معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر
قیمت:
9800 تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر

کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر (میکرو کتاب)، اثر رابرت کیوساکی می‌تواند نقطه شروعی برای تمام کسانی باشد که می‌خواهند کنترل مالی‌شان را در آینده بدست گیرند.

رابرت کیوساکی در کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر (Rich Dad Poor Dad) درباره‌ی روش‌های زندگی افراد پولدار و افراد طبقه متوسط صحبت می‌کند. افراد ثروتمند به شیوه‌ای متفاوت به کودکان‌شان آموزش می‌دهند. آن‌ها در خانه و سر میز شام این کار را انجام می‌دهند. شما به ایده‌های جدیدی نیاز دارید تا کاری کنید، پول‌ برای شما کار کند.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) می‌گوید: یکی از پدرانم برای به دست آوردن چند دلار جان می‌کند و دیگری مشت مشت پول در می‌آورد. یکی از پدرانم به من یاد می‌داد که سوابق تحصیلی و کارم را چه طور بنویسم که بتوانم شغل خوبی به دست آورم و دیگری به من می‌آموخت که چه طور طرح‌های قوی مالی و بازرگانی را خلق کنم، تا بتوانم برای دیگران شغل ایجاد کنم. فرزند دو پدر قوی بودن این امکان را برای من فراهم آورد تا با مقایسه آرای آن‌ها با یکدیگر تأثیر تفکرات‌شان را بر زندگی‌شان بررسی کنم، در این جریان فهمیدم که انسان‌ها زندگی‌شان را بر اساس افکارشان تنظیم می‌کنند. پدر فقیرم دائما می‌گفت: من هیچ وقت پولدار نمی‌شوم و این پیشگویی واقعیت یافت، ولی پدر پولدارم معتقد بود که آدم پولداریست، حتی یک بار پس از ورشکستگی‌ای که افسرده‌اش کرده بود، باز ادعا کرد آدم ثروتمندی است و می‌گفت بین فقیر بودن و ورشکسته بودن یک اختلاف بزرگ است و آن این که ورشکستگی موقتی، ولی فقر دائمی است.

در نهایت آنچه که در ذهن شماست تعیین می‌کند که چه چیزی در دستان‌تان قرار بگیرد. بنابراین اگر پول بیشتری می‌خواهید تفکرتان را تغییر دهید. چرا که این کار به طور خودکار رفتارتان را تغییر خواهد داد و این تغییر رفتار بر نتایجی که به دست می‌آورید تاثیر زیادی خواهد داشت. همه‌چیز از ذهن شروع می‌شود. افراد موفق همواره از کوچک‌ترین چیزها شروع به ساختن می‌کنند. این موضوع در کسب درآمد هم صدق می‌کند. کلید موفقیت این نیست که شما هنگام شروع کردن کسب و کار خود چقدر بزرگ هستید، بلکه کلید در ایده‌هایی است که تحت کنترل شما هستند. زمانی را برای یافتن "بهترین ایده‌ها" اختصاص دهید، آن وقت است که می‌توانید آن ایده‌ها را تا دستیابی به هر مرتبه‌ای از موفقیت مالی که تصمیم دارید به پیش ببرید. هیچ فرد دیگری نمی‌تواند برای شما چیز مناسبی انتخاب کند. این مسئله بستگی به تصمیم شما دارد. قبل از هر چیز، خودتان را آموزش دهید. هوش مالی‌تان را وسعت ببخشید. وقت خود را با افراد موفق بگذرانید. کتاب بخوانید، در سمینارها شرکت کنید و یاد بگیرید که جایگاه پول برای شما کجاست. زندگی شما سرشار از پاداش خواهد بود، فقط اگر زمانی را برای اندیشیدن و آموختن به این‌ که "مسیرتان کجاست؟" اختصاص دهید.

بدون تردید رابرت کیوساکی نویسنده‌ای برجسته و موفق‌ترین مدرس در حوزه اقتصاد فردی به‌ شمار می‌رود. خواندن کتاب‌های آقای رابرت کیوساکی تاثیر عمیقی بر باور‌های نادرست رایج در جامعه درباره مفاهیمی چون پول، دارایی، بدهی، انواع بدهی، سرمایه‌گذاری، پس‌انداز، وام و... دارد. این نویسنده باهوش، نارسایی‌های مالی که در عصر حاضر مردم از آن‌ها رنج می‌برند را به خوبی شناسایی کرده و راهکارهای مالی بی‌نظیری در جهت رفع این موانع و دستیابی به استقلال مالی را ارائه نموده است.

