معرفی و دانلود خلاصه کتاب خودت را نابود نکن

عکس جلد خلاصه کتاب خودت را نابود نکن
قیمت:
4800 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب خودت را نابود نکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب خودت را نابود نکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب خودت را نابود نکن

میکروکتاب خودت را نابود نکن به قلم گری جان بیشاپ، از عناوین پرفروش نیویورک‌تایمز، به شما کمک می‌کند که به جای زیاد فکر کردن، توانایی‌های خود را کشف کرده و به بهترین خودتان در زندگی تبدیل شوید.

هیچ‌وقت با خودتان فکر کرده‌اید که مثل یک همستر، روی یک چرخ، با عصبانیت و آشفتگی، مسیر زندگی‌ را دویده‌اید. اما همیشه در حال درجا زدن هستید؟ میکروکتاب خودت را نابود نکن (Unfu*k Yourself: Get Out of Your Head and Into Your Life) به شما یاری می‌دهد تا از همه‌ی تنش‌ها و اضطراب‌هایتان خلاص شده و ساعت‌ها احساس آرامش کنید.

تمام مدتی که با قضاوت‌های درونی‌تان درگیر هستید، همان قضاوت‌هایی که البته هیچ‌وقت هم متوقف نخواهند شد، صدایی از درون به شما می‌گوید: «خیلی تنبل و خرفتی و اصلاً به‌ درد هیچ‌کاری نمی‌خوری.» شما حتی نمی‌دانید تا چه اندازه این زمزمه بر روی شما اثر منفی می‌گذارد و شما را تباه می‌کند.

اگر بر این فشارهای روحی غلبه نکنید و زندگی‌تان را نجات ندهید در نهایت ناچار به تسلیم شده و دیگر شاید هرگز به جایگاهی که آرزویش را داشتید نرسید و شاید هرگز به آن شادی، شغل یا ارتباطی که در زندگی برایش تلاش کرده‌اید دست پیدا نکنید.

گری جان بیشاپ (Gary John Bishop) در میکروکتاب خودت را نابود نکن، گزیده‌ای از نظرات شخصی در مورد متعالی‌ بودن، زندگی‌ بخشیدن و جسارت داشتن را جمع‌آوری نموده و آن‌ها را در اختیار شما قرار داده تا با عمل کردن به آن‌ها، در زندگی‌ هر روز بهتر از روز قبل شوید.

اگر می‌خواهید از میکروکتاب خودت را نابود نکن نتیجه بگیرید و نهایت استفاده را ببرید تنها راه این است که آن را در خود جستجو و گفته‌هایش را بیازمایید. جهت اندیشیدن به خود و تجربه کردن آن، زمان بگذارید. هیچ دانش و حکمتی بالاتر از دانشی که خود آن را تجربه کرده باشید، نیست.

این کتاب شما را وادار به فکر کردن خواهد کرد تا زبان و احساسات‌تان را در حالتی هوشیارانه و با آگاهی به زندگی روزمره‌ مرتبط ساخته و هنگامی که ارتباط جادویی میان طرز حرف‌ زدن و چگونگی فکر کردن را پیدا کردید، تصویر کاملی از زندگی را بررسی و به شما عرضه می‌کند.

گری جان بیشاپ را بیشتر بشناسیم:

گری جان بیشاپ در سال 1948 در گلاسگوی اسکاتلند دیده به جهان گشود و بزرگ شد. او در سال 1997 به ایالات متحدۀ آمریکا سفر کرد و در همان دوران مسیر مطالعاتی‌اش را در جهان توسعۀ شخصی، مخصوصاً در هستی‌شناسی و پدیده‌شناسی پیدا کرد. پیش از اینکه مدیر برنامۀ اصلی یکی از شرکت‌های مهم همین حوزه در دنیا شود، سال‌های بسیاری در این حوزه به مطالعه و تحقیق پرداخت.

روش او برای تغییر خود در زندگی ساده و بدون دنگ ‌و فنگ است و به همین دلیل نیز هر روز بر پیروانش افزوده می‌شود و کتابش کاربردی جهانی و همگانی دارد. گری به همراه همسر و سه پسرش در فلوریدا زندگی می‌کند.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب خودت را نابود نکن می‌خوانیم:

هر مسیری که در ذهن‌تان وجود داشته باشد، در آن حرکت خواهید کرد. اگر به دنبال رویاهای زیبایتان باشید در مسیر آن‌ها قرار می‌گیرید و اگر فقط به دنبال چیزهای باشید که پُر از شک و تردید است، در همان مسیر قرار خواهید گرفت. در هر دو مسیر شما برنده‌اید، چون شما می‌خواستید که موفق شوید یا شکست بخورید.

اگر در مورد خود، شرایط و زندگی شخصی‌تان به نتایج مثبتی برسید این روی بهره‌وری شما تاثیر مستقیم می‌گذارد. هر دیدگاهی که نسبت به خودتان داشته باشید آن را باور می‌کنید و اثرات آن را در زندگی می‌بینید. برای اینکه پیروزی‌هایمان شیرین‌تر شود، نیاز داریم تا در مورد نحوه فکر کردن‌مان تغییرات اساسی ایجاد کنیم.

