debbie Ford) سال 1955 در کالیفرنیا به دنیا آمد. او مدرس، معلم، سخنران و نویسنده‌ای است که به خاطر کتاب نیمه تاریک وجود به شهرت جهانی دست یافت. این کتاب در سال اول انتشار خود عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال را از آن خود کرد.

بعد از اینکه اپرا وینفری، مجری معروف آمریکایی این کتاب را در برنامه‌اش مورد نقد و بررسی قرار داد، طی مدت چند هفته در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز در اواخر سال 2000 و اوایل 2001 قرار گرفت.

دبی فورد سال 2013 در سن 57 سالگی پس از مبارزه طولانی مدت با بیماری سرطان، دیده بر جهان فروبست. در آغوش سایه خود، طلاق معنوی، بهترین سال زندگی شما، نامه‌ای از بهشت و... تنها بخشی از آثار ارزشمند او محسوب می‌شوند.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب نیمه تاریک وجود می‌خوانیم:

اغلب اوقات فکر می‌کنیم که همه چیز را می‌دانیم. «دانستن‌های غرورآمیز» مانع از آن می‌شود که چشم‌های خود را به روی حقایق باز کنیم. در واقع فکر می‌کنیم که همه مسیر را در گذشته رفته‌ایم و دوست نداریم که بیشتر با حقیقت‌های درونی خودمان آشنا شویم.

سایه‌ها غیرقابل انکار هستند. حتی اگر شما سعی کنید که آن‌ها را نادیده بگیرید، از بین نمی‌روند، بلکه بزرگتر می‌شوند.

در تمام طول زندگی‌ام من دائما نگران بدی‌هایم بودم. نگران این بودم که همه فقط باید ویژگی‌های خوب من را ببینند و با آن‌ها شناخته شوم. جالب‌تر اینکه نگرانی من در مورد بدی‌های خانواده خودم هم بود.

در انتهای خیابانی که زندگی می‌کردیم یک زندان وجود داشت. باور داشتم که آدم‌های بدی در آن زندان هستند و من تلاش می‌کردم که عاقبت من رفتن پشت میله‌ها و تنهایی نباشد.

البته برای اینکه همیشه خوب باشم، گاهی دروغ هم می‌گفتم. حاضر بودم به هر قیمتی خوب‌ترین و محبوب‌ترین باشم. اینکه هر روز دروغ بگویم باعث شده بود تا ارتباط من با خودم قطع شود. هر چقدر دروغگوتر باشیم، تمام خوبی‌ها را فراموش می‌کنیم. به مرور زمان به این باور رسیدم که دنیا بدترین جایی است که انسان‌ها در آن حضور دارند. مثل آب خوردن دیگران را قضاوت می‌کردم و برچسب‌های ناپسندی به آن‌ها می‌زدم.

فکر می‌کردم دیگران خوشبختند، چون در خانواده خوبی به دنیا آمدند و اگر وضعیت من ناخوشایند است به خاطر خانواده‌ای است که در آن بزرگ شده‌ام.

گفت‌وگوی روزانه من با خودم در مورد «فقط اگر...» ‌ها بود. به خودم می‌گفتم فقط اگر در خانواده بهتری به دنیا آمده بودم، فقط اگر در اروپا بودم، فقط اگر یک کمد از لباس‌های گران قیمت داشتم و... حتما اوضاع فرق می‌کرد. حتی یک درصد باور نداشتم که ممکن است مشکلات من ارتباطی به دنیای بیرون نداشته باشند.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: دنیای درون، دنیای بیرون
در جست‌وجوی سایه
تمرین
فصل دوم: دنیا، درون ماست
تمرین
ملاقات با خود مقدستان
ملاقات با سایه خود
زمانی که خود مقدس، خودِ سایه را در آغوش می‌گیرد
فصل سوم: جمع کردن مجدد تکه‌های گمشده وجودمان
تمرین اول
تمرین دوم
فصل چهارم: سایه خود را بشناس تا خودت را بشناسی
تمرین اول
تمرین دوم
فصل پنجم: من آنم
تمرین اول
تمرین دوم
فصل ششم: نیمه تاریک خود را در آغوش بگیر
تمرین
فصل هفتم: خودت را از نو تعریف کن
تمرین اول
تمرین دوم
تمرین سوم
فصل هشتم: اجازه بده بدرخشی
تمرین
فصل نهم: زندگی که ارزش زیستن دارد
تمرین اول
تمرین دوم: تجسم نقشه‌یابی گنج
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب نیمه تاریک وجود
نویسنده
مترجمفاطمه فراهانی
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات187
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب نیمه تاریک وجود