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکرو کتاب صوتی پدر پولدار پدر فقیر می‌شنویم:

در زندگی، مقدار پولی که به دست می‌آورید ارزشمند نیست، بلکه پولی ارزشمند است که شما و چند نسل‌تان آن را حفظ می‌کنید. موفقیت در این زمینه مستلزم آموزش سواد مالی است. شالوده‌ی سواد مالی این است که بدانیم تفاوت بین دارایی و بدهی چیست و به کسب دارایی بپردازیم. خود را غنی بسازید و دارایی‌ خود را افزایش دهید. طبقه متوسط و کسانی که بدهی بالا می‌آورند، در مورد معنای دارایی دچار اشتباه هستند. دارایی چیزی است که به موجب آن پول به جیب شما راه پیدا می‌کند. بدهی چیزی است که پول را از جیب‌تان بیرون می‌برد.

درک رابطه‌ی بین صورت درآمد و ترازنامه، کلید سعادت مالی است. قوانین به شکل گمراه کننده‌ای ساده هستند. در حقیقت، برای ایجاد ثروتی با خلوص بالا، وقت‌تان را به خرید چیزهای باارزش و ایجاد دارایی بگذرانید. اما در جهت فقیر ماندن و درجا زدن از نظر مالی، بخش بزرگی از وقت خود را صرف بدهی بالا آوردن کنید. بیشتر افراد با ناآگاهی در چاه عمیقی از بدهی‌ها سقوط می‌کنند. آن‌ها از نظر مالی بی‌سواد هستند، و از فهم تفاوت بین صورت درآمد و ترازنامه و همچین ارتباط بین این دو، عاجز هستند. این مسئله به خصوص در مورد مالکیت خانه صدق می‌کند. بیشتر مردم فکر می‌کنند که خانه‌شان بزرگترین دارایی آن‌هاست، و تمام عمرکار می‌کنند تا خانه بزرگتر و بهتری صاحب شوند. در حالی که، این کار باعث بالا آوردن بدهی‌های بیشتر و بیشتر می‌شود. بنابراین برای پرداخت وام خانه باید سخت‌تر کار کنند. با تمرکز بر روی خانه‌شان، آن‌ها در حال ایجاد بدهی هستند نه دارایی.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
میکروکتاب چیست
2 دقیقه
درباره کتاب
2 دقیقه
درباره نویسنده
2 دقیقه
مقدمه
5 دقیقه
فصل اول: به جای کار کردن برای پول، راه‌هایی خلق کنید تا پول برای شما کار کند
3 دقیقه
فصل دوم: آموختن سواد مالی
4 دقیقه
فصل سوم: زمانی را به سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب و کارتان به عنوان اساس سعادت مالی اختصاص دهید
4 دقیقه
فصل چهارم: به ‌عنوان بخشی از استراتژی مالی‌ خود، موسسه‌ای ثبت کنید تا دارایی شما را افزایش دهد
8 دقیقه
فصل پنجم: مهارت‌های هوش مالی خود را برای ایجاد مداوم و مفید فرصت‌های کسب و کار، به کار بگیرید
8 دقیقه
فصل ششم: هنگامی که مجبورید برای شخص دیگری کار کنید، برای آموختن چیزهای جدید آن را انجام دهید نه فقط به خاطر پول
8 دقیقه
فصل هفتم: برای دستیابی به موفقیت مالی باید خودتان را برای مقابله با موانع پیش رویتان آماده کنید
16 دقیقه
فصل هشتم: برای رسیدن به هدف نهایی موفقیت مالی‌تان، اول باید شروع کنید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر
نویسنده
گویندهدادبه دادمهر
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی
9800 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر

خانم امانی
۱۴۰۰/۱/۱۱
لحن و صدای گوینده خوب بود.
اما دو جا خطا داشتند که انتظار نداشتم وجود داشته باشه، و این تصور رو ایجاد میکنه که متن فقط یک بار خوانده شده!
یه جا "شکر (shekar) و تخم مرغ روی کیک"رو "شکر (shokr) و تخم مرغ روی کیک" گفتند
یک جا هم تو فصل هشتم در عبارات " بازار سهام، قیمت رو افزایش میده" به اشتباه گفتند "بازار، سهام قیمت رو افزایش میده"
در مجموع استفاده کردم. متشکرم
مجتبی حسینی
۱۳۹۸/۹/۱
سلام عرض ادب و احترام، به نظر من کتاب نسبتا خوبیه، و پیشنهاد می‌کنم بقیه دوستان گرامی هم مطالعه کنند، در ضمن از کتابراه هم بابت زحمات ارزشمندشون تشکر می‌نمایم، فقط خواهشی که دارم جای خیلی از کتابها خالیه اگه بشه مجموعه کتابها کامل تر بشه عالیه، باسپاس.
هادی خادمی
۱۴۰۲/۶/۱۱
نکته مهم در باره این کتاب با حال و هوای آمریکا سازگاری دارد و خیلی از مباحثی که در کتاب در خصوص آن صحبت شده مانند خرید خانه، مالیات، سودهای بانکی و …. اصلا در ایران کاربردی ندارد و حتی باعث سردرگمی مخاطب و خواننده می‌شود.
محسن منصوریان
۱۳۹۹/۱/۲۳
این کتاب فوق العاده موثر و روانه.. ولی احساس میکنم خ کوتاه و خلاصه شده و یه سری نکات حذف شده؟! ولی صدای گوینده خ خوب و روان بود ضمنا کتاب هنر شفاف اندیشیدن رولف دوبلی رو هم صوتیش رو بگذارید خوبه. سپاس
رأفت آزادی
۱۳۹۹/۴/۲۸
سلام سپاس کتابراه به خاطر کتابهای خوبی که به خوانندگانتون پیشنهاد می‌کنید من این کتاب را هم خوندم وهم صوتی کتاب رو دو سال پیش بارها گوش کردم عالیه به همه مطالعه‌اش را تأکید میکنم...
Farshad Hazrati
۱۳۹۹/۱/۸
خوبه من کتابش رو خوندم تاثیر گذاره به شرطی که خودت رو بتونی با گفته‌های نویسنده وفق بدی.... ولی کتابش خیلی خوبه البته کتاب فیزیکی رو می‌گم
Edc Mohamadi
۱۳۹۸/۶/۲۵
بسیار خوبه برای کسانی که نمیتونند کتاب بخونند زسیار روش مفیدی و همچنین خسته کننده نیست و از تکرار جلوگیری شده و اهم موارد را میتونید فرا بگیرید.
ایمان زارع
۱۳۹۸/۵/۲۴
باسلام خدمت دوستان امیدوارم همگی به دنبال هدفهای بزرگ باشید
در مورد این کتاب در سایت پرورش افکار توضیحاتی داده شده و جز برترین کتابهای توصیه شده است
حسام فرهادی
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
بسیار عالی بود و مفید و کوتاه، میکرو کتاب ایده‌ی خلاقانه‌ای بود که‌ کتابراه پیادش کرد و خوشحالم نکات مثبت یک کتاب رو در مجموعه‌ای کوتاه شنیدم و استفاده کردم
فرشته محبی
۱۳۹۷/۱۰/۵
فردی مثل رابرت کیوساکی با تفکر اینچنین خیلی خوب و خاص است. به نظرم هرکسی در هر سن و شغلی باید اینو بخونه. مخصوصا پدر و مادرهای ایرانی
سمیرا حسن زاده
۱۳۹۷/۱۰/۴
اثری فوق العاده خوب و آموزنده از رابرت کیوساکی
ممنون از کتابراه بخاطر تهیه نسخه صوتی کتاب
سما غفاری
۱۴۰۰/۱۱/۶
خیلی در مورد کتاب شنیده بودم و واقعا مفید بود ممنون از کتابراه که به ما این فرصت رو داده که بتونیم تو هر لحظه‌ای کتاب گوش کنیم
علی صوفی
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
کتاب اصلی بسیار تاثیرگذار است اما با خلاصه سازی متاسفانه قدرت تاثیر گذاری کتاب از بین رفته، پیشنهاد می‌کنم کتاب اصلی را حتما مطالعه کنید
Ali Rsr
۱۴۰۰/۲/۹
به جرعت میتونم بگم زندگی مالیم با خوندن این کتابًعوض شد پس انداز کردن و سرمایه گذاری و یاد داد و نظم مالی رو آموزش داد و اصلا گفت پول چیست
ستار سوری
۱۳۹۹/۲/۲۰
عالی و کاربردی. خیلی کمک میکنه بهتر زندگی کنی و یک روش مفید و علمی رو پیش پای خواننده قرار میده واقعا ممنونم..
مشاهده همه نظرات 66

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی پدر پولدار، پدر فقیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.