معرفی و دانلود خلاصه کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

عکس جلد خلاصه کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن
قیمت:
4800 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

میکروکتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن به قلم استیو هاروی که برای مدت زیادی در گروه پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌ تایمز قرار داشت، یکی از معروف‌ترین کتاب‌های روانشناسی در جهان محسوب می‌شود که تا به امروز به زنان بسیاری در سراسر دنیا کمک کرده که مشکلات رابطه‌ خود را حل کنند.

در دنیا هیچ چیزی وجود ندارد که بتوان آن را با عشق یک زن مقایسه کرد. دوستی، دلسوزی، سخاوت، صبوری و ... تنها تعداد کمی از خصوصیات روشن زنانی است که قصد دارند رابطه‌شان را شروع کرده و آن را با عشق و علاقه حفظ کنند. ولی گاهی اوقات زنان نمی‌توانند دلیل بعضی رفتارهای مردان را درک کنند، بنابراین این رفتارها را نوعی بی‌احترامی از سوی آن‌ها برداشت می‌کنند.

نویسنده در میکروکتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن (Act like a lady, think like a man)، با روایتی جذاب و طنز، تجربه‌ها و حقایق شخصی‌ خود را در اختیار زنان می‌گذارد و به آن‌ها نشان می‌دهد که مردان هنگام رابطه، صمیمیت و عشق چگونه فکر می‌کنند.

او در این کتاب به زنانی که در آستانه‌ی ورود به یک رابطه‌ی جدید با شوهر خود هستند یا رابطه‌ای را از پیش شروع کرده‌اند و می‌خواهند آن‌ را ارتقا دهند، کمک چشمگیری می‌کند.

استیو هاروی با جمع‌آوری مباحث جامع و کاربردی به زنان سراسر دنیا کمک کرده تا شناخت بهتر و بیشتری از مردان پیدا کنند و اجازه ندهند تا سختی‌ها و مشکلات از لحاظ فکری و جسمی آن‌ها را مورد آزار قرار دهد. شما‌ با بهره‌گیری از اصول و تیپ‌های گوناگون رفتاری که این کتاب در اختیار شما قرار می‌دهد و در بیشتر مردان نیز مشترک است، می‌توانید آن‌ها را شناخته و بدانید چه عکس‌العملی از خود در برابرشان نشان دهید.

علاوه بر این روش‌های کاربردی این کتاب به خانم‌ها می‌آموزد که چطور کنترل زندگی خود را در دست داشته باشند و پایه‌های روابط خود را محکم‌تر نمایند.

میکروکتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای تمام زنانی به رشته‌ی تحریر در آمده است که قصد دارند زندگی خود را دگرگون کنند و در عین حال وارد راه تازه‌ای از زندگی خود شوند.

استیو هاروی را بیشتر بشناسیم:

استیو هاروی (Steve Harvey) مجری و کمدین معروف، در سال 1957 دیده به جهان گشود. او نویسنده، هنرپیشه و تهیه کننده برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی است. هاروی 20 سال است که برای خنداندن مردم تلاش می‌کند و به عنوان کمدین در برنامه‌های گوناگونی حضور داشته است.

وی در زندگی‌اش سختی‌های زیادی را تحمل کرده و سال‌ها در بیمه مشغول کار فروشندگی بوده تا اینکه در نهایت یک روز در یک نمایش کمدی شرکت می‌کند، دیده می‌شود و درآمد خوبی هم از آن نمایش به دست می‌آورد.

درآمد بالایی که از آن نمایش به دست می‌آورد به او انگیزه می‌دهد تا این کار را ادامه دهد، با وجود اینکه خانواده‌اش با این موضوع موافق نبودند و او را از خانه بیرون انداختند، استیو از هدفش دست بردار نبود. او مدت زیادی در فقر و سختی زندگی خود را گذراند اما بالاخره روزی به یکی از ستارگان طنز در جهان تبدیل شد. استیو از سال 2007 تا 2014 نامزد جوایز مختلف بین‌المللی همچون امی اوارد شده است.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن می‌خوانیم:

در پشت صحنه برنامه استیو هاروی بودم که با خانمی شروع به صحبت کردم. از نظر ظاهری همه چیز تمام بود و همچنین از مهربانی او شوکه شدم. به غیر از اینکه از سه فرزند خودش مراقبت می‌کرد، دو فرزند دیگر را هم به سرپرستی قبول کرده بود.