زندگی‌تان را خوب بررسی کنید. ببینید در کجای آن مشکل دارید، در رابطه، شغل یا در میزان حقوق. در هر کدام از این بخش‌ها که مشکل داشته باشید یعنی در حال نبرد ذهنی با آن هستید. شما دائما به خودتان برچسب می‌زنید که «نمی‌فهمم، در انجام این کار موفق نیستم، دیگران بهتر از من هستند و...» در مقابلش دائم در حال اثبات خودمان به دیگران هستیم که در همه چیز ضعیف عمل می‌کنیم. در نهایت هم در این راه برنده می‌شویم.

برای اینکه از شر این نوع از افکار خانمان‌سوز رهایی پیدا کنید باید باور کنید که این افکار غلط است این باور برای افکار نادرست شما ترسناک است و باعث متزلزل شدن تمام زیرساخت‌ باورهای نادرست می‌شود.

شاید تغییر کردن برای شما سخت باشد. چون عادت کرده‌اید که دائم خودتان را برای دیگران اثبات کنید. به همین دلیل دوست دارید در همان شرایط نامناسبی که هستید باقی بمانید. برای اینکه بتوانید با تغییر باورها کنار بیایید، از نوشتن استفاده کنید. هر بار که خواستید مطابق باورهای اشتباه قدم بردارید بنویسید. مثلا هر وقت که با دیدن یک غذای خوش رنگ و بو رژیمتان را شکستید آن را بنویسید.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: مرز بین موفقیت و شکست
چطور زبان، زندگی ما را متحول می‌کند؟
هیچ وقت دیر نیست، از اول شروع کن و ذهنت را دوباره بساز
تغییر بیان داستان‌گونه به جسورانه
فصل دوم: من بی‌نهایت مشتاقم
زندگی را تحمل نکنید، آن را زندگی کنید
قدرت هدف
مسیرت را مشخص کن
فصل سوم: من برای پیروزی بی‌تابم
هر طور که زندگی کنید، برنده نهایی شما هستید
محدوده خودتان را تعیین کنید
فصل چهارم: من از پَسش برمی‌آیم
زندگی همیشه آنطور که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود
به آینده نگاه کن
شما از پس هر مشکلی برمی‌آیید
فصل پنجم: من اتفاق‌ها را می‌پذیرم
شما یک معتادید!
در تعقیب چیزی که وجود خارجی ندارد
فرصت‌ها را شکار کنید
فصل ششم: من حاصل افکارم نیستم، بلکه نتیجه اعمالم هستم
چطور با انجام دادن یک کار، فکرمان را عوض کنیم؟
فصل هفتم: من مصمم هستم
به بزرگترین موفقیت‌های زندگی‌ات فکر کن
باورش کن تا رنگ واقعیت به خود بگیرد
تو مصمم هستی
فصل هشتم: من منتظر اتفاق خاصی نیستم و هر اتفاقی را می‌پذیرم
انتظاری نداشته باش و همه چیز را بپذیر
فصل نهم: قدم بعدی چیست؟
دست از فکر و خیال بردار و زندگی کن
به خودت رشوه نده
2 قدم برای رهایی
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب خودت را نابود نکن
نویسنده
مترجمفاطمه فراهانی
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات145
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب خودت را نابود نکن

شقایق پیمانی
۱۴۰۱/۵/۲۵
خودت را به فنا نده یکی از کتاب‌های خیلی کاربردی‌ای بود که در حیطه‌ی موفقیت شخصی مطالعه کردم. راستش این کتاب رو خریدم چون فکر میکردم کتاب دیگه‌ای از نویسنده هست، ولی خلاصه‌ی همون خودت را به فنا نده بود😅
کتاب خوبیه ولی حق مطلب رو نتونسته به خوبی کتاب اصلی ادا کنه.
برای همین پیشنهاد میدم نسخه‌ی کاملش رو مطالعه کنید🌷
ممنونم کتابراه
سایه همدانی
۱۴۰۱/۱/۱۳
بسیار عالی بود.
انژری بالایی به خواننده انتقال میداد،
تاکیدش بر روی خوش بین بودن و مصمم بودن بسیار تاثیر گذار بود.
از طرفی به خاطر زحمت سبکتو تو مدت زمان کم یک عالمه حرفای کاربردی و مثبت میخوندیم.
برای من که خیلی الهام بخش بود😁🌸
Baran Kazemi
۱۴۰۰/۳/۱
واقعا ممنون از کتابراه این کتاب خیلی برام مفید بود اکثر مواقع ما ادما ناخواسته و با یه رفتارای خیلی جزئی و پیش پا افتاده چه اسیب‌های بد و وحشتناکی به خودمون وارد میکنیم
معین جهانگیری
۱۳۹۹/۳/۸
کتاب خوبیه، خلاصه چیزایی که باید چندجا دنبالشون گشت، همه رو یکجا و مفید تحویل میگیرین.
رقیه کرباسی
۱۴۰۱/۲/۳۰
عاوولی
می‌تونه شما رو از یک فرد تنبل، یک فرد عملگرا بسازه. خوندن چندبارشو پیشنهاد میکنم
Reza Masoumi
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
خیلی به من کمک کرد روحیه بهتری پیدا کنم و قوی تر به هدفم در زندگی فکر کنم
مهدی ابوالحسنی
۱۳۹۹/۸/۳
از اون کتاب‌هایی که یه زندگی رو تغییر میده:)
N~u Bgh
۱۳۹۹/۲/۲۴
بسیار مفید بود وارزش خوندن داشت
حمید ترجانی
۱۳۹۹/۳/۹
کتاب خیلی عالی بود زندگی منو عوض کرد
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب خودت را نابود نکن

برای دریافت خلاصه کتاب خودت را نابود نکن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.