فاطمه غلامی
۱۳۹۹/۷/۸
در کل میشه گفت کتاب خوبیه ولی بعضی از تمریناش به نظرم زیاد تأثیر مثبت نداره که هیچ تأثیر منفی هم داره. مثلا تو یکی از تمریناش گفته جلو آینه وایسا و یکی از ویژگی‌های منفیتو مدام تکرار کن تا عادی بشه. مثلا پشت سر هم بگو من ترسو هستم یا دروغگو هستم. این به نظرم هم تلقینه هم احساس سرخوردگی به آدم دست میده. ولی خب ویژگی‌های مثبتش بیشتر از منفیه. خوب بود
I
۱۴۰۰/۷/۱
باید آمادگی روحی برای خوندن این کتاب داسته باشید. از روی دوره عزت نفس آقای محمدرضا شعبانعلی باهاش آشنا شدم. یکی از راههای افزایش عزت نفس اینه که خودمون رو همونجور که هستیم بپذیریم. و این کتاب خیلی خوب این مقوله رو باز کرده. خوندن متن اصلی ترجمه خانم فرود رو هم در کنار میکروکتاب خلاصه توصیه میکنم. و خیلی در درک بهتر مطالب کمکتون میکنه. در کتاب به این مسئله واقف میشید که بسیاری از مواردی که به دیگران نقد وارد میکنید یا ازشون به شدت متنفرید بیزارید در واقع در درون خودتون وجود دارند و شما از خودتون متنفرید. بهتره که بپذیرید ما انسانیم و میتونیم ویژگیهای منفی هم داشته باشیم. اونا معلمامون هستن.
Vahideh null
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
کتاب خوبی بود به نظرم هیچ انسانی پیدا نمیشه که ادعا کنه هیچ صفت منفی یا نیمه تاریکی در وجودش نیست همه‌ی ما هم صفت مثبت دارم و هم صفت منفی، با این تفاوت که باید خودمان بررسی کنم که بعضی رفتارهای افراطی چه خیلی خوب یا چه خیلی بد زیر سایه‌ی کدام نیمه تاریک یا کدام قسمت نیمه‌ی روشن قرار گرفته و چه موهبتی یا بهانه‌ای برای زندگی ما به ارمغان آورده است.
فاطمه زهرا کوچک زاده
۱۴۰۰/۴/۲۷
من خیلی تعریف این کتاب رو شنیدم برای همین خریدمش و خوندمش
اما خیلی متفاوت با تصور من بود من فکر کردم کمک میکنه نیمه تاریکمون رو بشناسیم ولی فقط از دستاورد‌های خودش گفته بود و یه سری تمرین داده بود برای انجام تمرین هاش باید بیشتر توضیح میداد
و توی متنشم حرفای خیلی خوبی بود ادم کنجکاو میشد که بدونه چطوری طرف اوکی شده ولی صحبتی از روشش نمیشد
در کل من راضی نبودم
Maria
۱۴۰۲/۶/۲۸
کتاب خوبیه اما به نظرم درمورد نحوه تأثیرگذاری مطالبش اغراق شده. فقط با یک بار خواندن کتاب زندگی شما آنچنان متحول نخواهد شد، تمریناتش در صورتی که به طور مکرر در طول زندگی انجام بشن تاثیر گزار خواهند بود.
همچنین برای اولین مطالعه درمورد شناخت درون این کتاب گزینه مناسبی نیست چون اگر از قبل ذهنیت آماده و مثبت رو نداشته باشید بعضی مطالب نتیجه عکس میتونه داشته باشه
Jamal dpm
۱۴۰۰/۱/۵
نثر کتاب روونه و سر اینکه میکروکتابه، اضافه گویی نداره که بنظرم جالب بود...
در مورد محتوای کتاب هم باید بگم مقدمه‌ی خوبیه برای اینکه با جنبه‌های تاریک خودمون آشنا بشیم و به فکر بیوفتیم که برای تغییرش چه کاری میتونیم انجام بدیم.
این کتابو میتونین به عنوان یک تلنگر کوچیک به روح و روان تون مطالعه کنین.
شیوا زارعی
۱۴۰۱/۱۱/۴
یکی از بهترین کتاب‌هایی که خواندم. در این کتاب با شناختن ویژگی‌هایی از خودمان که در کودکی بنا بر شرایط آن‌ها را طرد کرده ایم و از آن‌ها متنفریم و میترسیم، و پذیرفتن و در آغوش گرفتن آن ویژگی‌ها، میتوانیم تکه‌های گمشده خودمان را پیدا کنیم، با خودمان به صلح برسیم و دوباره متعادل شویم.
saghar mohamadi
۱۴۰۰/۵/۸
واقعا فوق العادس به شدت به این کتاب نیاز داشتم
به نظر من یکی از بهترین کتاب هاست و هر ادمی تو زندگیش نیازه که حتما یک بار این‌کتاب رو مطالعه کنه
پذیرش خودمان با تمام‌ویژگی‌های مثبت و منفی اولین‌ ومهم‌ترین راه واسه‌ی خودشناسیه
خوب و بد به تنهایی بی معنی هستند
MINO
۱۴۰۱/۱۰/۱۹
تو این کتاب چیزی که یاد گرفتم این بود که داشتن خصلت بد در انسان به معنای بد بودن اون انسان نیست واون خصلت در جایی از زندگی به یک برگ برنده حساب میشه. جدای از بحث روان شناختی خصلتها این کتاب ارتباط برقرار کردن با لایه‌های درونی انسان رو همراه با هدایت اونا به بهترین وجه گفته
لیلا باسمنجی
۱۴۰۰/۱/۲۵
از نظر شخصی من کتاب خیلی خوبی بود اگر کسی بتواند تمرین‌های این کتاب را انجام دهد بسیار مفید خواهد شد چون انسانی وجود ندارد که ادعا کند نقاط تاریک و منفی در وجود او نیست با استفاده از این کتاب به نتایج خیلی خوبی دست خواهید یافت ازکتاب را و عوامل آن بسیار سپاسگزارم
aazam akhtari
۱۳۹۹/۸/۶
کتاب فوق العاده‌ای هست. من پیشنهاد میکنم بخونین. همانطور که نیاز داریم تقاط قوت خودمون رو بشناسیم و مثبت اندیش باشیم همونقدر هم نیاز داریم که نیمه تاریک وجود خودمون رو هم بشناسیم. واقعا کتاب مفیدی هست
majid ramezani
۱۳۹۹/۷/۲۶
به نظر من این کتاب هم مانند بقیه نوشته‌های دبی تاثیر زیادی رو توی شناخت هر فرد از خودش میزاره، اینکه مثلاً شخصیت وجودی خودمون رو بهتر بشناسیم و بیشتر دیدگاه مثبتی از خودت برات بوجود میاره و انگیزه میده و برای تکمیل مطلب اثر سایه رو پیشنهاد میکنم
Meysam Modiryan
۱۴۰۰/۱/۲
این کتاب شاید لازم است که هر فردی در نوجوانی آن را بخواند. به نظرم به جای کتاب‌های مسخره‌ای که در چارت درسی بچه‌های دبیرستانی هست، از این دسته کتاب‌ها استفاده شود، جامعه‌ای آرام‌تر و شادتر خواهیم داشت.
مبینا رضایی
۱۴۰۲/۳/۹
با سلام و تشکر
کتاب خلاصه شده جالبی هست که نیاز به تکرار و تمرین داره و جز کتاب‌هایی هست که باید هر از چند گاهی باز بشه و خونده بشه نویسنده خیلی راحت توضیح داده و کلافگی و سردرگمی نداره و راحت منظور نویسنده رو متوجه میشی
زهرا فارغی
۱۴۰۱/۲/۲۰
خیلی کتاب مفیدی بود. البته بنظرم کتابی نیست که روزنامه وار خوانده بشه. باید چند روز یکبار مراجعه کنید به کتاب، و تمریناتش رو انجام بدید تا تاثیرش رو ببینید.
کتاب سنگینی نیست و مطالب کاملا ساده توضیح داده شدند.
مشاهده همه نظرات 106