متوجه شدم مردی در پشت صحنه به او خیره شده و به نظر می‌رسید که نقشه‌ای دارد. این موضوع را در مقابل همه گفتم. اما زن گفت که ما فقط یک گپ دوستانه داشتیم. به او گفتم به مرد نزدیک شو و بگو که 5 فرزند داری. او هم این کار را کرد. وقتی مرد کلمه 5 فرزند را شنید شوکه شد و تا آخر برنامه پشت خود را به زن کرده بود و اصلا دوست نداشت که با او روبرو شود.

این مرد به دنبال یک رابطه جنسی بود. چیزی که نه من و نه هیچ مرد دیگری آن را انکار نمی‌کند. در واقع زمانی که آن مرد با خانم مکالمه می‌کرد خودش و زن را بدون وجود مزاحم تصور کرده بود و 5 فرزند دلیل خوبی برای دوری از او بود.

در واقع ما مردها اهمیتی به باورها، علایق و نحوه زندگی زن‌ها نمی‌دهیم، به همین دلیل کمتر دوست داریم حرف بزنیم. بیشتر دوست داریم بدانیم که چقدر می‌توانیم روی شما سرمایه‌گذاری کنیم.

اگر متوجه شویم که شما به زمان، احترام و توجه نیاز دارید، می‌فهمیم که ارزشمند هستید و باید برای داشتن‌تان صبر کنیم. در غیر این صورت جز خوشگذرانی چیز دیگری نمی‌خواهیم.

پدرزن من، مرد بسیار باهوش و نکته سنجی است. یکبار یکی از دخترانش با مردی آشنا شد و او را به خانه و برای صرف شام دعوت کرد. وقتی که شام تمام شد، پدرزنم از مرد پرسید: «ببینم چه برنامه‌ای برای دخترم داری»؟ مرد هم جواب داد: «منظورتون چیه؟ من طرح و برنامه‌ای ندارم»!

این جواب نمی‌توانست او را قانع کند و به پرسیدن ادامه داد، آنقدر پرسید تا مرد این پاسخ را داد: «فعلا می‌خوایم با هم خوش بگذرونیم». پدرزنم عصبانی شد ولی خشم خودش را کنترل کرد و پیش دخترش رفت و به او اصل ماجرا را گفت.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه: آنچه لازم است در مورد مردان و روابط بدانید
فصل اول: نظام ذهنی یک مرد
1. آنچه مردان را به حرکت وا می‌دارد
2. عشق ما شبیه عشق شما نیست
3. سه اصل مورد نیاز آقایان
4. باید با هم صحبت کنیم
فصل دوم: چرا مردان این کار را می‌کنند؟ آن‌ها چه کار می‌کنند؟
5. اولین موردی که اهمیت دارد
6. طعمه بودن یا ماندگار بودن
7. پسر مامان
8. چرا مردان فریب می‌دهند
فصل سوم: کتاب تمرین
9. مردان به استانداردها احترام می‌گذارند
10. پنج پرسش که هر زنی باید پیش از عمیق شدن رابطه مطرح کند
11. قانون 90 روز
12. در همان ابتدای رابطه، او را با فرزندان خود آشنا کنید
13. زنان استوار، مستقل و تنها
14. چگونه به حلقه ازدواج برسید
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن
نویسنده
مترجمفاطمه فراهانی
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات143
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

