معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی
قیمت:
9800 تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی

کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی (میکروکتاب) داستان واقعی کریس گاردنر، یکی از فروشندگان برجسته‌ی‌ آمریکایی را به نمایش می‌گذارد که با وجود تمام سرخوردگی‌های درونی و شرایط سختی که پشت سر گذاشت، توانست به آرزوها و اهداف خود دست یابد.

درباره‌ی کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی:

کریستوفر گاردنر شخصی است که پدرش، او و خانواده‌اش را در کودکی ترک کرد و پس از مدتی سرپرستی‌اش به دست ناپدری فریبکار و حیله‌گری افتاد. او کودکی بسیار سختی را پشت سر گذاشته بود و به همین دلیل با خود عهد بست که تحت هیچ شرایطی نگذارد فرزندش آسیبی ببیند و پدری نمونه برای او باشد اما شرایط زندگی آن طوری که کریستوفر گاردنر می‌خواست پیش نرفت. او و پسر نوپایش مجبور شدند برای مدتی مانند بی‌خانمان‌ها در خیابان‌های سن فرنسیسکو زندگی کنند.

کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی (The Pursuit of Happyness) اثری تخیلی نیست و یک زندگی حقیقی را با تمام دردها و رنج‌هایش برای دستیابی به هدف، به نمایش می‌گذارد. هدفی که تمام اطرافیان کریس گاردنر، او را به خاطر کمبود امکاناتش دلسرد می‌کردند و از فکر کردن و رسیدن به آن باز می‌داشتند. در حقیقت این اثر، روایت‌گر زندگی شخصیتی است که از دشوارترین شرایط توانست به هدف خود یعنی تامین مادی و حمایت پدرانه دو فرزندش برسد.

کریس گاردنر (Chris Gardner) در این میکروکتاب صوتی، روایتی فاتحانه و امروزی را به سبک داستان‌های هورشیو الگر (نویسنده آمریکایی قرن نوزدهم)، برای شما به تصویر می‌کشد. کریس بدون داشتن تحصیلات دانشگاهی، توانست به یکی از فروشندگان برجسته‌ی سهام نیویورک تبدیل شود. او که امروز سهام‌دار و کارآفرین موفقی در آمریکا محسوب می‌شود، باور داشت که سرانجام یک روز به موفقیت دست می‌یابد و همین باور، او را به نتیجه‌ دلخواهش رساند.

در جستجوی خوشبختی اثری صادقانه است که نویسنده تمام حقایق زندگی خود را بی‌پروا شرح می‌دهد و سعی در پنهان کردن آن‌ها نداشته است. در حقیقت، گاردنر در این کتاب از خود قهرمان نمی‌سازد. او تنها کوشیده تا کودکیِ خشن و بی‌رحمانه‌اش را به نمایش بگذارد. به بیانی گویاتر می‌توان گفت که او صداقت را فدای محبوبیت نکرده است؛ صداقتی محض که می‌توان سزاوار تحسین و احترام دانست و موجب می‌شود با انسانی روبه‌رو شوید که شما را در خاطرات و افکارش غرق می‌کند و چیزی را که خود تجربه کرده به شما منتقل می‌نماید.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از میکروکتاب صوتی در جستجوی خوشبختی می‌شنویم:

بعد از ناپدید شدن دوباره مامان و رفتن به منزل دایی ویلی، آن‌ها افلیا، که دومین فرد مهم زندگیم بود را به مدرسه مخصوص دختران فرستادند و از من دورش کردند. چون معتقد بودند که او قوانین خانه را رعایت نمی‌کند! خانه دایی ویلی قوانین سرسخت‌تری نسبت به خانه دایی آرچی داشت و من از این تنگنا بیزار بودم. از عجیب‌ترین قوانین، قوانین شستن ظرف‌ها بود.

به طوری که یکبار به خاطر اینکه روی لیوانی که شسته بودم از نظر زن‌دایی المه، لکه چربی بود، مجبور شدم تا یک ماه کامل ظرف‌ها را به قدری بشورم که او تایید کند تمیز هستند. خواهرهای دیگرم شارون و کیم با خانواده فردی زندگی می‌کردند و من در این خانه غریب بودم. اما دایی‌هایم برای اینکه مرا در نبود خانواده‌ام دلداری بدهند، برایم وقت می‌گذاشتند. آن‌ها تجارب و اطلاعات مفید خود را در اختیارم قرار می‌دادند و من روز به روز به اطلاعاتم افزوده می‌شد.