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب نیمه تاریک وجود

برای دریافت خلاصه کتاب نیمه تاریک وجود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.

خودسازی، میکروبوک، میکروکتاب، خودشناسی، ضمیر ناخودآگاه، استعدادیابی، سایه، تاثیر سایه، کهن الگوی سایه، ابراز وجود، تغییر در خود، تغییر زندگی، پرفروش ترین نیویورک تایمز، کتاب پرفروش روانشناسی، کتاب نیمه تاریک جویندگان نور، خرید کتاب نیمه تاریک جویندگان نور، کتاب قدرت خلاقیت استعداد و آرزوهای خود را بازیابید، کتاب توان خلاقیت استعداد و رویاهای خود را بازیابید، کتاب نیمه ی تاریک جویندگان نور، کتاب نیمه ی تاریک وجود، خرید کتاب کتاب نیمه ی تاریک وجود، قیمت کتاب نیمه ی تاریک وجود، موفقیت در زندگی، آموزش خودباوری، تغییر رفتار، راه و رسم زندگی، تغییر خود، راهنمای موفقیت، خودباوری، رسیدن به خواسته ها، خودآگاهی، توانایی های ذهن، تقویت ذهن، قدرت ضمیر ناخودآگاه، آشنایی با ضمیر ناخودآگاه، ارتباط با ضمیر ناخودآگاه، تقویت ضمیر ناخودآگاه، ضمیر ناخودآگاه انسان، خلاقیت، پرورش خلاقیت، روش های پرورش خلاقیت، پرورش استعداد، کشف استعداد، راههای شکوفایی استعداد، کشف استعداد درونی، The Dark Side Of The Light Chasers، reclaiming your power creativity brilliance and dreams، Debbie Ford