معرفی و دانلود خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن

عکس جلد خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن
قیمت:
۲۸۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن

میکروکتاب هنر عشق ورزیدن نوشته‌ی اریک فروم، به ارائه را‌هکارهایی ساده‌ برای عاشق بودن و عشق ورزیدن می‌پردازد و به شما نشان می‌دهد که انسان‌ها با عشق، معنا و مفهوم پیدا می‌کنند.

زندگی در دنیای امروز علاوه بر داشتن ویژگی‌های برجسته، معایبی هم دارد. یکی از بزرگ‌ترین معایب آن ناتوانی در عشق ورزیدن است. میکروکتاب هنر عشق ورزیدن (The Art of Loving) علت بروز عشق و باورهای غلطی که در گذر زمان بر این مفهوم وارد شده را مورد بررسی قرار داده و تمام افکار و تصورات شما را نسبت به عشق تغییر می‌دهد.

اریک فروم (Erich Fromm) در این میکروکتاب بیان می‌کند که عشق احساسی دلنشین و شیرین است که هر انسانی باید آن را تجربه کند. در حقیقت اریک فروم پنجره‌ی تازه‌ای از عشق را برای انسان‌ها باز می‌کند و درک متفاوتی از عشق به آن‌ها ارائه می‌دهد.

میکروکتاب هنر عشق ورزیدن قصد دارد شما را متقاعد کند که برای رشد و تکامل خود تلاش کنید تا به نتیجه‌ا‌ی سازنده‌ برسید. باید یاد بگیرید که به همسایه خود عشق بورزید، چگونه به یک انسان راستین تبدیل شوید و چطور جرات و اعتماد را در خود افزایش دهید. در این شرایط می‌توانید در عشق به رضایتمندی دست پیدا کنید. در فرهنگی که این ویژگی‌ها در آن کمیاب هستند، رسیدن به توانایی عشق ورزیدن نیز امری نادر خواهد بود. اما سخت بودن رسیدن به عشق حقیقی نباید این مفهوم را برساند که دیگر تلاش نکنیم زیرا هر چقدر هم سخت باشد باید مشکلات راه عشق و شروط دستیابی به آن را بشناسیم تا به دستش آوریم.

این میکروکتاب پر از عقاید و افکار منحصر به فرد است و به بیان حقایقی می‌پردازد که به صورت موانعی در جامعه‌ی امروزی وجود دارند و جلوی دستیابی به عشق حقیقی را می‌گیرند. دکتر فروم مردى با دانشى پخته و بسیار گسترده است که توانایی ویژه‌ای در نوشتن موضوعات پیچیده به شیوه‌ای زنده و انسانی دارد. او در این میکروکتاب به موضوع پر رمز و راز عشق می‌پردازد.

موضوعی دل‌نشین و هیجان‌انگیز که همیشه افراد در دستیابی به آن ناتوان هستند و همواره به دنبال جواب دادن به سوالاتی هم‌چون این که، آیا عشق موضوعی جادویی است، عشق فقط یک واکنش شیمیایی در مغز است یا کششی جسمانی و... هستند.

اریک فروم را بیشتر بشناسیم:

اریک فروم (Erich Fromm) نویسنده، روانشناس و جامعه‌شناس برتر آلمانی - آمریکایی است. او در بسیاری از آثارش سعی کرده تا بتواند ارتباطی متقابل بین روانشناسی و جامعه‌شناسی برقرار کند. در این راستا یکی از مهم‌ترین آثار او به نام «هنر عشق ورزیدن» منتشر شد که توانست دیدگاه تازه و جدیدی نسبت به عشق مطرح کند و سعی کرد باعث بیداری جامعه دوران خود و پس آن شود.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از کتاب هنر عشق ورزیدن می‌خوانیم:

اگر بخواهیم در مورد فرضیه عشق صحبت کنیم، باید این موضوع با مساله وجود بشریت، آغاز شود. وقتی که عشق را در دنیای حیوانات مورد بررسی قرار می‌دهیم، متوجه می‌شویم که بخش عمده‌ای از دلبستگی‌های آن‌ها غریزی است. با این حال بخشی از این نیروهای غریزی در انسان‌ها هم وجود دارند. انسان‌ها از سازگاری با نیروهای غریزی خود بیرون آمده‌اند اما هرگز نتوانستند که ارتباط خود را به صورت کامل با طبیعت و نیروهای آن قطع کنند. اگر هم از طبیعت جدا شوند، بازگشت به آن غیرممکن است. مانند این می‌ماند که از بهشت بیرون انداخته شوند، اگر بخواهد دوباره برگردند فرشتگانی با شمشیرهای آتشین، اجازه ورود به آن‌ها را نمی‌دهند.