Arash .H
۱۳۹۹/۸/۲۶
کلا برای اشخاصی که یک طرف رابطه مرد و زن رو میبینند ارزشی قائل نیستم. ببینید طبیعت هیچوقت قناس رشد نمیکنه. مرد و زن صدها هزار سال (بگذریم از میلیون سال، فقط عمر انسان خردمند رو حساب کردم) کنار هم زندگی کردند و باهمدیگه کلنجار رفتند. حتی اگه مرد رو شکارچی حساب کنیم مثل تمام گونه‌های دیگه شکار و با و شکارچی همیشه همگام هم رشد میکنند همیشه هرکدوم اسلحه‌ای برای خنثی کردن قدرت طرف مقابل دارند. بخصوص انسان‌ها که علاوه بر غریزه از قدرت فکری و قدرت انتقال افکار هم استفاده میکنند. فکر میکنم خانم‌ها وقتی به چنین روانشناس‌ها (نمیدونم ایشون طنزپرداز یا روانشناس چون کلیپ‌هایی هم ازش دیدم که خانم‌ها بخصوص، مشکلاتشون رو باهاش درمیون میگذارن) برخورد میکنند نباید خیلی خوشحال بشن از پیشنهادهایی که بهشون میکنه یا هندونه‌هایی که زیر بغلشون میذاره. اینها چه بسا غیر مستقیم خودشون به خانم‌ها و آقایون توهین میکنند. یعنی خانم‌ها بعد از چند هزار سال منتظر موندن که جناب هاروی بیاد از ضلالت نجاتشون بده و راه مقابله با شکارچی‌های بدجنس رو بهشون یاد بده؟ اینها همه محصول جهان مدرن هست که باید یاد بگیریم همه چیزش خوب نیست. جهانی که امثال ایشون یا جول استین با نوشتن کتاب‌های نصیحت و برگزاری سمینارهای مختلف جیب خودشون رو پر از پول میکنند و به مردم نصیحت و آرزو میفروشند. من مخالف مطالعه علوم انسانی نیستم ولی از راه درستش، با مطالعه کتاب‌های افراد متخصص که علمشون ثابت شده باشه. و البته با فرهنگ جامعه هدف آشنا باشند. مثل آقای دکتر هلاکویی. بهرحال نظرها متفاوت این صرفا نظر من و شاید اشتباه باشه. ممنون که خوندید.
sara jorogi
۱۳۹۹/۹/۱۱
تضاد‌هایی در کتاب دیده می‌شد مثل این مورد که درمورد نیاز مردان به رابطه‌ی جنسی با خانم خودشان این رو گفته بود که رابطه‌ی جنسی برای مردان یک نوع رابطه‌ی عاشقانه هست و از این نظر باید بهش نگاه کرد ولی در بخش خیانت گفته که مردها رابطه‌ی جنسی رو مثل دیگر نیاز‌ها میدونند و ربطی به عشق و علاقه نداره.. و خیلی چیزهای دیگه‌ای بود که اصلا نمیخوام به حرفهاش فکر هم بکنم بجای این کتاب بهتره برید کتاب زنان زیرک رو بخونید که جامع تر و قابل قبول تر هست و اصلا قابل مقایسه نیستن.
omid zare
۱۳۹۹/۹/۲۳
من اشتباهی اینو خوندم واسه خانم‌ها نوشته شده 😶
به هر حال حالا که خوندم به نظرم
درمورد اینکه اقایون رابطه جنسی براشون مهمه ک شکی نیست و بعضی‌ها فقط منظورشون همینه هم درسته
اما قاطعیت که مردی فلان کاری نکرد سریع قطع ارتباط کنید خب درس نیست شاید یک مردی احساسی باشه و زود تن به هرکاری بده...
و
یکی دیگه هم نه باید واسش ثابت بشه که طرف مقابل ارزشش رو داره با یکم سبک سنگین کردن چیزایی که تو کتاب نوشته میشه مطالبش استفاده کرد و کاملا کاربردیه
Hosein Shakeri
۱۳۹۹/۷/۱۴
تو این کتاب اقایون رو به شکارچی توصیف کرده و اصل رابطه رو از نظراقایون جنسی میدونه ولی واسه من اصلا اینجوری نیست ونخواهد بود. همه مثل هم نیستن...
ناهید
۱۴۰۲/۳/۲۰
کتاب بسیااار عالی برای خانم‌ها. من در رابطه‌ای به شدددت درگیر بودم و با خوندن این کتاب تونستم راهم رو عوض کنم. کسی که عااااشقانه براش گریه میکردم و اشک می‌ریختم، با سوالاتی که داخل کتاب بود ازش پرسیدم تونستم بفهمم هیچ نقشی توو آینده ش ندارم و رک و پوست کنده بهم گفت: " ما بدرد هم نمیخوریم....... " آرزو میکنم هیچ دختر عاشقی مثل من ضربه نخوره.
آرزو اجلالی
۱۴۰۱/۱۲/۱۹