دایی آرچی تمرکز، سخت کار کردن و هدف‌گذاری را به من یاد داد و خودش هم بعدها رئیس اتحادیه شد. او دائم مطالعه می‌کرد و اطلاعاتش را به روز می‌کرد. بعد دایی ویلی بود که مدتی را در جنگ گذرانده بود، و اَنگ دیوانگی به او می‌زدند. او به من رویاپردازی و تجسم افق روشن را یاد داد. از دایی هنری که مدت زیادی را در خارج زندگی کرده بود، تجربیات سفرهایش، آشنایی بیشتر با موسیقی به خصوص مایلز دیویس را یاد گرفتم. فهمیدم که موسیقی چیزی است که به من آرامش می‌دهد. من عاشق دایی هنری بودم. او باعث شد تا من متوجه شوم که آدم مهمی هستم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
میکروکتاب چیست
1 دقیقه
درباره کتاب
1 دقیقه
درباره نویسنده
2 دقیقه
مقدمه
6 دقیقه
فصل اول: آبنبات
9 دقیقه
فصل دوم: غم بی‌پدری
4 دقیقه
فصل سوم: مامان کجاست؟
5 دقیقه
فصل چهارم: گروه موسیقی بیچز برو (لبه A)
4 دقیقه
فصل پنجم: گروه موسیقی بیچز برو (لبه B)
5 دقیقه
فصل ششم: آن سوی دنیا
4 دقیقه
فصل هفتم: تصاویر یک زندگی
4 دقیقه
فصل هشتم: آنچه بر من گذشت (مرحله مقدماتی)
4 دقیقه
فصل نهم: آنچه بر من گذشت (پیشرفته)
6 دقیقه
فصل دهم: رویای کالیفرنیا
2 دقیقه
فصل یازدهم: گل‌های رز زاغه
7 دقیقه
فصل دوازدهم: فضای تاثیرگذار
2 دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی
نویسنده
گویندهدادبه دادمهر
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، خلاصه کتاب صوتی داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
9800 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی

مریم S.Z
۱۳۹۹/۱۲/۱۸
من فیلم این کتاب رو دیدم و میخواستم کتاب کاملترشو بخونم، واقعا عالیه، کسی که جای خواب نداشت که شبها رو سپری کنه ولی رویاشو رها نکرد، این کتاب خیلی خوبه، پیشنهاد میکنم بخونید و فیلمشو هم ببینید، و یادتون باشه هروقت احساس کردین که به ته خط رسیدین، خدارو شکر کنید که مجبور نشدین تو توالت راه آهن روی زمین بخوابین
fereshte samani
۱۴۰۲/۴/۱۲
من اول فیلم این کتاب رو دیدم. عالیه. بعد کتابش رو مطالعه کردم. تلاش یک مرد برای نگهداشتن پسر و زندگی خودش و در نهایت موفقیتش به نگارش در آمده و در ضمن این اثر از روی واقعیت نگارش شده. خواندنش رو به همه دوستان توصیه میکنم
Saeedkhan Rezaei
۱۳۹۹/۶/۱۷
این کتاب بسیار سطحی و بدون هیچگونه جذابیت و ایجاده انگیزه در زندگی افراد نگاشته شده.
به نظر بنده مشکلات کنونی زندگی ما ایرانیان چه در داخل و چه در خارج از کشور (اما به شکل دیگری) کمتر از حال و روز این نویسنده نیست.
حسین نعیم آبادی
۱۴۰۱/۷/۲۵
شاید نتوانید تصور کنید که چقدر این کتاب و البته همچنین به لطف گویندگی خیلی خوب آن تاثیر گذار بود در روزهایی که واقعا بهش نیاز داشتم
سعید جعفرپور
۱۴۰۰/۳/۱۷
احتمالن خیلی خلاصه شده باشه.. متوسط بود. انگیزه‌ای نداد.. ولی صدای گوینده خوب بود.. فیلمش رو ببینین بیشتر لذت میبرین.
HOSSEIN Simi FM
۱۳۹۹/۵/۱۸
بسیار زیبا حتما پیشنهاد میکنم
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی در جستجوی خوشبختی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.