بنابراین انسان تنها با رشد عقلی و تطبیق‌پذیری‌های جدید می‌تواند به سمت جلو حرکت کند. زمانی که انسان‌ها متولد می‌شوند، بخشی از غرایز آن‌ها همراهشان است، اما با بزرگ شدن ناگهان به وضعیت جدیدی وارد می‌شوند. در این وضعیت نسبت به وجود گذشته اطمینان دارند و آینده برایشان یک مفهوم گُنگ است که قطعیت آن تنها تا زمان مرگ خواهد بود.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: آیا می‌توانیم عشق ورزیدن را یک هنر ناب بدانیم؟
فصل دوم: فرضیه عشق
یک: عشق پاسخی به چگونگی وجود بشریت است
دو: عشق بین والدین و فرزند
سه: معشوق
فصل سوم: عشق و نابودی آن در جامعه امروز
فصل چهارم: تمرینی برای عشق ورزیدن
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن
نویسنده
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۰
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک
۲۸۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن

Fahim
۱۴۰۱/۳/۲۳
میکرو بودن‌کتاب عالیه، من این‌کتاب رو دو شب تموم کردم و آخر شب‌ها میخوندم و توی اون‌سکوت خیلی به دلم نشست، کتاب بی نظیری هست و نکاتی که میگه شاید تا به حال اینطور به عشق ورزیدن و عشق نگاه نکردید، دید و ذهنیتتون رو باز میکنه‌ و بهتون گرا میده برای داشتن ارتباط درست.
نبی والی
۱۴۰۰/۱/۲۵
واقعا کتاب خوبیه، وممنوع از کتابراه که این امکان و فراهم کرد تا یکی مثل من که مدتها بود سراغ کتابی نرفته بودم، بااین قیمتهای خوب کتابهای به این ارزشمندی رو بخونم، واقعا ممنونم 🙏🙏🙏
محبوبه ملکی
۱۴۰۰/۱/۱۰
عالیه از همه نظر برای تمامی افراد عاشق مناسب است عاشقی که نعمت خدادادی خود را می‌فهمد چگونه باید استفاده کند
Benyamin Pro
۱۴۰۰/۱۱/۲۹
فقط سخنرانی!
توضیح داد که عشق باید وجود داشته باشه ولی نگفت چطوری!
علیرضا عطائی راد
۱۴۰۰/۱۰/۹
بسیار بسیار عالی عشق بر چهارگونه هست برادرانه و مادرانه و اروتیک و عشق به خود
میترا اکبری زاده
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
کتاب خوبی نبود محتوا هم خیلی با اسم هماهنگ نبود
فریبا عبداللهی
۱۴۰۰/۱۱/۲۸
انقدر که فکر میکردم کامل و جامع نبود، ولی در کل بد نبود.
ابتین کلهر
۱۴۰۰/۸/۴
خیلی کلی توضیح داده. افرادی که میخوان تو کتاب ریز بشن نخونن.
امیرمسعود صادقی
۱۴۰۰/۶/۲۱
جالبه... یادمون میده چطور دوس داشته باشیم و دوست داشته بشیم
HeNa1816 ماه
۱۴۰۰/۲/۱۸
زیاد دوست نداشتم.... حوصله سربر بود...
گلاره راد
۱۴۰۱/۲/۲۸
کتاب جالب و قابل تاملیه>>>>>>
AreZoO F
۱۴۰۰/۱۰/۶
فوق العادس. حتما بخونید
سارا جعفرخانی
۱۳۹۹/۱۲/۳۰
عالی بود. آدم به شناخت از خودش می‌رسه.
حدیث بهرسی
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
برای من مفید بود. ممنونم
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن

برای دریافت خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.