تو کامنتا متوجه شدم خیلی از آقایون تو جمله مردا مثل صیاد و زنا مثل صید هستن، موندن و ناراحت شدن. بنظرم این فقط یه تعبیر سطحیه که برگرفته از خوی مرد و زن از قدیم الایام هستش و نباید خیلی روش موند. بنظرم این کتاب برای کسایی که هنوز زندگی مشترکشون رو آغاز نکردن کتاب خوبیه و توصیه میکنم بخونن ولی بنسبت با عرف جامعه انعطاف پذیر هم عمل کنن.
نازنین فاضل
۱۴۰۲/۴/۲۸
سلام دوستان،،
کتاب با، زبانی ساده و روان کلیات یک رابطه رو ساده کرده و در اختیار خواننده قرار داده اینکه اول یک قانون رو توضیح داده و بعد یک مثال ملموس رو زده میتونه ارتباط خوبی با ذهن ایجاد کنه حتی اگر تمرکز کافی نداشته باشید و یا روی صندلی اتوبوس هم باشد میتونید مطالعه کنید...
مرسی از ‌کتابراه
فتانه خلیلی
۱۴۰۲/۴/۲۱
بدلیل تفاوت فرهنگی ما با غربی‌ها این کتاب آنچنان کاربردی نیست. بعنوان مثال در شروع کتاب گفته ما مردا رابطه جنسی دوس داریم و تفاوتی هم بین قبل و بعد از ازدواج هم قائل نشده. یه جورایی رابطه نامشروع رو مجاز جلوه میده که این برای خوانندگان کتاب مخصوصاً دختران کم سن و سال می‌تونه خطرناک باشه.
فاطمه نگینی
۱۳۹۹/۸/۲
این کتاب واقعا خوندنش برای خانوم‌ها لازمه، البته قبل از این من کتاب زنان زیرک رو هم خونده بودم که خیلی کامل تر به این موضوع پرداخته بود، ولی این کتاب هم نکات خیلی خوبی داشت برای شناخت مردان و بازیچه نبودن، خصوصا اینکه نویسندش یه مرده و شناخت بهتری از هم جنس‌ها داره👍
دنیا تفرشی
۱۴۰۱/۶/۲۰
این کتاب به زبانی ساده و روانه خوندنش رو مخصوصا به خانم‌ها پیشنهاد میکنم. مخصوصا کسانی که مهارت قاطعیت و جرات ورزی پایینی دارند این کتاب میتونه کمک کننده باشه که با آگاهی بیشتری در رابطه با آقایون رفتار کنند و حدود خودشون رو مشخص کنند تا مورد سواستفاده‌ی آدمای فریبکار قرار نگیرن.
میم .غ
۱۳۹۹/۹/۱۶
با اینکه چندتا از برنامه‌های استیو هاروی رو دیده و نظرمو جلب کرده بود اما کتابش اصلا برام جالب نبود
با احترام تمام به نویسنده به ندرت با عقایدش موافق بودم تماما به نفع مردان و با عقاید چند دهه قبل نوشته شده
بسیار سطحی بود
سینا شاه کرمی
۱۳۹۹/۹/۴
بسیااار ممنون از کتابراه واقعا کتاب عالی‌ای بود👏من به شخصه از خوندن این کتاب لذت بردم و توصیه میکنم تموم خانمها بخوننش.. چونکه باعث درک بیشتر از رفتارهای همسرتون میشه و راحت میتونید متوجه بشید که آیا حس طرف مقابل ب شما عشق است یا یک حس رهگذر
مهدیه ش
۱۴۰۰/۲/۲۷
خیلی عالی بود به زوج‌های جوان هم پیشنهادمیکنم این کتاب رو مطالعه کنند.
کاش همه این کتاب رو بخونند و مردها رو بهتربشناسند این کتاب باعث میشه از رفتار همسرمون برداشت منفی نداشته باشیم.
من این کتاب رو از همکارم هدیه گرفتم واقعا ممنونم ازشون که این کتاب رو به من معرفی کردند.
حامد مرادی
۱۴۰۱/۶/۶
این کتاب کتاب خوبیه البته خیلی از مطالبش با فرهنگ ما جور نیست ولی در کل بدرد خانمهایی که دید مثبت دارن و دنبال شناخت شخصیت جنس مخالف هستند مناسبه البته لازم به ذکره که نباید بعد از خواندن این مطالب نسبت به آقایون جبهه گرفت و دید منفی داشت
Elham Abdollahi
۱۳۹۹/۸/۱۸
با خوندن این کتاب میتونید متوجه بشید که مردی که با اون در ارتباط هستید آیا تمایلی برای بدست آوردن شما دارد یا فقط به فکر هوسرانی‌های خودشه و همچنین تفاوت زنها و مردها در بیان احساسات و عشق رو بیان میکنه.
مشاهده همه نظرات 217

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

برای دریافت خلاصه کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.